Keresés

Részletes keresés

TonyBrasco Creative Commons License 2024.02.14 0 0 224

Sziasztok, Lehet picit naiv a kérdés, de véviglapozva az általatok is megjelölt kórházak, klinikák, praxisok árlistáját, ahol egyáltalán végeznek rf vagy lézeres ilyen műtéteket a konzultációk nagyságrendileg 25-40e között, műtétek 200e és 1 milla között.... nos esély sincs arra, hogy a tb ennek legalább egy hányadát állja? Valaki nézett már ennek utána, van e bármi lehetőség, esetleg külön biztosítás, stb?

PVB77 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 223

Valószínű mivel a varratok felszívôdtak, lazább lett a szövet. Erre mondják hogy lehet hogy egy kezelés nem elég.

Előzmény: csibe31 (222)
csibe31 Creative Commons License 2023.09.30 0 0 222

Sziasztok!

 

Engem januárban műtöttek. Nyelvgyököt, szájpadot és a gége részen is csináltak vmit. A fül orr gégészeti klinikán. Nagyon kedvesek voltak.

Kb fél évig nem is horkoltam. Végre nyugodtan aludtam. De ujabban újra horkolok. Minden éjjel arra ébredek h a párom lökdös forgat felébreszt. Na ilyenkor mi a teendő? Mikor túl vagyok már a műtéten? 

PVB77 Creative Commons License 2023.07.23 0 1 221

Sziasztok, 

Januárban olvastam ezt a topicot, mivel egy ideje tudom hogy horkolás mellett légzéskimaradásom is van, és próbáltam megoldást találni rá. 

Itt ugyan korábban azt írták, hogy a műtét nem javasolt apnoé esetén, én azért ebbe nem nyugodtam bele szerencsére. Hosszas keresgélés után végül Somnocenterbe jelentkeztem márciusban, dr Tóth Eszterhez, aki ugyan több más néven futó alvásklinikán is dolgozik, de itt találtam legjobbnak az árakat, legalábbis elsőre. Első konzultáció alkalmával megállapítást nyert hogy nagyok a garatmanduláim, és enyhe orrsövény ferdülésem van. Doktornő javasolt egy bentalvásos műszeres vizsgálatot, hogy lássuk, mennyire súlyos a légzéskimaradás alvás közben. Ez májusban meg is történt, hozzá kell tennem, ilyen rosszul még sosem aludtam. Másnap reggel egy szomnológus kiértékelte az eredményt, miszerint közepesen súlyos alvási apnoém van, óránként átlag 30 kimaradással. Mivel maszkos készüléket kizártnak tartottam hogy abban aludjak, műtétet szerettem volna, így újra Tóth doktornőhőz kértem időpontot. Ő altatásban végzett garatvizsgálatot javasolt elsőre, ami májusban meg is történt Doktor24 klinikán. Fél órás vizsgálat, látják mi okozza az elzáródást és horkolást alvás közben. Doktornő tájékoztatott, hogy nyelvgyök zárja el a légutat, mandulák is összeérnek, szóval lenne teendő, de kifejezetten javasolta a beavatkozást, közölte nem lesz 100%-os, de jelentős javulást igért. Így hát június 2.án meg is műtött, egy napot kellett bent aludnom Doktor24 klinikán. Első pár nap nem volt vészes, de kellett a fájdalomcsillapító, de evés és alvás is ment így. 10. naptól lett rosszabb, erősebb fájdalmak miatt. 3 hét után csökkentek jelentősen a fájdalmak, most tartok 7 hétnél, semmi fájdalom nincs már, hatalmas hely van a torkomban, könnyebben nyelek mint előtte. 3 hónap a teljes gyógyulás, akkor kellene megint egy bent alvásos vizsgálat, hogy igazolja a műtét eredményességét, de mivel vettem egy alvás alatti véroxigénszint mérő gyűrűt, és egyértelműen látom a javulást, így nem megyek be vizsgálatra. Szóval nem igaz hogy apnoé esetén nem lehet műteni, én eddig elégedett vagyok, párom szerint a horkolás szinte megszűnt, enyhe szuszogásom van, teljesen más dimenzió, holott még egy hónap a teljes gyógyulás. Én nem bántam meg, nem olcsó, de az egészség nekem megéri. Az ivást tanulni kell , valóban vissza tud folyni az orron keresztül a cucc, de megvan a technikája, ki kell tapasztalni :)

