Keresés

Részletes keresés

wizardry8 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 66

Vettem Raid Kontakt hangyacsapdát, erre most rákaptak a hangyák, úgy néz ki. 

A Protect-re rá se bagóztak, lehet gyártási hibás volt, vagy csak más fajta csapda/hangyák?

Előzmény: wizardry8 (65)
wizardry8 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 65

Különböznek a hangyacsapdák hatóanyagban?

Mert nálam a Protect teljesen hatástalan, a pici fekete hangyák rá se bagóznak.

Érdemes mást venni és kipróbálni, például Raid-et?

yüz karasi Creative Commons License 2019.10.03 0 0 64

Eltelt megint egy év :-( sőt valamivel több is a legutóbbi bejegyzések óta. Már nem aggódom a hangyák miatt, nem is küzdök ellenük, mivel a tavaly fölfedezett önkéntes segítőim azóta jelentősen megszaporodtak és kezd a dolog egyenesbe/egyensúlyba kerülni.:-) 

Nem gondoltam, hogy a természet ilyen rövid idő alatt képes arra amit az ember hosszadalmas, - és sokszor kilátástalan- (ergo fölösleges! és káros!) beavatkozásokkal sem képes elérni.

Hooti Creative Commons License 2018.08.22 0 0 63

Szia!

 

Közülük valaki az írtó jó írtó:

http://users.atw.hu/hbrezervatum/hangyaleso.htm

Előzmény: yüz karasi (62)
yüz karasi Creative Commons License 2018.07.02 0 0 62

Mivel régóta nincs itt újabb hozzászólás,arra gondolok, hogy mindenkinek siker koronázta a hangyákkal való küzdelmét, vagy ugyanúgy föladták a kilátástalan küzdelmet mint én. (alias: szálkaaszemben)

Azért írok most újra, mert a természet kegyes volt hozzám, és önkénteseket küldött a segítségemre.

Régebben is láttam a kertemben elvétve a talajon 1-2 tölcsér alakú finom szemcséjű talajmorzsákból kialakított , 3-4 cm átmérőjű "krátert", amiről tudtam, hogy hangyacsapda, viszont a csapda alján rejtőző rovart még nem láttam. az idén viszont egy kb 20cmx2m-es sávban a fal mellett 55db-ot számoltam meg.

Kiváncsi lennék hogyan néz ki a "vadász" ami a hangyákat oly lelkesen pusztítja.

Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.08.28 0 0 61

Ebben az évben nagyon sok hangya volt.

A kertben az összes fán megtalálhatók, és még mielőtt megérne a gyümölcs már megfúrják és szétrágják. Konkrétan a fügével jártam így. Kicsit éretlenebbül kellett leszednem, és csak így tudtam megelőzni a hangyákat. De a szilvát is az almát is megfúrják.

 

Ahogy más is írta mostmár betelt a pohár... :)

 

Hogyan tudom a fáktól távol tartani a hangyákat ?

Valami tölcsér kellene a fa köré, de ezek képesek mindenen átmászni.

 

(a körbeásom és locsolom nem annyira járható mert akkor egész nap locsolhatnám)

 

 

A házkörüli hangyák kaptak egy kis fáradt olajat és ha nem volt nekik elég akkor meg is gyújtottam.

Azóta a házkörül nincsenek... biztosan átköltöztek a fákra :)

Ali-bá Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60

Csinálj egy kis tányért a fa köré és önts bele egy veder vizet. Ha megszikkad, a hangyák takarítani kezdenek, akkor megint egy veder víz. Néhány nap alatt megunják és elköltöznek.

Előzmény: Csorsz Eva (52)
ivaan Creative Commons License 2014.10.27 0 0 59

A pörzsölő nekem veszélyes lett volna a faház miatt, Nekem lódarazsaim voltak és Én kiporszívóztam őket a falból egy nap alatt és kb 600 ft ba került a amit a vilanyszámlámban fizettem ki.

