Keresés

Részletes keresés

Szt2016 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 259

Tiger Girl (2017)

Előzmény: Szt2016 (258)
Szt2016 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 258

Melyik az a mostanában készült német film? Két lány a főszereplő, egy vagány és egy szende, de a film végére a szende cselekedetei miatt akad ki a vagány.

basic_channel Creative Commons License 2011.08.15 0 0 257

3 - már magyar felirattal is. ajánlom.

Joana_ Creative Commons License 2010.10.03 0 0 256
"Azóta még egy Novemberkind cimü nem sok port felvert új filmben láttam."

Felhozom, a Noevemberkind egy jó film, csak ajánlani tudom.

Remélem, mindenki ünnepli a német újraegyesitést :)

http://www.youtube.com/watch?v=UgW4J2v-5ec
Előzmény: Joana_ (242)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 255
Igen, ez az. Nagyon szépen köszönöm.
Előzmény: higagyu (254)
higagyu Creative Commons License 2010.07.11 0 0 254
Esetleg ez?

http://www.port.hu/edukators_die_fetten_jahre_sind_vorbei/pls/fi/films.film_page?i_film_id=69276
Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 253
*elkapják
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 252
Sziasztok!
Keresek egy filmet, de nem tudom a címét.
A történet: egy lány és egy fiú (a fiút azt hiszem Jan-nak hívják) betörnek egy gazdag orvos (lehet, hogy fogorvos) házába, mert állítólag elutazott. De valamilyen oknál fogva hazajön, és meglátja a rablókat, de ők elkaőják az orvost - pontosabban elrabolják - és elviszik őt egy kis kunyhóba, a hegyekbe, és ott éldegélnek egy darabig. Aztán végül hazaviszik a férfit, és a férfi nem jelenti fel őket.
(És lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha a(z fog)orvos valahogy pénzt csalt volna ki a lányból - vagy valami hasonló módon kijátszotta - és emiatt, bosszúból törnek be hozzá.)
Ha valaki tudja a film címét, légy szíves írjon: lidike@citromail.hu
Előre is köszönöm a segítséget!
numizmata Creative Commons License 2010.04.24 0 0 251
Üdv a topiclakóknak!

Keresek egy német (vagy osztrák, de inkább az előbbi) filmet, sajnos a címét nem tudom.

Egy-két éve a tv2-n láttam, és marha jól szórakoztam rajtam. A történet valami olyasmi, hogy egy volt prosti új házba költözött, és a szomszéd meg egy régi kucsaftja volt, akit végül eltett lábalól a nő.
Az egész film arról szól, hogy hogyan öli meg, darabolja fel a pincében ,eteti meg a kutyával a hullát, de mindez vígjátékos stílusban.


Tudtok segíteni a film címét illetően?

Köszi,
numizmata
Agassi Fan Creative Commons License 2010.03.23 0 0 250
A hullám nekem tetszett.
basic_channel Creative Commons License 2010.02.23 0 0 249
http://www.imdb.com/title/tt1517177/ Tom Tykwer újra német filmet forgat, ezt várom nagyon! Bár még legalább egy év, de biztos jó lesz :)
basic_channel Creative Commons License 2010.02.12 0 0 248
remekül játszik Tukur a filmben, de igazából nem tudnék olyat szereplőt, aki gyenge láncszem lenne.azért Haneke úrat se feledjük :)
Előzmény: floramano (247)
floramano Creative Commons License 2010.02.11 0 0 247

Ami késik, nem múlik. :) Hisz erről beszélünk a filmmel egyetemben: tél van, aludjunk, álmodjunk. (Ha rajtam múlna, hivatalosan is bevezetném a téli álom időszakot valahol január 1 és március 1 között. :)) Egyszer úgyis eljön a tavasz és ébredünk.

 

A Mások Élete reklámozásában követőd vagyok, az a film úgy tökéletes, ahogy van. Sokadszori nézés után sem jut eszembe semmi apró "de...".

 

Berni csodát nem ismerem, a gépemen a Berlini csoda figyel, ahogy még a Stauffenberget és az Alagútat is beterveztem. Ez utóbbiról csak jókat hallottam idáig, szóval már várom. :)

 

Amúgy a Weisse Band-ot én is megnézem majd mindenképp, már csak Ulrich Tukur miatt is, aki meg nálam az abszolút kedvenc.

Előzmény: Joana_ (242)
basic_channel Creative Commons License 2010.02.07 0 0 246
sztem Joana másnak fogja megítélni, ahogy eddig megismertem az ízlését, ő az a fajta, aki az ilyen filmeket nem egyszerűsíti így le min te, és észreveszi, hogy ez egy "kicsit"többet jelent .
Előzmény: asx (245)
asx Creative Commons License 2010.02.07 0 0 245

"Taxidermiát mindenképp!!!! :) "

 

Igen, valóban nagyon jó elrettentő példa...

