Keresés

Részletes keresés

jakkk Creative Commons License 2011.07.27 0 0 101
vjv1 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 100

100

kisgozos1 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 99

Hát...

csak záhonyig jutottunk, mert nem tudtak jegyet adni csak csopig, annyit meg nem váltottunk hogy elég legyen:S

szerencse hogy a szerencsétlenségben hogy a biztonsági megengedte hogy bent aludjunk a váróban záhonyban, legalább nem fagytunk meg

Előzmény: Belarus (98)
Belarus Creative Commons License 2008.02.04 0 0 98
Egyébként hogy sikerült a túra?
Előzmény: kisgozos1 (95)
MÁV alkalmazott Creative Commons License 2008.02.04 0 0 97

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki küldeni egy Romániai vasúti térképet?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv

 

mail: utasitas@freemail.hu

Belarus Creative Commons License 2008.01.23 0 0 96

Inkább mondj egy vagy több konkrét szót/mondatot,amit tudni szeretnél,mert egy kis kéziszótár összeállitására sajna nincs időm,mert kézimeccs van. :))

Előzmény: kisgozos1 (95)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 95

huha akkor azt le tudnád írni h hogy van oroszul/ukránul h túrista vagyok és szeretem a vonatokat?(kiejtés szerint:))plusz ha egy mód van rá akkor az eredeti írásmódban is(az orosz betűkre gondolok ezalatt)

thxthx

Előzmény: Belarus (94)
Belarus Creative Commons License 2008.01.23 0 0 94

Attól függ,hogy hova.Ha a fűtőházba,akkor ha nincs engedélyed,vagy vmi ilyesmi,jó lenne belökni,hogy külföldi turista aki szereti a vonatokat.

De ha egy-két szót angolul löksz be,akkor meg legfeljebb CIA/FBI vagy mittomén milyen amcsi ügynöknek néznek.Ami nem nagy baj,mert NY-Ukrajna nyugatbarát. :)

Előzmény: kisgozos1 (93)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 93

a cél persze publikus, fotózni megyek.

ahhoz csak nem kellesz az ukrán tudás:)

 

Belarus Creative Commons License 2008.01.23 0 0 92

és sokan vannak

 

 

és HA sokan vannak

 

Ismétlem,ez túlzás.

Előzmény: Belarus (90)
Belarus Creative Commons License 2008.01.23 0 0 91

A Tiszára más rendszerű jegyet adnak,és abban már benne lesz a helyjegy ára.

A helyed egy fülkében lesz,egy ágy.

Nem vagyok határőr,de megkérdezhetem,hogy mi célból mész ki Lvovba(ukránul Lvivbe) egy napra,0 orosztudással?Persze,csak ha publikus.

Előzmény: kisgozos1 (89)
Belarus Creative Commons License 2008.01.23 0 0 90

Figyu,van kétféle ukrán.A nyugati meg a keleti.

A magyarokhoz sajnos a nyugati "banderák" vannak közelebb.Azok tudnak oroszul,nem felejtik el,csak fintorogva beszélnek veled,sőt ha nemzeti érzelműek és sokan vannak,te pedig orosz(vagyis nem magyar,nem fehérorosz) vagy,akkor egy kicsit megrugdoshatnak,ha akarnak.Ez persze egy nagyon erős túlzás,de Ivano-Frankovszkban volt a nyáron sajnos egy-két oroszverés,ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni.Ugyanott nyitottak nemrég egy Bandera-múzeumot.Ez persze még mindig túlzás,nem kell félni!

A keleti nagyon más.Az ukránul csak keverni tud,beszél oroszul rendesen,de nem orosz,hanem ukrán.Délen is ukránok élnek,csak azok nem nemzeti érzelműek.

Másrészt meg Dél-Ukrajnába nézd meg,hogy hány orosz meg fehérorosz zarándokol le nyaranta.

 

A vodka ukránul Horilka,fehéroroszul Harelka. :)))

Előzmény: orangutan (88)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 89

Az az igazság, hogy semmit nem tudok ukránul, se oroszul:D

A tiszára nem kell helyjegy, igaz?

csopon semmiképp nem akarok leszállni, megpróbálok itthon váltani valamennyit...

