Keresés

Részletes keresés

vadkanzombee Creative Commons License 2020.04.29 0 0 40

Topaz-X, Emerald-X: 400V! Okés, ezek 2003 körül gyártott gépek...

Előzmény: vadkanzombee (39)
vadkanzombee Creative Commons License 2020.04.29 0 0 39

Sziasztok!

 

Van pár GEM szériás (Philips Assembleon) beültetőgépünk, a trafónál 380V-ra vannak bekötve. Jelenthet-e problámát, vagy kössem át 400V-ra? Topaz, Sapphire így megy évek óta, a Topaz-X és Emerald-X gépeket még megnézem, amint leürítik a sort. Van egy "új" Emerald, tesztelni kéne, természetesen ez is 380V-ra van bekötve...

Csabikaa Balogh Creative Commons License 2019.10.18 0 0 38

csabi76...veled tudnák beszélgetni?

Csabikaa Balogh Creative Commons License 2019.10.18 0 0 37

sziasztok olyan személyt keresek akinek lenne e esetleg elado ónpaszta vagy ónsalak ólomentes....akinek van vagy tud az kerem vegye fel velem a kapcsolatot emailban baloghcsaba666@gmail.com

remrendes` Creative Commons License 2013.04.23 0 0 36

jo reggelt!

engem az "smd terulet" kovetelmenyei erdekelnenek, paratartalom, homerseklet stb... kulonbozo teruletekhez, mint pl autoipar, szorakoztato elektronika, hadiipar stb

erre vonatkozoan sajnos semmifele anyagot nem talaltam

cserebe az ezzel kapcsolatos muszaki, technologiai jellegu kerdesekre megprobalok valaszolni, emailben egyszerubb

Capricornhun Creative Commons License 2013.03.10 0 0 35

Üdv.

Valaki netán smt feederest(Siplace, Assembleon) keres, irjon ide: csibesz007@gmail.com

bandika_75 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34

Üdv Mindenkinek!

 

SMD technológiával foglalkozó váci cég elektromos végzettségű embert keres.

 

pasztora@kabelszignal.hu

 

 

 

 

 

tatabanyaianzix Creative Commons License 2010.06.09 0 0 33
sziasztok!
ezt a honlapot most találtam:
SMT gyártástechnológia leírás
Ha tudtok ilyen helyen Tatabánya és közvetlen környékén állást írjatok,
akár vonattal is megyek ha van munka kicsit messzebb.
DE minden érdekel ami elektronika és elegendő a szakmunkás bizonyítvány és az érettségi hozzá.
Publikus a mailom.
Üdv, István

nézzétek meg a honlapomat is...
Tatabányai Anzix - Képes Enciklopédia
azsolttt Creative Commons License 2010.03.11 0 0 32
Légyszives küldj további infót az smt-s állásról az azsoltt@freemail.hu cimre. Üdv Zsolt
Előzmény: julcsoz (31)
julcsoz Creative Commons License 2010.03.04 0 0 31
Sziasztok!

Van egy jó álláslehetőség, ami SMT gyakorlatot igényel. Ha érdekel valakit, akkor a válaszüzenetbe írjátok bele az e-mail cím-eteket és elküldöm a részletes infókat !!!



tepsi_real Creative Commons License 2008.06.18 0 0 30
Erre gondoltam: dr.Ripka Gábor: Felületi szereléstechnológia. Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1990., 273. p.
Előzmény: tepsi_real (29)
tepsi_real Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29
Elektronikával foglalkozó kollégáknak biztosan rémlik a könyv amit keresek.

Felület és furat szerelt technológiával foglalkozó magyar nyelvű könyvről van szó(ha jól emlékszem azóta sem jelent meg ebben a témában magyar nyelvű szakirodalom), melynek elején egy panelbe épített áramkör volt amit egy elemmel (9V v. 4,5V) lehetett működésre (ha jól emlékszem villogásra) bírni.

Szóval, esetleg valakinek rémlik a cím?
Gica__ Creative Commons License 2008.04.05 0 0 28

Sziasztok!