Legjobban talán két szóval lehetne jellemezni: undorító baromság.

Előzmény: basic_channel (244)
basic_channel Creative Commons License 2010.02.03 0 0 244
Taxidermiát mindenképp!!!! :) Bár nem német, hanem osztrák, de nagyon jó film a revanche, azt láttad? Tavaji film.
Előzmény: Joana_ (243)
Joana_ Creative Commons License 2010.02.03 0 0 243
Hát, ha valahol szembejön, nem fogom kihagyni :)

OFF de most játssza valamelyik német adó a Taxidermiát. Azt hiszem, nem merem majd megnézni, azok után, amiket olvastam róla.

Amúgy még Antal Nimród filmjeit szokták viszonylag gyakran játszani, a Metrós film ment a mozikban is. Pedig a németek nem is ismerik a pesti BKV ellenöröket :)
Előzmény: basic_channel (241)
Joana_ Creative Commons License 2010.02.03 0 0 242
Na, én is téli álmot aludtam, úgy tünik. Már lehet, hogy ezt nem is olvasod.
Szóval Ulrich Matthes abszolút kedvenc, a Bukásban láttam elöször. Ott eszméletlen alakitást nyújtott szeirntem. Azok a szemek, az a delejes tekintet! Nagyon átjött G. ördögi megszállottsága. Azóta még egy Novemberkind cimü nem sok port felvert új filmben láttam. Az biztos, hogy a Winterschläfer után évtizedeket öregedett,(=fogyott?) hiszen 1997 és 2003 között csak 6 év telt el, ö meg egy öregember volt már a Bukásban.

A Màsok élete nekem is nagyon nagyon tetszett és azóta reklámozom is boldog-boldogtalannak. Föleg fiataloknak, tanitványaimnak, mert ök már szinte semmit nem tudnak erröl a korszakról.

A Berni csoda cimü filmet ismered? Nem tudom, játszották e magyar mozikban.

Előzmény: floramano (240)
basic_channel Creative Commons License 2010.01.24 0 0 241
Joana : ki ne hagyd a Das weisse band-ot!!!!
floramano Creative Commons License 2010.01.17 0 0 240

:) Ó igen, lesz majd másodszori nézés; a képminőség alapján videófelvétel digitalizált változata lehet, de nem is baj, hogy a körvonalak nem élesek, nagyon megy a hangulatához (különösen a piros szoba fényeinél).

Itt a fórumon amúgy is olvasgatok néha, főleg a filmes témákat, (írni eddig elég keveset) és mivel mostanában láttam pár német filmet, érdekesnek tűnt a topik és no lám... :)

 

(SPOILER)

Hú, fura lehetett így hónapokkal később látni a végét. Nem sablonos befejezés, annyi szent. Meg is viselt kicsit, befejeztem a filmet, jó ideig bámultam magam elé. Fel kell még dolgozni, főleg azt a zuhanást. Érdekes volt az utolsó kép, hogy René elgondolkodva nézi a gyereket. Te is arra gondoltál, hogy próbálja kitalálni, miért is kelt fel, ha nem sír a baba?

Nagyon tetszett a piros lány meg a zöld lány. A környezetükre is átsugárzott; a szőke szobája már nem is lehetett volna ennél pirosabb, de a másiknál is, a kórház zöld falai, meg mintha a táncos hely mosdója is zöld lenne... bár nála nem annyira feltűnő. A fiúknak nem voltak ilyen színeik, talán Renénél a fekete, Marco meg sokszor volt kékben.

Elanalizálgatok, de közben jön a hangulat, a képek, zene és a film ritmusa együtt, és végül csak az marad bennem, más nem is fontos.

Igen, kifejezetten téli film. És mindenki alszik a saját világában. A szőke lány olvas, regényt fordít és romantikázik, és tényleg nem változtat az életén. A barna párszor a kapuban ájul el, akár érkezik, akár megy. René saját fejével vív állandó harcot, neki a valóság eleve szétfoszló álomkép. Lehetne a magyar címe Téliálmodók.

 

 

Ó, igen, Ulrich Matthes, itt még sokkal fiatalabb volt, de már ugyanolyan remekül játszott. De a Marcot játszó színész is benne van, Heino Ferch, Albert Speer volt. Amúgy a Bukás nekem ott van a top filmek között. Jobban csak a Mások életét szeretem, az abszolút kedvenc. Ezek neked hogy tetszettek?

Előzmény: Joana_ (239)
Joana_ Creative Commons License 2010.01.16 0 0 239
Nahát! Végre valaki! :) Hol láttad??? Tvben vagy valamilyen felvételröl? Meg tudod nézni még egyszer? Utána véletlenül keveredtél ide a topikba?

