Keresés

Részletes keresés

sssss1 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 2194

Még mindig pörög? Vagy van Debrecenben egy fotósokat összefogó fórum, klubb, bármi?

ik Creative Commons License 2011.07.09 0 0 2190

Szisztok!

Bocs mindenkitől, hogy eladással zavarom a topicot, de sosem lehet tudni...

Arról nem is beszélve, hogy egyszerűbb volna egy helybeli fotóshobbitársnak átadni a dolgot.

 

Szóval eladó egy üveges vitrin, korábban sok régi fotógép lakóhelye volt, ám a gyűjteményemet felszámoltam. Azóta ezt-azt tartunk benne.

Ha valakit érdekel, szívesen küldök képet, vagy akár megmutatom.

Nem tudom a típusát, méretei 175x36x33 cm, hátoldala tükör, 3 körbe üveg, 4 polcos, világítás van benne. Szerintem szép:-)

A Kika-ból származik és hibátlan állapotú.

Ára alku után: 10.000 Ft.

 

Érd.: kistvan@gmail.com

nb75 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 2189

Szia! Kösz a gyors választ és a felajánlást, küldtem is mailt. Üdv.

Előzmény: Karloska (2188)
Karloska Creative Commons License 2011.07.06 0 0 2188

hali!

nekem lenne egy, de kb 40km-re vagyok debrecentöl (b.újfalu)

ha gondolod öszefuthatunk valamikor ha neked belefér a táv.

sajna a héten nem kell mennem  debrecenbe ezért csak "nálam" tudnád kipróbálni!

itt a mailem ha pontosítani akarnál     karloska10kukacfreemail.hú

 

nekem D5000-ren van és nagyon bejött edig!!!

 

üdv

Előzmény: nb75 (2187)
nb75 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 2187

AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

 

Sziasztok! Gondolkodom a fenti objektív megvásárlásán, de előtte szerettem volna pár tesztképet készíteni. Bár nézegettem a neten sok tesztfotót ami ezzel készült ugyanakkor magam is szeretném kipróbálni hogy az én vázamon, az én 'technikámmal' milyen képeket tudok készíteni. Amúgy jelenleg egy18-105 mellé venném.

Van-e valaki közületek Debrecenben aki egy pár felvétel erejéig megengedné hogy feltegyem a vázamra (D50) és kipróbáljam?  Kösz előre is.

 

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2186

Üdv.

 

Emberök... Nincs valakinek egy IS-es Canon kitobija délutánra, vagy bármi ami ebben a tartományban van? Legkésőbb du. 2 környékén hozzá kellene jutnom, és este vagy inkább holnap reggel tudnám visszavinni. Kb. ötöt kattintanék vele. (rajtam kívülálló, objektív okok miatt)

 

Bármi jó, csak annyira gagyi mint a régi kitobi ne legyen.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2185
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.23 0 0 2184

nekem is volt szerencsém az idén felszállni, de mi sajnos nagy magasságban és tele kosárral voltunk, igaz ingyen. (én is kb 35 000 Ft tudok)

 

 

erről a versenyről:

http://forum.index.hu/EditArticle/vieweditarticle?t=9154628

Előzmény: Leselked (2180)
Fenyero Creative Commons License 2010.12.02 0 0 2183

Hát egyenlőre nemtudok ilyesmit, mivel Canonban utazom, több féle objektív van hozzá, ráadásul mmajdnem bármelyik gépre rárakható szinte bármelyik obi, nikonnál épp most válltak használhatatlanná a régi obik :) új gépekre nem mennek, nameg drágán dolgozik, és drága minden...

 

Egyébiránt a portrék furcsák olyan sharposak, de túl nagy élkereséssel, szóval olyan, mintha 3as élességtartomány lenen felerősítva és részletszegény, valami mást próbálj használni a magas ISO kiküböszölésére, maradjon meg a jó minőség :) pl nagyon látni hajszálakon.

 

http://eospower.atw.hu/ISO1600filtered.jpg

 

http://eospower.atw.hu/ISO3200original.jpg

 

http://eospower.atw.hu/ISO3200filtered.jpg

 

 

Mostoha körülmények között ennyire lehet leszűrni. A színzajt iszonyat szépen le lehet szedni a kontraszt zajt nehezebben de nem lehetetlen.