Összességében nem tudok rosszat mondani a klinikára, mindig pontosan fogadtak, udvarias volt és kedves mindenki. Amit nehezményeztem, hogy az árak gyorsan változnak, és a honlapon szereplő tételek nem egyeznek a tényleges összegekkel. Nem értettem pl., hogy ha kifizetek 90 ezret a bentalvásos vizsgálatra, +20  ezret az éjszakai "felügyeletre", akkor ebbe az árba miért nem fért bele a másnap reggeli kiértékelés, miért kellett plusz 25 ezret fizetni a szomnológusnak még az 5 percért?

Másik dolog, műtét után kapunk elérhetőséget a doktornőhöz , telefonszám formájában, ha bármi gond lenne. 3. héten erős fájdalmaim voltak varratok miatt, de a telefonszám nem volt kapcsolható 2 napon keresztül, végül a kapcsolattartó mailben közölte hogy a doktornő nyaral.  Ez rendben is lenne, de miért nincs helyette elérhető orvos?

Azt sem értem, ha kifizetek műtétre 690 ezret, 1,1 millió forintot összesen, műtét utáni kontroll miért kerül 25 ezerbe? Azóta már amúgy 35 ezer lett, csak én még 25 ezerre  kaptam az időpontot, de miért nem fér bele?

Ennyi a negatív észrevétel csak, ezenkívül elégedett vagyok.

 

 

 

metallik Creative Commons License 2023.06.08 0 0 220

Szia!

Először is köszi az összefoglalót! Kérdésem, hogy azóta -így fél év távlatából- is minden OK, azóta is fennál a ritka/halk horkolás és azóta sem volt komplikáció?

Előzmény: Rigusz75 (219)
Rigusz75 Creative Commons License 2022.12.05 0 1 219

Üdv mindenkinek!

 

Nem sok ilyen témájú fórum van, akit érdekel a horkolás probléma megoldása, úgyis idetalál. Nekem is segített pár hozzászólás, így viszonzom a saját friss tapasztalataimmal.

 

A háttérsztori annyi, hogy régebb óta horkolok, nem mindig, de egyre sűrűbben. Háton már rég nem alszom, de mindegy is, mivel oldalt és hason is simán. Általánosságban lassan növöget a súlyom, jó ideig nem is mozogtam semmit. egy-két éve leadtam 10 kilót és napi szinten mozgok is, de a horkolás maradt. Orrcsipesz, torokspray és társaik semmit nem használtak. 

 

 

"Némi" házastársi sürgetésre elkezdtem utánajárni az egyéb lehetőségeknek, van jónéhány itt a fórumon is. Végül első körben az Ars Medica mellett döntöttem, mivel TB támogatottan csinálják a műtétet. Persze senki nincs az ismeretségi körben saját, személyes tapasztalattal.

 

Az Ars Medicáról írnak jót és rosszat, nekem alapvetően rendben volt minden (nyilván van még lehetőség azért a fejlődésre).

Az első sima fül-orr-gége vizsgálat gyorsan lement, semmi nyilvánvaló szervi elváltozást nem látott a doki (pl orrsövényferdülés), így javasolt egy altatásban végzett vizsgálatot, amikor is egy flexibilis vékony kamerát tolnak az orromba. Ezt elfogadtam, így egy hét múlva meg is csinálták. Semmit nem éreztem közben, vagy utána, egy-két órával a vizsgálat után haza is mehettem. Az eredmény alapján LAUPP műtétet javasolt. Az egyetlen feltétel volt, hogy alvás közben nem lehet légzéskimaradás (alvási apnoe). Ez nálam nincs, így igent mondtam a műtétre.

 

Műtét ismételten altatásban, ami után egy éjszakát bent kell aludni. Ezek eseménytelenül teltek. A torkom és a szájpadlásom mérsékelten fájt, kaptam valamilyen fájdalomcsillapítót és vizet.

Egy dolog váratlanul ért, műtét közben egy ún. depolarizáló izomlazítót kaptam, ami állítólag előszőr befeszíti az összes izmot, majd utána lazítja el. Ettől a következő pár napban volt egy teljes testre kiterjedő izomlázam és némi izomfájdalmam. Másnap reggel irány haza.

