Keresés

Részletes keresés

andzsin Creative Commons License 2010.07.16 0 0 67
az orvosi ügyeletet én már többször megszívtam, aztán egyszer berágtam és elküldtem az esetet az ügyeletet működtető kft ügyvezetőjének, ezt ajánlom nektek is, egyrészt, hogy tudjon róla, hogy mi folyik itt, másrészt azért el kell mondanom, hogy egy meglepően intelligens és kulturált (ámbár nem megnyugtató) választ kaptam.
Előzmény: angel1978 (54)
andzsin Creative Commons License 2010.07.16 0 0 66
Jánosival mi is nagyon megszívtuk, úgyhogy soha többet!
Előzmény: andis1 (65)
andis1 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 65
Nekem Jánosival csak rossz élményeim vannak!! Mikor a gyerekem remegett a láztól,annyira fájt a hasa hogy zokogott és nem akartam megvárni a saját dr-néninket.,aki délután rendelt- .mert tiszta ideg voltam mi lehet a gyerekkel ...mikor bejutottunk...megkérdezte,hogy miért hozzá mentem és nem a saját orvosomhoz!! Jaaaa mondom .....Ha orvos nem az a dolga hogy ellásson?? Ezt sajnos 2x sikerült eljátszania!!!Mert mégegyszer sikerült belefutnom!!
sélliagrav Creative Commons License 2010.07.16 0 0 64
Jánosi György doktor urat csak dicsérni és javasolni tudom. 3 gyerekem orvosa, így elég gyakran találkozunk, s csak jó tapasztalatom van.
Előzmény: angel1978 (60)
Ertet Lenke Creative Commons License 2010.07.16 0 0 63
> nem ártana egy gyermekszerető gyermekorvos sem. Valaki tud tanácsot adni?

Ha Parkvárosban laksz, nyugodt szívvel javaslom Dr Jánosi Györgyöt.
Előzmény: angel1978 (60)
babydevil Creative Commons License 2010.07.16 0 0 62
A szemészeten csütörtök délutánonként Dr Gáspár Ákos rendel.
Én őt jószivvel merem ajánlani bárkinek.
Előzmény: azincourt (56)
angel1978 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 60

Kedves hozzászólók!

 

Ez a topic szerintem az orvosi ügyeletről szól és nem egymás...-ról.

Összefogással hamarabb van megoldás, mintha mi érdiek is ... Amúgy nem kenyerem a panaszlevelek írása, de biztos nem hagynám még egyszer, hogy egy unott ügyeletes orvos így kezeljen egy beteget!

 

Szívesen venném olyanok tapasztalatát és hozzászólását, akik régóta itt laknak és igénybe is veszik a szolgáltatásokat.

Hamarosan kisbabánk lesz és nem tudom mi tévő legyek orvosválasztás ügyben. Mert ugye kellene egy jó háziorvos és nem ártana egy gyermekszerető gyermekorvos sem. Valaki tud tanácsot adni?

 

Köszi!

Kira

Előzmény: Törölt nick (59)
azincourt Creative Commons License 2010.07.15 0 0 58
Elég lenne, ha becsuknád a szád.
Előzmény: Törölt nick (57)
azincourt Creative Commons License 2010.07.15 0 0 56
Ja, úgy könnyű optimista híreket másolgatni, ha igazából nem is itt élsz! Tessék csak itt nevelni a gyereket, itt keresni neki óvodát, iskolát, orvost, meg magadnak is! Majd ha a szívbeteg rokonodnak másfél hónapra adnak időpontot a kardiológián, majd ha nem találsz elfogadható fogorvost, majd ha a szemészeten nem bírod kivárni, hogy sorra kerülj, ha megtudod, hogy a tüdőgondozóban az időpont azt jelenti, hogy akkor csak 1-1,5 órát kell várnod, talán elgondolkodsz, miért is baj, ha Érden tízszer - hússzor annyiért adnak tanácsot a városvezetésnek, mint máshol! Aki csak aludni jár ide, az nem érzi, hogy délelőtt milyen a bűz a városban, nem tud róla, hogy délelőtt néha nincs víz. Az még elhiheti, amit a bértollnokok hazudnak.
Előzmény: vincelléri (55)
vincelléri Creative Commons License 2010.07.15 0 0 55

Szép kilátások.