Előzmény: woodoo69 (2181)
woodoo69 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 2182

Lemaradt, NIKON fix 50 1.4 D, vagy G, ami érdekel.

woodoo69 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 2181

Hali!

 

Köszi az infót, hát ez elég húzós ár.

Itt a blogom elérhetősége, ilyeneket fotózom, főleg portré ami most nagyon foglalkozatat.

Egyébként nagyon keresek egy NIKON fix 1.4 D, de még jobban örülnék egy G tipusú obinak.

Ha tudnál, szívesen venném az infót, alig használt kellene, esetleg új, szemtelenül olcsón:)) jóval olcsóbban mint a bolti ár.

 

 

Üdv.

Leselked Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2180

Hy.

 

Woodoo.

 

Debrecenben hőlégballonozás 40000 ft 1 órás út, de ha többen mennek, akkor oszlik az összeg úgy vélem, vannak 10 létszámos kosarak is. Úgy meg már csak 4000 lenne, de sztm az már nagyon zsúfolt.

 

Többieknek is:

 

Amúgy mit szoktatok fotózni és milyen témában?

Előzmény: woodoo69 (2179)
woodoo69 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2179

Helló!

 

Én is fotózgatom egy ideje, Debreceni vagyok.

A hőlégballonos fotók tényleg szépek, éppen az idén támadt nekem is kedvem ilyen fotókra, de nem jött össze.

Addig jutottam el, hogy van lehetőség felmenni hőlégballonnal, telefonszám is van, de hogy mennyibe kerül, azt már nem kérdeztem meg.

Tiszteletemet tenném én is egy szerdai fotós összejövetelen, ha lehetséges.

Mennyien szoktak megjelenne egy egy foglalkozáson?

Kerül valamibe, hogy részt vehess a fogalkozáson, vagy nem?

 

Gábor.

 

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2178
Már nem először! :)

Ez a volt a 3. légijármű (nem nagy utasszállító) amivel repült. És a közeljövőben még kinéz neki egy negyedik. Majd teszek rá matricákat.
Előzmény: H.Pé (2177)
H.Pé Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2177

Szép színek!

Megröptetted az E3-at?

Előzmény: DIE_ROBOTER (2174)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2176
Aha!

Az elsőt nem mondanám szépnek, de a második az nekem is tetszik. Sajnos a fénnyel szembeni oldalon voltam, 400m-en csak homogén szürke képeket tudtam készíteni. Utána leereszkedtünk 50m alá a szélirány miatt, kerülgettük a TV antennákat + köszöntünk mindenkinek aki az erkélyén teregette a ruhát. A Békás Tónál volt is egy kis fasúrolás.

Még 1-2 érdekesség:

1
2
3
4
Előzmény: PentaxMan (2175)
PentaxMan Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2175
szép felvételek... hőlégballonról?
Előzmény: DIE_ROBOTER (2174)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2174
Norex01 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 2173
Huuu ennek nagyon örülök most olvastam csak a választ nagyon szépen köszönöm akkor a holnapi nap folyamán megyek is ,persze ha lesz?!Na és kell valamit vinni,hogyan zajlik még nem voltam fotós klubba!
Előzmény: Sanon40D (2172)
Sanon40D Creative Commons License 2010.04.21 0 0 2172
Igen működik fotós klub, mégpedig minden szerdán 17.30-tól a Méliusz Megyei
Könyvtár földszintjén,(Bem tér) Máthé András vezetésével.
Ma is lesz foglalkozás, gyere el.
Előzmény: Norex01 (2171)
Norex01 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 2171
Kedves Fotós társaim!Nem rég találtam rá erre a fórumra és debreceni vagyok. Ezért meg szeretném kérdezni,hogy működik-e valamilyen fotós klub vagy egyesület itt Debrecenben. Köszönöm előre is a válaszaitokat.
E.Enik Creative Commons License 2010.04.07 0 0 2170
Sziasztok!