 

Sokat olvastam arról, hogy a műtét utáni 5-6. nap a legrosszabb. Nálam ez úgy nézett ki, hogy mire elmúltak az izomfájdalmak, kb a 4. napon kezdett el a torkom (és a szájpadlásom) jelentősen fájni. A doki írt fel Cataphlan V-t, azt szedtem. 5-6-7 nap borzalmas volt, éjjelente 2-3-szor keltem arra, hogy tűvel szurkálják a szájpadlásomat. Ezekben a napokban eleinte 3, aztán 2 óránként szedtem a gyógyszert (kellett is iratni még, mert az az egy doboz hamar elment). A napi max megengedett mennyiség 3 db, na nálam ez ment bőven 10-12-re. Bevált még a Flector por, de nem segített az Algopyrin és a Panangin. Tetézte a dolgot, hogy a horkolás nem javult semmit, így a fájdalmak mellett jöttek a kétségek is. A 8. nap jött először némi enyhülés, némileg tovább kitartott a fájdalomcsillapító. Cserébe viszont tönkrevágta a gyomromat, így lett hasfájás, hányinger, hányás.

 

Viszont innentől folyamatosan enyhült a fájás, 10. napon már teljesen elhagytam a fájdalomcsillapítókat (fájt még azért pár napig, de már elviselhetően). Kb. két hét után pedig a horkolás is jelentősen mérséklődött, most már csak ritkán horkolok és azt is jelentősen halkabban.

 

Nagyjából ennyi. Az én orvosom a Prekop doktor volt, őt mindenkinek ajánlani tudom. Teljesen normális, elmondja, hogy mi fog történni, a kérdésekre válaszol, stb. Az árakról nem írok, fent van a honlapjukon. A TB támogatás ellenére nem olcsó, de működik a dolog. Most már csak maradjon is így!

M6TTL Creative Commons License 2022.04.06 0 0 218

Nekem n agyon gyorsan ment a géphez történő hozzászokás, néhány nap múlva egyértelmű volt a javulás az ébredési közérzet, napközbeni fáradtság, szó. terén. Nem volt olcsó a kivizsgálás, és a CPAP gép, de azt hiszem megérte...

Előzmény: HopeFlower (203)
sogormail Creative Commons License 2021.05.19 0 0 217

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152478037&t=9161002

 

Alternativakent olvashatsz lejjebb a BMC maszkokrol. 40 dollar + szallitas. En nem ismerem, de "torolt nick" lejjebb jokat irt rola.

Előzmény: johny7401 (216)
johny7401 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 216

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Voltam alvás vizsgálaton, de nem vagyok apnoes. Viszont, nagyon horkolok, ami idővel bajt fog okozni. Viszont, míg nincs baj, addig nincs támogatás. ☹️. Aludtam a Honvédban géppel is, és jót tett, nem horkoltam egész éjjel. Gépet kaptam olcsón, használtat, de maszkot csak teljes áron tudnék venni, ami elég drága (40eft). Felírva, viszont csak 9.Szoval, ha lenne vki, aki feliratna nekem egy maszkot a saját orvosaval, azt nagyon megköszönném. 

metallik Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 215

Sziasztok!

 

NightLase kezelés(ek)el kapcsolatban van (már) valakinek tapasztalata?

Nem nagyon találok a neten véleményt, de az is igaz, hogy meglehetősen új technológia. Ami bizonyos, hogy nem támogatott, ergo zsebbenyúlós (3 alkalom 250-300e Ft intézménytől függően) és utána is évente min 1 "fenntartó" alkalom. Ami előny lehet, hogy nem jár konkrét műtéttel. Kérdés, egyrészt, hogy mennyire hatásos, másik hogy mennyire tartós? (nincs alvási apnoém, így esetemben egyrészt gép nem indokolt, másrészt konkrétan a horkolás megszűntetése lenne a végső és hosszútávú cél.)

Köszi 

sogormail Creative Commons License 2020.06.19 0 0 214

Ha visszanezel, "Torolt nick" bejegyzeseinek, jokat irt pl. a BMC-rol.

Sajna torolte magat pedig nagyon hasznos infoi voltak!

Előzmény: Maximgreen (213)
Maximgreen Creative Commons License 2020.06.18 0 0 213

Sziasztok! Kínai arcmaszkot használ valaki? (Ali, Ebay) BMC, Idunmed,Xgreeo stb.

sogormail Creative Commons License 2020.06.17 0 0 212

Egyszer kiprobaltam vmi hasonlot, elso alkalom utan ment a kukaba.

