Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2013.10.16 0 0 224

Sziasztok! Csak a címben szereplő szó kapcsán lenne egy kérdésem: két másik "parlagfüves" topikban próbáltam hozzászólni, a válasz: "a művelet elvégzéséhez...." blablabla. Pedig nincs is ott a jelzés, hogy zárt topik. Az okáról tudna valaki mondani valamit?  :S

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.04 0 0 223

Zichyújfalu is parlagfűvel szennyezett. :-(

 

A takarmánygyár melleti szántóföldön, a labdarúgópályát és a Móra Ferenc utcát összekötő kavicsos út mellett:

 

A takarmánygyárba vezető iparvágánynál:

55törpe Creative Commons License 2010.08.31 0 0 222

Csodálkozom a palagfüvet tenyésztünk és mindent megteszünk az érvényesüléséért

És csodálkozunk , hogy fuladozunk

Régen is vlt parlagfü csak az embereknek más volt at eéetvitelül

Régen lábonn hajtoták amarhákat bécsbe meg ették ami az utjukba került

 A paraszt kiment a főldre kipányvázta a lovát  az meg lelegelte jóétvággyal a parlagfüvet is.  Az alatoknak ninden talpalatnyi területet lekaszáltak  és begyüjtöték a szénát  a széna padlásra. Ma már be épitet tetőtér van klimával.

Régen juhász , kondás,gujás volt minden faluba  .  Ma jegyző közterület felügyelö van .

Én traktort még nem láttam legeni.

Nekem az udvaromon tyukok vannak nincs egy szál füse.

Kacsáim vannak nincs meztelen csikám mert meg eszik .

libáim vanak kiengedem a mezőre nincs magas fü a környékemen .

Kecskéim is vannak napal az utcán vannak  a házam kötnyékén nincs 30 centinél magassab nővény .

Lejebb az utcában van egy gépállomás ott ember magasságu a parlag fü.

A parag fű civilizációs tünet.

 

Gorcsev01 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 221
Tárnok, 2010.08.12 :(



kisnyuli Creative Commons License 2007.06.27 0 0 220
Pesterzsébeten egy vadonatúj lakóparkban lakom (mediterrán lakópark) és szégyen, de olyan hatalmas gyomok (közte parlagfű) vannak a parkban mintha valahol egy elhanyagolt vacak környéken laknék. El vagyok keseredve.
freyya Creative Commons License 2007.06.11 0 0 219
Egy vidéki kisvárosban lakom, ott ugyanez a helyzet. A magánkertekben rend van, de a játszótereken, parkokban, a városkörnyéki üdülőterületen térdig ér a parlagfű. Anyám még az előző polgármesternek mondta, csináljon már valamit. Azzal jött, hogy nincs pénze a városnak munkásokat fizetni, ingyen meg ugyan kivel irtassa ki, csinálja talán saját maga? Fel lehet ugyan jelenteni az önkormányzatot, de annak meg csak az az eredménye, hogy megbüntetik pármillió forintra, amitől nem csak erre, de más dologra sem lesz pénze.
Nem elsősorban az irtás hiányát kellene büntetni, hanem segítséget kellene adni ahhoz, hogy mindenhol legyen mód, pénz az irtásra.
Előzmény: lozi (218)
lozi Creative Commons License 2007.06.05 0 0 218
Azért én a IV. kerületet is benevezném a gondozatlansági versenybe, abszolút esélyes. Kertvárosi, parkos részen lakom, emeletes házak, játszótér, padok, térdig érő gaz (most éppen kalászosok).

Az utóbbi két évben talán már név szerint ismertek az önkormányzatnál, ahol mindig más ügyintézőhöz kapcsolva végre valaki rögzítette a bejelentéseimet, hogy térdig ér a parlagfű itt és itt.

Még itt szoktam bejelenteni. Ez és az önkormányzathoz telefonálgatás (és a szomszédok felbujtása ugyanerre) általában hatásos. Persze így is hetek telnek el...

Sajnos nem csak a közvetlen lakókörnyezetemben tapasztalom ezt.

A kutyawc, a fák kivágása - új nemültetése, fametszés utáni hulladék elnemszállítása, padok kihelyezése a parkolótól 1 méterre, hogy ne kelljen messzire vinni stb. pedig külön topik lehetne.
Amulet Creative Commons License 2007.05.27 0 0 217

A XV.ker méltán nevezhetne a leg gondozatlanabb kerület címért , amit persze meg is nyerne.

Több alkalommal hiába kértük az Önkormányzatot , hogy kaszáljanak a parkokban és a játszótereken , nem teszi.  Tombol az allergia a fű pollenek miatt , jön a parlagfű is hamarost és csak ígérgetés van , tettek nincsenek.

 

A játszóterek -ha annak lehet nevezni-gondozatlanok.