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy fotó pályázatot. A részleteket alább olvashatjátok. Az első három jelentkező ajándékokban részesül. A beérkező munkákból kiállítást szervezünk, mely első körben a Debreceni Egyetem főépületében lesz megtekinthető, majd Debrecen több pontján is. Érdemes jelentkezni, ugyanis a kezdeményezés jó célt szolgál, hiszen a téma a drogprevenció.

FELHÍVÁS FOTÓPÁLYÁZATRA!

A NULLPONT KULTURÁLIS EGYESÜLET az Európai Kábítószerügyi Fórum tagjaként fontos feladatának érzi a fiatalok tájékoztatását és elrettentését a káros szenvedélyektől, ezért FOTÓPÁLYÁZATOT HIRDET DROGPREVENCIÓ TÉMÁBAN!

A beérkezett fotók a Nullpont Kulturális Egyesület által szervezett Andragógus Szakhét keretén belül, a Debreceni Egyetem főépületében, a könyvtár előtt kerülnek kiállításra, majd Debrecen egyéb pontjain is megtekinthetők lesznek. A képek elbírálása szavazás formájában - szintén a három napos szakhét keretin belül - három napon keresztül zajlik majd, az eredményhirdetésre pedig április 21-én 16 órától kerül sor. A beérkezett fotókból kiállítást rendezünk, melynek április 19-én délután 16 30-tól tartandó megnyitójára szeretettel várunk minden pályázót és érdeklődőt.

És hogy milyen képeket is várunk pontosan? A fantáziádra bízzuk! Küldhetsz fotót szenvedélybetegekről elrettentésképpen vagy bemutathatod a drogok által kiváltott eksztatikus állapotot illetve bármely olyan munkát, mely véleményed szerint beilleszthető az adott témába. Ne feledd azt sem, hogy nem kell leragadnod a konkrét értelemben vett drogoknál, szívesen fogadunk és mutatunk be fotókat az alkoholizmusról, a dohányzásról vagy akár a csokoládéfüggőségről is.

Ha érzel magadban elég elhivatottságot, szeretnéd megmutatni Magad és munkáddal szívesen szolgálnál egy jó célt, akkor jelentkezz Te is! Nevezési díj nincs, így nincs más dolgod, mint a témának megfelelően elkészített képedet elküldeni a nullpont@gmail.com címre ÁPRILIS 12- IG!

A fotópályázat első három helyezettje értékes nyereményekben részesül!

RÉSZLETEKET TALÁLTOK A www.nullpont.unideb.hu oldalon!

Enikő
Roadzoli Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2169
Off! Március 13-án Bpesten workshop lesz, tárgyfotózás témakörben. Hajdú-biharból nincs valakinek kedve jönni? Utiköltség felesben, 14.00 - 20.00 óráig tart. Ára:8.000Ft T:2031877tizenhat
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 2167
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.25 0 0 2164
Cool(R) Creative Commons License 2009.04.29 0 0 2163

Sziasztok!

 

Nyári Fotótábor Teresztenyén!

 

 

Az új időpont: augusztus 20-27.

 

 

 

Nyári Fotótábor indul a Miskolci Fotóklub szervezésében Teresztenyén 2009. augusztus 20-27. 
 

Teresztenye az Aggteleki Nemzeti Park tőszomszédságában fekvő galyasági kis zsákfalu, a nyugalom szigete. A résztvevőket a falusi turizmus keretében szállásoljuk el, egymáshoz közeli szállásokon. A vendégfogadásra átalakított házakban hideg-melegvizes fürdőszobák, tv, társalgó, tornác található. Az étkezések közösen zajlanak egy központi helyen.

Minden napra van szervezett program, de egyik sem kötelező. A környékbeli fotótúrákra saját gépkocsikkal megyünk.

Egy kis ízelítő a lehetőségekből: (a részletes programot e-mailben lehet igényelni, itt terjedelmi okokból nem fér el) Helyben: falusi életforma, falusi emberek, házak, eszközök, kopjafás temető, fakazettás mennyezetű templom, erdők, mezők, hegyek, völgyek. Kissé távolabb, de még mindig csak pár km-re: Rudabánya falu és a felhagyott külszíni bánya katlanja. Alsótelekes, gipszbánya, Telekes-patak Ördöggát, Aggteleki Karszt, cseppkőbarlangok, Jósvafő, Dobsinai jégbarlang, (esetleg Szlovák Paradicsom), Edelény; Coburg kastély, Szendrő, Szögliget (Hucul ménes), Szádvár, Gömörszőlős, Keleméri Mohos tavak, de ezek csak morzsák, a lehetőségek meglehetősen szélesek. A szállás és háromszori étkezés költsége 4900Ft/fö/éj +100Ft.

