Keresés

Részletes keresés

ó b u d a i Creative Commons License 2008.02.26 0 0 31
Ezt is maguk alá gyűrik az izraeli "beruházók"
Előzmény: kdezsoe (29)
kdezsoe Creative Commons License 2007.09.06 0 0 29

Regen sem tettuk be, mert hajogyar volt, most sem, mert minek, akkor meg nem mindegy?

 

Szabadidokozpontrol dumaltak evekig, mostmeg a pataktol az ujpesti hidig megkozelithetetlen lesz a Duna part? :(

 

Rajuk nyilik majd a kilatas, veluk mi lesz?

 

Előzmény: Palotasziget (28)
Palotasziget Creative Commons License 2007.09.06 0 0 28
Király! :-((
Most legalább nagyjából már lehet tudni, meddig is fog tartani az a rész, ahova Mi, földi halandók be sem tehetjük a lábunkat.
Előzmény: kdezsoe (27)
kdezsoe Creative Commons License 2007.09.06 0 0 27
kdezsoe Creative Commons License 2007.04.15 0 0 26

Ujpesti ujsagban harom oldal foglalkozik a szigettel... (cimlap focim + ket oldal a cikk)

Szintiszta hablatyolas. Tipikus peldaja, az "irjunk mar a szigetrol valamit" hozzaallasnak.

Szazszor, szaz helyen elcsepelt kozhelyek... Semmi erdemleges, egy szo sem arrol, hogy erdot irtottak, megpedig vedett arteri erdot... Semmit arrol, hol tart a kozigazgatasi eljaras, lesz-e valaha felelos?

Van benne kecske, kocsmasztori, jo sok mi lenne ha... Derce ur lelkes nyilatkozata arrol a hihetetlen termeszeti ertekrol, amibol az engedelyevel kikanyaritottak egy darabot.

Mederkotrasrol irnak, de arrol nem, hogy ezzel rengeteg termeszetszereto embertol elveszik a megkozelitesi lehetoseget, hogy lejusson  a Duna partra.

Harminc eve irt ilyen stilusban a Nepszava, azt hittem mar mas vilagot elunk...:((

kambekk Creative Commons License 2007.03.21 0 0 25

analfa! Szeretettel várjuk becses válaszod a IX. kerület(Ferencváros) topikban... Ne csigáz bennünket tovább :)

Előzmény: Törölt nick (18)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 24

Sajnos, a politizalok ket partra szakadtak, tobbnyire azzal vannak elfoglalva, hogy egymas torkat harapjak el. Ez pedig a politikusoknak jo, mert mindenfele tarsadalmi kontroll nelkul folytathatjak a tobb mint gyanus gazdasagi bizniszeiket. A sajat valasztoik csak az ellenparttal foglalkoznak, ahelyett, hogy szamonkernek toluk azt, amiert a hatalomhoz segitettek oket...

(termeszetesen, nem csak a most epp aktualis hatalmi allapotra gondolok)

Ezert tehetik meg, hogy egy szuk kor kenyelmeert, sokezer ember kikapcsolodasi lehetoseget veszik semmibe, a szandekos termeszetrombolasrol, mar nem is beszelve.

 

 

Előzmény: az Író (20)
az Író Creative Commons License 2007.03.21 0 0 23
Már csak azt várom, mikor épül fizetős élményfürdő a Margitsziget helyére és építik be a Városligetet és a Népligetet. :(
Előzmény: kdezsoe (22)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 22

"Azóta többet járok át a népszigetre, mert ott még Dunapart hangulat van"

Csak volt...:((

Meggyozodesem, hogy tobb ujpesti, angyalfoldi es obudai polgarnak nyujtott kikapcsolodast a sziget, mint ahany jovendobeli yachttulajdonosnak fog ezutan.

 

Ezeket a kepeket, meg nyaron, a fakivagasok elott keszitettem...

 

 

Előzmény: biki (21)
biki Creative Commons License 2007.03.21 0 0 21

Ebben az országban mindent meg lehet csinálni, egy a léyneg, nekik hasznuk leygen.

Csalódtam Dercében, hogy adott rá engedélyt. Nekem nagyon tetszik a sziget, igaz én az összekötő túloldalán lakom. Régen is sokat mentünk át, még tavaly is voltunk sütögetni. Félek, hogy ott is mindent tönkretesznek, mint nálunk tették (Római). Azóta többet járok át a népszigetre, mert ott még Dunapart hangulat van. REmélem, meg is marad. azok a régi üdülők is nagyon tetszenek, azokat kellene "kiadni" nyárra, nem építkezni. szemetek.

 

Környezetvédelmi szervek, hivatalok is csak hazudoznak, nem tesznek semmit (nem tudnak/nem akarnak) csak jártatják a szájukat. Nekem pl. a III. ker. önkormányzat környzetvédelmise hazdott a szemebe éveken keresztül óbudai dolgokba, és soha sehol senki nem tud segíteni, utálom azokat is. (bár friss környezetmérnök vagyok és nem tudok elhelyezkedni, uyghogy ne sírjon az ország, hoyg igy úgy környeztvédelem. nincs ránk szükség, és amúyg sem csinálnak semmi hasznosat)

Szerintem ezért nem válaszoltak a te leveledre sem itt, és ha szeméylesen elmész, majd hablatyolnak össze-vissza.