Lehet, hogy maradok a fővárosi szak- és háziorvosoknál. Pedig már a az új SZTK átadásával át akartam jelentkezni. 

angel1978 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 54

Sziasztok!

 

Nekünk 2 hete vasárnap volt érdekes sztorink az érdi felnőtt ügyeleten!

A férjemnek alig tudott nyelni és a láza 38,0 volt. Az ügyeleten megállapították, hogy torokgyulladása van és kapott Augmentin 650 mg-ot.

Estére ment fel a láz, masszívan 38,8-38,9 volt. Csak átmeneti fél órára segített a lázcsillapító és már a folyadék lenyelése is fájt. Felhívtam az ügyeletet, azt mondták maradjunk nyugton, majd elmúlik, de kell 2-3 nap.

Na 2-3 nap múlva semmivel sem lett jobb és akkora már 3-4 napja volt közel 39 fokos láza. Felhívtam az ügyeletet, hogy jöjjenek ki. Azt mondták nem jönnek, mert úgysem tudnak mit tenni, várjunk.         ???????

Gondoltam keresek egy háziorvost, mert az még nincs itt nekünk, nemrég költöztünk ide. Sőt a férjem lakcím szerint sincs átjelentkezve még. Hát a háziorvosi rendelő, ahová tartozunk azt mondta, hogy így nem lát el, menjünk ügyeletre, aki ugye szintén nem lát el.

Péntekre még mindig maradt a  láz, elegünk lett és egy ismerős segítségével elmentünk az egyik kórház fül-orr-gégészetére. Ott megállapította a doki, hogy torokgyulladásról szó sincs. Fekély van a férjem manduláján, amire az antibiotikum, amit felírtak teljesen hatástalan, de mivel elkezdte szedni, nem szabad abbahagynia. (szóval feleslegesen kínozta a gyomrát)

A fekélyre megkapta a kezelést ("megégették" és gargalizálni kell azóta Corsodyllal) és tud nyelni is és enni is.

 

Hát ennyit az érdi ügyeletről és az orvosi rendelőről. Ja és a központi rendelő nem tudta megmondani, hogy lakhelyünk szerint melyik háziorvoshoz menjünk. Mondott 3-4 variációt, hogy talán hová tartozunk. Kriminális.

Én korábban Battán laktam, és nem gondoltam volna, hogy Érden ilyen az ellátás.

Remélem Érden is javulni fog!!!

Kira

Előzmény: biii (53)
biii Creative Commons License 2007.05.02 0 0 53

sziasztok

 

történt egyik nap hogya nővérem 17 éves fia akiknek torokgyulladása volt és el kellett mennie törökbálintra vizsgálatra mert nem gyógyult..szóval ott kapott egy szájfertőzést is..

hosszú, 4 napos hétvége, hát inkább menjünk  ügyeletre mert csak kéne rá vmi..

a felnőtt rendelőből  egy nőci mondta hogy mindjárt szóla dokinak..

aki szemmel láthatóan aludt..

 

nem sikerült felismernie a szájfertőzést, közölte hogy csúnya a torka és felirt neki gyógyszereket..

ma ment a körzetihez aki megállapitotta hogy szájfertőzése van (amit szinte 100% hogy törökbálinton sikerült beszerezni..) és nem kellettek volna azok a gyógyszerek amiket a "kedves" doki felirt..

aki mellesleg

 

1. nem érthetően beszélt, a végén is morgott vmit amit nem tudni mi volt..(állitólag vmi kinaira hasonlit)

 

2., közölte hogy miért nem a felnőtt dokihoz ment be... (talán mert nincs 18 éves és mert onnan jött ki vki aki szólt neki)

 

3. kellett volna vmi papirt adnia, amit ma kért a körzeti de nem kapott...

 

hát ennyit a jó ellátásról...

sétáló71 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 52
Szia! Lehet, hogy még van elfekvőben nálatok, de a kh-ból is a szakrendelőbe küldik vissza a beteget tetanuszra. Ha olyan sok van, át kell adni a János kh. seb-re.
Előzmény: babydevil (51)
babydevil Creative Commons License 2007.01.05 0 0 51

Szia!

