Keresés

Részletes keresés

Hazatero2016 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 24

Tisztelt Romániában élő magyarok!

 

Augusztus 15. és 20. között a százhalombattai Hamvas Béla Városi Könyvtár ad otthont a Hazatérő mesetábornak, amelynek célja, hogy a határon túl élő magyar gyermekekkel, az ő korosztályukra (8-12 év közöttiek) hangolva, a népmesék keretébe foglalva ismertesse meg a magyar hagyományokat.

 

Amennyiben érdekli Önöket a lehetőség, akkor további információkat a hazatero2016@gmail.com e-mail.címen, vagy a +3623355727 telefonszámon kérhetnek.

Wimicsike Creative Commons License 2016.04.13 0 0 23

Sziasztok, erdeklodnek hogy TUD valaki erdelyben egy jo varronöt? Székszoknyat ( esküvöre ) szeretnek varratni. 

nanán756 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 22

üdv  mindenkit. én  úgy  tudom  hogy  romániába  a  román állampólgárság  az  nem  eggyszerü   dolog. de  nem  biztos  csak  halottam.  tuti  hogy  el  lehet intézni  de  nagyonn  sok  pénz  s  utánnajárás  van  az  biztos

Lygia Transilvania Creative Commons License 2013.04.25 0 0 21

Szeretnék érdeklődni valaki tudja e, hogy Székelyföldre milyen papir szükséges ahhoz hogy kint éljen, es hogy román állampolgár legyen, erdelyi szarmazasu vagyok de magyar allampolgar  szeretnek roman allampolgar is lenni mivel a parom szekely kin el es nem szeretne magyarorszagon elni-,  veglegesen szeretenék kin elni vele szekelyfoldon s dolgozni. Kell e tudni romanul  a roman allampolgarsagihoz es milyen szinten es hany ev menyi ido mire megkapnam.A roman tartozkodasi engedely mennyi idore szol? Ha van bejelentett lakcim es meg lenne a roman allampolgarsag akor is kell a tartozkodasi engedely?A  roman allampolgarsaghoz milyen papirra lenne szukseg? Ha osze hazasodnank akor hamarabb  jar a roman allampolgarsag konnyebb megkapni vagy ugyan oylan nehez? Es ha elob meg van a tartozkodasi engedely azzal veglegesen kin elhetek?

A tartozkodasi engedely az veglegesen a szol?vagy van helyette mas is mikor mar meg lenne a roman allampolgarsag?

Remelem valaki tud segiteni koszonom..

nanán756 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 19

üdv  én  is  kinn  élek  s  a  párom  magyar  állampólgár  ugymond  ide  való  s  megfordult  a  fejembe  hogy  hazamenni  erdélybe  ha  valaki  tudja  hogy  milyen  papirok  kellenének  akkor  érdekel  engem  is ...  kössz

Süni0315 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 18

Engem is érdekelne lacivip kérdése, ugyanis én is erre készülök. Szeretnék a páromhoz (végleg) kiköltözni Romániába (Erdélybe), de nem szeretnék román állampolgár lenni. Szeretnék ellenben munkát vállalni, egészségügyi ellátást kapni.....stb.

Green Army Creative Commons License 2011.05.03 0 0 17

igen, én kb 2 éve kipróbáltam.

Előzmény: Miczi Kovács Zsuzsanna (16)
Miczi Kovács Zsuzsanna Creative Commons License 2011.05.02 0 0 16

Szeretném tudni,hogy román kiutazáskor a határon elfogadják-e a régi Személyi Igazolványt.

Diósy Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15

Jó napot!

Segítségeteket szeretném kérni. Múlthéten megbűntetett a rendőr romániában gyorshajtásért. Kaptam egy csekk féle dolgot amit gondolom be kellett volna fizetnem , de nem találtam meg a postájukat és már itthon vagyok! kérdés : el tudom -e intézni ezt inthonról valahogy ? vagy a bűntetést elküldik majd ide is?

lacivip Creative Commons License 2009.07.03 0 0 14
Erdelyi szarmazasu vagyok, de a baratnom magyar allampolgar,szeretnem tudni hogy magyar allampolgarnak milyen papirokra lenne szuksege? ahhoz, hogy kinnt ejen, veglegesen itt romaniaban,vagy csak hogy dolgozon romaniaban?
Hol lehet ezt elintezni ezeket?
Mennyi ideig tartozkodhat romaniaban eloszor?
Papir nelkul mennyi ideig tartozkodhatok itt? es ha meg vannaka papirok akkor hany honapot lehet itt?
Kell valami nyelvizsga esetleg hogy itt legyen? nem akkar roman allampolgar lenni!
csak dolgozni?,
Előzmény: dimmu-borgir (12)
karitasx Creative Commons License 2009.02.24 0 0 13
Szia. 10 perc alatt kaptam meg egy végleges tartózkodásit. Visszavonásig érvényes. Be kell menni a rendőrségre a megyeszékhelyen. Kell vinni egy 1 lei-es okmánybélyget és egy bankszámlakivonatot 2-300 lei-ről. Az ottani leendő lakcímedet kell bemondani. Nem kell hozzá semmi befogadói nyilatkozat, vagy egyéb papír. Bemondod és kész. Amikor ezek megvannak, lefényképeznek és 10 perc alatt adnak egy tartózkodásit. Románul nem kell tudni, nem tudok én sem.
Előzmény: dimmu-borgir (12)
dimmu-borgir Creative Commons License 2009.02.02 0 0 12
Erdelyi szarmazasu vagyok de magyar allampolgar,szeretnem tudni hogy magyar allampolgarnak milyen papirokra lenne szuksege? ahhoz, hogy kinnt ejen, veglegesen es dolgozon.
Hol lehet ezt elintezni ezeket?
Mennyi ideig tartozkodhatok kinnt eloszor?
Papir nelkul mennyi ideig tartozkodhatok kinnt? es ha meg vannaka papirok akkor hany honapot lehetek kinnt?
Kell valami nyelvizsga esetleg hogy kint ejek? Nem akarok roman allampolgar lenni!
dimmu-borgir Creative Commons License 2009.02.02 0 0 11
Szeretnek erdeklodni, hogy magyar allampolgarnak milyen papira lene szukesege?? ahhoz, hogy kinnt ejen, veglegesen es dolgozon.
Hol lehet ezt elintezni.
Axum Creative Commons License 2008.04.23 0 0 10
Bukarestben élő magyarok internetes fórumát keresem, ha létezik. Sajnos mindenütt csak Erdélyi fórumokat találok. Azért ugye létezik magyar közösség a hegyeken túl is?
Állitólag Bukarest a 2. legnagyobb magyar város.

