Keresés

Részletes keresés

Kempingez Creative Commons License 2024.04.06 0 0 445

Lehet hogy kissé szubjektív vélemény, úgy látom hogy az utóbbi időszakban áthelyeződött az idegenforgalom súlypontja Tiszafüred, és Poroszló térségébe. Abádszalókon látok némi pozitív hozzáállást a vendégek visszacsalogatására. Bár közel sem használják ki a lehetőségeiket. Kisköre az aki totálisan véget vetett a fürdő életnek, holott még a 2000-es évek elején is jelentős volt a strand forgalma. Ma inkább a nullához van közelebb. Először úgy indult a projekt hogy felújítják a strandot, és a kempinget. Aztán az lett belőle hogy mindent ledúrtak, és luxus konténerházakat telepítettek. A strandot is leszűkítették kb 50 méterre. .. De mi van a sok hétvégi ház tulajdonossal, vagy a kiadó apartmanok vendégeivel? Mégis hová mennek strandolni? Vagy már nem is nagyon vannak? Holott alapvetően a fürdőélettel indult itt minden. 

Kempingez Creative Commons License 2024.04.05 0 0 444

A Tisza-tó esetében ezt a jelentését elfelejtheted, bár még tudok egy ingyenes helyet nem épp strand. A  Jóreménység sziget  stégről, csobbanhatsz mély víz csak jó úszóknak. De nézzük már tárgyilagosan, nem a  strandbelépő az ami a legnagyobb kiadás. Szalókon, a Füzes kempingben szálltunk meg, így kaptunk  50%-os kedvezménnyel kaptuk a strandbelépőt. Egyébként tényleg van sok anomália Szalókon. Érthetetlen hogy nincs saját honlapja a Füzes kempingnek, volt több régi elavult információval. Most semmi. Olyan mintha direkt nem is szeretnék reklámozni. Titkos. Vagy például ott a melegített vizű strand, ami nincs nyitva a nagyközönség számára. A sportpálya  melletti üzletsor esténként sötétségbe borul, évek óta nem működik a kandeláberes közvilágítás. Nem épp turista csalogató állapot. Vagy visszatérve a strand témájához, indokolatlanul hosszú partot zár el, így ha csak valaki sétálni szeretne a parton, élvezni a tó látványát csak strandbelépővel teheti. Így körül sem nézhet egy először itt járó, hogy tulajdonképpen hová is érkezett, vagy tényleg szeretne itt megszállni több napot eltölteni, Ja persze érkezzen 18 óra után. .. Akkor már nem kell fizetni. .. Valamikor a nyolcvanas években tározó mellett Abádszalókon lehetett a legnagyobb idegenforgalom. A Füzes kemping dugig vendéggel, főleg fiatalokkal, 4-5 diszkó üzemelt egy időben a hétvégeken. .. Aztán 90-től fizetős lett a strand, a diszkók is elpártoltak, és vagy elüldöztettek. Volt állítólag egy időszak amikor a strandra sem ételt sem italt nem vihettél be, a belépőjegy is csak egyszeri belépésre jogosított. Ha valamiért kimentél, visszafelé új belépőt kellett venned. Ez szerencsére már nem így van. 

Előzmény: kirsan (443)
kirsan Creative Commons License 2024.04.05 0 0 443
Kempingez Creative Commons License 2024.04.05 0 0 442

Magam is hallottam hasonlókat, hogy nem lehetett régen áthajtani kerékpárral a strandok területén. De ez már több éve nem így van. Abádszalókon is átengednek kerékpárral, sőt egy órát ingyen eltölthetsz a strandon. Mi szinte naponta áttekertünk. Dinnyéshátat is érintettük, szóval ott is meg lehet állni, nem fog senki elzavarni. Az egyik büfénél megálltunk egy korsó sörre. Ugyanis a strand területe lentebb kezdődik, oda valóban kell jegyet venni. Valóban nincs már ingyenes strand a Tisza-tónál, a tiszafüredi is fizetős lett néhány éve. Csak pontosítás végett, a "szabadstrand" jelentése nem azt jelenti hogy ingyenes, hanem azt hogy szabadvízi strand, tehát az élővizek partján kialakított fürdésre alkalmas hely. A száguldozó autók sem jellemzők a gáton, ugyanis szezonban le vannak zárva a szakaszok, az autók számára. Így csak egy egy adott szakaszra tud behajtani az autós, jobbára ezek horgászok. Abádszalók és Kisköre között sok horgász hely van, így itt valóban sok az autós is. Igen valóban akadt egy két renitens barom aki nem akart lehúzódni, vagy gyorsabban hajtott, de közel sem volt ez a jellemző. 