Én szemészeten dolgozom és nálunk mindig van. Pedig nem az tipikus hely ahol állandóan szükség van rá.

 

Előzmény: sétáló71 (49)
sétáló71 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 50
Ez nem olyan szer, amit dobozszámra lehet tartani az ügyeleten. Receptre kell felirni, és JÉ tényleg ell kell menni érte a patikába, mert nem jön a helyünkbe.
Előzmény: MentátNé (-)
sétáló71 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 49
 Tetanuszra válaszolva. Akkor amikor ön járt az ügyeleten, lehet hogy pont nem volt tetanusz elleni oltoanyag. A mai álapot, hogy NEM is gyártják, jelenleg hiánycikk, sehol nincs. Ugy, hogy ezért is lehet szapulni az ügyeletet.
Előzmény: MentátNé (1)
kheiron Creative Commons License 2006.10.22 0 0 48
Ahogy olvasgattam a választási kampányanyagokat, a nagyra törő tervek között egy saját érdi kórház is szerepelt a legtöbb jelöltnél.
Előzmény: Fricy (47)
Fricy Creative Commons License 2006.10.22 0 0 47
Az igen durva, amikor egy vizsgálatért Érdről Kistarcsára kell menni. Még autóval is kész tortúra, nemhogy tömegközlekedve.
Előzmény: kiscowboy (40)
kuchen Creative Commons License 2006.10.22 0 0 46
Igen, az ügyelet egy nagy nulla. Néhány éve a bal bokám feletti visszérbe harapott egy szúnyog. Fürdés közben elvakartam. Folyamatosan vérzett, kötözgettűk, szorítgattuk. eredménytelenül. kihívtuk az ügyeletet. 3 órán belül ki is jött egy doktornő, aki még számomra is szakszerűtlenül akarta elkötni. Én mondtam neki, hogy a talp alatt is kéne egy gézcsík, mert különben az egész nyomókötés le és fel és össze-vissza csúszkál. Mondta, ő nem sebész, ehhez nem ért. Ő orvos, nekem csak vöröskeresztes tanfolyamom volt. Közösen megoldottuk. Aztán a feleségem felmosta a fürdőszobát, ami akkorra már olyan volt, mint egy mészárszék.
Előzmény: Notes (23)
NagyÁ Creative Commons License 2006.10.22 0 0 45
http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=121225
kheiron Creative Commons License 2006.07.06 0 0 44
Azért, mert a hatályos törvények értelmében ahol közalkalmazott vagy, nem lehetsz vállalkozó is.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.05 0 0 43
Akkor végképp nem értem, mire az a nagy para egyik-másik kórházban. Vegyék fel a dokit főállásba mimálbérrel, aztán vállalkozó orvosként meg operáljon tovább. Ott miért nem lehet?
Előzmény: babydevil (42)
babydevil Creative Commons License 2006.07.05 0 0 42
Nem, mert van egy főállásuk. Csak a többit csinálják mellékesben. Igy pedig lehet.
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 41
Ezek a dokik most nem buknak a kényszervállalkozások felszámolásával?
Előzmény: babydevil (36)
kiscowboy Creative Commons License 2006.07.03 0 0 40
A kistarcsai kórházat fejlesztik, mi lesz a nyugati résszel?
a [Pest megyei] közgyűlés pénteken egy 13 milliárd forintos eu-s pályázat előkészítéséről döntött, amellyel a Flór Ferenc Kórház a Kelet-Pest-megyei szubrégió vezető kórháza lehet
valahogy1 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 39

Nem is olyan régen történt.

-Gyermekemen pár napja kiütést látok.

-Kolléganőm felhív telefonon : kisfia skarlátos.

- Hú, mondom , akkor irány a rendelő !

- Fél 4 , már ma nincs rendelés.

- Irány be a nagy rendelőbe.

- Jaj , de jó- gondoltam. Még rendel 6-ig a gyerekorvos ( ki volt írva ).

- kiszól , ma már nem rendelek ! - várja meg a 6 órát,akkor jön az ügyeletes.

