Keresés

Részletes keresés

-enter Creative Commons License 2012.08.13 0 0 26

Tudni akarod mit jelent a lol? Kattints rá!

djuice Creative Commons License 2009.11.29 0 0 25
A kérdés olyannyira osztja a társadalmat, hogy nagyon! Pl. neves nyelvművelőnk Grétsy László professzor úr is kutatja a chat, sms stb modern kori internetes vagy elektronikus szleng nyelveket, de feltehetőleg nem azért mert annyira tetszést arat előtte, inkább érdekesnek tartja és nyitott ember lévén erre fogékony, tehát kutatja. Ez azonban messze nem jelenti azt, hogy azonosulna a használatukkal.

Van aki hányingert kap a hasonló idegenből beszivárgó rövidítésektől, vagy az épp "magyaros", nem túl rég divatos "csi"-zésektől. (pl. szüncsi, tancsi, telcsi stb vagy pl. "várcsizz már pillcsit!")

Tény hogy a tinédzser korosztálynak minden korszakban megvolt a saját nyelve, hogy a régóta tudott "pestiesen szólva" kezdetű mondatokat ne is említsük.
Volt régen is szleng, tolvajnyelv, ugyanúgy a régi érában, mint ma. Talán a különbséget a technikai kommunikáció jelentette felgyorsulás érezteti napjainkban, de számos nyelvtörténeti bizonyíték is van hasonló, letűnő, tiszavirág életű hétköznapi szóhasználatokról, a múltból ugyancsak.
S ezen a vonalon haladva, a történelem korszakaiban velünk élő népek behatásai a nyelvi kultúránkra, egyúttal maradandó dolgokat is hagytak. Tessék pl, szláv, török, német stb. eredetű szavainkra gondolni.

Én azon "vaskalapos" réteghez sorolnám magam, akiket az dühít, mikor nem értjük a jelentéseket, de ezzel együtt meg is nyugtatjuk magunkat, hogy jött-ment idiótaságokra nem is adunk semmit.

Nem tudni ezen szó-szösszeneteknek lesz-e maradandó hatása a magyar nyelvre, mindenesetre a nyelvújítóink forognának a sírjukban a sok angolszász behatásoktól, ami anyanyelvünket éri, de pl. a suli, isi, foci stb. szavaink hallatára bizonyára már inkább bólintanának, holott idejükben ezek sem voltak ismertek vélhetőleg.
CameronSaryn Creative Commons License 2009.08.15 0 0 24
Hát ez jó, ez a topic már 3 éve megvan, én meg pár hete találkoztam először a LOL-lal :D És most jutottam el odáig hogy rákeressek. :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 23
Ez a legjobb, bár kissé már túlzás:
ROTFLASTC - Rolling On The Floor Laughing And Scare The Cat...
mephysto Creative Commons License 2006.12.06 0 0 22
hát ez elkerülte a figyelmemet :o
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (17)
mephysto Creative Commons License 2006.12.06 0 0 21
Igen... és köszi :)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (16)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.12.06 0 0 20
1etértek. Jaj! Egyetértek! :-)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 19
Ja, az RTFM még nem volt - ez kicsit kajánabb, magyar szemmel meg tán durva is: Read The Fucking Manual.

Amúgy én Ceglédi Cigánnyal ismerem, de ez mar már nem PC duma. (Hoppá: PC, vagyis Politically Correct.)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 18
Szvsz kár aggódni, nem ettől lesz a nyelv silányabb. Nekem egy "bevállal" vagy - néhány kivétellel - a "bejön" fájdalmas, mert a választékosabb megfogalmazás és az alaposabb gondolkodás hiányában, ellen születik - a legnagyobb közhelyekkel akarja magát megkülönböztetni valaki másoktól, ami vicc. A lenti rövidítések kialakulása inkább a szaknyelvekéhez hasonlít - pl. az RTFM rendkívül precíz megfogalmazása annak, hogy "már megint nem tudod, hogy minden a kezed ügyében van, csak ki kell nyúlnod érte"... :-)

Hogy hol a határ, nem tudom, pl. ilyen alapon a hogy helyett a "h" ill. az egyszerű helyett az "1szerű", a "mond6od" is helyénvaló kellene, hogy legyen, hiszen praktikusak, ill. ugyanezek a törekvések az angol nyelvben is (még honlapjuk is van az egyszerűsítőknek, régen láttam), amik viszont kifejezetten és nagyon idegesítenek. Valószínűleg azért, mert következetesen mérsékelt vagyok, tehát csak mérsékelten következetes, de ez kizárólag az én hibám. :-)
Előzmény: hurráoptimista (11)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.12.06 0 0 17
http://index.hu/tech/mobil/sms1111/
Előzmény: mephysto (15)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.12.06 0 0 16
Looser :) Ezt remélem ismered.
Előzmény: mephysto (13)
mephysto Creative Commons License 2006.12.06 0 0 15
Az életben használva ezek tényleg marhaságok és nem is odaillőek. Viszon chat-en - ahol ügye gépelni kell - gyakran egy ilyen "e-szlenggel" több mondatot is meg lehet spórolni. Kicsinyég tudom, de... ez elfogadott abszolúte szerintem. Persze valamilyen kultúrája kell, hogy ennek is legyen... vagy határai.
Előzmény: hurráoptimista (11)
mephysto Creative Commons License 2006.12.06 0 0 14
A CCCP-t én még Cafrangos Cigányok Cafrangos Picsájának ismertem... :)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (12)
mephysto Creative Commons License 2006.12.06 0 0 13
Érdekes fordulatott vesz a dolog, megmondom őszintén :)

A "LOL Laughing out loud hangosan nevet(ek)" formulát még sosem hallottam, bár tény, hogy én sem rövidítéseken élek :)

Számomra a LOL - már magam sem tudom miért - a Lamer OnLine jelenti/jelentette...

