Keresés

Részletes keresés

Vandaaaa Creative Commons License 2013.05.09 0 0 121

Ezek is vígan éldegélnek, és röhögnek a NAV-on. Majd a becsületes hülyék fizetnek helyettük is...ugye?

http://www.privatkopo.hu/WebArticleShow.aspx?AGM=Joghalo&AN=takaritocegek&MN=Joghalo&LN=Hungarian

jasu Creative Commons License 2007.04.19 0 0 120

Írd már le légyszives, hogy melyik az a jogszabály.

Amennyire én tudom, az APEH a nyereséges cégeket is ellenőrizheti...

Előzmény: sajtházi (4)
mibi Creative Commons License 2007.03.30 0 0 119
Mint említettem, Varga Mihály mondott ilyet.
Előzmény: lms (113)
macmester Creative Commons License 2007.03.30 0 0 118

Ez a fideszes szöveg egy facság...  Szijjártő megint elbőgte a pollitikai PR-t

 

semmi köze a lényeghez... mi van, miért van mit lehet, hogyan lehet...

Előzmény: lms (104)
macmester Creative Commons License 2007.03.30 0 0 117

mint írtam:

 

Na hamarosan az eddig veszteséges, tartósan veszteséges, 0 szaldós, 200-380K vállalkozó, vállalkozás 2.1% nyerséget fog elérni hirtelen a fejlődésnek hála, hogy ne kelljen kitőlteni az új kérdőívet (2% alatt), és ne kelljen vizsgálatot reszkírozni...

 

 :D

 

 

igaz az is jó sok pénz lesz...

 

Előzmény: lms (113)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 116

Ha ő büszke, te egyenesen sugárzol... :)))

 

Télleg nincs az a fasságuk, ami mellé ne állnál oda teljesen mellszélességgel?

 

Előzmény: lms (114)
lms Creative Commons License 2007.03.30 0 0 115
túlszerkesztettem. megy a többihez.
Előzmény: lms (113)
lms Creative Commons License 2007.03.30 0 0 114
na ez kb az a kategória, amikor tudod, hogy csúsztatsz, de a cél szentesíti az eszközt.

biztosan büszke vagy ilyenkor.
Előzmény: mibi (110)
lms Creative Commons License 2007.03.30 0 0 113
szóval mondott olyant fideszes politikus, hogy az adóbehajtás szigorítása lényegében adóemelés?

(mindazonáltal engem meglepne, ha az APEH pusztán az ellenőrzés szigorításával +30 milliárd társasági adót tudna behajtani. vagy két éve volt már egy nagy felhajtás, akkor az exportőrök ÁFA-visszaigénylése volt a kapcsán, egy év alatt találtak valami 7-8 mrd-ot, ami aligha különbözik érdemben a szokásos adóellenőrzések során feltárt ÁFA-hiánytól. drazsé ugye lapátra került, most veres is bepróbálkozik.)
Előzmény: mibi (108)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2007.03.29 0 0 112
mibi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 111
Nem láttam, bocs!!
Előzmény: geszthi (109)
mibi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 110
Jelzem, a Fidesz meglehetôsen sajátos viszonya az adóügyekhez és gazdasági kérdésekhez nem valami új dolog: Ezüsthajó, Happy End, Kaya Ibrahim, Joszip Toth, Varga Tamás, Virág László, Várhegyi Attila
geszthi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 109
Előzmény: mibi (-)
mibi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 108
Mindez annak kapcsán jut eszükbe, hogy a kormány az APEH-et a munkája végzésére utasítja! Nem kéne lemenned qtyába!
Előzmény: lms (104)
gozzano Creative Commons License 2007.03.29 0 0 107

http://www.haon.hu/engine.aspx/page/article-detail-page/cn/news-20070328-04153380/dc/im:all:news_special-hungary/ag/im-fuggetlen

 

Fidesz: a kormány ragaszkodik az adóemeléshez Budapest - A Fidesz szomorúan vette tudomásul, hogy a kormány továbbra is ragaszkodik az adóemeléshez és növeli a munkahelyteremtésre képes vállalkozások terheit - reagált szerdán Varga Mihály az ellenzéki párt szakpolitikusa a kormány döntésére az elvárt adóval kapcsolatban.

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //-->

A kabinet ugyanis bár nem vezeti be az elvárt adót, de fenntartja azt az igényét, hogy a vállalkozások és egyéni vállalkozók túlnyomó többsége árbevételének legalábbb 2 %-áig nyereséges legyen, és fizesse meg ezután a társasági adót, illetve az egyéni vállalkozó a személyi jövedelemadót.

Varga Mihály hangsúlyozta: a Fidesz elítéli, hogy a kormány az adóhatósággal fenyegeti az állampolgárokat. Az adóhivatal ugyanis úgynevezett kockázatelemzéssel választja ki azokat az adózókat, amelyeknél ellenőrizni fogja, valóban veszteséges, vagy csak csekély mértékben nyereséges-e a társaság, vagy egyéni vállalkozó.

