Keresés

Részletes keresés

T. Ádám Creative Commons License 2005.08.28 0 0 35

A Délinek sztem csak egy kijárata van ha nem számítjuk hogy két ajtón is lehet távozni.

 

 

Előzmény: rvera (33)
gumpy Creative Commons License 2005.08.28 0 0 34
ahol a ... és a négyes metró is van
Nahát, nagyon jó szemed lehet... én nagyon körül néztem, de ilyet én ott (se) láttam.
Vagy biztos azért falazták be, mert titokban már készen van, csak rejtegetik, nehogy tönkretegyék az utasok nagyjaink szép új metrójátékát... :-)
Előzmény: rvera (33)
rvera Creative Commons License 2005.08.28 0 0 33

A lényeget el is felejtettem.

 

Azt mondták, lesz új kijárat a kettes metróból.

 

Elindultam hát a másik irányba és mit láttam?

 

Egy nagy plakátot, ahol nem lehet felmenni sem a Baross térre, sem a négyes metróhoz átsétálni. Nem értem minek építik a négyes metrót,  ha a bejáratát befalazzák egy óriásplakáttal.

 

Azt abszolút nem értem, hogy mikor követtem el helyesírási hibákat az írásomban!!!

 

Ha a nyugatinak és a déli pályaudvarnak két kijárata van, miért ne lehetne kettő a keletinek is, ahol a sok MÁV Intercity és a négyes metró is van?

Peti817172M Creative Commons License 2005.08.24 0 0 32
A virágokat mellőzhetik a plafonról :)
Előzmény: .Wala-kee. (31)
.Wala-kee. Creative Commons License 2005.08.24 0 0 31

Csináljanak nálunk is ilyen megállókat! :-)

http://www.metro.kiev.ua/images/Minskaya1.jpg

ARIBOY Creative Commons License 2005.08.24 0 0 30
xlass:Ebben igazad van,ez nem a Helyesirási topik!
Előzmény: xlass (28)
DebilGeza Creative Commons License 2005.08.24 0 0 29

Xlass, légy szíves, mutasd meg, hogy hol hibáztam helyesírásból. Hátha tanulok tőled valamit?

 

Előzmény: xlass (19)
xlass Creative Commons License 2005.08.23 0 0 28

sztem nem kéne itt állandoan a helyesirásrol beszélni, vagy itt csupa stréber általános iskolás van?

menjetek helyesirási forumra, itt a közlekedésröl van szó.

végülis a az eredeti téma már ki van fejtve.

ARIBOY Creative Commons License 2005.08.23 0 0 27

Szöke herceg:A topiknyitó nem fiú ,hanem lány.

Bocs az OFFért!

Előzmény: Szőke herceg (9)
ARIBOY Creative Commons License 2005.08.23 0 0 26

Sziasztok!

 

Valóban sok a helyesirási hiba rVera topikcimében ,és topikinditó hozzászólásában,de hát azért értjük miről beszél!

Én még nem láttam a felújitott Baross téri metróállomást,de majd megnézzem.

Viszont az kár,hogy mindegyik  felújitott állomás ugyan ugy fog kinézni.

Üdv:ARIBOY

Előzmény: Szőke herceg (9)
Greg20 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 25

Teljesen szétoffoljuk a topikot, de utoljára írok ide.

Nem az észt osztom, csupán elmondtam a véleményemet. Ha nem tetszik, nem kell ideírni.

Másrészt pont azt írtam, hogy nem vagyok ellene a vidéki fejlesztéseknek.

Ezt a topikot sztem úgy ahogy van, el lehetne süllyeszteni, még a topiknyitó sem reagál.

Üdv.

Előzmény: xlass (23)
xlass Creative Commons License 2005.08.23 0 0 24

Ember, hány régi ikarus busz meg ziu troli megy még pesten?

jo aza 100db volvo de ne melég, majd akkor beszéljenek ha csak normális buszok lesznek , a 7-es busz szufoltságán lehet segiteni máskép is.

xlass Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23

ugy birom hogy itt a forumokon mindenki ossza az észt, fogalma nincs senkinek a dolgokrol és nyomassa a magáét.

debrecenben, györben , igenis kifejezetten tervezika  villamosvonalat, de pájázni kell punijos-tutijos pénzekre, mer emugy sosem lene.

mér is ne lenne  gazdaságos a vidék fejlesztése ? ez hülyeség, Mo-on minden településnek fejlödnie kéne, szörnyü a nagyobb városok lemaradása, mindig csak pest pest és pest. nem arrol van szo, én imádom, de más város is létezik.