Előzmény: Belarus (81)
orangutan Creative Commons License 2008.01.23 0 0 88

az ukránok doesn't speak english,de már oroszul se akarnak megszólalni.

 

Dehogynem! Amint rájönnek, hogy másképp nem fognak pénzhez jutni az oroszul beszélő ügyféltől, eszükbe villan az elfeledett orosz nyelvtudás.

 

Ahol nem ukránok laknak, a déli és keleti részeken, ott nem is létezik ez a probléma:)

Előzmény: Belarus (83)
orangutan Creative Commons License 2008.01.23 0 0 87

10szót tudok ukránul. Pl: vodka

 

Az nem is ukrán szó... nem tűnt fel, hogy más van az üvegre írva, vagy kizárólag import árut fogyasztottatok?:)

Előzmény: szv (82)
jelcz Creative Commons License 2008.01.22 0 0 86

Miért kellene Oroszul, Ukránul tudni ha oda akar menni?

 

Lehet, hogy túlérzékeny vagyok, de elég rossz a több napig némán élni. Ahol kevés magyar él, például dél - Erdélyben plusz megterhelést jelent. Biztos van, aki jobban bírja.

 

Lembergbe 1 napra is el lehet utazni, akkor persze nem számít annyira, de ha valaki be akar menni a fűtőházba fényképezni, akkor nem árt, ha tud kommunikálni a helyi lakossággal.

Előzmény: szv (82)
Belarus Creative Commons License 2008.01.22 0 0 85
Ja,igy könnyebb persze...
Előzmény: szv (84)
szv Creative Commons License 2008.01.22 0 0 84
Leirtuk 1 lapra a vonatszámot, viszonylatot,
odaadtuk az utlevelet, és kaptunk jegyet. Egyszer sem volt probléma.
Előzmény: Belarus (83)
Belarus Creative Commons License 2008.01.22 0 0 83

És jegyet hogy kértél?

Mert az ukránok doesn't speak english,de már oroszul se akarnak megszólalni.

Előzmény: szv (82)
szv Creative Commons License 2008.01.22 0 0 82
Miért kellene Oroszul, Ukránul tudni ha oda akar menni?
(Voltam én is ott, meg még Kijevben, Odesszában, Zsmerinkán, stb, és kb 10szót tudok ukránul. Pl: vodka):-))
Csak akkor mész Afrikába, ha tudod a Mandinka nyelvet vagy valami hasonlót?
:-))
Előzmény: Belarus (80)
Belarus Creative Commons License 2008.01.22 0 0 81

A Tiszán valóban kényelmesebb,mert a vonaton lesz a vámvizsgálat,de lehet,hogy a korruptabb fajtából lesz a vámos. :)

Mindenesetre ha nem viszel semmilyen elvámolnivalót,vagy cigit,piát,vagyis hogy nem mutatod hogy gazdag vagy,nem fognak beléd kötni.Egy Moszkvába tartó ismerősöm már megszivta,lefizette a vámosokat.De ilyen százból egyszer történik,akkor is a moszkvai stokkban.

Előzmény: kisgozos1 (79)
Belarus Creative Commons License 2008.01.22 0 0 80

Záhonyban nyitva kéne hogy legyen pénztár,elvégre a nap vonata jön,de lehet olyan is,hogy nem tudnak jegyet adni,csak Csopig,és ott meg vedd meg tovább,viszont ha kell,megnézem neked az árakat Csopról is.

Mivel Nyugat-Ukrajna fővárosába mész,nem árt pénzt váltani.De ha Csopon nem szállsz le(márpedig nemigen fognak kiengedni),akkor ajánlatos ojrót vagy dollárt vinni,mert Mo.-n nemigen váltanak forintból hrivnyába,Ukrajnában meg Munkács után nem is ismerik a magyar forintot.

Egyébként ukránul,oroszul tudsz valamit?

Előzmény: kisgozos1 (79)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 79

Szerintem maradok az A tervnél,megyek a Tiszával Lvovig, így elsőre lehet túl bonyolult lenne nekem:) majd legközelebb viszont lehet ezt a megoldást választom.