 

off:

a zöldek tiltakozatk pár éve a 9. ker haller u. paic beépítése miatt. eredetileg valami nayg játszóteret,uszodát akartak csinálni, de 3-4 fát kellett volna kivágni. zöldek óbégttak, addig amíg lakóparkot építettek a piac helyére, zöldek is belementek, és több 10 fát vágtak ik

on

 

ebben az országban pénzről szól minden, és mindenki benen van.  

 

tényleg nem szerném, ha beépítenék ott a területet, jó lenen lejárni úgy, mint most

az Író Creative Commons License 2007.03.21 0 0 20
Politikusok kezében a biznisz vagy üzletemberek(értsd: gengszterek) kezében a politika? :(
Előzmény: kdezsoe (19)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 19

Nem fognak. Ha megis, akkor csak annyt, hogy sorry, de a kozigazgatasi eljaras befejezeseig...

Egyebkent, mikozben kutakodtam meg a lejjebb betett cikk megjelenese elott, tobbszor tamadt olyan erzesem, hogy valamelyik, befolyasos budapesti politikus erdekeltsegi korebe illik ez a yachtkikoto dolog...

A nevet nem irom le, mert ez a topik azert megsem polidili, meg tutibiztos sem vagyok egyenlore benne, de ha ugy lenne ahogy gondolom, az szamomra egyaltalan nem lenne meglepo...

Mint ahogy az sem meglepo, hogy mas egyeb nagy budapesti bizniszek (pl parkolas) is politikusaink kezeben "viragzik"

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 18
Egyébként írtam egy pár soros, szívhezszóló levélkét a környezetvédelminek csúfolt minisztérium ügyfélszolgálatára... kíváncsian várom, válaszolnak-e. :-D
Előzmény: kdezsoe (16)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 17
röhej, hogy itt bármit lehet, ha elég pénzed van... dercét is picsán rúghatná valaki, hogy az orrán csússzon ki a hivatalból, de igaz ez a plaza mögötti terület egykori tulajdonosára is...
Előzmény: kdezsoe (15)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 16
Viszont a yachtodhoz, tenyleg csak egy ugras...
Előzmény: Törölt nick (14)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 15

A dehogy! Azert a portasfulkeken keresztul, belehet majd menni a szigetre vezeto hidig...

Leparkolsz a Plazaban a fizeto parkoloban, megkered az engedelyt, hogy kiserovel atmehess a Marina lakotelepen es maris a szigeten vagy...

Mert ahogy elnezem, nagyjabol igy lesz majd. :((

 

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 14
Mondjuk a topic címe csak azért szól a Népszigetről, mert eredetileg ott tűnt fel a rengeteg kivágott fa... a túloldalra csak a végén tévedtem és nem is tudatosult bennem úgy igazán, hogy micsoda kárt okoztak patkányék. :-(
Előzmény: kdezsoe (13)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 13

Ha valaki nem ismerne a helyszint, nagyjabol, errol a teruletrol van szo:

 

kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 12

A jelenlegi allapot:

 

kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 11

Annak ellenere, hogy nem politizalok nyilvanosan, en is igy gondolom...

 

Januar 3-an irtam ezt a levelet, az onkormanyzatnak:

 

"Tisztelt Derce Úr, Tisztelt Városatyák!

 

 

Mit vétett Önöknek az ártéri erdő? Az az erdő, ami a védelmi töltés alatt fekszik, ami ha csak 2 métert is emelkedik a Duna, már víz alatt van?

Csúnya az ártéri erdő? Nade kérem, az ártéri erdők ilyenek... Szemetes? Az ártéri erdők, már csak ilyenek... Az áradó Duna, bizony szeméttel jár!

A szemetet, pedig el lehet takarítani, mint ahogy teszi azt árvíz után, több budapesti kerület is. Persze, a mi Váci utunkat nem önti el a szemét árvíz idején,

viszont pl Lipótvárosnak nincs ártéri őserdeje. Az a megoldás, hogy Újpestnek se legyen? Én Újpestiként, bizony nagyon örültem, hogy van egy ilyen erdőnk.

Még nagyon sokan örültek az erdőnek, mert egy szép nyári napon, ennek a dunaparti szakasznak a látogatottsága, a Margitszigetével is vetekedett.

Sok újpesti látogatott ki családostól, egy teljes napra is akár. Olyan piknik hangulat volt ilyenkor, mint harminc évvel ezelőtt a Romai parton... (ha emlékeznek rá)

Nemcsak nyáron, télen is. Például egy hete, egy ködös zúzmarás napon jártam arra, bizony sok emberrel találkoztam.

Kérdezem a Tisztelt Városatyákat, jártak ilyen alkalmakkor a szigeten? Ha nem, bizony nagy élményről maradtak le...