 

Peti817172M Creative Commons License 2005.08.23 0 0 22
bejárati és kijárati jelzők között

Helyesbítek: a két bejárati jelző között.
Előzmény: Peti817172M (21)
Peti817172M Creative Commons License 2005.08.23 0 0 21
Megállóhely:

Szeméy- és esetleg korlátozott áruforgalomra berendezett szolgálati hely, ahol a nyílt pálya vágányain kívül más vágány nincs. (magyarul nincs váltó, tehát Ádám meghatározása megállja a helyét)


Állomás:

Vonattalálkozásra, személy- és/vagy áruforgalomra berendezett szolgálati hely.


Ezek szerint a Keleti megállóhely lenne, de még a Deák vagy a Déli is, mivel a bejárati és a kijárati jelzők között nincs másik vágány, a Stadi és az Örs állomásnak számítana. Viszont a metróban minden személyforgalomra berendezett szolgálati hely állomásnak számít.
Előzmény: Törölt nick (17)
Greg20 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 20

Mégiscsak írok ide...

 

"nem gond ha egy internetes forumon helyesirási hibák vannak"

Persze, ebben egyetértek, de azért sok odafigyelést nem igényel.

 

"Minek kellet felujitani az álomásokat?  miért, eddig ne mvolt jo? inkább vettek volna uj buszokat még vagy néhány metro kocsira gyüjtöttek volna. nézzétek meg pl a londoni metrokat, ott nem ilyen hokik mennek."

 

Buszokat vettek is, ott van a 100 db Volvo busz, amik most felszabadultak, és most más buszvonalakon járnak. Metro tender lesz, ha jól tudom a teljes felújítás után. Azért London más tészta...

 

"meg most még 4-es metrot épitenek? minek ? nincs elég közlekedési eszköz pesten?"

De van, de te jártál már csúcsidőben a 7-es busz vonalán?

 

"vidéken meg egy egyszerü 3 km-es villamos v trolivonal megépitése is szinte lehetetlen."

Nem biztos, hogy bárhol gazdaságos lenne. (nem a vidéki fejlesztések ellen vagyok, hisz én is vidéki vagyok, de Pesten tanulok, nem azért mondom)

De azért a vidéki nagyvárosokban is vannak járatok, de bárhová tényleg nem hasznos villamost tenni.

 

"ki osztja ela pénzeket? nem kéne sirni állandoan hogy Mo milyen szegény van itt pénz, csak rossz az elosztás és politika."

Ezzel csak halkan jegyzem meg, egyetértek, vagy éppen nem arra megy el a pénz, amire kéne. (egészségügy...)

Előzmény: xlass (19)
xlass Creative Commons License 2005.08.23 0 0 19

nem gond ha egy internetes forumon helyesirási hibák vannak, elvégre ez nem a szépirodalmi figyelö ,  minden platformnak megvan a maga nyelvezete.

ha viszont  ugy  nézzük debilgéza sem  tul király mert neki is lehet találni hibát az irásában.

Minek kellet felujitani az álomásokat?  miért, eddig ne mvolt jo? inkább vettek volna uj buszokat még vagy néhány metro kocsira gyüjtöttek volna. nézzétek meg pl a londoni metrokat, ott nem ilyen hokik mennek.

meg most még 4-es metrot épitenek? minek ? nincs elég közlekedési eszköz pesten?

vagy legalább az özönviz elötti HÉV-eket cserélnék le , akor legalább egy fejlett elövárosi közlekedés lehetne.

ezekböl a pénzekböl amit elszornak, a vidéket csodásan fel lehetne fejleszteni, 

rossz nézni hogy pesten milliárdokat invesztálnak be ,  semmi hatás ellenében, vidéken meg egy egyszerü 3 km-es villamos v trolivonal megépitése is szinte lehetetlen. Befektetöket kéne találni, olyat akinek pénze van és képes minöségi  közlekedést fenntartani, meg kellene szüntetni a Bkv egyenjoguságát.

ki osztja ela pénzeket? nem kéne sirni állandoan hogy Mo milyen szegény van itt pénz, csak rossz az elosztás és politika.

ja és nektek sem kéne mindenben a hibát keresni, ha megvalosult, akkor ennyi, örüljetek neki hogy ennyire törödnek a városotokkal.

Greg20 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 18
Akkor sorry, tévedtem. Maradok továbbra is csendes megfigyelő. :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 17
Állomás az, ahol a metró meg tud fordulni, tehát van váltó, megálló pedig ahol nincs...tudomásom szerint
Greg20 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 16

Többnyire csak olvasni szoktam a városi- és a nagyvasút topicjait, de azért ez... nem semmi... Már a cím is. "Új Keleti Pályaudvar megálló" Nem új az, csak felújították, másrészt, meg ha jól tudom, akkor inkább állomás, mint megálló...