 

A kutyásokat dícséret illeti , mivel rendeltetés szerűen használják a kutyapiszok gyűjtő edényeket - ennek következtében igen büdösek is , mivel a kiürítés nem történik meg.

 

A környező kerületekben nem gondd a kaszálás. Nem tudom megérteni nálunk miért ekkora probléma.

 

Hajdan még létezett a Park gondozás is. Volt aki locsolta a füvet , ami akkor fű volt és nem gaz.

 

Igencsak felháborító!

msmks Creative Commons License 2006.07.21 0 0 216
elmész a benzinkútra
veszel egy nagy kanna benzint
beleöntöd a permetezőkészülékbe
bemászol a területre
működteted a permetezőt, közben gondosan ügyelsz hogy mindenhová jusson permet
végül miután elfogyott a nafta, megtisztítod a permetezőt és várod a hatást.

garantáltan nem fog ott semmi nőni évekig.
persze nem túl környezetkímélő a dolog.

de komolyra fordítva a szót: mulasztásos törvénysértés esete áll fenn és a rendőrségen is tehetsz bejelentést. érdemes előtte gondosan áttanulmányozni a jogszabályokat...
Előzmény: hugica (215)
hugica Creative Commons License 2006.07.05 0 0 215

Sziasztok!

Olyankor mi van, ha a terület az önkormányzaté... és bejelentettük az önkormányzatnál, a jegyzőnél, a kerületi képviselőnél (!) a parlagfű vonalon, és nem történik semmi???? Kihez lehet még menni?

 

Viszonylag nagy terület, cca derékmagasságu már a növény, és helyenként virágzik...

 

segitsetek :-(

 

msmks Creative Commons License 2006.06.08 0 0 214
van valami változás?
sasmadár73 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 213

Nem szólítottak fel, nem büntettek meg, olvass vissza.

 

Ha nem érted, mi különbség van a szomszéd/haragos/elvakult aktivista névtelen feljelentése, meg egy tervszerű szakhatósági intézkedés között mondjuk etikailag, meg hangulatilag, akkor én kevés vagyok ahhoz, hogy ezt megvilágítsam neked.

 

Előírt számú vagy gyakoriságú kaszálás: pro és kontra meggátolná a visszaéléseket, egyértelművé tenné a helyzetet. Allergiásoknak jó lenne, mert betart/at/ható lenne, s szerintem többen választanák a jogkövető magatartást a szomszéd orrának beverése helyett; földtulajdonosnak is jó lenne, hiszen nem a teljességgel lehetetlen virágmentes állapotot írnák elő számára (tudod hogy van: ha valami eleve lehetetlen, akkor ott egye meg a fene).

 

Ha azt mondanák, hetente köteles vagyok lekaszálni, az egy fokkal kisebb túlkapás lenne, mint a virgzásmenets állapot, de még az is túlkapás. Mondjuk a vegetávióban havi egyszeri kaszálást már jobban el tudom képzelni. Ez is évi 5-6 alkalmat jelent.

 

Előzmény: msmks (212)
msmks Creative Commons License 2005.11.14 0 0 212
az észjárásod kezdem kapisgálni, csak egy rövid kérdés:
mi különbség van aközött, ha egy szomszéd jelent fel, mintha egy felügyelő?
lehet, hogy a köztes megoldás egy felszólítás volna. kaptál felszólítást a bírságolás előtt?
az évenkénti x számú kaszálás jó ötlet, de akkor úgyis azt mondanád, hogy túl sokszor kaszáltatnak. például ha azt mondanák, hogy hetente köteles vagy lekaszálni?
Előzmény: sasmadár73 (211)
sasmadár73 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 211

Rám nem jellemző, hogy bárki édesanyját rossz szóval illessem.

 

Megoldás?

 

Hosszú távon mindenképpen a mezőgazdaság/támogatás/politikai szinten, rövid távon nyilvánvaló, hogy a kényszervédekezés is szóba jöhet. De úgy vélem, nagyon nem mindegy, hogy ezt átgondolt jegyzői/szakigazgatási ellenőrzésre építik, vagy teret nyitnak a sunyi feljelentéseknek - szerintem jobb az optikája, ha a növényvédelmi felügyelő intézkedik, mint a harmadik szomszéd XY feljelent, akivel évtizedekre visszamenően birtokvitám van például... Meg aztán nagyon nem mindegy, mit várhatunk el reálisan: évenkénti x számú védekezést, vagy egész évben virágzásmentes területet. Előbbi korrekt, utóbbi (rossz) vicc, és visszaélésekre ad okot.

 

Másrészt pedig az egészségügyi ellátást fejleszteném, hogy pl. ne többhetes előjegyzésre kerüljek be a pullmonológushoz, ha éppen arra van szükség.

