Keresés

Részletes keresés

Nekik Creative Commons License 2018.12.06 0 0 648

A nagy dolgokat nem az erő, a gyorsaság vagy a testi ügyesség dönti el, hanem a megfontoltság, a tekintély és az ítélőképesség; márpedig ezek az öregséggel még gyarapodnak, nemhogy csökkennének. (Cicero: Az öregségről)

https://szabadsagfokozo.hu/

 

messze lg Creative Commons License 2016.02.21 0 0 647

Jaj, napok óta nem tudtam írni semmit...

Rengeteg dolgom is volt, meg breteg vagyok...  mellhártyám van és középfülem..

De így is folyton Újbuda előrelépésén munkálkodom.

Azt nem tudom, hogy ki mennyit ér, de egyet megmondhatok. Akárhogyis, inkább egy kör feles. Vagy tíz kör feles, kinek mi a sziNpatikus.

De csakis igazi Újbudai kétszer párolt valódi 100% gyümölcspálinka. Nem mindenféle vacak lötty.

 

Boldog 13:25-öt és kellemes nyugodt, derűs, békés délutánt közbiztonságos Újbuda!

 

Előzmény: mellesg (646)
mellesg Creative Commons License 2016.02.19 0 0 646

Semmit nem volt időm írni ma. Nagyon szép éjszakát drága Újbuda! A Móricz Zsigmond körtérről felrebbenő galambok vigyázzák álmodat.

 

Sokat méláztam amúgy, hogy mennyit ér Móricz Zsigmond? De Újbuda erre is megadta a választ nekem. Móricz Zsigmond kört ér! Már csak az a kérdés, hogy milyen kört? Polgári kört? Vagy csak egy kör felest? Vagy kör tízt? Vagy Majkát? Jó lenne ezt tudni.

 

Alszom rá egyet. Újbudán. Közbiztonságban.

Előzmény: messze lg (645)
messze lg Creative Commons License 2016.02.18 0 0 645

Ó ha az interneten szörfölsz, akkor nem kell bukósisak...  az akkor kell ha kimész a világhálóra. Ha nincs internet útleveled, akkor fejedre koppint a TEK és

elájulhatsz több órára. A másikkal meg egyetértek, hogy a Tarlós irigy. Irigyelte a Hév-et is a vidékiektől és most ki is találta, hogy nem fizeti.

Még szerencse, hogy Újbudán lakom, mert most bajba lennék.

A Dávid szerintem nem Orbán, hanem a Vajna rokona lehet...  benne is van valami pocok beütés. 

Azt a zenészt nem ismerem sajnos, de most pont nem érek rá, mert a nyugdíjasklub éjszakai plakátolást hirdetett, megyünk plakátolni Molnár Gyulának.

Kis előkészítés a választásokra. Sokára lesznek ugyan, de állítólag mindig kell a jelenlét.

Nyugdíjas ugyan nem vagyok, de megígértem Ödön bácsinak, hogy segítek neki tartani a tapétaragasztós vödröt.

Ő jó, ha az ecsetet elbírja...

 

Akkor derűs, nyugodt éjszakácskát drága Újbudácska... 

 

Ti, meg kis plakátkák tapadjatok meg ügyesen...!

Előzmény: mellesg (644)
mellesg Creative Commons License 2016.02.18 0 0 644

Ez az Internet Motor most szeget ütött a fejembe, mert eddig csak szörföltem az interneten, de alapvetően víziszonyos vagyok így mindig hányás lett a vége. Valamikor volt egy patent Babettám és valahol még meg is van a bukósisakom, ha előírás a viselése az IM-en (IM=Internet Motor).

 

A 4-es Metró valóban ingyenes lesz, de a kedvezmény csak üzemszünet idején és kézi hajtányokra lesz felhasználható. (Ennek pedig az az oka, hogy Tarlós irigy. Irigy Újbudára, a sudár és délceg lakóira és az ő sikereikre. Mert ő nemcsak gonosz, hanem Óbudai is. Nem kell mondanom itt milyen ellentét feszül. Ó és Új. Avitt, régi szar, az új csodálatossal szemben. Vitézy Dávid amúgy odaadta volna a Metrókocsikat, de Tarlós pont ezért őt eltávolította. Dávid egyébként unokahúga, vagy unokaöccse az Orbán valakijének, csak ő nem gázszerelésben utazik, hanem 47-es villamosban. De ő is csak kerületen belül, mert ő elkötelezett Újbudai, állítólag a Balatoni úti felüljáró átadásán is megjelent anno.

 

A 11. kerületi galambok pedig átszállójegyet kapnak.

 

Régen szerettem a Zorbánt, amikor még nem politizált. A kell ott fenn egy ország az egyik kedvenc dalom volt tőle.