ooz1 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 15
Kontármunka a kettes metró felújított állomásain
olvassátok ezt ;-)
ezt nem egy 12 éves írta. :o)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 14
Mégegyszer elolvastam. Neeem, ezt senki nem írhatta komolyan, szerintem ez azért íródott, hogy egy jót röhögjön mindenki. Komolyan, ha van annyi esze, hogy használni tudja a fórumot valamilyen szinten, akkor annak nem lehetnek problémái a fogalmazással, neeem, ezt valaki poénból írta.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 13
Szerintem nem baj hogy lett egy ilyen topic is, mert eszméletlen nagyokat röhögtem az olvasása közben. Kemény... Aztán valszeg el fog süllyedni, de azért írhatna még pár sort a topicnyotó, mert ez iszonyúan nevetséges. Bár lehet hogy siralmas is.
kovpeter Creative Commons License 2005.08.21 0 0 12
Szerintem a topicnyitó totál be van kattanva. :)
Rettentő zavarosak a mondatai...
Igazából azt sem értem, miért kellett ennek a témának külön topicot nyitni. Bőven elfért volna a metró vagy a metró felújítás topicban.
DebilGeza Creative Commons License 2005.08.21 0 0 11

Többször is elolvastam. Nem akarom elhinni, hogy ezt a topicnyitó komolyan írta, és nem provokáció, vagy valamilyen parodizálás szándékával.

 

" mert fent járnak a tömegközlekedési terhelések, ott dübörögnek, mi meg lent be vagyunk szorulva."

 

Mik azok a tömegközlekedési terhelések? És mi közük van a mélyen lévő metróalagúthoz? És miért vagyunk beszorulva? Nincs kijárat?!?!?!?

 

"Ez a dominó- elv, ami azt jelenti, hogy ha egy kártya eldől, akkor az egész beomolhat."

 

MI VAN ?!?!?!!??

 

Javaslom a többieknek: Olvassátok el a topicnyitót figyelmesen! Iszonyatos, hogy mik vannak itt összehordva! A 12 éves fiam különbül fogalmaz, hogy a helyesírásról már ne is beszéljek!

 

Előzmény: rvera (-)
Sinbiciklis Creative Commons License 2005.08.21 0 0 10
Keveri a szezont a fazonnal. A 10km hosszú Keleti, a Kelet-Nyugati metró lehet? Talán, mert van aki nem utazik a keletivel. Ettől persze az egész, úgy ahogy van, értelmetlen, és értelmezhetetlen.
Előzmény: Szőke herceg (9)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.08.21 0 0 9
Háááát... megnézve az eddigi hozzászólásait, sacc/kb. egy második-harmadik osztályos, ált. iskolás kisfiú lehet az illető.
Előzmény: Szőke herceg (8)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.08.21 0 0 8

Hehe... tképp el se olvastam a topic-nyitót, csak úgy nagyjából sejtettem, hogy miről is lenne szó.

De most, hogy felhívtad rá a figyelmet... fééélelmetes... :-D

Előzmény: DebilGeza (6)
DebilGeza Creative Commons License 2005.08.21 0 0 7

Még egyszer elolvastam..

Egyszerűen a mondatok jelentését nem értem!!!!!!!!!!

Én magyar vagyok. Tudok fogalmazni.

 

Bummbelebalázs, és Búbele Balázs: Ők az építésvezetők?

 

"Először is, a Keleti 10 km hosszú" ?????? A Keleti alatt mit kell érteni?

 

"Merem azt mondani ezek után, hogy veszélyes a metró, életveszélyes, mert a mennyeten rések vannak, mert fent járnak a tömegközlekedési terhelések, ott dübörögnek, mi meg lent be vagyunk szorulva."    Na neeee, ez már tényleg!!! És ott van még az a sütögető mikrohullám is, ott bent abba a gyilkos alagútba' :-)

 

Húvazze!!!!!!!!!!!

 

"Nem beszélve arról, hogy a lemezeken ujjnyi repedések vannak, akkor a mennyezetet hogyan fogjuk használni? "  Hogyan kell használni egy mennyezetet? Menni rajta, fejjel lefelé?

 

"meg tudta volna átújítani." Ez milyen nyelven van?

 

"Arra kérem, hogy most szakemberként viselkedjünk "  --- jó, jó, persze, viselkedjünk szakemberként! Bummbelebalázs, és az átújító Búbele testvére neki.

 

Hát ez súlyos volt!

 

Előzmény: rvera (-)
DebilGeza Creative Commons License 2005.08.21 0 0 6

Hát szt hittem, hogy beszarok.

A T. topicnyitó dyslexiás, vagy csak a fogalmazásgátlót vette be? És ki az a "Bummbelebalázs" ????!!! Én vagyok ennyire elmaradva?

Mi 10 km? A Keleti? És a hossza, vagy mije? A pályaudvarra, vagy a metróállomásra gondol, vagy micsoda?!?!?!?!? Egyik sincs 10 km.

Magyarul, ha kérhetem!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!