Ősszel szintén észrevettem, amikor a töltésen található fákat irtották, tudom és láttam, hogy ott sok beteg fát

vágtak ki. (sajnos egészségeseket is)

Az egészséges fák kivágása akkor is bosszantott, de el kell fogadnom, ha a töltés felett parkosítunk, akkor tűnjenek el a beteg fák.

Elismerem, arra a parkra, a töltés felett, Újpestnek szüksége van. A kiszáradt fák balesetveszélyesek, egy parkban nincs helyük.

Nade egy ártéri őserdőt kivágni?

Uraim! Mit vétett Önöknek ez az erdő?

 

Néhány általam készített fotó itt megtekinthető a kérdéses erdőről:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9032866

 

 

 

Tisztelettel:

               Xxxxxx  Xxxxxx

       10xx. Xxxxxx xxxxx u. xx.

 

U.i:

    Mivel az újpesti tisztségviselők mail elérhetőségét nem találtam az Újpest oldalon, ezért az egyetlen fellelhető címre küldöm ezt a levelet.

    Tisztelettel kérem, hogy amennyiben lehetőségük van rá, a belső levelezés segítségével továbbítsák ezt a levelet azoknak, akiknek szántam."

 

 

 

Akkor meg en sem tudtam, milyen celbol irtottak ki az erdot, csak a polgarmester nyilatkozatat lattam aznap este a Hiradoban. Az erdo elhanyagoltsagarol beszelt...

A levelemre erkezett egy olvasasi visszaigazolas masnap, de azota semmi...

Ha nem jutott el akinek szantam, az illeto aki elolvasta, hogyan merte megtenni, hogy nem tovabbitotta azoknak, akiknek szantam???

A visszaigazolas:

 

Your message

  To:      infoka  (
info@ujpest.hu)
  Subject: arteri erdo
  Sent:    Wed, 3 Jan 2007 00:36:22 +0100

was read on Wed, 3 Jan 2007 08:19:50 +0100

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 10
gyk: mielőtt még valaki csak a szokásos provokációim egyikének venné... halálosan komolyan gondolom, hogy ezeknek a gazembereknek még a nyomát is el kellene törölni a föld színéről. Pártállástól függetlenül.
Előzmény: Törölt nick (8)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 9

Az az erdekes az egeszben, hogy a zoldek, vagy pl az a sajto, amelyiknek a dolga lenne, nem mozdultak a hirre. Pedig az ehhez hasonlo gaztettek ellen, a nyilvanossag lenne a legjobb fegyver...

(ha mar az ilyenek ellen, a torvenyek sem rugnak labdaba) 

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 8
Hát tudod... előbb a Plaza mögötti partszakaszt veszik el lakópark címén ezek a gazemberek, most a Népsziget környékét...
Tényleg kellene már valami _igazi_ forradalom és elsöpörni ezeket a tetves gazembereket a föld színéről... :-(
Ott kéne a Dunába fojtani őket ahol most építkezni akarnak.
Előzmény: kdezsoe (7)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 7

En foglalkoztam a dologgal, tobb szalon is elindultam, tobbek kozott eljutottam az illetekes miniszteriumig is...

Mindenhol azt a valaszt kaptam, hogy valami van... de sajnos, a kozigazgatasi eljaras befejezeseig nem nyilatkozhatnak...:(

 

A terulet, az ujpestiek kedvelt setalohelye is volt. Egy-egy hetvegen, a latogatottsaga igen nagy volt, de meg hetkoznap is sokan setaltak arra.

Az atepites utan, a kiepitendo obol miatt, termeszetesen a sziget arteri reszere a lejaras megszunik, azt csak eszaki iranybol, a szennyviztisztito felol lehet majd megkozeliteni.

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 6
Gondolom, a számláján lévő összeg emelkedett az engedély hatására... hogy rohadna le a keze ennek is a wágnerékéval egyetemben.
Előzmény: kdezsoe (5)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4
Mégis jachtkikötő lesz belőle? :-((((((((((
Előzmény: kdezsoe (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3
Na... erre pl. vártam már egy ideje, mert én nem kaptam belőle :(
köszi
Előzmény: kdezsoe (2)
kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 5

Az engedelyezoknek fingjuk nem volt, mire adnak es milyen feltetelekkel engedelyt.

Enyhen szolva malor, hogy 28 db arteri osfat, diszfakkal gondoltak potolni...

Onkormanyzattal egyeztetett helyszinre? Hova? Az Istvan terre talan? Mert az arterre nyilvan nem. 

Aki ezt az engedelyt kiadta, annak mar nem lenne szabad ott dolgozni...

 

kdezsoe Creative Commons License 2007.03.21 0 0 2

Forras: Ujpesti Naplo 2. es 3. szama

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1
Azért ezt nem értem... tényleg ennyire 0 téma, hogy a fővárosban újabb és újabb helyeken rombolják a természetből még megmaradt aprócska területeket?
Ennyire nem érdekel senkit, hogy milyen gyalázatosan elbántak a Népszigettel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!