Keresés

Részletes keresés

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.10.18 0 0 13

Saját tapasztalat: az antibiotikumot a tünetek (gyulladás) megszűnése után még 2-3 napig érdemes szedni, megelőzve a kiujulást. alapvető.

Előzmény: fede94 (3)
P_Lilla24 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 12

Sziasztok!

Hónapok óta tartó torokfájásom, torokkaparásom van ami nem akar múlni.

Még 2018 szeptemberében betegedtem meg, akkor heteken keresztül gyötört a nátha és a köhögés, illetve lázam is volt. Kaptam rá antibiotikumot a házi orvostól. A láz és nátha elmúlt, azonban a torokfájás, kaparás azóta is megmaradt. Jártam már két alkalommal is fül-orr gégészeten két különböző orvosnál. Kimosták a fülem. Az egyik orvos gyomorsavra gyanakodott, írt is fel gyógyszert amit heteken keresztül szedtem de semmi változás. A másik orvosnál végeztek el baktériumtenyészetet (negatív lett), allergiavizsgálatot (1-2 nagyon minimális dolgot mutaott ki, de nagyrészt ez is negatív), illetve CT-n is voltam, ahol megállapították, hogy minimális orrsövény ferdülésem van, de nem vészes illetve azt a következtetést vonta le a doktor, hogy idült orrmelléküreg gyulladásom van ami még a tavaly őszi betegség után maradhatott fent. Kaptam rá orrcseppet amit azóta is rendszeresen használok, illetve napi szinte rendszeresen mosom az orrom sós vízzel. 1 hónapja használom ezt az orrcseppet de nem igazán érzek változást. Vannak napok amikor jobb, és vannak amikor rosszabb a torokfájás.

Segítséget szeretnék kérni, hogy hol induljak el ezek után? Már kifogytam az ötletekből, hogy mit lehetne még kivizsgáltatni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.04 0 0 11

Sziasztok.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a következő tüneteimre lélegzéskor enyhe kaparó érzésem van, a torokban néha fehér váladékkal társul bárhol tartózkodjak. Erre mit lehetne venni, szedni próbálni? A lándzsás útifű szirupot a septofort szopogató tablettát próbáltam már.

afintha Creative Commons License 2013.02.03 -1 0 10

Hogyan mult el veguis a torokfajasod?

Előzmény: Varga Ágnes 2 (9)
Varga Ágnes 2 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9

Már egy hete fáj a torkom. Nem szeretnék e miatt gyógyszert szedni. Tudtok ajánlani valami házipraktikát ezzel kapcsolatban?

afintha Creative Commons License 2011.02.05 0 0 8

Minden anyagnak, igy a gyogyszereknek is van hatasa es mellekhatasa.

Minden helyzet egyenileg merlegelendo, es igy minden betegnel egyeni terapia alkalmazando.

Ebben a helyzetben a hatasa (korokozo elpusztitasa) tobb elonnyel bir, mint a gyogyszer mellekhatasai.

A laz es fajdalom csokkenese mindenkeppen fontos, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy mostanra az osszes korokozo elpusztult volna.

Az viszont bizonyos, hogy a gyogyszer hatasos a te esetedben.

Előzmény: fede94 (7)
fede94 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 7

köszönöm a válaszokat.

most már csak 7 db van.

de mi baj lehet? és az antibiotkum nem káros valamilyen szinten? két hónapja is kellett szednem. előtte évekig nem szedtem, mert nem volt miért.

Előzmény: afintha (6)
afintha Creative Commons License 2011.02.05 0 0 6

Eloszor is ilyen dontest jo lenne megbeszelni a haziorvossal.

Masodsorban ha 3 napos kurat irt volna elo, akkor annyi gyogyszert kaptal volna, nem pedig tobbet.

Harmadszor pedig erdemes vegigszedni a 7 napot.

Előzmény: fede94 (3)
fede94 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 3

egy kérdésem lenne: mi bajom lehet ha nem szedem be teljesen az anibitikunot amit felírtak? augmentin duo 14 darabos, napi kettő, merthogy már jól vagyok 3 db után

ateista2005 Creative Commons License 2007.10.10 -1 0 2
Torokgyulladásra melyik a legjobb (legerősebb) fájdalomcsillapító?
bindera Creative Commons License 2006.03.23 -1 0 0
nagy 0rr
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.23 -1 0 topiknyitó
Ha visszatérő tünet, hosszan nem múlik, de nem tüszős, nem gennyes, csak égően gyulladt és fáj - érdemes bevetni az erős antibiotikumokat? (Részletesennenm lásd az orr-fül-gége "nagyrovatban".)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!