Keresés

Részletes keresés

Liulinn Creative Commons License 2008.11.17 0 0 57
Achát csigám van egy műanyag terkóban. Igazi zugállat! :)))
Liulinn Creative Commons License 2008.09.30 0 0 56

oké, ezt a pár évet erre a kutatásra fordítottam, de megérte!!!

EZÜSTÖS PIKKELYKE

a válasz.

Most végre több időm marad majd a topikra.

Előzmény: puhatest (49)
milyenferi Creative Commons License 2005.11.28 0 0 55
Hát én nem is tudtam, hogy ilyesmi létezik! Képzeljétek el, már hetek óta viszketett a fülem, rosszul hallottam, majdnem megőrültem annyira irritáló volt. Elmentem a fülorrgégészhez, és nem fogjátok elhinni, de egy kispókot talált a fülemben!!! Mikor kivette, a kispók olyan könyörgően nézett azokkal a nagy kerek szemeivel, hogy megkértem, hogy tegye vissza. Azóta fájdalomcsillapítókkal ugyan, de nyugodt lelkiismerettel, és abban a tudatban élek, hogy segítettem egy kis állatkán. A doktornőn kívül senki sem tud róla, ígyhát ez az én kis titkom Néha, teliholdkor kimászik a fülemből, és hálája jeléül, a kis incifinci hangján énekel a pókszerelemről.  
puhatest Creative Commons License 2005.11.09 0 0 54
az lehet :)

néhány napja szomorú voltam, a feleségem lelt a papucsa a talpán egy pókmaradványt
Előzmény: Cateye_ (51)
milyenferi Creative Commons License 2005.11.05 0 0 53
Örülök, hogy a bodobács-téma ennyi embert megmozgatott.
Előzmény: milyenferi (52)
milyenferi Creative Commons License 2005.11.04 0 0 52
Születtek kis bodobácsok! Hamarosan kinövik az ágyneműtartót a kis huncutkák! Ha nem nőttek volna annyira a szívemhez, cserélhetnénk egyet egy csigára. Akkor megtudnád, mi az igazán frankó!!
Előzmény: Liulinn (26)
Cateye_ Creative Commons License 2005.11.03 0 0 51
Ezüstös ősrovar (Lepisma saccharina) talán???
Előzmény: puhatest (49)
Liulinn Creative Commons License 2005.11.02 0 0 50

"csáposfarkú állatka" ???

Az meg mi legyen??? Fülbemászó, vagy mi?

Előzmény: puhatest (49)
puhatest Creative Commons License 2005.11.02 0 0 49
Az nem is pók.
De úgy látom mégis van zugállatom, a pókokat igyexem lebukásmentes helyekre telepíteni, azt a nagyon szép csáposfarkú állatkát is terelgetem a rések felé, de morzsákat már nem szórok neki.
Előzmény: Mooni (43)
Liulinn Creative Commons License 2005.11.02 0 0 48
Achát csigának is nevezik őket, ha valaki így ismerné, és régóta vágyik rá, ne tartsa vissza magát...
Előzmény: Liulinn (47)
Liulinn Creative Commons License 2005.10.31 0 0 47
Egyiptomi csiga-babyk gazdit keresnek! Kitűnő zugállat!!!
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.10.15 0 0 46
Azért majd ellenőrizd őket a következő irtóhadjárat előtt! Ha van köztük fekete özvegy vagy madárpók vagy bármilyen egyéb, egzotikus fajta, nagyobb összegre is szert tehetsz! Lehet, hogy a lelked mélyén valóságos póktenyésztő és vérbeli kisállatkereskedő vagy... És te magad vonzod a pókokat :)
Előzmény: Mooni (43)
Liulinn Creative Commons License 2005.10.10 0 0 45

Vidéken laksz, Mooni?

A nővéremhez a tücskök ugrálnak be, ő sem zugállatként tartja őket:) Befőttesüvegben szokta visszadobni őket a kertbe. De még egy se ajánlotta neki a 3 kívánságot..

Előzmény: Mooni (43)
Liulinn Creative Commons License 2005.10.10 0 0 44

Topikfegyelem? MA?

Itt nem rólam vagy rólad van szó, hanem a tartalmi rombolásról.

Előzmény: arsch_poetikus (42)
Mooni Creative Commons License 2005.10.10 0 0 43

Úgy éreztem...

Mikor már mindegyik sarokból (polc, ablak,ajtó...) pici pókok néztek szembe velem, sajna nem volt mit tenni. Pláne, hogy a mama-papa méretei azért már igen szembetűnőek ("mezei" kaszáspókok). De sebaj, egy-két hét és újra beköltözik a következő család(?). Még ilyen pókos környéket sehol nem láttam. :((

 

Előzmény: arsch_poetikus (41)
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.10.08 0 0 42
Liulinn, egyikünk sem tökéletes. Nem tehetek róla, hogy nincs "zugállatom" (egyáltalán van ilyen szó?!), ezért írni sem tudok róla. Amiről írtam, neked nem tetszik, de mást megérintett. Ezt a topikot te nyitottad, de nem a tiéd!
Előzmény: Liulinn (39)
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.10.08 0 0 41

Köszönöm.Néha az embernek bele kell törődnie olyasmibe is, aminek nem örül. És ezzel nem azt mondom, hogy "majd lesz másik", hanem belátom, hogy nincs mit tenni. Gondolom, állatbarátként te sem egykönnyen hoztad meg a pókirtós döntésedet! Csak úgyérezted, nincs mit tenni. Nem?