Előzmény: szálkaaszemben (58)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.07.08 0 0 58

Sajnálom, ha esetleg csalódást okoztam, korábban a darazsakkal valóban brutálisan leszámoltam, többhetes meddő próbálkozás (meg számtalan szúrás) után a disznópörzsölő megtette a hatását.

Előzmény: szálkaaszemben (57)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.07.08 0 0 57

Nem került sor a "bevetésre", mert időközben átgondoltam a dolgot és arra jutottam, hogy nekik is ugyanannyi joguk van az élethez mint nekünk embereknek.

Sőt, ha továbbgondolom, - mivel vsz ők voltak itt előbb- talán még több is,,,

Egyébként meg a "bölcs" ember valahányszor csak "belenyúlt" a természetbe, abból még soha nem sikerült jól kijönni,,,:-(

Előzmény: ivaan (55)
gomba2008 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 56

Felhozom már ezt a hangyász topikot, mert várom a folytatást! Mondd már!!! Megesznek a hangyák lassan engem is!

Előzmény: szálkaaszemben (54)
ivaan Creative Commons License 2014.07.01 0 0 55

Sikerült a csodafegyverrel legyőznöd a betolakodókat ?

Én nem haragszom a hangyákra ha kertben vannak , de

a lakásban nekem kicsi vörös 3mm szárnyas hangyáim vannak és évek óta nyáron a július augusztusban megszállják a lakást kicsit elég . Van valakinek valami hatékony cucca rájuk Piretrinnel meg boraxxal sütőporral biokillel már próbálkoztam valami hatékonyabb kellene!

Előzmény: szálkaaszemben (54)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.05.25 0 0 54

Én a kertemben 35 éve élek együtt a hangyákkal, (meg sok egyéb élőlénnyel) úgy hogy 10 éve már semmit nem permetezek!

De most úgy érzem "betelt a pohár", aljas módon visszaélnek a jószívűségemmel.

Most kerestem erre a topikra, végigolvastam, de nem lett tőle jobb a kedvem (mivel a más "nyomora" nem vigasztal)

Látom itt a "heroikus" küzdelmet, most arra az elhatározásra jutottam, hogy bevetem a darazsak ellen is eredménnyel alkalmazott "csodafegyvert"

Folyt. köv,

stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 53

Megosztanék egy TÖKÉLETESEN MŰKÖDŐ módszert . Nekem a ház alatt volt hangyafészek, hol kívül a fal tövében, hol belül jöttek elő . Idónként a lakásban rendeztek demonstratív felvonulást ( autópálya teljes hosszon, a lakáson keresztül ). A megoldás: a lyukon, ahol előjönnek, némi Kentaur 5G vízzel bemosva . ÉS KÉSZ !

Csorsz Eva Creative Commons License 2013.05.11 0 0 52

sziasztok,udv mindenkinek!

Latom hogy mar eleg regen volt beirva ebbe az oldalba,de probalkozom hatha valaki tud nekem is segiteni.

Szoval en iden tavasszal ultettem oltott facsemeteket,es az egyik gyokerenel (diofa) megjelent egy hangyaboly.Vagy mar ott volt mikor ultettem,es nem vettem eszre,vagy kesobb koltoztek be,ezt nem tudom pontosan.Pontosan a fa kozepe alatt lehetnek.Azt szeretnem kerdezni hogy lessz-e valami baja a csemetenek ha ott maradnak,vagy probaljam meg elkergetni vagy kiirtani oket??Most meg van fokadva a kisfam es novekszik szep lassan.Elore is koszonok minden lehetseges valaszt.

Scholl4 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 51

A "gázosítód" válasza teljesen korrekt volt.
Élőlényekről beszélünk, épp ésszel semmit sem lehet garantálni. Ha nem működött a hangya elleni védekezés, az 1 héten belül kiderül... Ingyenesen korrigál, ha nem voltál elégedett.
Nem reális elvárás, hogy hónapokkal később ingyenesen szálljon ki, mert megjelent két hangya. Közben a szer lebomlik, felmosod stb...
A gélezéses hangyairtás egyébként sokszor tartósabb mint a permetezés, bár tartós garanciát szintén képtelenség vállalni.