Előzmény: lms (105)
Indián Creative Commons License 2007.03.29 0 0 106
Eztet Szíjjártó monta, de Varga bizony fenyegetésnek nevezte...
Előzmény: lms (104)
lms Creative Commons License 2007.03.29 0 0 105
vagyis a fidesz szóvivője semmi mást nem tesz, mint megragad minden alkalmat hogy sujkolja az emberekbe a fidesz kicsit már unalmas üzeneteit: a kormány hazudik, nem szavahihető, adócsökkentést ígért valójában pedig adókat emelt stb stb.
Előzmény: gozzano (102)
lms Creative Commons License 2007.03.29 0 0 104
minderbinder ezt írja:
    A kormány továbbra is tenni akar valamit, ezért a PM úgy dönt, hogy alaposabban megvizsgálja az APEH azokat a cégeket, amelyek esetében a nyereség kisebb, mint a bevétel 2 %-a. Jogszerűen és indokoltan.

    4. Mit kommunikál a Fidesz? Azt, hogy a kormány ezzel a lépésével továbbemeli az adót és egyébként is megfenyegeti a vállalkozásokat.

    Kérdezném, hogy miért is baj az, ha egy állami hivatal (APEH) a munkáját végzi és megpróbálja kiszűrni a simliseket?
A fidesz nyilatkozata
    "A Fidesz továbbra sem támogat semmilyen adóemelést. A kormány a választási kampányban hazug módon a közterhek mérséklését, sőt nem egy esetben radikális adócsökkentést ígért. Ma már tudjuk, mi lett belőle: radikális adóemelések, számos új adónem - írta közleményében a párt szóvivője. Ez a kormány elveszítette szavahihetőségét az adózás tekintetében is. A gazdasági növekedés megindulásához elengedhetetlen a munkát terhelő adók csökkentése, a vállalkozókra nehezedő adóterhek mérséklése - tudatta Szijjártó Péter.
Ebben a nyilatkozatban én nem látom azt a két kitételt, amit mibi a fidesz terhére rótt, és amit úgy foglalt össze, hogy a fidesz szerint baj, ha az APEH a munkáját végzi stb stb.
Előzmény: gozzano (102)
lms Creative Commons License 2007.03.29 0 0 103
Én hallottam Vargát saját hangján nyilatkozni, és nem az jött le, amit a topiknyitó írt.

minderbinder is azon fórumozók közé tartozik, akik bármit megtesznek azért, hogy a helyes útra terelje az olvasóit -- akár szándékosan valótlan állításokat írnak.
Előzmény: ex_lx (26)
gozzano Creative Commons License 2007.03.29 0 0 102
hol?
Előzmény: lms (101)
lms Creative Commons License 2007.03.29 0 0 101
de amikor a topiknyitót írod, közben azért tudod, hogy hol ferdítetted el a valóságot.
Előzmény: mibi (-)
Indián Creative Commons License 2007.03.29 0 0 100
Pontosan... erre ki sem tértem...
Előzmény: Törölt nick (99)
Devil Inside Creative Commons License 2007.03.29 0 0 98
Ok
Előzmény: Indián (97)
Indián Creative Commons License 2007.03.29 0 0 97
Cináttam má' illesmit, műxik... kis utánajárás, de műxik... haggyuk...
Előzmény: Devil Inside (96)
Devil Inside Creative Commons License 2007.03.29 0 0 96
Elég off téma és nincs is pontos információm a garanciák érvényesíthetőségéről, csak tudok néhány nagyobb márkáról is, amelyiknél az union belüli garancia-érvényesítés max. elvi lehetőség, gyakorlatilag nem működik. Ugyanis a garanciális javítások mindenhol az adott országbeli leánycég költségére mennek, míg ugye a nyereség ott keletkezik, ahol megvette a jóember. Ezt pedig a helyi cég eredményétől függő bónuszu helyi menedzserek nem igazán komálják...
Előzmény: Indián (95)
Indián Creative Commons License 2007.03.29 0 0 95
Ez egy ésszerű ellenérv szok lenni, de egyre több a zollan termék, aminél ez már nem számít mer' bárhol érvényesítik a Junión belül a garanciális kötelezeccséget, a rémtörténetek inkább ijesztésnek való, az esetek 99%-ában a garanciális időt kibírják a motyók...
Előzmény: Devil Inside (94)
Devil Inside Creative Commons License 2007.03.29 0 0 94
Szvsz az ÁFA-nál nem lett volna ezzel probléma, tartós fogyasztási cikkek magánimportja a garancia érvényesíése miatt problémás és kockázatos. Benzinnél lehetett gond vele, csak annak az árszintjét a fogyasztási adójával külön is lehetett volna szabályozni, nem kellett volna pont az ÁFA-hoz nyúlni.
Előzmény: Indián (87)
Indián Creative Commons License 2007.03.29 0 0 93
:-)

Amúgy nincs jelentősége, mer' egy eccerű trükkel áfátlanítható bármi... Kinézel magadnak valamillen árut - illetve akár többen, az a lényeg, hogy 3 millió forint nettó értéknél több legyen -, kölcsöacc pénzet valakinek, aki alapít belőle egy káeftét, megveszi a cuccot, nem aggya vissza kőccsönt, Te meg a zárut kézi zálogjog alapján végrehajtod, a cégben nem marad pénz, adókat nem tud fizetni, az APEH szépen fölszámojja, oszt' jónapot... a cégalapítás kőccségeit is beleszámítva, 3 millió forintonként 4-500 ezret lehet spórolni...
Előzmény: pert1 (91)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 92
Ez elég jónak tűnik, tetszik.
Előzmény: mibi (89)
pert1 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 91
Az áfajavaslatod vissszamenőleges hatállyal elfogadva, múlt ősztől legyen 20% az áfa:-)
Előzmény: Indián (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!