Előzmény: Mooni (40)
Mooni Creative Commons License 2005.10.07 0 0 40

Fogadd őszinte részvétem..:(((

Én is szomorú szívvel, de ritkítottam a sarkokban megbúvó állományt, mert már mindenhol volt egy-egy pici példány.:))

Előzmény: arsch_poetikus (38)
Liulinn Creative Commons License 2005.10.05 0 0 39

Nagyon vicces, de ha van igazi zugállatod, vagy szeretnél egyet, akkor inkább írj arról!

nincs harag, ízi

Előzmény: arsch_poetikus (38)
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.10.05 0 0 38
Fájdalommal tudatom, hogy elpusztítottam a kis jószágot, akiről már meséltem. Nem volt feltűnő, vagy kiemelkedő társ, de nekem megfelelt. Csak jáccani akartam vele.. :(((
kleenex Creative Commons License 2005.10.04 0 0 37

Ezt azért családja, válogatja :)))))) Pókokhoz (és egyéb állatokhoz) való vonzódás nemtől független. Bár sikítós anyukának általában sikítós lánya van.

Én azért szívesen fogadnék egy madárpókot.

Botsáska nem kell senkinek?

Előzmény: Liulinn (36)
Liulinn Creative Commons License 2005.10.03 0 0 36
A madárpók a gyerekek és az apukák álma. Jól el lehet rejteni az anyukák elől, nem sok vizet zavar, de kellőképpen gusztustalan, lehet mutogatni osztálytársaknak, kollégáknak:)))))
Előzmény: Mooni (34)
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.10.03 0 0 35

De igen, de igen!

Különösen ilyen indokolt esetben!

 

(mármint amilyen a pókoké, csak hogy ON legyek)

Előzmény: Mooni (34)
Mooni Creative Commons License 2005.10.03 0 0 34

Szerencsésnek szerencsés, állítólag. A legyek is szép számmal fogynak, de mikor a rokonok, ismerősök furán néznek rád, miután bemennek a konyhába és látják a sarokban a nagy és kispókok egyvelegét pókhálóstól, azért csak le kell szedni őket... 

És ugye a pókhálós lakás sem vmi esztétikus. (Tudom, hogy és-sel nem kezdünk mondatot. :)) )

Előzmény: Liulinn (32)
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.10.02 0 0 33
Valamije van vér helyett a szerencsétlennek.
Előzmény: Liulinn (32)
Liulinn Creative Commons License 2005.09.30 0 0 32

Pókok dédelgetése szerencsés dolog - nem ugatnak, megeszik a szúnyogokat és nem hoz ránk szerencsétlenséget az elpusztításuk..

Mert a meggyilkolt pókok vére az ember fejére száll!! Vagy valamilye, ami vér helyett van..

Előzmény: Mooni (30)
arsch_poetikus Creative Commons License 2005.09.18 0 0 31

Engem is elkapott ez a vírus-nyavalya, vagy mi, de hiába vagyok hulla beteg, ha egyszer nincs pénzem gyógyszerekre. Na. Algopyrin ugyan van itthon, de mit se ér.

Hát azért én nem adtam fel, kotorásztam, hátha. Találtam is egy alig 9hónapja lejárt orrcsöppet!

Durr neki! egyből szippantottam. Naponta 8x-10x. Erre nőtt valami púpszerű az orromban. Elég nagy, és amennyire látom, piros hátul, elöl meg fehér. Nagyon szép.

Félálomban néha azt gondolom, valamit közölni akar velem. Vagy valaki rajta keresztül akar velem érintkezni. Ilyenkor egy Vaya con Dios számot szoktam neki dúdolni, a Ni-nana-na-t. Ő bizsereg, én könnyezek.

 

Nevet nem adtam neki, nem akarok kötődni hozzá túlságosan, ki tudja, meddig lehetünk még együtt.. a varázslatos orrcsöppből is alig van már...

Üdv ap

Mooni Creative Commons License 2005.09.16 0 0 30

Sziasztok!

Kóbor macs, kisveréb, béka nálunk is volt néha a hivatalos pintyek mellett, de amitől kissé idegesek lettek a szüleim, az egy vakond volt, amit sutyiban vittünk haza a nagyanyám telkéről. Szegényt egy parkban engedtük el, remélem az utódai azóta is vígan túrnak-fúrnak. Ja a héten egy pók a sarokban kicsiben megsokszorozódott gyerekeim legnagyobb örömére. (Azért szoktam ám takarítani, de a pókokat sajnálom, és csak ha már nagyon látszanak irtom őket.)

 

 

Jokeva Creative Commons License 2005.09.16 0 0 29
Legalább odaszögezlek titeket egy jó órára a tv elé :)
Előzmény: Őrnagy Őrnagy őrnagy (19)
kleenex Creative Commons License 2005.09.16 0 0 28

Csak 3 volt (mert olyan aranyosak és úgy össze vannak zsúfolva szegégyek a boltban és különben is csak 50 Ft és van is otthon együres terrárium...), de ők ezt nyilván keveselték ezt és akcióba léptek. :-))))

Igazi zugállat akkor szokott lenni, amikor meglép a höri vagy valamelyik gekkó, esetleg egy vacsorának szánt tücsök.

 

Előzmény: Liulinn (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!