Előzmény: msmks (210)
msmks Creative Commons License 2005.11.11 0 0 210
azt értem hogy szidod a mindenkinek a k. anyját, csak azt nem látom, hol írod, hogy szerinted mi volna a megoldás.
Előzmény: sasmadár73 (208)
igen7 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 209
este megy érted a fekete volga...:-) neked már mindegy :-)
Előzmény: sasmadár73 (208)
sasmadár73 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 208

Csak gondolt, tündérem.

 

Egész nyáron a belem lógott, hogy rendben tartsam a telkem (no, nem elsősorban a sunyi feljelentgetők miatt, hanem mert igényes vagyok magamra és a környezetemre), de, leszögezhetem neked, hatnál is több kaszálás UTÁN is akad ám generatív szakaszban tündöklő parlagfű a helyszínen. Csak azért, mert biza ez egy ilyen növény.

 

Aki ezt az elfuserált parlagfű jogszabálymódosítást kreálta, elfuserált barom és/vagy oszdmegésuralkodj emberke. Aki meg sunyin feljelentget, az nagyobb ocsmányságokra is képes szvsz.

 

De azért csak írogasd a beadványaidat a különféle jegyzőkhöz, ha neked attól lesz jó...

Előzmény: msmks (207)
msmks Creative Commons License 2005.11.11 0 0 207

gondolom, mit jelent valójában a "3 szál" ...

Előzmény: sasmadár73 (206)
sasmadár73 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 206
No akkor próbálj meg te is elvonatkoztatni a saját problémádtól, s beleképzelni magad pl. abba a helyzetbe, hogy sunyi aktivisták névtelenül feljelentgetnek, mert láttak a kertedben három szál parlagfüvet. Ha veled is megtörténik ilyes, vagy ehhez hasonló, akkor majd belátod.
Előzmény: msmks (205)
msmks Creative Commons License 2005.11.11 0 0 205

ez nem hisztéria, majd ha te is allergiás leszel, vagy a gyereked allergiás lesz, akkor belátod.

próbálj egy kicsit a saját helyzetedtől elvonatkoztatni, és mások helyébe képzelni magad, nemcsak ebben a témában hanem bármi másban, és rájössz, hogy nem lehet mindent egy legyintéssel elintézni.

Előzmény: sasmadár73 (204)
sasmadár73 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 204

Hihetetlen ez a hisztéria...

 

A kedvencem mégis az, hogy útban a munkahelyem felé a bősz parlagfűkommandósok kitettek az oszlopokra valami olyasféle táblát, hogy "parlagfűmentes övezet"

 

Na ja, a szóban forgó utcák fedettsége kb. 97%-os, bal parttól jobb partig csak aszfalt meg beton...

 

Most, hogy ezen kicsit elgondolkodom, lehet, hogy ez a parlagfű-ellenkommandó működése és fanyar vicce?!

 

:DDD

 

 

Előzmény: garbera (203)
garbera Creative Commons License 2005.11.09 0 0 203

Üdvözlök minden kedves topik látogató!

 

Be kukkantottam nagy sokára az általam nyitott topikba!

 

RÉSZBEN ÖRÜLÜK ,HOGY A NYÁR VÉGE FELÉ ILLY SOK ,SOKRÉTŰ VÉLEMÉNY HOZZÁSZÓLÁS VAN E TÉMÁBAN!

Sajnos ez is azt bizonyítja , hogy jövő tavasszal szintén életre kel ,és életre kell ,hogy keljen ez a topik!

Biztos vagyok benne , hogy ha már beszélünk akkor teszünk is valamit a kellemetlen sokak életét meg keserítő jelenségről!

A PARLAGFŰ NEM MEGFELELŐ ÍRTÁSÁRÓL!!!

 

Kérek mindenkit aki tudomást szerez közvetlen környezetében, vagy akár máshol ,parlagfüves területről melyet nem gyom mentesítenek!.

Írja meg ezen topikba!

AKÁRA TERÜLET TULAJDONOSÁNAK NEVÉVEL , vagy a terület helyrajzi számát feltüntetve:

Ezt könnyedén meglehet tudni a földhivataloktól, polgármesteri hivataloktól!

Ha pedig bejelentünk telefonon, vagy személyesen egy fertőzött területet,a helyi illetékes FÖKDHIVATALNÁL minden esetben kérésünkre a helyszíni szemlét végző ügyintéző tájékoztat a föld tulajdonosáról bérlőjéről!

Ezek az adatok nyilvánosságra hozása, mind a terület tulajdonosát , művelőjét nagyobb mértékben serkenthetik a terület rendbe rakására ,gyom mentesítésére !

 

Ha van lehetősége készítsen fényképet a területről és tegye fel a topikba,ez szintén hatásosnak bizonyul!