 

 

Előzmény: messze lg (643)
messze lg Creative Commons License 2016.02.18 0 0 643

Ááá, újra kell írnom, mert ez az internet motor megette a hozzászólásomat, vagy hogy is kell mondani.

Naszóval, és is úgy gondolom, hogy ez a Molnár Gyula ez valami volt, nem úgy mint ez a mostani..  én a nevét sem jegyzem meg..  nem cseresznyézek ezekkel egy tálbul..

Leváltottál, ez a Molnár meg most ellenzékbe van, akár mit is jelentsen...  nem tudom, olyan mint a fedezék?

Hülyeség, fel kéne vennie a munkásőr bakkancsot, berúgni a Gombolyag..  vagy Gomolyai vagy milyen utca ajtaját, kiadni a feloszlatási parancsot és beülni a bársonyszékbe oda vissza.

Egyébként én meg ezt nem értem, hogy mi az, hogy munkásőr... minek a munkásokat őrizni?  az olyan mint a szerszám, azt nem lopjuk...

Ha mondjuk, egy zsír új Lada ezerötös lenne, azt mondom na..na..  azér' figyeljünk oda rá..

 

A másik meg, hogy úgy is akarta, hogy a 4es metró ne menjen ki a kerületből, csak azt meg megtiltotta neki az eu. Ezért nem csak a 11-be jár.

Na elég az hozzá, hogy elmondanám, hogy azért nem látol sofőrt a metróba, mert nincsen. Terrorfenyegetettség van azért. A Zorbán be akarta zárni az egész internetet, csak aztán

azért nem zárta be, mert nem az internetet fenyegették, hanem a metróvezetőket. És így őket zárta be. Na, ezért .

Úgy mint amikor a bankrabló helikoptert kér a tetőre de a túsztárgyaló nem adja meg neki,

És akkor a raboló ideges lesz és akkor elhibázza...

 

Úgy hallottam, hogy a metró az újbudaiaknak ingyenes lesz...  te erről nem tudsz valami pontosabbat?

Előzmény: mellesg (641)
emp Creative Commons License 2016.02.18 0 0 642

2 napja: Úgy hallom lebontják a budai Skála Áruházat! :(

 

most ezt piszkosul nem értem.

vicc akar lenni, vagy mi a fene van?

 

amúgy van egy csomó képem, amit bontás közben csináltam, ott laktam közel a Karinthyn.

Előzmény: esselg (625)
mellesg Creative Commons License 2016.02.18 0 0 641

Az lesz a az, a fekete hajú. Csak én azt hittem az egy férfi azzal a randa nagy bajusszal. A hangja az mondjuk különös volt nekem mindig, csak azt hittem még mutál... Azért olyan mutálatos... Érti, ugye? 8-) 8-)

 

Biztos, hogy nem Újbudai, egyrészt mert sosem vidám, másrészt mert láttam egyszer egy Bugyi felé tartó buszon.

 

Hogy hívják azt az új polgármestert, aki nem a Molnár Gyula? Na, azóta, mióta az van, azóta még a nap sem úgy süt, mint régen. Semmi nem épül azóta. Molnár Gyula bezzeg egyes egyedül felépítette a 4-es metrót és még azt is megengedte, hogy más kerületbe is átmenjen, pedig megtehette volna, hogy csak a XI. kerületben járjon. Mert amúgy mi a fenének is kimenni a kerületből? Van itt minden.

 

Le kellene zárni a kerület határait amúgy, mert átszivárognak más kerületekből az Újbudai Derű és Jólét Köztársaságba a gazdasági menekültek.

 

A metrósofőrök meg bújócskáznak, azt meg ma vettem észre. Amikor beér az állomásra, akkor gyorsan lehasal az összes. EGYSZERŰEN NEM LÁTSZANAK. Ennek vajon mi értelme?

Előzmény: messze lg (640)
messze lg Creative Commons License 2016.02.18 0 0 640

Egyébként az el is felejtettem, hogy ez két női eladó nem tudom, hogy ugyanarról beszélünk-e, az egyik fekete hajú.

Na két olyan sótlan alakot... ők biztos nem Újbudaiak.

Feháborító, hogy ezek vannak ott ahelyett, hogy egy  rendes Újbudai pógár szolgálna ki egy rendes Újbudai papírboltocskába...

 

Előzmény: mellesg (635)
messze lg Creative Commons License 2016.02.18 0 0 639

Derűs nyugodt 10:45-öt Újbudácska!

messze lg Creative Commons License 2016.02.17 0 0 638

Újbudán összkomfortos dúcban kérlek...  egy galambot sem hagyunk az út szélén...

Nekem nem gond, én nagyon szeretek sétálni akár kilómétereket is a szeretett Újbudánkon.

Gyönyörű sétálóutcák, nagyszerű a közbiztonság, a kilátás remek...

