Keresés

Részletes keresés

zfazek Creative Commons License 2011.06.13 0 0 303
Nem biztos, nem ismerem de szerintem egy regi orosz vazhoz mar nem lehet kapni:
Villat,
Kereket
Kulso es belso gumit
Feket
Hajtomuvet
Hatso tengelyt

Csak a szivas lesz vele. A vaz erteke 1ft, semmi ertelme megtartani.

Inkabb nezz az apron egy a mostani dolgokkal kompatibilis hasznalt acelvazat es abbol tokeletes fixit fogsz epiteni.
Előzmény: bethlenditamas (302)
bethlenditamas Creative Commons License 2011.06.11 0 0 302

Üdv mindenkinek, egy komplexebb problémával fordulok hozzátok. Szeretnék egy régi ruszki versenybringából egy városi fixit építeni, de azon kívűl, hogy tudom, hogy hogy szeretném, hogy kinézzen, gőzöm sincs, hogy hogyan kezdjek hozzá. Teljes átalakítást, újrafestést, stb. szeretnék a régin eszközölni, de mielőtt még valamit katasztrófálisan elbaltáznék, gondoltam megkérdezem, mik lehetnek a buktatók, mire figyeljek, stb.

 

Előre is köszi, ha hülyeségeket kérdezek, nyugodtan szóljatok.

 

freestyleszeged Creative Commons License 2008.10.18 0 0 301

sziasztok,

macaframaproductions.com

üdv,

tom

zfazek Creative Commons License 2008.04.04 0 0 300
Megy valaki a Gödöllő K30-ra?
zfazek Creative Commons License 2007.09.12 0 0 299
:) igen
Előzmény: zfazek (297)
Skeletron Creative Commons License 2007.09.12 0 0 298
A nap süt, én még mindig nyögöm a hétvégét...
Ebből görkorizás lesz, részemről meg dvd-zés:)
Előzmény: zfazek (297)
zfazek Creative Commons License 2007.09.09 0 0 297
Hétfőre nekem is közbejött egy program.
Szerda csak akkor jó, ha ömlik. Jó idő esetén görkori a Cora-nál.
Előzmény: Skeletron (296)
Skeletron Creative Commons License 2007.09.09 0 0 296
Hétfő 6, táncóra...:(
Szerda 5, Börs?
Előzmény: zfazek (293)
zfazek Creative Commons License 2007.09.08 0 0 295
Szingli alkalmatlan gyerekszállításra. A lányod utalni fogja ahogy jobbra balra rángatod a kormányt, kiállsz mikor kemény az áttétel. Oda váltó kell, végig ülve maradni, semmi hirtelen mozdulat.
Előzmény: nazabiker (294)
nazabiker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 294
Én meg el fogok tűnni egy időre, mert csak egy bringámra tudok (akarok) gyerekülést tenni és az pont a szingli/fixi. Gyerekkel viszont nem merek/akarok fixizni, úgyhogy sajnálattal, de megfordítottam a kereket, feltettem az egyenes kormányt és szolid szingli városi géppé alakult vissza a "sport maier":(
Nektek jó fixizést!
Ha a gyerek elég nagy lesz, kap egy fixit:)
zfazek Creative Commons License 2007.09.07 0 0 293
Hétfő 5, Budaörs?
Skeletron Creative Commons License 2007.08.27 0 0 292
Jól eltüntem innen, de a fixiről szerencsére nem:)
Tegnap tekertünk egyet barátommal előbb a Margitszigeten.... aztán a lendületet kihasználva neki a HHH-nak...
... azt hittem a Budakeszi útnál nem lehet rosszabb.... hát de:D
Naggggggyyon nehezen de sikerült lábletétel nélkül feljutni... blehhh....
Többet ilyet nem...


Sutam Creative Commons License 2007.08.14 0 0 291

Most fontos dolgot mondtál!

 

Akkor el van döntve a kérdés.

 

Köszi ;-)

Előzmény: zfazek (290)
zfazek Creative Commons License 2007.08.13 0 0 290
Alakitsd at es probald ki! Egyebkent a Cygnust 100x nagyobb valoszinuseggel lopnak el, mint egy fixit. Ez sem elhanyagolhato szempont.
Előzmény: Sutam (289)
Sutam Creative Commons License 2007.08.13 0 0 289

Sziasztok!

 

Mostantól Győrben lakom, és valaogy nem tudom kiverni a fejemből, hogy kb. 3 ezer ft-os ráfordítással ne csináljak egy elsőfékes fixit, egy BCAmerica vázból. Igazából csak a városban járni - kelni, bevásárolni, meg ilyenek.

