Keresés

Részletes keresés

labrie Creative Commons License 2005.07.26 0 0 57
Csak hogy legalább én on legyek:

Azt TGM-től tanultad, hogy nem lehet (pl. az Egyesült Királyságban élő muzulmánokról) határozott, személyes véleményem? Hogy az egyedüli, üdvözítő viszonyulás minden borzalomhoz az, hogy "meg kell őket is értenünk, el kell fogadnunk a miénkétől különböző szokásaikat, stb."? Hogy krokodilkönnyeket kell hullatni az utolsó, ostoba brazil feketemunkásért is?

Ja és legyél on mostantól, vagy hess.
Előzmény: AAAaaa (56)
AAAaaa Creative Commons License 2005.07.25 0 0 56

Szerinted miért robbantgatnak a londoni metróban egyes muzulmánok?

Gondolom ezt is hallottad a brit muszlim ismerosoidtol. De ha nem is toluk az itteni hirekbol kiderult (az fel sem merul bennem, hogy nem itt elnel es ugy irogatsz ilyeneket)

 

A civilruhások nem lőhetnek csak úgy rád...

 

A brazil fiut civil ruhasok uldoztek es oltek meg. De ezt is olvashattad, hiszen ezt is irja az itteni sajto.

Előzmény: labrie (55)
labrie Creative Commons License 2005.07.25 0 0 55
Off.

1. "Hanyszor probaltak mar teged muzulman hitre teriteni?"

Szerinted miért robbantgatnak a londoni metróban egyes muzulmánok?

Mert szerintük ez jó tett:
- Allahnak tetszik, hogy a hitetlenek meghalnak.
- A "győzelemről" szóló hírek megerősítik a hitet a muzulmánokban.
- Az erőt mutató Iszlám "meggyőzi" a gyenge lábakon álló, keresztény civilizációban a hitében megingott, talaját vesztett embert, és néhányan esetleg átállnak a "nyerő oldalra", vagyis megtérnek.

Persze ez mind sületlenség, de más értelme ugyan mi lehet egy vallási okokból elkövetett bűntettnek? Ez bizony hittérítés volt a javából.

2. Rendőrökről beszéltem. A civilruhások nem lőhetnek csak úgy rád, pont azért, mert nem tudhatod, hogy ők valóban rendőrök-e.

On.
Előzmény: AAAaaa (52)
zogu Creative Commons License 2005.07.25 0 0 54

"örülök, hogyx így feldícséred Románia szellemi potenciálját; akkor eggyel kevesebb buta magyar nacionalista van már"

 

Romániának elképesztő "szellemi potenciálja" van szekusok beszervezése terén.

Miért buta a magyar nacionalista? Nacionalista az, aki szereti a fajtáját.

Körülöttünk minden nép nacionalista (sőt a franciák a legnagyobb nacionalisták). És ezt nem szégyellik, hanem büszkék rá.

Mert nem azt nyomja folyton az orruk alá egy kisebbség, hogy ez szégyen, hogy butaság.

Előzmény: tejfölfancsi (42)
AAAaaa Creative Commons License 2005.07.25 0 0 53
Bocs, nem palesztin hanem pakisztani.
Előzmény: AAAaaa (52)
AAAaaa Creative Commons License 2005.07.25 0 0 52

....ne akard őket muzulmán hitre nevelni, hanem menj (vissza) te magad Pakisztánba, ott úgy élhetsz, ahogy akarsz.

Leirasod alapjan ugy tunsz, rengeteg tapasztalatod van a kiralysagban elo palesztinokrol. Hanyszor probaltak mar teged muzulman hitre teriteni?

 

Ha terrorhelyzetben üldözőbe vesznek a felfegyverzett rendőrök, akkor nem érdekes, hogy nem érted, mit kiabálnak, ne fuss el, állj meg, tedd föl a kezed, abból baj nem lehet.

Ha Budapesten a Forgach utcaban utanad rohannak agresszivnak tuno civilek, akkor allj meg szepen, add oda a mobilodat, tarcadat, majd fejeld le nehanyszor a falat, hogy ne kelljen faradniuk. Ugyanis kb 100 esetbol egyszer fordul elo, hogy civil ruhas rendorok.

Előzmény: labrie (48)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 51

"Eddigi hozzászólásaid alapján ez csakugyan felettébb érdekes:)"

Ezt nem értem. Kifejtenéd ezt részletesen?