El kell menni orvoshoz az megmondja mi a kivalto oka a horkolasnak es vannak ra megoldasok. Nem a netrol kell osszerendelni minden marhasagot.

Előzmény: Valkóka (211)
Valkóka Creative Commons License 2020.05.13 0 0 211

Sziasztok. Hallott valaki a Snoril horkolásgátló álltartó-tartóról? Használta valaki? Megírná,hogy jó-e?

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 210

Részemről egy antiszeptikus folyékony szappan van használatban heti tisztításra. A lógatás a kilincsen, hogy a víz kicsöpögjön. (minél kevesebb víz száradjon benne, vízkövet hagyva maga után)

Valamint a maszk egy (mű)selyemzacsiban pihen amikor nem engem pihentet, ne szálljon rá, bele a por, bogár, bármi amit nem szeretnék az első slukkra letüdőzni.

Előzmény: sogormail (209)
sogormail Creative Commons License 2020.01.02 0 0 209

"A fertőtlenítés, mosás, szűrőcsere hozzá tartozik a CPAP rituáléhoz. Még a gégecső szárításnak is meghatározott lógatási módja van. :)"

Ki hogy tartja karban a gepet, csovet, maszkot?:) 

En a spec maszk tisztitot hasznalom heti egyszer. Vizbe bele  akoncentratum. Elmos, fellogat. Miert kell specialiasan logatni? Van ugy hogy kifujatom a geppel, ha meg nem szaradt ki:)

Napi szinten pedig egy nedves torlot, maszkhoz valot. Nem egy nagy koltseg..

sogormail Creative Commons License 2019.11.28 0 0 208

Meg kell nezetni alvaslaborban hogy van e apnoe. Ha van akkor a mutet nem javasolt.

Felesleges neki esni egy mutetnek alvaslabor nelkul, mert ha szetkaszabolnak, akkor a csomo mellekhatas miatt megrosszabb lesz a maszkos vagy egyeb megoldas.

Nemeto.-ban elek, itt is nem is vallaltak volna a mutetet amig nincs az apnoe kizarva. Mivel kiderult hogy van, igy meg aztan vegkepp nem ajanlottak a mutetet. 

Ez van..

Előzmény: fotomistudio (207)
fotomistudio Creative Commons License 2019.11.26 0 0 207

Sziasztok!

 

Olvasgattam a fórumot, mivel új kapcsolatban vagyok és nagyon nem szeretném elbaszni ezt is a horkolásommal...

Maszkot, fémbaszt nem szeretnék használni mert új szerelemnél azt neccesnek érzem picit...

Persze megértő lenne meg minden, de én nem viselném jól...

Maradna a műtét. Mit javasoltok és hol? Gyakorlatilag azonnal horkolok és elviselhetetlen hangon.

Hason nem, de úgy meg a derekam nem bírja :D

Köszönöm!

cpapo Creative Commons License 2019.11.25 0 0 206

Szia, egyet értek az előttem szólóval, neked full face maszk kéne.

 

"Orrsövényferdülésem van, alvás közben nem kapok levegőt az orromon, kétségbe vagyok esve, a hosszú-hosszú évek óta tartó fáradtságnak azt gondoltam, végre vége."

 

Így, hogy ezt írtad, 100%-ig biztos, hogy neked az kell.

Nekem is az van, előtte volt sima csak orr és azt kell mondjam, hogy ez sokkal kényelmesebb is. :) ( a full face)

 

Előzmény: HopeFlower (203)
sogormail Creative Commons License 2019.11.20 -1 0 205

Szokni kell. Nekem kellett 3-4 het mire termeszetes lett. Csak orr maszkot hasznalok es az elejen csomoszor felkeltem, mert osszevissza vettem levegot, kinyitottam a szamat etc. Durva, de megszokhato. Most mar ha kinyitom a szamat se megy el a "nyomas". Nem okoz panikot es nem kelek fel ejszaka.

Az elejen nekem se volt atuto eredmeny. 3 honapja hasznalom azota csak rebuszokba tudok beszelni rola.