Előzmény: kirsan (437)
szepi Creative Commons License 2023.10.14 0 0 441

Köszönöm, jövô nyáron megnézem, remélem.

Előzmény: kirsan (440)
kirsan Creative Commons License 2023.10.09 0 0 440

Kisújszállás, a nevet nem írom le, nehogy reklám legyen, de a fürdőben.

Előzmény: szepi (439)
szepi Creative Commons License 2023.10.09 0 0 439

Ez a faház merre van?

Előzmény: kirsan (438)
kirsan Creative Commons License 2023.10.08 0 2 438

Kíváncsiságból megnéztem a szállásokat ahol aludtunk. 24 ezer körül van mindegyiknél egy éjszaka. A képen szép kúriák, a valóságban 8 nm-es lyukak a szobák, tetőablak. Tv nem működik, spórolnak a költségen, stb. Ehelyett 30 km-re megyünk most termálfürdő tóparti 38nm-es faháza, egész napi fürdőbelépővel, klímás, stb. 18 ezerért. Étkezés a hotelben. 3 éve a covid alatt megterveztem egy hosszabb kerékpár túrát. Minden szállásadót felkerestem, mert biztosra akartam menni. Mindenki szólt, hogy hagyjam ki a szálláskereső oldalt, hogy ne kelljen jutalékot adni. Mondani sem kell mindenki átvert. Valahol leírtam már, de soha többet magán szállás, csak hotel, kerül amibe kerül, és soha többet Tisza-tó!

Előzmény: Kempingez (436)
kirsan Creative Commons License 2023.10.08 0 2 437

Mit vársz? A szállás drágább, mint a Balatonon vagy a Velencei-tónál. Az egyetlen ingyenes strand a tiszafürdei kutyás strand. Minden tónál van szabad strand, csak itt nincs. Mindenhol szabad strand van kiírva, de fizetős. Amikor ott voltunk kérdeztük, hogy akkor mitől szabad strand, a válasz, hogy szabad fürödni. A leghidegebb a vize, a legkoszosabb, legdrágábbb. Az autósok száguldoznak a gáton. Már kerékpározni sem megyünk. 2 éves Dinnyésháton megálltunk a fürdőnél árnyékban, mert meleg volt. Elzavartak, hogy a kerékpárosok csak áthajthatnak, nem állhatnak meg. Jelzem neki, hogy nem tűnik fel, hogy semmi csomag nincs nálunk, nem akarunk fürödni. Azt mondták akkor sem lehet megállni. Ki akar ide visszamenni? Abádszalókon át sem lehetett hajtani. Mi a szállásokban is csalódtunk, soha többet.

Előzmény: Kempingez (436)
Kempingez Creative Commons License 2023.10.07 0 0 436

Vajon hová lettek a fürdőzők Kisköréről?  Kerékpárral áthajtottunk az egykor  fürdőzőktől nyüzsgő helyen. Most sehol senki. Forró augusztus közepi kánikula, ezerrel süt a nap, de most senki. Mondja a nejem biztos korán van még..  Dinnyéshátról, visszafelé jövet nagyjából dél körül, változatlanul kihalt a körei strand. Már már nyomasztó és félelmetes, bár két ember már volt a strandon, egy napernyős asztalnál ültek, gondolom alkalmazottak lehettek. Talán náluk lehetett belépőt venni? Vagy csak őrködtek, hogy nehogy kedvük támadjon egy kis ingyen fürdőzésre az áthaladó bicikliseknek? Mindegy.  A luxus konténerházak környékén sem nagyon láttunk mozgást, bár vendégek valószínű voltak az ott parkoló autókból ítélve. ..  Máshol bármerre jártunk ezekben a napokban, mindenhol strandoló tömegek, ahogy az szokott lenni Abádszalókon, Dinnyésháton, Sarudon, Poroszlón, Tiszafüreden. Gratula Kisköre :) 

