Keresés

Részletes keresés

Bbazsa Creative Commons License 2007.03.13 0 0 27
Úgy se járnak itt sokan , te menni idős vagy, csak hogy milyen könyvek érdekelhet :)
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 26
Nem ismered a Néma Leventét? Sajnálhatod. Igazi romantikus szerelmi történet, amiben a ffi annyira szereti a nőt, hogy néma lesz miatta.
Előzmény: Bbazsa (25)
Bbazsa Creative Commons License 2007.03.13 0 0 25

Nem nem ismerem őket sajnos :)

 

A rossz kedvnek mint sokszpr egy lány az oka, de ez nem az a Fórum :)

 

Ha gondolod ott van erre az msn :)

Előzmény: Törölt nick (23)
Snuffles Creative Commons License 2007.03.13 0 0 24

A sulikönyvtárban nincsen Sven Hassel könyv, a Libriben van egy, de azt nem akarom elolvasni, mert nem volt szimpatikus a leírása.

Freyer vna még nálam, de nem kezdtem hozzá.

Ajánljatok valamit még, mert sorra jegyzetelem őket, van egy kis listám, hogy milyen könyveket olvastam eddig életemben. Melléjük írom, hogy miket szeretnék még szintén. Nem baj, ha a második lista is hosszú lesz :D

 

Össze tudnátok számolni, hány könyvet olvastatok életetekben?

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 23
Tavasszal rossz kedv???

Derű és nyugalom , parányi házban, az élet szép....
Gondolom ismered.
Ezt kell olvasni rossz kedv ellen.
Előzmény: Bbazsa (22)
Bbazsa Creative Commons License 2007.03.12 0 0 22
Ez anno egy fekete listás könyv volt.

Szerintem érdekes a főszereplő egész világszemlélete és felfogása.

Épp a világutálat sarkalása miatt tiltották be egy időre. Sőt ettől a könyvtől sokan a halálba meneteltek.

Nekem most rossz kedvem van és azzonosulok picit a könyvel :)

Szerintem érdekes könyv és máltán lett klasszikus darab
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.11 0 0 21
Hogy állsz vele?
Én elkezdtem, de nagy csalódás. Lehet, hogy anno újdonság volt ez a stílus, de ma már mindenki így beszél, ilyen semmi nem érdekel, mindent unok és utálok stílusban él, és ez nagyon fárasztó. Eléggé hervasztó lyet olvasni.

Érdekelne miért ezt választottad.Megnéztem, 51-ben írta.
Azt hittem a klubban valami frissebbet, modernebbet fogunk átbeszélni.
Előzmény: Bbazsa (16)
Bbazsa Creative Commons License 2007.03.06 0 0 20
Pl: Monte Cassino :)
Snuffles Creative Commons License 2007.03.05 0 0 19
Dehogynem, tervbe vettem, hogy holnap kiveszek a könyvtárból egyet. Melyiket ajánlanád leginkább?
Bbazsa Creative Commons License 2007.03.05 0 0 18
Egy Sven Hasselt nem "próbálnál ki"? :)
Előzmény: Snuffles (17)
Snuffles Creative Commons License 2007.03.05 0 0 17

Én speciel most indián könyveket olvasok és Ottlik Gézát, de azt se sokáig már, mert viszem vissza a könyvtárba. Alistair MacLean került a kezembe mostanság, de nem tetszett annyira a stílusa, hogy végig is olvassam a Navarone ágyúit vagy a Kémek a sasfészekben c. könyvet. Majd nekiállok újra, mert a saját gyengeségemnek érzem, hogy nem bírok elolvasni egy könyvet csak azért, mert unalmas részei vannak számomra.

 

Ami viszont tetszett és szívesen beszélgetek róla: Mesterségem, a halál. Francia könyv, Merle, méltán híres és közkedvelt író szerintem, szeretem a könyveit, nem mindet olvastam, de amelyeket igen, az jó volt és tartalmas.

Érdekes, de nekem a náci gyilkos főszereplő karaktere szimpatikus volt, pedig én zsidóbarát vagyok abszolút. De valamiért megkedveltem a fő karaktert. Aki olvasta, nyilatkozzon! (:

Bbazsa Creative Commons License 2007.03.05 0 0 16
Én is most fogom elkezdeni :)
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 15
Sikerült kihoznom a könyvtárból. Mostmár csak idő kell az újraolvasáshoz.
Előzmény: Bbazsa (14)
Bbazsa Creative Commons License 2007.03.04 0 0 14
Zabhegyezőt újra.

Megpróbálok mögé látni a könyvnek. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 13
Inkább nem.
Azt kínáld fel, amit te is most olvasol, és megbeszélhetjük, ha én is hozzájutok.
Vmi ilyet ajánl a topiknyitód.
Előzmény: Bbazsa (12)
Bbazsa Creative Commons License 2007.03.02 0 0 12
Ha szereted a háborus könyveket olvassd el valamelyik "Sven Hasselt" durva könyv :)

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.02 0 0 11
Itt a március és érdeklődéssel várom az erre a hónapra ajánlott olvasnivalót.
Pont ma megyek könyvtárba, beszerzem, ha még nem olvastam.
Bbazsa Creative Commons License 2007.02.27 0 0 10

pedig nagyon érdekes könyv, az "álatfarm"

 

 

Én néha olvassok klasszikusokat mint a "Zabhegyező". Az nagyon tettszet érdekes könyv. Kicsit uncsi de jó.