A szívem közepébe van billogozva izzó vassal, hogy: Szeretlek te gyönyörű Újbuda.

 

Békés nyugodt +7 fokos jó éjszakát drága Újbuda!

 

 

Előzmény: mellesg (637)
mellesg Creative Commons License 2016.02.17 0 0 637

Galamb ól? Azok nem karámban laknak?

 

Na szóval kiderítettem, hogy a Tourette szindromások is fogyatékosnak számítanak, így parkolhatnak a rokkant parkolóhelyen. Azóta, mint egy megvadult Simicskó szórom a ghecis mondatokat, amikor a Móricz Zsigmond körtéren felparkolok a villamosmegállóba. Ennyi. Nincs több kilométeres séta.

 

Nagyon szép naplementét, Újbuda és a csatolt részek számára is!

Előzmény: messze lg (636)
messze lg Creative Commons License 2016.02.17 0 0 636

Én nem vagyok otthon a vonatos dolgokban, autóval járok.

De állíthatom hajléktalanok tényleg nincsenek, meg galambok is alig, viszont elfoglalták a helyüket az autósok.

Szóval ha tudna szólni ennek a Lebeny úrnak, hogy intézzen ezügyben is valamit... nem tudom milyen viszonyban vannak...

A szomszédokról jut eszembe nekem példaképem volt Mágenheim doktor...  mongyuk ezt AZóta átértékeltem...

Múlt pénteken egy garambol volt ott, pont a parkoló mellett.. estefelé...  viszont amíg az autómentő bénázott az autóval, pont ki tudtam fordulni a parkolóból..

minden rosszban lássuk meg a jót is.. 

Előzmény: mellesg (635)
mellesg Creative Commons License 2016.02.17 0 0 635

Tőlem is kértek abban a papírboltban cégki vonatot, de én csak személy, gyors és sebes vonatot ismerek sajnos. Ezt elmondtam az eladónak, akinek olyan szegecs volt a szemöldökébe, aztán csak nézett olyan nagyon furcsán, nem tudom mi lelte.

 

A pályaudvarnál meg azért nem lehet leparkolni, mert minden helyet átfestettek bicigli megőrzőnek. A kevés maradék helyet meg elfoglalják a galambok és a hajléktalanok. Mondjuk a múltkor látom azt a Pagony Árpádot, azt áthajtott mindegyiken. Az egy tökös gyerek. Azt hiszem Gazdagrétre valósi. Suhanc korában statisztált a Szomszédokban. Csapta a szelet Julcsinak, a kisebbnek. De csak úgy sólet után.

 

Annak viszont nem örülök, hogy Magenheim meleg lett. Pedig milyen szép családja volt neki. Nem értem én ezt az egészet.

 

 

Előzmény: messze lg (634)
messze lg Creative Commons License 2016.02.17 0 0 634

Amióta Gáspár nem tartja rajta ujját a kerület pulzusán, általában nem/vagy alig tudok leparkolni a Kelenföldi vasútállomásnál..  :(

És még egy helyen nem tudok parkolni, csak azt az utcát nem tudom pontosan megmondani, csak kb egy hónap múlva mert akkor megyek papírboltba.

Majd jól lelesem és megírom. Át kellene szoknom egy másik papírboltba, ami ugyancsak újbudai, és van is előtte parkolóhely..  de mégis...  Nem volt ez így 10 évvel ezelőtt.

Ott meg cégbírósági bejegyzést kérnek, csak akkor lehet egy nyomorult számlatömböt megvásárolni.

Ilyen fejetlen törvények uralkodnak, mióta nem Gáspár Újbuda vérkeringésének motorja...

 

Jöjj vissza Gáspár... Jöjj!!!

messze lg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 633

És még boldogabb Újbudai éjszakát!

mellesg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 632

Nagyon Boldog Újbudai Naplementét!

messze lg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 631

Jaj.. remélem ez csak egyedi eset...

Egyébként meg nem törődnek azok ilyesmivel... csak a kerékpárút fontos nekik.

Előzmény: esselg (630)
esselg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 630

Azt lehet hogy én is láttam, még mielőtt a betörök elvitték a TV-m. Vagy ezt az ÚJBUDA közbiztonsága topicba kellett volna írnom?

Előzmény: messze lg (629)
messze lg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 629

Volt reklámja is...  hogyismondja...: Most Al lé a tét..   vagy ilyesmi..  nememlékszempontosan..

Előzmény: esselg (628)
esselg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 628

Az lehet. Azt pusmogják most a pincében adják-veszik a kenőpénzt. Al lé-nek hívják.

Előzmény: messze lg (627)
messze lg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 627

biztos lesz a helyén valami... ezeknek a lé a fontos..

