Keresés

Részletes keresés

iamtwo Creative Commons License 2013.06.29 0 0 5

Ha puskázol, az dokumentáció tanulmányozása.

Ha mással vegezteted, amit nem tudsz, az outsourcing, vagy alvállalkozó bevonása.

Előzmény: iamtwo (4)
iamtwo Creative Commons License 2013.06.29 0 0 4

Én is csináltam "lapdobást", amikor úgy éreztem, hogy muszáj. Ez is egyfajta megoldás a problémára ;)

 

Érdekes,  hogy a való életben, a verseny szférában, a sportban, de még a mindennapi családi életben a csapatmunka az elvárt, a kívánatos,  a jó,  de egy hasonló csapatmunkát az oktatási rendszerben csalásnak minősítenek.

És a munkahelyemen a főnököt sem érdekli,  hogy miként oldom meg a feladatot, a lényeg,  hogy el legyen végezve a munka. Ehhez kell a "szemlélet"...

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 3

Ezenkivul az hogy csalj/puskazz stb. nem utal egy gerinces, becsuletes emberre.

Egyebkent egyetertek, a felsooktatas egyreszrol csak arra jo amit lentebb leirtak, masreszrol pedig egy minimum (manapsag) szuro az allasok joreszere.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.17 0 0 2

Az egyetem/főiskola nem arról szól, hogy használható tudást kapj. Egyfajta gondolkodásmódot kapsz, ha valamilyen problémába ütközöl, akkor tudd, hol keresd a megoldást.

 

Ugyanígy semmi szükséged nincs a valós életben a másodfokú egyenlet megoldóképletére, a thálesz tétel bizonyítására. Mégis tanítják, és tanulnod kell. Nem azért tanítják, hogy kínozzanak. A cél az, hogy működésre serkentsd az agysejtjeidet.

Előzmény: Sati 601 (1)
Sati 601 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 1

Hehe, 6 ev alatt semmi hozzaszolas, semmi tanacs, ketlem hogy barki is ranezett volna. 

A foiskolat es a mellekelt zarthelyit megoldottam, bar mar nem emlekszem hogyan es azota sem volt belole semmi hasznom, eletemben nem hasznaltam hasonlo szamitasokat es meg most sem ertem egyiket sem.

 

Remelem hogy soha az eletben nem kell hasonlo peldakon es/vagy szituaciokon keresztul mennem es azota is bosszant hogy mi a francert kellett ilyen hulyesegekkel farasztani amikor annyi erdekes dolog volt a fosulin.

 

Egyebkent sikeres vagyok, van egy cegem es joval tobbet keresek az atlagnal.

 

Aki valaha is beleakad ilyen szarsagba, annak tanacsolom hogy ugorjon, puskazzon, oldassa meg massal es gyorsan torolje a memoriabol akar a puszta tenyt is hogy ilyesmivel kellett foglalkozni. 

 

Ha ez tudomany akkor en egy kokarszaki bunko vagyok es koszonom szepen, elvezem. 

 

Maradok tisztelettel :)

Előzmény: Sati 601 (-)
Sati 601 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 topiknyitó
Üdvözlet!

Kérem, ha valaki ért hozzá, segítsen nekem megoldani az alábbi 2 példát, zárthelyit kell írnom belőle, de nem boldogulok vele. 3 könyvben is utánanéztem, de nem találtam semmilyen használható adatot. A statikus számítás még hagyján, de a dinamikus módszerrel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.

Példa1:

Legyenek egy üzembővítési terv információi a következők:
- Az üzem bővítésének tervezett beruházási költsége: 180.000 eFt
- A beruházást 3 év alatt valósítanák meg, a következő ráfordításokkal: 2005: 80.000 eFt, 2006.-2007: 50.000-50.000 eFt
- Az üzem tervezett árbevétele: 800.000 eFt
- Tervezett összes működtetési költség: 740.000 eFt/év
- Az üzem tervezett működési ideje: 8 év
- A tervezett üzem minimálisan elvárt megtérülési rátája: 13%
- A pénzáramok mindig egy összegben az időszak végén merülnek fel. Az első árbevétel a működés megkezdését követő évben jelentkezik.

Kérdés:
- mennyi lenne a megtérülési idő statikus és dinamikus modellek esetén?
- Hogyan változna a gazdaságosság az eltérő modellek alkalmazása miatt?
- Gazdaságos-e a terv statikus modell esetében?
- Hogyan változna a megtérülési idő statikus esetben, ha vis major miatt a működés idejét egy évvel meg kellene rövidíteni



Példa2:

Milyen nyereség ill. fedezetszámítási mutatókkal számolhatunk 2005-ben, a következő projekt megvalósítása esetén:
- Mekkora lesz a fajlagos nyereség és az egységfedezet
- Hogyan alakul az egy hónapra vonatkoztatott erdményesség, azaz a nyereségtömeg és a fedezettömeg
- Mekkor a kritikus mennyiség, és ezt hányadik hónapban érjük el?
- Mennyit kell termelnünk, hogy a 11 millió ft/év terv nyereséget elérjük F és NY esetében?
- Legfeljebb hány %-os árengedményt adhatunk- az ár -%-ában- nyereségszámítás és fedezetszámítás esetén, valamint a kritikus mennyiség elérése előtt és után?
- Milyen feltételek mellett gondolhatunk 40%-os árengedményre a kétféle számítás esetén?

- a termék jelenlegi eladási ára? 13.000 ft
- havonta tervezett kibocsátás: 500 db
- közvetlen anyagköltség: 4500 ft/db
- közvetlen bérköltség: 1200 ft/db
-TB járulék: 40%
-Rezsi költség: a közvetlen bérköltség 150%-a
az összes közvetett költség: 19.6 millió ft/év


Please Help!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!