Ugyancsak keresnék egy ingatlan-hirdetésekkel teli weboldalt, ahol kiadó bukaresti lakást vagy szobát kereshetnék. Eddig csak "short-term" ajánlatokat találtam horror áron (100 €/nap). Ennél azért van olcsóbb is, nem?

Lorax Creative Commons License 2008.04.03 0 0 9
Megjelent a Vállalkozói Kisokos - Románia című kiadvány, mely ingyenesen megrendelhető a kiadó elérhetőségein illetve letölthető formában megtalálható a www.primomth.hu/hataroknelkul weboldal Projekt-tevékenységek menüpontjában!
Lorax Creative Commons License 2008.02.01 0 0 8

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: www.primomth.hu/hataroknelkul

 

Jelenleg készül egy Vállalkozói Kisokos - Románia című kiadvány, ami várhatóan februárban fog megjelenni. Erről is találhatsz bővebb infót az oldalon.

Előzmény: avanta6 (7)
avanta6 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 7
Sziasztok!
Tud valaki nekem abban segíteni, hogy hogyan tudok Romániában vállalkozást indítani? Nem találok erről infot sehol.
Köszi előre is.
M.Zsolt. Creative Commons License 2008.01.07 0 0 6
Sziasztok. Erdelyi diák vagyok. Vélamenyem az hogy Romanianak bazi nagy szerencseja van Erdellyel. Erdely nélkul a romanok meg mindig ugy elnenek mint mondjuk ezelott 300 evvel. Ennek ellenére a roman allampolgárok nem becsulik meg elegge erdelyt, rongálják. Voltatok-e már a Havasalfoldon vagy Moldovában? Ami ezeken a teruleteken tortenik az siralmas. Elkepzelhetettlen hogy mi tortenne romaniaval ha erdelyt elveszitenek.
pucok10 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 5
Sziasztok! Olyan kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni, hogy szeretnék olyan romániai céggel kapcsolatba lépni aki, Big Bag zsákok gyártásával vagy forgalmazásával foglalkozik. Nagyon megköszönném a segítséget. Előre is köszönöm.
Flarion Creative Commons License 2006.07.26 0 0 4

ROMAN Meg a szotol is kiraz a hideg! Eleg szomoru, hogy magyar es magyar tartozkodasi engedelyrol, vizumrol meg hasonlokrol beszel... Vilag szegyene...

Bodori-San Creative Commons License 2006.05.27 0 0 3

 

   Băi bozgori împuţiţi!

 

   Mai aveţi loc pentru un bozgor împuţit între voi?

 

   Dacă da, ....

 

                  .... akkor dák a dák és mi továbbra is bozgorok maradunk :)

 

   Mi a téma???

Kimi_fan Creative Commons License 2006.04.29 0 0 2

ú..ez a téma engem is érdekel...egyszer én is szeretnék már kicsit hosszabb időt otthon tölteni....(Székelyudvarhelyen és környékén)

 

de..látom..rég nem írt  ide senki...

 

na,mind1.

Kánya Bangita Creative Commons License 2005.09.06 0 0 1
Szia,

Sajnos, gyakorlati infókkal nem tudok szolgálni, de szerintem érdemes a budapesti román nagykövetséggel, illetve kedvesednek a Romániában működő magyar nagykövetséggel, konzulátusokkal felvenni a kapcsolatot.

A román nagykövetség címe: 1146 Budapest, Thököly út 72., telefon: 384-0271, fax: 384-5535, e-mail: postmaster@roembud.axelero.net
Román jogszabályt - angolul - a román nagykövetség honlapján lévő link alatt találtam, íme
Ezek alapján D típusú vízummal (egyéb célból) tudnál 90 napnál többet tartózkodni, a rendelet szerint (48. § (1) d) és (2)) egészségbiztosításodnak kell lennie, igazolni kell, hogy van szállásod (ez gondolom, nem lesz gond :o))) és erkölcsi bizonyítványt kell felmutatni. De ez csak a jogszabályszöveg, szerintem a román nagykövetség részletesebb és gyakorlati infókat tud mondani.

Sok szerencsét!
Előzmény: Entwined (0)
Entwined Creative Commons License 2005.09.02 0 0 0
Előzmény: Entwined (-)
Entwined Creative Commons License 2005.09.02 0 0 topiknyitó
üdv mindenkinek!
gyakran járok Romániába, történetesen a partiumi területen lévő Nagyváradra - kedvesem végett - és szeretném megtudni, hogy ha fél éven belül 90 napnál többet szeretnék tartózkodni, mennyi vízumot kell váltanom, és hogy zajlik ez a folyamat?
Másik kérdésem, hogy a letelepedési engedély, hogy zajlik? Megéri megcsináltatni? Román nyelvvizsga nem kell hozzá ugye?

én ennyi információt találtam, ami nem túl bő:
[link]
[linkN]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!