Egy SMT alapokra épülő elektronikai gyárban dolgozom oktatóként. Minden anyag érdekel, amelyet erre a célra fel tudok használni. Előre is köszönöm a segítséget!

keszocze.agi@gmail.com

Állományjavító Creative Commons License 2008.03.05 0 0 27
Ha valakinek a cégét érdeklik pasztasablonok mind lézervágott, mind mélymaratott, mind electroforming kivitelben, igen kiváló céget találtam, egyebek mellett magyarországi és partiumi gyártóbázissal: http://www.stv-group.com/english/index-EN.php ...
-Boss84- Creative Commons License 2008.02.29 0 0 26
Ha valaki tud, segíthetne az Integrált áramkörök tokozásainak megértésében például mi a különbség a BGA és a CSP tokozások között.
Pontosan mit is takarnak
A segítséget előre is megköszönnöm.

A segítséget erre a címre is lehet küldeni: Petya84@vipmail.hu
hardware_guru Creative Commons License 2007.05.04 0 0 25
Sziasztok!

Hosszú keresgélés után, ezt a forumot találtam legmegfelelőbbnek :)
Az elektronika tanáromnak az SMT technológiáról kellene 2-3 oldalas beszámolót készítenem...
Az volna a kérdésem, hogy van valakinek esetleg, valami dokumentációja az SMT technológiáról?! ha van, akkor az írjon, jelentkezzen...

köszi előre is!
hardware_guru@freemail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.29 0 0 24
Hali!
Tudna nekem valaki írni néhány szót a FANUC vezérlésről! NAgyon megköszönném!
csabi76 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 23

 

Belezz ki egy egeret ( nem a cincogó fajtát) és ha szerencséd van, máris kezedben az SMD elektronika. Vagy ha van egy rosz mobilod az is kiváló erre a célra. Vagy valamilyen számítógép kártya.

Előzmény: -Boss84- (22)
-Boss84- Creative Commons License 2007.04.25 0 0 22
Lenne még egy nagy kérésem tudna valaki nekem küldeni egy   SM -es kivitelben készült panelt  ,alkatrész listával /valami egyszerűt/,mert elvileg kéne valami ilyen is bele. pl/10 vagy akár mennyi ledes villogónak az SM-es változatának, milyen ellenálasok stb./ Vagy bármi csak egyszerű legyen.

Mert egy panelen kell bemutatni a gyártási folyamatokat pl.: beültetés stb.

A segítséget előre is köszönöm.

Email:Petya84@vipmail.hu/ (vagy csak link is jó ha tud valaki küldeni)

-Boss84- Creative Commons License 2007.04.21 0 0 21
Köszi, szépen a segítséget.

csabi76 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 20

Hali,

 

Sajna a hagyományos SMT ragasztókról nem sokat tudok, mi nem használunk ilyet. De ha az alátöltöltésről (underfilling) kell infó, abban szívesen segítek. Végeredményben ez is hőre keményedő epoxi :-)

 

A SMT ragasztóanyagoról kérdezd meg a loctite-ot. A www.loctite.hu - kapcsolatfelvétel - műszaki szolgálat.

 

Forrsztástechnika:

Jelenleg az elektronikai ipar nagyrészt átállt az ólommentes forrasztóanyagokra egy EU szabályozás miatt, kivéve az autóelektronikai, orvosi és haditechnikai alkalmazások egy részét. Az álltalunk használt ólommentes forraszanyagoknak a nagyobb része ón, továbbá tartalmaznak ezüstöt, rezet és folyasztószert.

 

A legfontosabb különbségek a "hagyományos" ón-ólom ötvözetekhez képest a szűkebb folyamatablak - ez értendő mind a stencilnyomtatásra, mind az újraömlesztéses forrasztásra - és a magasabb olvadáspont. A saját anyagainkét tudom, régen 183C, ma 217C. Emiatt a forrasztóberendezések jórészét cserélni kellett.  

 

Ezeken a lapokon nézz körül:

 

www.ett.bme.hu

www.microsolder.hu

www.leadfree.hu

www.forrasztastechnika.lap.hu

ez ugyan angol nyelvű, de elég átfogó képet ad az SMT ragasztókról:

http://www.loctite.com/int_henkel/loctite_uk/binarydata/pdf/Chipbonder_SMA25_26.pdf

Előzmény: -Boss84- (17)
-Boss84- Creative Commons License 2007.04.13 0 0 19
Hát ettől féltem én is. Amúgy, köszi.