 

Ne feledjük el megköszönni ha gyors és hatásos intézkedés történik kérésünkre (bár ez nem kérésre kéne , hogy megtörténjen) de tán ez is jobb érzésre ösztönzi a földművelőket tulajdonosokat!

A parlagfű által okozott allergia bármikor bármely korosztálynál ki alakulhat és súlyosabb immunrendszer megbetegedéseket válthat ki melyek súlyos akut szövődményeket okozhatnak!

(asztma , légúti irritációk ,bőr allergia, szem irritáció, ezek következménye akár idegrendszeri zavarokhoz is vezethet!)

Bízom benne ,hogy egyre kevesebb szükség lesz ezen topikra!!!

 

Parlagfű mentes jövőt kívánok mindenkinek!

Köszönet minden hozzászólónak!

H, László

msmks Creative Commons License 2005.10.27 0 0 202
"A baráti körömben többen nem , vagy csak kismértékben érzékenyek a parlagfüre. "

az én baráti körömben meg többen nagymértékben érzékenyek. és?

"1-2 éve még rendesen megviselte öket. Vannak lehetöségek az alergia kitörésének megelözésére. "

apósom akupunktúrás kezelést kap, a parlagfűvirágzás időszakában betesznek neki két kis tűt a füle mögé, leragasztják, nem fáj és nem is látszik, hetekig bent van és kéthetente kell cserélni. ilyenkor nem reagál a parlagfűre. idén kiesett neki a tű, és borzasztó rosszul lett, alig kapott levegőt.

"A véleményem az, hogy soha nem lehet minden parlafüvet kiirtani."

ez sajnos igaznak látszik, de azért nem kéne hagyni, hogy kontroll nélkül mindenhol nőjön.
Előzmény: enn (201)
enn Creative Commons License 2005.10.27 0 0 201
A baráti körömben többen nem , vagy csak kismértékben érzékenyek a parlagfüre.
1-2 éve még rendesen megviselte öket. Vannak lehetöségek az alergia kitörésének megelözésére.
A véleményem az, hogy soha nem lehet minden parlafüvet kiirtani. Nekem a kanadai nyár virágja okozott évekkel ezelött gondot, de ma tünetmentes vagyok. Ha néha tüsszentek valamitöl nem igazán foglalkozom vele.
msmks Creative Commons License 2005.10.13 0 0 200
rossz szomszédság, török átok...
mindig belefutunk abba, hogy vannak törvényeink, csak betartatni nem tudjuk őket...
Előzmény: caterina3 (199)
caterina3 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 199
Ja, és azt elfelejtettem említeni, hogy isteni szerencse volt, hogy én privátim megállapodtam azzal, aki levágta náluk úgy-ahogy  a gazt (tisztességes munkát nem voltak hajlandóak megfizetni neki), hogy a telkünk melletti 3-4 méteres sávot tisztítsa ki rendesen, ezért én FIZETTEM NEKI! Ha ez nincs, menthetlenül átterjedt volna a tűz hozzánk.... :((((
Előzmény: caterina3 (198)
caterina3 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 198

Már felszólította őket az önkormányzat, amúgy nálunk a  jogszabály életbelépése környékén körbejártak az üdülőtelepen, és felírták az ilyen telkeket. Erre az volt a reakciója, hogy p... részegen kijött a hasonszőrű idesanyjával meg haverjaival ordibálni, hőzöngeni, majd megbíztak valakit, hogy úgy-ahogy motoros kaszával csapkodja le a gazt, a tisztességes letakarítáat nem voltak hajlandóak megfizetni, majd egy szintén alkoholista és félbolond öregembert bízott meg (akiről mindenki tudja, hogy lökött, és már máskor is gyújtogatott) a gaz eltávolításával oly módon, hogy az felgyújtotta a fekvő (nem összeszedett) gazt. Ebből az lett, hogy egy szakaszon megégett a díszsövényünk, mert a vén bolond nem tudta megállítani a tüzet. És isteni szerencse, hogy nem terjedt tovább a tűz... Tele vagyunk örökzöldekkel, amik remekül égnek... :(( No ezért már tényleg feljelentettük őket, mert ez már tényleg túlzás!

Előzmény: msmks (197)
msmks Creative Commons License 2005.10.11 0 0 197
jelentsd fel.
sok önkormányzatnak van zöld száma, amin be lehet jelenteni az esetet.
Előzmény: caterina3 (192)
caterina3 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 196
Nemes cselekedet, tedd azt... :)) Annyival is kevesebb lesz a gyom.
Előzmény: TZiky (195)
TZiky Creative Commons License 2005.10.11 0 0 195
"Ha valakinek ingatlana van, vállalni kell az azzal járó terheket, ha idős, ha fiatal, ha gazdag, ha szegény."
Így van. Ennek ellenére indokolt esetben a vázolt módon segítenék.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: caterina3 (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!