Előzmény: esselg (625)
messze lg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 626

Ki szeretném jelenteni ország-világ előtt, hogy továbbra is szeretem Újbudát.

Mit szeretem.... imádom!

esselg Creative Commons License 2016.02.16 0 0 625

Hozzuk fel a topicot. Úgy hallom lebontják a budai Skála Áruházat! :(

 

Nem kellene valami peticiót indítani? A fenének kell egy újabb pláza!

nézek Creative Commons License 2013.04.02 0 0 623
Olyan optimista a felvezetés... ... eltelt pár év és egyre koszosabb a kerület..nem csak a tavalyi, de a tavalyelőtti kásás lomb is ott díszeleg az út szélén...az eldobált szemétről, gondozatlan járdaszegélyekről nem is beszélve.

Szeretem Újbudát. Így is.. :-(
Viqus Creative Commons License 2010.09.29 0 0 622
Nagyon szeretem Újbudát és semmi pénzért nem költöznék el! Reméljük a legjobbakat Junghausz Rajmund Úrtól! Hajrá!
Zetorforever Creative Commons License 2010.09.16 0 0 621
Arra lennék kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek a Hadik kávéházról és a környék fejlesztéséről. Gondolok itt arra hogy a Bercsényi utca eleje sétálóutca és hogy a továbbiakban az egész az lesz? Nekem a Hadik kávéház nagyon bejön, iszonyatosan stílusosan meg lett csinálva és ami meglepett hogy nagyon sokan ülnek bent, szóval nem úgy tűnik hogy egy újabb folyton üresen álló kávéház lesz belőle. Még nem volt szerencsém beülni de egyik nap mindenképp ki fogom próbálni. A hivatalos megnyitó 17-én lesz, elvileg elég sok program lesz ennek keretében. A teret meg egész jól megcsinálták,de a szökőkutat nem értem, jól néz ki de sok értelme nincs. Mondjuk sokkal jobb lett mint volt, szerintem...! Szóval örülök hogy az a rész is fejlődik.
gabe203 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 620
A képek az aszfalt darabokról, és a "minőségi" járdáról.
Előzmény: gabe203 (619)
gabe203 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 619
ÉN IS SZERETEM, TÖBB MINT 40 ÉVE !

KÖRNYEZET VÉDELEM - KÖRNYEZET SZENNYEZÉS !
Nem tudom hányan szoktak várni a városközpont megállóban a befelé menő
buszokra a megállóban, de ha megfordulnak láthatják a zöld parkban hagyott
aszfalt darabokat.Ezek már több, mint négy éve ott hevernek. A járda javítást végző "szakemberek" nem vitték magukkal. Ha jól tudom, az aszfalt darabokat ismét fel lehet használni.
A szomorúbb viszont az, hogy "Tisztelt" polgármesterünk a kampányát a szemben lévő oldalon szokta tartani.
Feltehető, hogy annak idején sok idős ember panaszára (bukdácsoltak a felpúposodott, töredezett járdán) lett kijavítva ilyen módon.
Szóval eddig polgármesterünk nem vette észre, pedig mindenre van gondja.
Ettől kb. 50 méterre kialakíttatott egy pihenő park szerűséget a volt homokozó helyén (mert ugyebár a homokozó tisztán tartása is az önkormányzat feladata lett volna) Néhány millióba biztos belekerült.
A padok elhelyezése is volt olyan sikeres, hogy ha szeretnének az idősebbek beszélgetni egymással, akkor csak oda kiabálnak a másiknak.

Hasonló jó módszer már bevált a Kosztolányi Dezső téren is a tereprendezés után.
Különös módon az aszfalt még mindíg itt van pedig a kertészet és a kerületi közterület-felügyelet is tud róla.

MÁS ! A nagy viharok után kicsavart fa és az ágak még mindig várnak a korhadásra.
Tudom, hogy a kerületben sok park és lakótelep van, de van rá megoldás a rendben tartásra. Ha az előző választásra nem, akkor talán az idei népszerűség fokozásra jó lesz időzíteni ezeket a feladatokat.

De az idő meg fogja oldani a problémát, mert a föld mozgásából kifolyólag és a nehézségi erő folytán el fog tűnni a talaj felszínéről.

DE A MÉLYBŐL IS SZENNYEZNI FOGJA A TALAJT ÉS NEM LEHET CSODÁLKOZNI, HOGY NEM NŐ A FŰ SEM.
messelg Creative Commons License 2008.05.20 0 0 618
A négytagú SZDSZ frakció nem tudja kezdeményezni az önfeloszlatást, csak 20 képviselő (a többség) teheti meg. Ez azonban nincs meg, csak 19-19 jelenleg H. L.-lel együtt. A polgármester nem kezdemélyezheti a testület feloszlatását. :-(
Előzmény: petrovus-spqr (617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!