vonalzoo Creative Commons License 2020.09.21 0 0 435

Szemben vele (Aradi út, Dieters kemping bejárata) végig szoktak állni. De persze hétvégén 10 után tele van.

Előzmény: kacagógerle (434)
kacagógerle Creative Commons License 2020.09.20 0 0 434

Sziasztok!

Körbe szeretném kerékpározni a Tisza tavat, Tiszafüredről indulva. 

Tudna valaki írni ingyenes parkolót ahol le tudom tenni az autót? A Tisza tavi kerékpáros centrumnál láttam sorompót, nincs a honlapjukon kiírva hogy lehet-e ott parkolni egyáltalán.

Köszönöm,

perempe Creative Commons License 2020.09.11 0 0 433

Jövőre a tiszafüredi szabadstrand is fizetős lesz az egyik ott dolgozó büfés szerint.

Kempingez Creative Commons License 2020.09.02 0 0 432

Eltöltöttünk egy hetet Abádszalókon, végül is nem rossz hely, összességében pozitív a véleményünk. Ellenben van néhány magyarázhatatlan dolog. Valószínű még nem ismerték fel azt, hogy fontos és hasznos volna az idegenforgalmuk javítása okán, hogy az interneten meg lehessen találni az aktuális információkat. Például a Füzes kemping honlapján csak szobafoglalást lehet intézni, de a sátras lakókocsis vendégek számára semmi információ nincs. A város honlapján találtam egy 2018-as kemping árlistát. Logikus nem :) Telefonos érdeklődésre megtudtam, hogy működik a kemping, és a 2018-as árak érvényesek, nem változtak. Jó de legalább átírhatták volna a dátumot, persze ha akad más is aki véletlen megtalálja. Egyébként szépen nyírt, hatalmas füves árnyas terület áll rendelkezésre, vendég alig akad, nem volt nehéz helyet találni a lakókocsinknak. 

A strandon kissé már több ember volt, főleg a hétvégén köszönhetően a kánikulának. Szerencsére itt is csak információs problémákat botlottunk. A tavaly átadott büfésoron, ért némi meglepetés. Az egyik helyen a csapolt sörök között kiírva a barna sör. Mivel igen kedvelem, szóval ezt kértem volna. " Az nincs, sőt semmilyen sörünk sincs, és nem is szokott lenni." Érdekes akkor miért írja ki? :) Megyek a másik büféhez, mindegy jó lesz a világos sör is. A válasz megint csak az hogy nincs. Aha, és persze nem is szokott lenni? Itt is csak tréfából van kiírva? Kérdeztem, de itt csak éppen elfogyott.:) 

A másik helyen birka pörköltöt reklámoztak, nagy színes illusztráló képekkel és feliratokkal. Amikor kérem, megtudtam hogy az csak hétvégén van, és kissé fel is háborodott a kicsi büfés, amikor megjegyeztem hogy "csak". Aztán persze kedvem lett volna beszólni, hogy akkor bammeg írd ki és nem fogják naponta százan megkérdezni. 

nagyfiú2012 Creative Commons License 2020.08.10 0 0 431

Helló. Most ebben a nagy melegben, leginkább éjszaka van esély normális halat fogni (ponty, süllő, esetleg harcsa). Napközben leginkább törpeharcsa és dévérkeszeg jön. Helyet nem egyszerű találni hétvégén, hét közben esélyesebb. Az abádszalóki strandtól jobbra vannak szép árnyékos helyek, de ott nem biztos hogy találsz szabad helyet. A Nagykunsági zsiliptől a Kiskörei erőmű felé is vannak jó helyek arra próbáld meg inkább.