A kulonbseget akkor latom amikor elalszom pl. gep nelkul. Egy kis szunyokalas. Es ugy kelsz mint akit elvertek. NAgy kulonbseg, hoyg gep nelkul allandoan vmi baromsagot almodok (ugye nincs melyalvasi fazis a mikroebredesek miatt). Geppel meg lefekszem es felkelem. Mint 20 eve:)

 

MAsik pozitiv mellekhatas. Allando orrmellekureg problemaim vannak. Ugye anatomia. MAr volt 4 mutetem. Orrsovenyt rendbe tettek, de a homlokureget nem egyszeru. Bonyolult. A lenyeg, hogy evente min. 2-3 antibio kura. Hetente 1-2 olyan eros fejfajas (mellekureg eredetu)ami gyogyszert kivan. Rendszeresen szedtem ibuprofent. A gep mellekhatas, hoyg a poz nyomas miatt ejszaka nem panganak be az orrmellekuregek. Tadaam. Az elmult 3 honapban talan 1x volt fejfajasom..

 

 

Előzmény: HopeFlower (203)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.20 0 0 204

Napra nem tudom megmondani, én a gép használata előtt is nagyon ritkán éreztem csak azt hogy "úgy tudnék aludni" az helyett amit éppen csinálok. Mondjuk ebéd után, valami igen hosszú és monoton tevékenység közben. De amióta használom a délutáni "sziesztakésztetésem" egyértelműen elmúlt. Pár napot adjál a szervezetednek, hogy elfogyjon az alvásdeficit. (különben visszafelé is működik, csak pár nap géptelenség után jön vissza a délutáni aludhatnék...)

 

Az orrsövény ferdülés egy dolog, ha csak alvás közben nem kapsz az orrodon levegőt azért gyanakodnék valami allergiára is. A szakirodalom szerint ilyenkor javasolt  orrspray használata, vagy a gép légnedvesítő (ha van) funkciója is javíthat ezen az állapoton.

 

Jól látod, a dolog kulcsa a maszk "elfogadása" és beállításának személyre szabása. Ne parázz rajta, először próbálkozz egy délutáni  - tét nélküli - szunyókáláson. Este azért benn van az emberben a "most aludnom kell". A pántokat kényelmesen állítsd be, nem feltétlenül a nagyon laza a jó. Ha kifúj valahol, akkor szuszog, sivít, a szemednél meg hideg érzést kelt, egyszóval zavar...) Amikor felteszed a maszkot mindenképpen azt érzed hogy nyom, ezen csak agyilag tudod magad túltenni. Az is segít ha oldalra fordulva fekszel, hogy a gégecső súlya ne legyen pluszban az arcodon.

Szerintem az a kényelmes, amikor reggel ébredéskor érzem úgy, hogy nincs rajtam..

 

Ha végképp nem megy az orrlégzés, van olyan maszk is ami a orrba-szájba adja a szükséges levegőt, fullface a neve. A csatlakozás szabványos, így bármilyent lehet a gépre csatlakoztatni. (A CPAP  menüjében át kell állítani a maszk típust.) Nekem nem jött be, bár beszereztem ilyent is , azon a pár  orrlégzés-képtelen (nagyon náthás) éjszakán gép nélkül - szarul - alszok...

 

A fertőtlenítés, mosás, szűrőcsere hozzá tartozik a CPAP rituáléhoz. Még a gégecső szárításnak is meghatározott lógatási módja van. :)

 

 

 

Előzmény: HopeFlower (203)
HopeFlower Creative Commons License 2019.11.19 0 0 203

Majdnem egy hete használom a CPAP gépet, úgy érzem, csak rosszabb az állandóan tartó fáradtság, kimerültség. A fejpántot lazábbra már nem tudom beállítani (tudom az okozhatja). Nem tudom mennyire általános, hogy 2-3 hét, de "segíteni fog" a gép. Orrsövényferdülésem van, alvás közben nem kapok levegőt az orromon, kétségbe vagyok esve, a hosszú-hosszú évek óta tartó fáradtságnak azt gondoltam, végre vége.
Nektek mennyi idő alatt segített ez a gép? (elnézést tudom nem ez a fórum témája)
Sokat olvasok a témában, erről a gégecsöves fertőtlenítésről nem tudtam.

Előzmény: Törölt nick (201)
cpapo Creative Commons License 2019.11.19 0 0 202

Sziasztok,

 

Teljesen igazat adok az előttem szóló (író)  elk_nick -nek.