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 50
Ugyan miért? Ő például beismerte, hogy hibázott a Moszkva téri ügyben. Orbánnnál hallottál ilyesmit a "megfigyelési ügy" kapcsán?
Előzmény: labrie (49)
labrie Creative Commons License 2005.07.25 0 0 49
"Miért szólják le niemandok az ország egyik legokosabb emberét?"

Szerintem is okos. Csak gazember.
Előzmény: Törölt nick (47)
labrie Creative Commons License 2005.07.25 0 0 48
Szerintem ha pakisztáni származású vagy, és Angliában akarsz élni, akkor igyekezz beilleszkedni, add föl az identitásodnak azokat a részeit, ami nem összeegyeztethető az Angliában őshonossal. Ha erre nem vagy hajlandó, akkor ne lázadj az angliai viszonyok ellen, ne robbantgass, ne akard őket muzulmán hitre nevelni, hanem menj (vissza) te magad Pakisztánba, ott úgy élhetsz, ahogy akarsz.

Ha terrorhelyzetben üldözőbe vesznek a felfegyverzett rendőrök, akkor nem érdekes, hogy nem érted, mit kiabálnak, ne fuss el, állj meg, tedd föl a kezed, abból baj nem lehet.

Háborúban azt is lelövik, aki ellenségnek néz ki. Általában ugyanis az az ellenség...

Lehet, hogy TGM - ebben az esetben - felfogta ezt a nyilvánvaló tényt, ezért nem szólt be az angoloknak.
Előzmény: molar (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 47

Miért lázad már megint a kisszerűség? Miért szólják le niemandok az ország egyik legokosabb emberét?

Előzmény: labrie (46)
labrie Creative Commons License 2005.07.25 0 0 46
Számomra TGM stílusa (a régies magyar szavakkal és idegen kifejezésekkel együtt) igen élvezetes! Sokáig nagyon szerettem a cikkeit, esszéit, publicisztikáit olvasni - nem csak parádés stílusa, de némely nagyszerű felismerései miatt is. Valódi intellektuális élmény! Kár, hogy Gazsi egy kártékony görény, és csillogó, szellemi csokoládémázba mártva valójában rendkívül ártalmas, a magyarság önsorsrontását célzó gondolatokat igyekszik elménkbe plántálni.
Előzmény: Törölt nick (43)
molar Creative Commons License 2005.07.25 0 0 45

 

Én meg elvártam volna TGM-től, hogy a londoni brazil eset után ír egy nyílt levelet Blairnak, hogy nyasgem.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 44
Eddigi hozzászólásaid alapján ez csakugyan felettébb érdekes:)
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 43
Én sem így értettem, de úgy gondolom, ha valaki művelt, olvasott, attól még meg tudja magát értetni másokkal. Lehet az utcaseprő vagy akadémikus, mindenkivel lehet értelmesen beszélni. Az unokatesóm még nem volt 30 éves, már kandidált (ott voltam amikor megvédte a dolgozatát, már a címet sem értettem) de érdekes módon képesek vagyunk nagyon jókat beszélgetni.
Előzmény: zogu (40)
tejfölfancsi Creative Commons License 2005.07.25 0 0 42
örülök, hogyx így feldícséred Románia szellemi potenciálját; akkor eggyel kevesebb buta magyar nacionalista van már
Előzmény: Messire (41)
Messire Creative Commons License 2005.07.25 0 0 41
Ez csak manír, a körítés. Lényege, hogy fedje: TGM 1982 óta Bukarest instrukcióinak megfelelően tevékenykedik, legyen az képviselői avagy tanári fedőállás.
Előzmény: Törölt nick (38)
zogu Creative Commons License 2005.07.25 0 0 40
Nem azért használ egy mondatban 3 idegen szót, kifejezést, mert Erdélyből jött, hanem mert azt hiszi, ettől műveltebbnek tűnik.   :DDD
Előzmény: Törölt nick (38)
zogu Creative Commons License 2005.07.25 0 0 39

"mint egy hanyagolható vélemény"

 

Úgy olvastam: hanyatló vélemény.  :DD

 

És tényleg: olyan hanyatló ez a TGM a véleményével együtt, nem?