Előzmény: frici 1 (430)
frici 1 Creative Commons License 2020.08.02 0 1 430

sziasztok.            2020 08 08.án készülök Abádszalókra nyaralni,  és szeretnék 2 3 nap horgászni. Az tudni kell, hobbi horgász vagyok, évi 4 5 nap horgászom. Szóval tapasztalat 0.Ha valaki tudna tippet adni hely, módszer választáshoz. Parti lehetőség érdekelne.

Előre is köszönöm.

                                                                                                                                            

adingos Creative Commons License 2020.05.10 0 0 429

Egy 80kg kaukázusi juhász minden gondodat megoldja. 

Előzmény: gyufinnyo (428)
gyufinnyo Creative Commons License 2020.05.10 0 0 428

Köszönöm a segítséget!

Az etnikum helyzetről sajnos hallottam emiatt van bennem egy félsz hogy mégis mennyire “rossz“ a helyzet a településeken!

Előzmény: szepi (427)
szepi Creative Commons License 2020.05.10 0 1 427

A tóhoz igazán közel Poroszló, Sarud, Abádszalók fekszik. Az utóbbi a legnagyobb. Nézz jól körül az esetleges ház környékén, komoly az etnikai helyzet minden településen. 25 évig béreltem házat Sarudon nagyon jól éreztük magunkat. Vályogházat ne vegyél.

adingos Creative Commons License 2020.05.10 0 1 426

Tiszanána, Dinnyéshát, Sarud, Poroszló, Abádszalók, Kisköre  Tiszaderzsi. KB ezek közül válogass. 

Előzmény: gyufinnyo (425)
gyufinnyo Creative Commons License 2020.05.10 0 0 425

Sziasztok!

Nyaralót szeretnék vásárolni a Tisza-tó környékén!

A településeket nem ismerem hol érdemes nézelődni illetve hol nem!

Nem vagyok horgász inkább a kis családom miatt szeretném hétvégi háznak bár én kacérkodom a gondolattal ,hogy akár turizmus keretein belül kiadni de nem ez az elsődleges cél!

Szóval szeretném ha tanácsolnátok hogy melyik településeken érdemes nézelődni!

Mindenképp elmegyünk autóval úgymond szétnézni!

Köszönöm a segítséget!

adingos Creative Commons License 2020.03.05 0 1 424

Jó lesz az. Ha lassan is de mindíg valaki hozzá tesz egy keveset, és szépen bővül a dolog. Ki kell várni a végét,és akkor használható is lessz.

Előzmény: Vöcsök_ (423)
Vöcsök_ Creative Commons License 2020.01.24 0 0 423

A google térképen bejelöltem a tó északi (33-astól északra lévő) részein a csónakkal/kajakkal járható útvonalakat. 

 

https://madarfotok.blogspot.com/2020/01/tisza-to-terkep.html

 

Sajnos a legtöbb térképen ezek nincsenek feltüntetve, vagy hibásan szerepelnek. A tévedés jogát én is fenntartom :-P, de azért igyekeztem alapos munkát végezni.

A későbbiek során tervezem a délebbi területeket is felvinni a térképre, és távlati tervem, hogy készítek belőle egy nyomtatóbarát változatot is. (Amit több A4 lapra otthon ki lehet nyomtani, lelaminálni, és a ladikban magunkkal vinni.) Abádszalókig azért sokára fogok még elérni...

 

Természetesen a google légi felvételt is lehet használni, mobiltelefonra letöltve, offline térképként. Úgy gondolom azonban, hogy egy szimbólumokat használó térkép áttekinthetőbb lenne, és ilyen szempontból értelmes hobbi ennek részeit megrajzolni.  

 

<iframe src="https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1keyHBpzCZuCndXUKGO-VzbmO2-V2zfJ2" width="640" height="480"></iframe>

 

 

adingos Creative Commons License 2019.09.30 0 0 412

 

Tisztelt csónakos -, hajós -, horgász -, és sport barátaim, ismeretlen ismerőseim!