- Eltelt a másfél óra. Arra leszek figyelmes , hogy egy férfi és egy nő vitatkozik a folyósón. Nem szokásom , de egyre jobban érdekel a téma. Közben azon töröm a fejem , vajon nem -e ő az ügyeletes. Pár perc múlva már biztosra veszem , hogy ő az.

- Hű ha , gondoltam , akkor határozottan kelll....

- Ekkor szól , hogy menjünk be , közbe megkérdezi , hogy mi a baja a gyereknek?

- mondom:szerintem skarlátos.

- Ránéz a gyerek kezére , s már írja a gyógyszert is.

- Mondom : gyógyszerérzékeny....

- Az nem érdekes , feleli, majd kiment a rendelőből , vissza se jött.

- Csak álltunk , aztán elmentünk kiváltani a gyógyszert.

-Azért másnap reggel bementünk a körzetihez. Finoman elmondtam mi történt.

-Hát mostmár nem tudom megmondani mi a baja , kezdi a doki , de folytassák tovább a gyógyszert , bár nem igazán ez a megfelelő , de mindeggy és 1 hét múlva menjünk vissza.

- Eltelik egy hét , helyzet ugyanaz.

-visszamegyünk a rendelőbe , megvizsgálja a doki , s közli : lehet hogy nem is skarlátos , hanem lepke himlős. De már ne szedjen gyógyszert. Egy hét múlva , ha nem múlnak el a pöttyök , menjünk vissza.

- szerencsére addigra elmúltak

 

 

 

Régebben történt ugyanitt.

Gyermekem belázasodott , az iskolából telefonáltak nekem. Rohantam érte, s egyből mentünk a rendelésre. A doki éppen menni készült. Ma már nem rendelek ,               délelőtt kiírtam , hogy egy órával előbb elmegyek- és elhajtott......

mi meg csak néztünk utána !

Előzmény: kszk (4)
Notes Creative Commons License 2006.06.03 0 0 38
Ez is.
Előzmény: babydevil (35)
Notes Creative Commons License 2006.06.03 0 0 37
Ez Érden is így van.
Előzmény: babydevil (36)
babydevil Creative Commons License 2006.05.30 0 0 36

pl. Börsön az orvosok egy része vállalkozóként jár rendelni.

Az sem mindegy, hogy egy sztk-nak hány főállású alkalmazott után kell fizetni a baromi sok járulékot.

Éves szinten szvsz ezen is milliós nagyságrendeket lehet spórolni.

Előzmény: Notes (30)
babydevil Creative Commons License 2006.05.30 0 0 35

Igen a járó külön is:-)

Baromi sok mindenen lehet spórolni, kezdve pl. a gyógyszer beszerzéstől, ahol 20-30%-os eltérések lehetnek összességében.

Folytatva azzal, hogy kiszámolja az ember, hogy egy rendelőben mennyi a max. finanszirozott kapacitás, ehhez mennyi beteg előjegyzése lehetséges, hogy az minden szempontból optimális legyen, stb...

Nekem iszonyú sok időm rámegy arra, hogy kiszámolom pl. egy speciális vizsgálat tb ellenértékét, ehhez megnézem a vizsgálat valódi költségét (orvos,asszisztens, gyógyszer,kötszer, műszer amortizáció, energiafelhasználás, kontrasztanyag, nyomtatás, stb.). Ha  legalább nem nullszaldós, akkor jön az, hogy újra átnézem a beavatkozási táblázatot és megpróbálok jobb-de szabályos kódolási lehetőséget találni.Nem mondom, hogy mindig sikerül, de az esetek nagyrészében igen.

És van valami ami még fontos, nálunk olyan szgépes rendszer van, ami nem engedi meg, hogy egy beteg véletlen ne legyen bekódolva, ha rosszul kódolok, nem enged továbblépni, amig nem javitom a hibát, fekvőknél pl. van venne egy finanszirozási optimalizáló rész...

Azelőtt nálunk sok gond volt abból, hogy a beteg nem lett berögzitve, ha be lett rögzitve nem került vissza a lapja, igy nem lett bekódolva sem, stb. Ebben a rendszerben ez nem megy, itt minden nap minden egyes ambulanciát külön lezárok úgy, hogy az már finanszirozásra kész állapotú, hiba nélkül.

Előzmény: Notes (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!