 

Más témában jöttem ide:

 

Keresek 2 embert akinek van CPAP gépe és van szüksége "NEOMAGNOL 1000 mg tabletta" -ra, ugye ez az a cucc ami a gégecső havi fertőtlenítésére szolgál.

A 10db-os kiszerelés kb. dupla annyi ( vagy még több), mint a 150db-os, így arra gondoltam, hogy 3-an szétdobhatnánk egy 150db-osat.

 

Kérem jelentkezzen aki szeretne ilyet,

Üdv.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.19 0 0 201

Ha végigolvastad a topikot, akkor rájössz hogy ez az "anatómiailag oka van a horkolásnak" az kb. azzal egyenértékű orvosi bölcselet, mintha azt mondanák hogy; "Anatómiailag nem tudod kicserélni a villanykörtét a csillárban." Amúgy meg nem éred fel, mert apád ekkorára csinált.

 

Barátkozz a CPAP gondolatával. Ma még egy furcsa dolognak tűnik sokak szemében valami, ami a "világ legtermészetesebb dolga, a békés szunyókálás" közben csinál veled valamit, talán az intenzív osztályon fekvő, gépek által életben tartott páciensek jutnak róla tudat alatt az emberek eszébe.

De előbb-utóbb ez is csak egy életminőséget javító - ad abszurdum divatos - dolog lesz.

 

Előzmény: HopeFlower (200)
HopeFlower Creative Commons License 2019.11.19 0 0 200

Igazából azért gondoltam a műtétre (vagy hogy megnézetem mi újság), mert amikor alvásvizsgálat kiértékelésekor kiderült nálam az apnoé, a szomnológus megemlítette, hogy mivel nem vagyok kövér, lehet anatómiai okai vannak ennek. Többször is volt nálam alapos gégetükrözés régebben (megkérdezték előtte szoktam -e horkolni), nem mondtak semmit. Kétségbe vagyok esve, az állandó, évek óta tartó örökös kimerültség megvisel.

Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.18 0 0 199

Jól érted. A műtétek nem garantálják az apnoe (és a horkolás) megszűnését, viszont annak esélyét növelik hogy nehezebben használhatóvá váljék a CPAP terápia.

Előzmény: HopeFlower (198)
HopeFlower Creative Commons License 2019.11.17 0 0 198

Üdv Mindenkinek,
Átolvastam a fórumot. Jól értem, hogy igazolt alvási apnoé megléte esetén nem csinálják meg (illetve nem javasolják) a különféle műtéteket, mint lágy szájpad korrekció, nyelvcsap korrekció stb?
Jól értem, hogy ezeket a műtéteket csak akkor végzik, ha horkolás ugyan van, de ez nem párosul alvási apnoé jellegű problémával?

19999 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 197

Kedves mindenki, a napokban vettem egy horkolás elleni füldugót, amit ezzel a szöveggel hirdettek. SleepSoft Alpine. Szeretném jelezni mindenkinek, hogy semmit, de semmit nem ér, több barátom is kipróbálta, a beszédet a horkolást tökéletesen lehet vele hallani. Nem érdemes megvenni. 

 

Nincs is annál jobb, mint mikor felfrissülve indul a napunk. Sajnos ez viszont nem jellemző a lakosság körülbelül 30%-ára. Az embereknek ez a csoportja olyan alvási nehézséggel küzd, melyet a horkoló partner, a zajos szomszédok, a hangos kollégium vagy a közlekedési zajok váltanak ki. Az alváshiány egészségkárosodáshoz és súlyos kifáradáshoz vezethet, mely kiégést okozhat. A jó éjszakai alváshoz fejlesztette ki az Alpine tökéletes füldugóját: a SleepSoft-ot. Ezek a füldugók elnyelik a zavaró környezeti zajokat, az ébresztőóra viszont hallható marad a különleges szűrőknek köszönhetően. A füldugót a puha anyaga és a puha szűrők teszik kényelmessé egész éjszakán át.

sogormail Creative Commons License 2019.09.19 0 0 196

Hat egy kicsit olcsobb mit EU-ban.

Ennyi penzert megeri egy tartalek maszkot rendelni csak ugy..

Előzmény: Törölt nick (173)
sogormail Creative Commons License 2019.09.18 0 0 174

koszi! Ez oks, csak az enyemnek mar hangja van bizonyos pozicioban. sipol..

Előzmény: Törölt nick (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!