 

A másik a "22 es csapdája" ott olyan bonyolultn indul a story hogy már az elején lerakttam.

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.27 0 0 9
Üdv a könyvolvasoknak!

Elég fajsúlyos könyveket ajálgattok. Előbb hogy az Állatfarm lett a februári könyv, gondoltam kivárok.
Az 1984-et olvastam, de nem tetszett annyira, hogy mást is el akarnék olvasni Orwelltól. A lepkegyűjtőt Jonh Fowles írta, az teszi igazán rémísztővé, hogy azóta , mióta olvastam (kb 20 éve), már sok igazán megtörtént hasonló eset volt, ahol nőket hosszú ideig bezárva, esetleg kínok között tartottak.

A Pillangót is olvastam, ott is a szenvedés fogott meg: emlékeim szerint hónapokat tölt magánzárkában, ami iszonyú lehet, mindenféle foglalatosság, élmény nélkül, a végtelen magány , csönd és unalom.
Ott olvastam, hogy egyszer minden hosszúnak vége van...
B. Sziszkó Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8
Sziasztok! Nos akkor én is ajánlok nektek könyveket.

A már említett 1984. Szerintem nagyon izgalmas, csak néhányaknak nehezen értelmezhető, de hatalmas igazságokat rejt az elnyomásról.

A másik könyv a Pillangó. Egy francia könyvről van szó. Egy ember ártatlanul elítélnek és a híres Ördög-szigetre viszik. A férfit csak a bosszú élteti és mire sikerül megszöknie rájön hogy a bosszú nem is annyira fontos. Érdekes történet 13 évről és szökési kísérletről, szenvedésről és bosszúról.

Most ennyi. Puszi sziszkó
Snuffles Creative Commons License 2007.02.06 0 0 7

Ajánlok nektek pár könyvet.

Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Kedvenc könyvem, pedig nem szeretem a magyar írókat, nem tudom, miért, de Ottlikon kívül (Iskola a határon) nem szeretek más magyar írót szerintem, bár ezt lehet, hogy megcáfolom, de nem jut eszembe hetek óta magyar író, akit szeretnék.

A Lepkegyűjtő a Piszkos tizenkettő írójától, nem jut eszembe a neve, de mindkettő nagyon jó könyv, mégis inkább a Lepkegyűjtőt ajánlanám. Izgalmas, érdekes könyv, lélektani kicsit, de aki nem rajong a pszichológiáért, vagy nem fogja fel, annak is eseménydús és jó könyv szerintem.

A Foucault-inga Umberto Ecótól, zseniális! Hosszú, nehéz, de humoros és izgalmas leheletnyit történelmi olvasmány. Templomosokkal, rózsakeresztesekkel, rejtélyekkel, egy ingával és halottakkal. Nem könnyű olvasmány, de ha a végére érsz, rájössz, hogy jó volt nagyon, én majdnem végig utáltam :D

 

Majd még jövök.

B. Sziszkó Creative Commons License 2007.02.05 0 0 6
azért ennyit nem kéne könyvekről irni mert nem tom követni az eseményeket .
Bbazsa Creative Commons License 2007.02.04 0 0 5
iwiw en igen. Ennyi kijár :)
Snuffles Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4
Én nem is vagyok családtag :PPP
Bbazsa Creative Commons License 2007.02.02 0 0 3
Kezd égő lenni, hogy csak a család ir ide :)
B. Sziszkó Creative Commons License 2007.02.02 0 0 2
Na csocsi. végre megkaptam a regisztrációs jelszavam. Az első könyv az Állatfarm? Azt már olvastam. Napoleon a disznó, nem? Aranyos és marha nagy igazságokat rejt magában. Mint Orwell minden könyve. Nekem személy szerint az 1984 jobban tetszett. Bár a Burmai szép napok az hülyeség volt.... Az 1984-ben a 101-es szoba a legjobb. Ilyet kitalálni az már karrier. Rengeteg Bonanza Banzai szám írodott Orwell művek alapján. Főleg az 1984 ihlette meg Ákost. Puszi Sziszkó
Bbazsa Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1
Kösz Anna.

Közérdekú, ha valaki akar terelhet, más könyvre, pl ajánlhatsz könyvet nyugodtan.

Orwell :) 1984 . A 101 -s szoba a király.
Snuffles Creative Commons License 2007.02.01 0 0 0
Igyekszem elolvasni, de három másik könyv is vár rám, lehet, hogy csak a következő hónapban fogok becsatlakozni, de HAJRÁ! :D
Bbazsa Creative Commons License 2007.02.01 0 0 topiknyitó
Sziasztok.
Hát elindult. Akik myvipes-ek tudják mi ez , aki most találnak rám azzoknak elmondom. Ez egy könyv klub. Adva van egy könyv. Elolvassátok és elmondjátok hogy tetszet, mi tettszet benne.

A Februári könyv az ---George Orwell- Állatfarmja---

Várom a véleményeket. Ötleteket.


"a könyv hideg, de jó barát"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!