Egész napos túra esetén ebédre hideget csomagolnak. A meghirdetettnél rövidebb időtartamra is lehet jelentkezni előzetes megbeszélés alapján.

 

Kapcsolatfelvétel és további információ:

sidlo.gabor@gmail.com

Teresztenye honlapja:

www.teresztenye.hu

Cool(R) Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2162

Sziasztok!

 

 

Nyári Fotótábor indul a Miskolci Fotóklub szervezésében Teresztenyén 2009. augusztus 1-9-ig.

Teresztenye az Aggteleki Nemzeti Park tőszomszédságában fekvő galyasági kis zsákfalu, a nyugalom szigete. A résztvevőket a falusi turizmus keretében szállásoljuk el, egymáshoz közeli szállásokon. A vendégfogadásra átalakított házakban hideg-melegvizes fürdőszobák, tv, társalgó, tornác található. Az étkezések közösen zajlanak egy központi helyen.

Minden napra van szervezett program, de egyik sem kötelező. A környékbeli fotótúrákra saját gépkocsikkal megyünk.

Egy kis ízelítő a lehetőségekből: (a részletes programot e-mailben lehet igényelni, itt terjedelmi okokból nem fér el) Helyben: falusi életforma, falusi emberek, házak, eszközök, kopjafás temető, fakazettás mennyezetű templom, erdők, mezők, hegyek, völgyek. Kissé távolabb, de még mindig csak pár km-re: Rudabánya falu és a felhagyott külszíni bánya katlanja. Alsótelekes, gipszbánya, Telekes-patak Ördöggát, Aggteleki Karszt, cseppkőbarlangok, Jósvafő, Dobsinai jégbarlang, (esetleg Szlovák Paradicsom), Edelény; Coburg kastély, Szendrő, Szögliget (Hucul ménes), Szádvár, Gömörszőlős, Keleméri Mohos tavak, de ezek csak morzsák, a lehetőségek meglehetősen szélesek. A szállás és háromszori étkezés költsége 4900Ft/fö/éj +100Ft.

Egész napos túra esetén ebédre hideget csomagolnak. A meghirdetettnél rövidebb időtartamra is lehet jelentkezni előzetes megbeszélés alapján.

 

Kapcsolatfelvétel és további információ:

sidlo.gabor@gmail.com

 

Teresztenye honlapja:

www.teresztenye.hu

A honlapon a fotókat nem mi készítettük:)))

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2161
A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete Fotóművészeti Tagozata és Debreceni Művelődési Központ szervezésében kerül bemutatásra Debrcen városában a MAGYAR TÁJ - MAGYAR TÁRGY, avagy népi mesterségek a Hortobágyon a MAOE Fotóművészeti alkotótáborának kiállítása.

 

 

Az ünnepélyes megnyitóra 2009. április 9-én, csütörtökön, 17 órakor kerül sor a DMK Belvárosi galériájában (Kossuth u. 1.). Köszöntőt mond: Pajna Zoltán Debrecen város alpolgármestere, a tárlatot megnyitja: Sándor István a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának igazgatója.

A kiállítás 2009. április 21-ig tekinthető meg, hétköznapokon 11-18-ig, szombaton 10-13-ig.

 

l
horst tappert Creative Commons License 2009.04.08 0 0 2160
Én voltam. Nekem tetszett a megnyitó, bér jobb lett volna, ha Géza is szól néhány szót, de ez persze nem erről szólt...:)
Üdv
Előzmény: Törölt nick (2158)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2159

RADISICS MILÁN: MAGYAR SZÜRKE FOTÓKIÁLLÍTÁS

HAJDÚSÁGI MÚZEUM - HAJDÚBÖSZÖRMÉNY

2009.04.14. 19:00 ÓRA

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!