Igen, nagyon erösen megfog a hangulata ennek a filmnek. ("Magába szippent", copyrigth basic channel)
A zenéje, meg az a sok ismétlödö felvétel a havas hegyoldalakról.!Fura lenne nyáron nézni, azt hiszem, próbáltam, de nem nagyon ment. Igen, a lakás berendezése, szinei! Meg a föszereplöké! Miért volt a fekete hajú csaj a zöld? A szöke piros, ez érthetöbb.
SPOILER :) A film vége mondjuk egy kicsit meghökkentett. Kb tavaly ilyenkor láttam elöször a filmet, a tévéböl vettem föl és lemaradt a vége és olyan kiváncsi voltam, hogy hogyan fejezödik be, mi történik még azután, hogy a kék undok nöcsábász pasi beleesett a szakadékba. Több mint fél év után megvettem dvdn és amikor láttam, hogy megszületik a gyerekük Lauráéknak, az egy kicsit giccsesenk tünt, meg hogy Marco olyan sokáig lebeg a zuhanás után: erre a befejezésre nem számitottam.

A Hitler filmet, a Bukást láttad? Ha igen, emlékszel, a Goebbelset játszó szinészre?

Előzmény: floramano (238)
floramano Creative Commons License 2010.01.16 0 0 238

Hoppá. Szia Joana, találd ki melyik filmet láttam tegnapelőtt. :)

Pedig már én is abban maradtam, hogy széleskörű ismertség híján megtárgyalom magammal, milyen is volt.

 

Hagyjuk, hogy jó vagy rossz. Leginkább tényleg olyan szívheznövős. Nagyon megfogott a hangulata, amit a cím szépen megalapoz. Bizonyos időközönként váratlan, jóleső poénok (a poharas-reflexes résznél le kellett állítanom, nem tudtam a következő jelenetre figyelni a nevetéstől). Szóval maga a világ elkapott, (az a lakás... a meleg fényeivel, csillogó kacatjaival nekem főszereplő volt). A végére meg úgy megfájdult a lelkem...

 

Azt még érzem, hogy komplexebb, talán egy másodszori nézés után más is kikristályosodik majd.

Előzmény: Joana_ (229)
tombat Creative Commons License 2010.01.13 0 0 237
Sziasztok!
Olyan németül beszélő filmeket keresek, amihez van magyar felirat.
Így talán szórakoztatóbb a nyelvtanulás.
Honnan érdemes ilyeneket letölteni, esetleg megvenni?
köszi
basic_channel Creative Commons License 2010.01.03 0 0 236
tulajdonképpen ez a film is tetszik, de nem olyan magábaszippantós, mint a többi.
Előzmény: basic_channel (228)
asx Creative Commons License 2009.12.28 0 0 235

Az amazonon erősen megoszlanak a vélemények. A perfekt Thrillertől a legrosszabb filmig minden van. Nekem tetszett...

Persze ehhez hozzá kell tenni, hogy mikor benéztem az évtized 10 legjobb magyar filmje c. topicba akkor a hajam égnek állt, de megmagyarázták, hogy én nem értek hozzá.

Na mindegy, ennek a filmnek nincs mély mondanivalója, nem kapott Oscar-t, nem egy megsebzett lélek szürrealisztikus kiáltása a nagyvilágba, nem a rendező emberi önkifejezése, hanem csak egyszerűen egy jó kis Thriller.

Ha megnézed érdekelne a véleményed róla.

Előzmény: Joana_ (224)
basic_channel Creative Commons License 2009.12.28 0 0 234
akkor nagyon gyorsan pótold. sztem youtube-on is fenn van.
Előzmény: Joana_ (233)
Joana_ Creative Commons License 2009.12.28 0 0 233
Nem, nem is hallottam még róla!
Előzmény: basic_channel (232)
basic_channel Creative Commons License 2009.12.28 0 0 232
csak nem magyarorzágon :( a true c. rövidfilmjét láttad? én azt is nagyon szeretem. a párizs szeretlek egyik szkeccsje. (talán a legjobb)
Előzmény: Joana_ (231)
Joana_ Creative Commons License 2009.12.28 0 0 231
A Tödliche Maria lesz a következö TT projekt!
Előzmény: basic_channel (230)
basic_channel Creative Commons License 2009.12.28 0 0 230
engem nagyon érdekelne, de nem tudok németül, és felirat híján...bár taláűn angol van, esetleg azzal..de ha sokat beszélnek benne, akkor félek, hogy sok info elvész majd...és az nem jó.A legelső efész estés filmje:Die tödliche Maria is jó állítólag, de ehhez már semmilyen feliratot nem találtam.
Előzmény: Joana_ (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!