Ahogy visszaolvastam a topicot nagyon nem tudtam eldönteni, hogy mi legyen.

Van olyan ismerősöm, aki szerint a legolcsóbban úgy járnék, ha a jelenlegi cygnussal (vannak itt, akik ismerik a gépet, koskormány, canti és miniV fékek, contakt gumik, cs.-tartó, szóval egy igazi OFFtopic túragép ..) szaladgálnék odabent, de valahogy nagyon kipróbálnám a fixit (lehet hogy túl sokat néztem meg a "macaframa" felíratú kisfilmet ;-).

Lehet hogy félig OFF, de praktikusságot és bringás - érzést egybevetve melyikkel járok jobban egy viszonylag lapos városban?

zfazek Creative Commons License 2007.07.04 0 0 288
Ráadásul szarrá áztam. Ezt is megúsztad.
A fiam persze ma nem bicajozott
Előzmény: zfazek (287)
zfazek Creative Commons License 2007.07.04 0 0 287
Hogy vígasztaljak egy kicsit a feleségem kitalálta, hogy f6-ra otthon akarok lenni vigyázni a gyerkőcre. Így a mai bicajomon van 17 tök felesleges fokozat. De majd lemegyek a fiammal biciklizni, nézem hogy fixizik, neki még olyan hardcore változat van ahol az első keréken van két pedál.
Előzmény: Skeletron (286)
Skeletron Creative Commons License 2007.07.02 0 0 286
Tuti nem érünk haza 5ig... most is így jártam, sorry.
Előzmény: zfazek (285)
zfazek Creative Commons License 2007.06.29 0 0 285
Előzmény: Skeletron (284)
Skeletron Creative Commons License 2007.06.29 0 0 284
Szuper! Szerdán akkor napközben kereslek sms-ben hogy tudok-e menni...
Ööö, az hol van az a CBA? Én csak az osánt, meg a főutat(1) ismerem.
Előzmény: zfazek (283)
zfazek Creative Commons License 2007.06.29 0 0 283
Ha egyedül megyek akkor Baross 165, egyébként a CBA előtt szoktunk találkozni.
Akkor szerdán mehetnénk egy Zsámbék - Perbál - 10-es út kört
Előzmény: Skeletron (282)
Skeletron Creative Commons License 2007.06.29 0 0 282
Csak a kiinduló pontom Börs, a cél Zugló:)
A csütörtök az sose nem jó...
Honnan indulnál?
Előzmény: zfazek (281)
zfazek Creative Commons License 2007.06.29 0 0 281
A legjobb választás Bián keresztül a tó mellett. Az a kedvenc részem. Mi azért mentünk az 1-en, mert úgy jóval gyorsabb. Széles az út, rendesen elfértek mellettünk, semmi probléma nem volt. Ami zavart az a recés aszfalt, de hát ez van.

5 körül indulok, ha sikerül odaérned akkor küldj egy sms-t, a grupetto.hu-n rajta van a telefonszámom a tagoknál.
De mehetünk csütörtökön is :) Csak otthon elengedjenek akkor is :O)

Te budaörsi vagy, Budaörsre akarsz visszaérkezni?
Előzmény: Skeletron (280)
Skeletron Creative Commons License 2007.06.29 0 0 280
Akkor szerinted az 1-es jobb választás Zsámbékra? Pont azért kerültem el, mert azt gondoltam ott nagyobb a forgalom... Valószínű legközelebb 10-es út lesz a megoldás:) Végülis nem hiszem, hogy nagyob a forgalom ott mint a Bkeszi-Bp útvonalon.
A szerdáról megint lemaradok... aznap jövünk haza Lengyelországból, nem tudom mikorra érünk haza... Talán egy halvány esélyem van. Majd dobj be légyszíves egy időpontot azt meglátjuk.... már nagyon szívesen tekernék fix társaságban:)
Előzmény: zfazek (279)
zfazek Creative Commons License 2007.06.29 0 0 279
Kollégámmal mi majdnem ugyanezt az útvonalat nyomtuk múlt kedden, roadie-val: Börs - 1-esen Zsámbék- Perbál - Telki - Bkeszi - János-hegy - haza.
Budakesziig szerintem teljesen rendben volt de a Zoncolánra én sem szívesen fordulnék rá 44x15-el.
A 10-esen a nyolcvanas években bicajoztam utoljára, akkor viszont rendszeresen. Jó kis szakasz Vörösvártól visszafele, szerintem délután szembe van csak forgalom. Ami persze lehet, hogy rosszabb a sok szembeeőző nagytudású miatt. Mindenesetre én arra mentem volna fixivel.
A Börs - Bkeszi halálszakasz, nem érdemes rámenni semmilyen bicajjal.

