Keresés

Részletes keresés

kaktuszusb Creative Commons License 2006.04.30 0 0 8
áhá kössz
Keszthely1 Creative Commons License 2006.04.29 0 0 7

Ha szakszerüen akarom leírni akkor ime:

1,Télikert 

 Ez arra jó, hogy a növényeket a téli fagyoktól megóvjuk.citrom ,narancs ,és minden olyan nővény aminek nem kell + 10 c átlag -hőmérséklet.

Első tálikertek Németország Postdam , Anglia Windsor,Franciaország. Párizs

 

Fütés minimális - vagyis ha a télen  a hőmérséklet -1 alá csökken akkor kell fűteni a napszaknak megfelelő  hőmérsékletre  -ez lehet nappal ha nem süt a nap + 15 c -is éjjel a ha a hőmérséklet -4 c alá süllyed akkor kel minimális hőmérsékletre felfűteni+10 c

 

2, Pálmaház :

 Itt olyan nővényeket tartanak aminek a hőigénye átlag 20c. lásd Fővárosi pálmaház, Fűvészkert,stb.

 

 3.Üvegház:

Itt a hőmérséklet  az amely nővényt   termesztenek az  adott szezon -ban-

/tél, tavasz, nyár, ősz /

aktuális és ennek megfelelő hömérsékletre -fűtik vagy hűtik - /júj de nem jó magyartanilag /.

ave t.

endru Creative Commons License 2006.04.29 0 0 6
bocsi, nem olvastam el végig a címet.
Amit írtam, az minden évszakra vonatkozik. De napsütötte időben szükség lehet szellőzésre és árnyékolásra.
Előzmény: endru (5)
endru Creative Commons License 2006.04.29 0 0 5
1. Ha fűtött az üvegházad, akkor szabályozni tudod a benti hőmérsékletet. Vigyázni kell, mert napsütötte időben, télen is nagyon felmehet a hőmérsékletet. (üvegházhatás). A növények fény és hőigénye összefügg. ha kevés a fény, akkor csökkenteni kell a hőmérsékletet, ha meleg van, akkor a fényt kell növelni (mesterséges megvilágítás).
Nem fűtött üvegházban a hőmérsékletet a kinti átlagára áll be, ha jól van szigetelve. Tehát ha kint tartósan éjjel-nappal minusz 10 van, akkor benn is annyi lesz. Ha nappal +5, éjjel -5, akkor 0 körül fog ingadozni. Gyengébb szigetelés esetén az átlag körül ingadozni fog.
Előzmény: kaktuszusb (2)
kaktuszusb Creative Commons License 2006.04.28 0 0 4
Kösszönöm hogy válaszoltál
Keszthely1 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 3

Helló !

Nekem van egy télikertem  ami  fűtött.

Ha sűt a nap akkor nagyon meleg van +25c ez télen amikor -15c van  a szabadban  este + 14c.

kaktuszusb Creative Commons License 2006.04.27 0 0 2
Valaki tudja hány fok van téllen egy üvegházba?
Takoca_ Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1
komolyan ezért nyitottál egy topicot?
és még le is nulláztad magadat???

egyébként ilyenkor valszin olyan a hőmérséklet amilyet az adott üvegházban termesztett növénynek kell
kaktuszusb Creative Commons License 2006.04.23 0 0 0
de tényleg hány fok van?
kaktuszusb Creative Commons License 2006.04.23 0 0 topiknyitó
Hány fok van egy űvegházba télen nyáron ősszel tavaszzal?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!