Keresés

Részletes keresés

j a n i Creative Commons License 2005.05.19 0 0 9
Lehet, hogy nem voltam elég pontos. Nem a belső életedre gondoltam, hanem a körülötted lévő világra. Hogy mikor mehettél bátrabban éjszaka az utcára. Hogy mikor volt megfizethetőbb színházba járni, hogy mikor nyithattad ki bátrabban a televíziót kiskorú gyereked jelenlétében, hogy mikor volt kevesebb kábítószeres, hogy mikor fizetted meg könnyebben a tejet, a cipőt, ami szükséges volt a léthez. Mikor vándorolt több orvos másik országba, mert itt képtelen megélni. Az, hogy ez mind romlott az a fejlődés velejárója? Van valami, ami javult?

 Hogy több volt az öngyilkos? Meglep. De talán azért, mert, azóta megedződtünk a sok mocsoktól.

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.19 0 0 8
Azt hiszem nem mondtam elég világosan, tehát most: "Förtelmesen utáltam a hetvenes éveket." Érthető?
Ormossy Creative Commons License 2005.05.18 0 0 7

70-es évek eleje!

Nagyon sokat csajoztam! Isteni volt!:-)

Derek Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6

A hatvanas eveket, Angliaban.

Jimi Hendrix is ott volt akkor.

 

 

hurráoptimista Creative Commons License 2005.05.18 0 0 5
Bizonyos fenntartásaim ellenére én maradnék a '80-as éveknél. Mégsem sírom vissza, bár jobban/szebben teltek az éveim, mint most. Közhelyeket meg nem akarok durrogtatni, de a kultúrális értékrend/közízlés/morális állapot a rendszerváltás óta zuhanórepülésben van(nak). És ami a legmeglepőbb: mindig kiderül, hogy még mindig van még mélyebb, mégbüdösebb mocsár, amiben ez a nép (legalábbis a nagyrésze, a plebsz) szeret dagonyázni. Ahogy egy pajtásom találóan megjegyezte: "ez itt 7 millió Győzike országa". És semmi reményt nem látok a pozitív változásra.
Előzmény: j a n i (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.18 0 0 4
Persze, általában 20-25 évesnek lenni jobb - nekem nem volt jobb (belül).  - 1942-ben születtem. Legrémesebb, legszürkébb, legreménytelenbb éveim azok a bizonyos '70-es évek. Jó, ez szubjektiv. Akkor adatok: több öngyilkosság volt, mint 1995 után, és kb 50 ezren disszidáltak 68 és 80 között - köztük nem a legrosszabb alakok. Ezt is számítsátok be. Brrr!
te mondd meg Creative Commons License 2005.05.18 0 0 3

Volt egy cspelei Hc zenekar, a 90-es évek végén.

Mindcrime.

A dal nem erről szól, de refrén itt is találó. .-))

 

"Néha könnyű, néha könnyebb hülyének lenni,

nem kell mindent észre venni

Nem szól szám, nem fáj fejem

A Lagjobb: Hülyének lenni"

Előzmény: j a n i (-)
Uránusz Creative Commons License 2005.05.18 0 0 2

szvsz. a 70-es éveket!!!

 

Bár a rendszerváltozással sok jó is jött... de jött vele automatikusan egy óriási méretű "nem kívánatos" rész is!!!

KÁR!

Lehetett volna szebb is!!!

De reménykedjünk... új század-új évezred stb. talán békésebb lesz!

TŐLÜNK (is!) FÜGG MILYENEK LESZNEK UTÓDAINK!

Előzmény: j a n i (-)
Pinarius Mamertinus Rufus Creative Commons License 2005.05.18 0 0 1
F0:ltétlenül a 70-eseket. Az0'ta s0kat javult az erk0:lcs0:m :-((((((((((((((((((
Előzmény: j a n i (-)
j a n i Creative Commons License 2005.05.18 0 0 topiknyitó

Kérdésem az lett volna: Melyiket választanád? A 70-es éveket, vagy a 94 utániakat?

Romlott vagy javult: erkölcs, kultúra, életszínvonal, kilátás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!