THT Creative Commons License 2007.04.10 0 0 18
Sajnos magyar nyelvű doksiról én nem tudok....  sajnos ebből szótárazás lesz.
Előzmény: -Boss84- (17)
-Boss84- Creative Commons License 2007.04.10 0 0 17
Köszi, szépen az oldalakat ./Remélem, valahogy fel tudom használni, gyenge az angolom:)/

Nekem pontosan Házi dolgozathoz kellenének  ezen információk /segítségek/:

pl:.  -a stencil nyomtatásnál /szitanyomtatásnál/ milyen ragasztókat használnak.

       -illetve adagológépes felvitelnél a ragasztók teljesen eltérnek e /összetételben.. stb-ben/a stencilnél használtnál,vagy ugyan azt is lehet alkalmazni.

 

Milyen forraszpasztákat alkalmaznak újraömlesztéses forrasztásnál a ma használt forraszpaszták általános jellemzése stb-stb ezer kérdés

Ha tudsz vagy tudtok valami féle magyar nyelvű könyvet vagy iskolai jegyzetet ajánlani, vagy valamilyen elektronikus segédletett, azt nagyon meg köszönném, bár tudom, ezen a területen erről csak álmodhatok. Kár, mert nagyon jó lenne, mert a leadási idő itt a nyakamon és el vagyok maradva rendesen.

Előre is köszi mindenkinek aki tud segíteni
THT Creative Commons License 2007.04.10 0 0 16

Van itt egy 10 évnél fiatalabb anyag:

 

 

http://www.loctite.hu/int_henkel/loctite_europe/binarydata/pdf/Global_Catalog_LT-4145_Final_030605.pdf (30. oldal)

 

 

vagy:

 

http://www.globalspec.com/FeaturedProducts/Detail/HenkelElectronics/Loctite_Chipbonder_3629/19578/1

 

 

http://electronics.henkel.com/int_henkel/loctite_us/index.cfm?pageid=14&layout=1

 

Rengeteg féle van, attól föggően, hogy mire szeretnéd használni, meddig mehetsz fel hőmérsékletben, mivel viszed fel a felületre, stb..

 

 

 

 

Előzmény: -Boss84- (15)
-Boss84- Creative Commons License 2007.04.10 0 0 15
Hello mindenkinek  nekem az SMT-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Pontosan milyen ragasztót használnak fel hozzá általánosan manapság, mert olvastam egy könyvben, hogy epoxi ragasztókat használnak a leggyakrabban, de ez a könyv jó 10 éves, s nem tudom, hogy manapság  milyen típusú ragasztókat használnak. Előre is köszönöm a segítséget.

THT Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14

Üdvözletem.

 

csanyipal:

 

Mit szeretnél pontosan?

 

Maga a Technologia természetesen elérhető, hiszen nem szól másról, minthogy nem átdugdosod a panelodon az alkatrészeket, hanem felülteted rá... 

ezt ugyanúgy meg lehet csinálni akár kézzel is, mint az axiál-radiál beültetést.

Ha automatizálni szeretnél, az már nem olyan egyszerű, és nincs is értelme, hacsak nem akarsz nagyon sokat gyártani.

Vagy szemléltető gyártósort akarsz létrehozni?

 

A felületszerelt NYÁK-ok is többféle gyártástechnologiával készülhetnek. Van pl. ragasztott, hullámforrasztós, és van újraömlesztéses forrasztás elvén működő is. a kettő között a gyártóberendezések szempontjából jelentős különbség van! Az sem mindegy hogy milyen bonyolultságú alkatrészeket szeretnél ültetni..  pl sima 1608-ellánállásokat/kondikat, vagy BGA-kat? stb..

Előzmény: csanyipal (12)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.18 0 0 13
j
csanyipal Creative Commons License 2006.05.21 0 0 12
SMT gyártástechnológia alkalmazása hobbi szinten - iskolai körülmények között lehetséges-e (magyarán: olcsón hozzáférhető-e ez a technológia)?

Alkalmas-e ez a technológia logikai kapukból megtervezett egyszerűbb automaták ekészítésére?

Minden tanácsot megbecsülök!
csabi76 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 11

Ez lesz a honlap:

 

www.smt.uw.hu

 

Előbb-utóbb lesz belőle valami....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!