Hát jó pap nem vagyok, de holtomig tanulok asszem' :)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.12.06 0 0 12
Tessék kettő a ciril betűs keyboard érájából:

BUÉK - Baszunk Ugye Édes Kicsikém
CCCP - Ciprusi Cigány Cintányérba Pisál
hurráoptimista Creative Commons License 2006.12.06 0 0 11
Én nem használom, irtózom ettől írásban (az meg eszembe se jutott, hogy verbálisan is használjam). Ez az egész netes műnyelv egy tömény faszság. Értelmetlen, rondítja/higítja a magyar nyelvet. Ugyanolyan érthetetlen, gyerekes baromság, mint "lenullázni egy topicot".
Előzmény: mephysto (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 10
GMTA... Hehe... Nem rossz.
Előzmény: :sn4ke: (9)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.12.06 0 0 9
AFAIK As far as I know tudtommal, amennyire én tudom
AFK Away from keyboard nem vagyok gépközelben
ASAP As soon as possible amilyen hamar csak lehet
BTW By the way (erről) jut eszembe
CUL See you later viszlát
CYA See you (Seeya) viszlát
CYAL8R See you later (Seeyalata) viszlát
EMSG E-mail message elektronikus levél
FYI For your information csak hogy tudd
GMTA Great minds think alike a nagy elmék hasonlóan gondolkodnak
IME In my experience tapasztalataim szerint
IMNSHO In my not so humble opinion nem is olyan szerény véleményem szerint
IMO In my opinion véleményem szerint
IMHO In my humble opinion szerény véleményem szerint
IOW In other words másszóval
IRL In real life a valóságban
JTLYK Just to let you know csak hogy tudd
LHM Lord help me! Uram segíts!
LHU Lord help us! Uram segíts (nekünk)!
LOL Laughing out loud hangosan nevet(ek)
LSHTTARDML Laughing so the tears are running down my leg annyira nevetek, hogy a könnyeim már a lábamon csordulnak le
NRN No reply necessary nem szükséges válaszolni
OIC Oh, I see! Oh, már látom!
OTOH On the other hand másrészről, másrészt
PDS Please don't shoot kérlek ne lőj!
ROFL Rolling on floor laughing a (földön) gurul a nevetéstől
ROTFL Rolling on the floor laughing a (földön) gurul a nevetéstől
SETE Smiling ear to ear fülig érő mosoly
TAFN That's all for now egyelőre ennyi
TNTL Trying not to laugh próbál(ok) nem nevetni
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 8
Mire gondolsz, nem ismered őket vagy a használatukkal kapcsolatban érdeklődsz (jó - nem jó stb.)?
Előzmény: buszszélvédő (5)
:sn4ke: Creative Commons License 2006.12.06 0 0 7
Legyünk ott Lajosmizsén
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 6
Ja;
FAQ - GYÍK vagy GYFK
Előzmény: Törölt nick (4)
buszszélvédő Creative Commons License 2006.12.06 0 0 5
Ezek engem is érdekelnek.
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 4
IMHO - szvsz
ASAP
RTFM
FYI
FAQ

Általános műveltség?
nyman Creative Commons License 2006.12.06 0 0 3

Nem hasznaltam meg egyszer sem, mumajersegnek tartom.

 

A jelentese vilagos, az a hangosan nevetni angol kifejezes kezdobetuibol jon. Legalabbis en ezt a varit ismerem.

Előzmény: mephysto (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 2
ROTFL.
(CSD) Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1
loál
törpe42 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 0
L0L = mulatságos,jó pofa,hangosan nevetek ezen.
Előzmény: mephysto (-)
mephysto Creative Commons License 2006.12.06 0 0 topiknyitó
Manapság olyan sokan használják ezt a kifejezést... LOL... legyen az chat, fórum, már sms-ben is, sőt még szóban is...

Már-már sikk ezt mondani, szinte divat. Eleinte még akár poén is volt. Nekem úgy tűnik egy olyan 3-4 éve robbant be igazán a "köztudatba", addig csak lappangot...

Néha visszakérdezek a használónak - főleg ha irányomba használják - ugyan tudod e, hogy most mit mondtál? A tapasztalat döbbenetes. Nemtől, kortól függetlenül használják és olyan 10-ből 6 ember bődületesen mellé lő - kinevettetve magát - vagy nem tudja, a maradék 3-nak dereng és fel tudja oldani a rövidítást és még azt is sejti mi az az OnLine... és az az 1 meg tudja, hogy Lamer... de a jelentését már csak 0.5 kb...

Ti hogy vagytok ezzel? Melyik "táborba" tartoztok? Hogy és mikor használjátok? ...ha ugyan haszbáljátok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!