így a tiszával viszont a vonaton van a vámvizsgálat, de itt nincs ilyen táskábabenézés vagy ilyesmi?, illetve akkor még este tudok jegyet venni záhonyba, nyitva lesz a pénztár?

amúgy ha egy napra megyek akkor váltsak pénzt vagy ilyesmi?kell valamire fizetni?

köszi a segítséget

Előzmény: Belarus (78)
Belarus Creative Commons License 2008.01.22 0 0 78

Ha Csopon vennéd meg a jegyet,igy tuti olcsóbb lesz,és lehetőleg ne a Tisza "folytatására",az Ungvár-Moszkvára(No.:16),hanem az Ungvár-Harkovra(No.:16).

Ha a harkovival mész,akkor a csatlakozás jelentéktelen,ukrán time szerint éjjeli 1-kor vagy Csopon,ha jól látom,a harkovi meg 2-21-kor indul.

A moszkvai 3-35-kor.És a harkovivial egy órával előbb bent vagy.Viszont felhivnám a figyelmedethogy a harkovi tisztaságban épphogy megüti az elégséges szintet.Viszont olcsóbb.Innen te döntesz,hogy melyikkel akarsz menni.

Ha válaszolsz,akkor az árakat is megnézem.

Ja,Záhony-Csop között 4 napos retúr 850 HUF.

Előzmény: kisgozos1 (77)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 77

igen, az estivel mennék.

csak én úgy terveztem hogy azzal egész Lvovig. Ha leszállnék csopon úgy olcsóbb lenne onnan lvovig menni? És csopon tudnék retúrt venni,lvov ban nem szeretnék még ezzel is foglalkozni:) illetve így mennyi lenne?

ja és a csop záhony vonalra mennyi a jegy?

csopon sokat kéne várni a csatlakozásra?

de amúgy nem lenne egyszerűbb a Tiszával simán lvovig menni, vagy ez így jobban megérné?

Előzmény: Belarus (76)
Belarus Creative Commons License 2008.01.21 0 0 76

Az esti Tiszával mész?

Akkor vedd meg Záhonyban a jegyedet Csopig,ott szállj le,menj át a határhallon.Először karám jellegű útlevél pecsételő lesz,aztán egy padon a táskádba kukkantanak be.Csopon meg vedd meg a jegyet az Ungvár-Harkov,vagy az Ungvár-moszkva vonatra Lvovig.

Ha ez a verzió,akkor küldök még több infót.

Előzmény: kisgozos1 (73)
Belarus Creative Commons License 2008.01.21 0 0 75
Ukrajnában Budapesthez képest +1 óra van.
Előzmény: kisgozos1 (74)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 74
ja és ukrajnába hogy van ez az időállítás pluss egy előre vagy vissza?:)
kisgozos1 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 73

Pont ez a kérdést tettem fel egy másik topikba, hogy kell e tartani lehúzástól stb.én mátészalkáról mennék ugy hogy negyed tízre érnék záhonyba ott megvenném a jegyet, feltéve ha van még jegykiadás:) és onnan a Tiszával Lvovig. úgy tudom hogy 5000 valahányszáz  a jegy menettértibe.De ha lehet adhatnál valami megerősítést ebben a jegyár kérdésben ha már írtad hogy kérdezzek bátran:D

pont most olvasgatom a régi szovjet vasútak topikot (:

köszi a segítséget

Belarus Creative Commons License 2008.01.21 0 0 72

Szervusz!

Jó neked,én is készülök oda tavasszal,de az útitársam már valamiért fél odamenni.Hiába,a magyarok közt is van egy-két "ukrajnátólfélek" ember.

Nem vagyok tökéletesen ott hon az ukrán vasutakban,jómagam is a fehérorosz 80%-ban dizelvasutat tartom bölcsőmnek,de azért egy-két kép ukrán vonatokról van.Ja,és Minszk felé menve mindig Lvovon keresztül haladok át.Többnyire egy-két órás átszállásokkal,de volt hogy 9 órás csatlakozás is volt,tehát a várost is bejártam.Ha van valami kérdésed,kérdezz tőlem bátran itt!

Egyébként hogy mész ki?

 

Egy VL11M villanymozdony Csop-Lvov között.

 

 

Egy VL10-es Csopon.

 

 

Egy újabb VL11M Csopon. Deha linket keresel,a www.parovoz.com-ot tudom ajánlani.Orosz nyelvű,de át lehet váltani angolra.

 

Üdv

Belarus

Előzmény: kisgozos1 (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!