Szerdán tervezek egy fixizést Budaörsről muka után. Jön valaki?
Előzmény: Skeletron (278)
Skeletron Creative Commons License 2007.06.27 0 0 278
Hello!

Back on track! Azaz újra fixen gördülök!
Tegnap egész napos monitorbámulós, munkahelyi punnyadás után délután 3/4 5kor fél perc alatt határoztam el magam, hogy most gép kikapcs és mivel 7kor találkozóm volt az Árpád hídnál, az addig fenmaradó 2 órát pörgetéssel töltöm. A böfében vettem 2 cerbonát, aztán kulacstöltés és 5kor hajrá.
Jó volt a terv, csak rossz felé indultam el:)
Gyors autóstérkép böngészés után Budaörs - Bkeszi - Zsámbék - Perbál - Telki - Bkeszi - Árpádhíd kb 60as távot néztem ki. Nem baj ha egy kicsit kések - gondoltam...
Nem először jártam erre, de akkoriban váltós outival nyomtuk ezt a kört...
Bleeeehhhh... már Börs és Bkeszi közt leizzadtam, aztán lefagytam a frankó hidegfront szelétől (hidegfront - térdemelegítő, ezt még sokszor elmormoltam magamban az úton, hogy tuti megjegyezzem legközelebbre). Pátyig annyira nem is volt rossz, szépen lépcsősen emelkedett Keszi után aztán lejtő Pátyig, kibírható. Zsámbékig a szembeszéllel küszködtem, meg a hideggel. Aztán nagyon genyó módon hullámzott a terep Telkiig, a sok ritmuváltás teljesen kikészített. Aztán a Telkin kezdődő emelkedőn felrémlett előttem a Korányiig vezető fal.... a 'Zoncolan' :). A vádlim görcsölgetni kezdett, de nem állt be teljesen, nagyon éreztem hogy keskeny a nyereg, meg minden bajom volt...
Amennyire lehetett lazán pörgettem Bkesziig, megúsztam a teljes begörcsölést, de a lábam-térdem rendesen kihűlt a lejtőn.
Aztán eljött a végítélet.... Már előre lezongoráztam magamban, hogy nem gáz ha leszállok és feltolom....
Kínok kínja volt, nagyon gyötrődtem, kb 20-30as lábfordulattal, eldőlés határon tapostam felfelé... már csillagokat láttam, de sikerült... A Szilágyiig a lejtőn már gátlás nélkük használtam a féket, nagyon fáradt voltam...
Végül fél8 ra értem az Árpádhídhoz... Magamhoz mérve nem is olyan rossz...

Mindenesetre ez az útvonal nem valami fixibarát, állandóan hullámzik, hol billegsz hol pörgetsz... egyhamar biztos nem megyek újra neki:) Talán jobb lett volna elmenni a 10-es útig de az annyira zsúfolt... Sajnos nincs más út vissza a városba a Zsámbéki medencéből.
További tanulság: hidegfront-térdvédő... az nagyon szar ha kihűlt térdekkel kell feszülni az emelkedőn.
Ma reggel már volt rajtam és nagyon jó volt.
kukonya Creative Commons License 2007.06.14 0 0 277

ide is irom, mert az orszaguti topikon most nagyon masrol van mar szo:

Milli-musorvaltozas: mostantol az EB-ig, ha mas megegyezes nem szuletik, akkor szombatonként 15-18kozott lesz a nyiltnap.  .

http://keroutinform.freeblog.hu/archives/2007/06/13/Milli-musorvaltozas/ 

eti. Creative Commons License 2007.06.06 0 0 276
Javulást a bringádnak! Jó, hogy neked nem lett bajod.
Előzmény: Skeletron (275)
Skeletron Creative Commons License 2007.06.06 0 0 275
Tegnap elütöttek és totálkáros lett a gép hátsó kereke:( kevéssé valószínű, hogy jövőhétre kész lesz, úgyhogy részemről megint storno egy ideig....
Előzmény: zfazek (273)
Skeletron Creative Commons License 2007.06.04 0 0 274
Oké, jövőhét viszont szerda, vagy péntek, hétfőn montenbájkolok egyet:)
Azért sztmmegyek egy kört 1edül,hamár így elszántam magam.
Előzmény: zfazek (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!