Előzmény: kiwancsi (30)
Vajk Creative Commons License 2011.10.20 0 0 50

Szódabikarbónát és sima sót használt az én dédim nagyon régen.

Mások is említika savas alapú szereket, szóval nem tduom, mennyire nagy ötéet a vegyészé, hiszen a beírások szernit a savas szereket sem szeretik.

Előzmény: muschong0 (47)
tmari28 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 49

Köszönet a tippért, szükség esetén ki fogom próbálni. Üdv.: Marika

Előzmény: muschong0 (47)
muschong0 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 48

Hibásan írtam a vegyész nevét, bocs: Dr. Karim Farhad.  Üdv. M.

Előzmény: muschong0 (47)
muschong0 Creative Commons License 2011.10.06 -1 0 47

Bocs a feltételekért, de nem akartam egy tetszhalott topikba bármit beírni….  Ezen kívül meg kellett kérdeznem, hogy névvel írhatom-e, mert nem akartam más tollával ékeskedni… és bocs a késésért is, de nem hangyainvázió miatt nem jöttem az internetre.

 

Karim Farhard vegyésztől hallottam a  lényeget:

„Mivel a hangyák hangyasavat gyártanak, ezért már nagyon enyhén lúgos vízzel ártalmatlanítani lehet őket.”  A legenyhébb mosogatószeres vagy shamponos vízzel lepumpálva, leöntve őket végük. Pl. fél liter vízbe 1-2 evőkanál folyékony mosogatószer vagy szappan elég. Minden lúgos megoldás jó, pl. a szódabikarbónás víz ugyanúgy mint a száraz szódapor, a sütőpor (97 %-ban szódapor) és minden egyéb hasonló.  Kint-bent, fán, bolyban permetezve-öntve stb... addig élnek.

 

Nekem működik, lepumpálom őket és papírral összeszedem. 

(Megjegyzem, hogy a tiszta csapvíz is lúgos, pláne a hangyasavhoz képest, és a víz amúgy amúgy is túl vizes nekik:)

 

Az ecet-cukor-mosogatószer vizes tetűirtást pénteken kipróbáltam, holnap tudom meg, hogy használt-e. Remélem elégedett leszek.

 

Mindünknek hangyamentes lakást és jóéjt  kívánok M.

Előzmény: tmari28 (46)
tmari28 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 46

 muschong0 ! Öten várjuk a leírást! Igéret ....!

Előzmény: tmari28 (45)
tmari28 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 45

 Hajrá muschong0 megvan az öt!!!

Előzmény: muschong0 (39)
virág55 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 44

Üdv mindenkinek! Leszek az ötödik.

tmari28 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 43

Na, mégegy jelentkezőt, hogy meglegyen a kívánsága muschong0-nak.

Flanell Creative Commons License 2011.10.02 0 0 42

A feltételek engem is feszélyeznek, de mivel egész biztosan több tucat ember rágja a körmét az izgalomtól, hogy miről lehet szó, ezért emberbaráti okokból itt vagyok negyediknek.  :)

colizoli Creative Commons License 2011.10.02 0 0 41

Akkor már hárman lennénk. :))

Előzmény: muschong0 (34)
tmari28 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 40

Szerintem írd csak meg a levelet, majd ez felkelti a többiek kíváncsiságát is. Lehet, azért nem kérik, mert nem szeretik a feltételeket. Üdv.: Marika

Előzmény: muschong0 (39)
muschong0 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 39

Köszi!!!! Ha nen jön össze az öt, akkor az érdeklődőknek mailben megírom :) :)

 

Még 3!    Üdv M.

Előzmény: tmari28 (38)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 38

Szia Muschongo!

A jótett helyébe: akkor én is kérem a hangyairtó receptet. Köszi: Marika

Előzmény: muschong0 (37)
muschong0 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 37

Kedves Tmari, biztos jók az ötletek, de beírhatnád, hogy érdekel egy sokkal egyszerűbb :) akkor már ketten lennétek :) üdv M.

Előzmény: tmari28 (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!