 

Elindulni látszik egy szemét mentesítési akció a Tisza-tavon! Azzal a kéréssel fordulok felétek, hogy erőtök és anyagi kereteitekhez mérten támogassuk ezt a nemes szándékot, ami már az idén elindult. '

1 fő személyében, 400 zsák szemetet termelt ki a tóból Párdy Bence. Sajnos anyagi és támogatói kerete szűkössége miatt, lassulni látszik a folyamat.

A magam nevében kijelenthetem, hogy 5000 ft - al hozzájárulok a számla feltöltéséhez. Nem kötelező, de jól esne ha összetudnánk fogni ez ügyben. 1 ft - tól akármeddig, ki - ki amennyit rászán, hogy ne legyen szemét a szájában horgászat, sport, strand közben. MENTSÜK AMI MÉG MENTHETŐ !!

Elérhetőségem: 20/3138848 éjjel - nappal. Hívjatok bátran, kérdezzetek, ha tudok válaszolok.

A számlaszám, ahová lehet utalni az esetleges felajánlásokat :

Párdy Bence

SBERBANK

14100000-31516949-01000005

Vöcsök_ Creative Commons License 2019.09.11 0 0 421

Köszönöm:)

Előzmény: adingos (420)
adingos Creative Commons License 2019.09.11 0 1 420

 tessék, a tuskós rész is rajta van. 

Előzmény: Vöcsök_ (418)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.09 0 1 419

Üdv! 

 

Poénkodtam csak.)  Nem nagyon van olyan amin jelölnék a csónakozási vízi utat. Biztos van olyan aki ismeri tudna is segíteni de az talán nem olvassa ezt. 

 

http://www.kotivizig.hu/doksik/tisza_tavi_kodex/mellekletek.pdf

 

Előzmény: Vöcsök_ (418)
Vöcsök_ Creative Commons License 2019.09.09 0 0 418

Ezt nem igazán értem... tudom, hogy a Tisza sajnos sok szemetet hoz, bizonyos részeit járom a tónak (Valk és Poroszló között).  Azt is látom, hogy a parton otthagynak mindenfélét, műanyagszeméttől a gazdasági totálkáros ladikig. De jómagam még nem hagytam szét semmit, és nem is tervezem. Ha erre akartál figyelmeztetni, azt megértem, bár eddig sem szemeteltem. 

 

Azt is tudom, hogy semmiféle térkép nem jelzi a tuskókat... de azért tapasztalatot szívesen olvastam volna... 

Előzmény: Törölt nick (415)
adingos Creative Commons License 2019.09.08 0 0 417

A gáton csakk 1 szabály van. Az erősebb kutya baszik elven, vagy kitérsz a kocsik elől, vagy beborulsz. Hajnali 5kor különlegesen jó ez, mikor semmit sem látni. Szóval sajnos!!!!!!!!

 

Mert lehet, hogy a bringás is pecázni megy a ladikjához, közben szemetet szed az autós köcsög elől, akimeg a sport hajójához siet ezerrel, mert őt már ott várja a Mancika a kv-val kezemben ébredek szótlanul, kivan a seggem a bikiniből mint hepaj napon anyám!!

Előzmény: Törölt nick (416)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.08 0 0 416

Üdv! 

 

Egy nem kezdő kispályás horgásztól érdeklődj aki rendszeresen arrafelé horgászik. Ők majd útbaigazítanak merről tudsz felhajtani! Egy rafkó horgász mindent tud! ) A töltésen ott parkolnak mind akik pecáznak. Anno még átadáskor ezt a töltésen lévő utat kerékpár út néven adták át, ma pedig már autósok birtokolják akár tetszik akár nem ez a valóság ba@zod! Még a végén a kerékpározni szándékozónak kell kitérni és leborulni az oldalba mert néhány nem normális gyorsan hajtó autós  nem hajlandó figyelembe venni az erre vonatkozó KRESZ szabályt, az ő saját kényelmi szempontja miatt!  ) 

Előzmény: nagyfiú2012 (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!