Előzmény: PAPEN (2)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 38
Elolvastam az ominózus cikket. Eddig is tudtam hogy TGM klinikai eset, most már totál biztos vagyok benne. Nem azzal van bajom amit ír, hanem ahogy fogalmaz. Szerintem lehet magyarul beszélni akkor is, ha valaki Erdélyből jön, nem kell egy mondatban 3 idegen szó,kifejezés, meg "OLYIKUK" (sic!).
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 37
Egyedül a te elmeállapotodban van Magyarország bizodalma!
Előzmény: Törölt nick (34)
labrie Creative Commons License 2005.07.25 0 0 36
TGM a Népszabadságban közölt levelében arra szólítja föl az esztergomi érseket, hogy foglaljon állást az iskolai faji szegregáció ellen, kvázi határolódjon el saját püspökeitől.

Miki megmondta a frankót, remélem, az érsek úr elsőre is ért a szóból, és szépen szót fogad.
action Creative Commons License 2005.06.09 0 0 35

Ő nem hiszi és soha sem mondta meg, Ő tudja!

Még mindig!

Szemben azokkal akik nem tudják!

Velük pedig közli, hogy megtudják!

Előzmény: labrie (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 34

"a domnulét küldték.... (domnule Iosif Tordeanu, agentul de Securitate)"

domnule = felszólító mód ( így szólítsz meg valakit: Uram!)

domnul = az úr

domn = úr

 

tehát "domnule Iosif Tordeanu (helyesen, román névként Turdeanu), agentul de securitate" azt jelenti: (Hej), uram, Tordai József, a Securitate ügynöke!

 

szerintem ez így nem érvényes.

 

 

Tamás Gáspár Miklóst nem a secu küldte át. Ő mindig ilyen volt: 1985-ben már súlyosbodó - narcisztikus, megalomán pszichopata, torz önértékelési képességgel, csillapíthatatlan feltűnési viszketegséggel stb. - kórképpel lépte át a határt. Nagyon sok - komoly embereket is! - képes volt meggyőzni lenyűgöző intellektuális kvalitásairól, miképpen a hasonló kórképpel rendelkező emberekből általában, különben sem hiányzik a karizma, szuggesztív energia. Ilyenekből lesznek a szédelgők, álguruk és szektavezérek, nemzetközi szélhámosok, esetleg párt- és mozgalomindítók (közismertek névsora...).

Remélem, hogy mindenki konstatálta, tudatában van annak, hogy pl. Lopcsányovics Puccsos, Magyarország miniszterelnöke is egy hasonló kórképpel büszkélkedhető elmebeteg. Jellemzően ő is magasra kapaszkodhatott az uborkafán. Ilyenből lehet vásári pojáca, kupec, hamiskártyás, de ha a megfelelő időben és helyen nem teszik az őt megillető helyére, akár miniszterelnök, USA elnöke, egy új világegyház messiása, prófétája, vagy a Párt Főtitkára.

 

 

Előzmény: LUCzI FERencz (31)
lcoder Creative Commons License 2005.06.08 0 0 33
Az a fazon akinek a kardozós fiaskó után 1000 évig ki kellett volna vonulnia a közéletbõl és napi rendszerességgel hamut szórnia a fejére, ezzel szemben még azt sem mondta hogy ja, bocs.
Előzmény: Pueblo (32)
Pueblo Creative Commons License 2005.06.08 0 0 32

Ki ez a TGM, anyway? :)

 

Miért pont neki kell kinyilatkoztatnia, hogy mit kellett volna és mit nem?

Miért nem ő volt a közt. elnök jelöltje a szadesznak?

Előzmény: alto (17)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.06.08 0 0 31
A szekusok a domnulét küldték.... (domnule Iosif Tordeanu, agentul de Securitate)
Előzmény: proxymat (12)
dvhr Creative Commons License 2005.06.08 0 0 30

Ugyan már, kilóg a lóláb. TGM, aki nagyon szeret magának címeket osztogatni, persze nem azt mondta, hogy Sz.K.nak abban a percben le kellett volna mondania, amikor megtudta, hogy nem állít mellé alternatív jelöltet a pártja, le kellett volna mondania minden címéről, kiköltözni lakásából, levágatni haját és örökre kolostorba vonulnia.

d.

Előzmény: alto (17)
XIX. Creative Commons License 2005.06.08 0 0 29
Nem véletlen, hogy egyfélét mondanak, mégha az nem is igaz. Egy brancs.
Előzmény: meret99 (28)
meret99 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 28
Érdekes, Avar is ezt mondta az ATV-ben, Göndör is! Sólyom helyett ők sértődtek meg, a fidesz meg győzött! Ja és azt is mondták, hogy az Sólyom arcán látszott a csalódottság, még a győzelem öröme sem látszott rajta! Csak és csakis Sólyom lehetett a Köztelnök!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!