Keresés

Részletes keresés

Azuroo andrew Creative Commons License 2005.09.24 0 0 104

STAR WARS EPISODE III - THE REVENGE OF THE SITH

A Baljós árnyak és Klónok tá. újra nézése után ültem be a filmre. Kicsit hasonló érzések keringenek bennem mint amikor a Gyűrűk ura befejező részére készültem – igaz a mostani Lucas finálét sokkal jobban vártam- és jobban élveztem is - mint a Jackson filmjének 3. részét…pedig az sem éppen rossz film

A pozitívumok az EPISODE III-ban:

+ Újra lenyűgöző környezetbe és világba helyezve az események…a naplementék, az ég Monet és vanília és vöröses „pinkes” felhős égboltja ígéretes a dvd verziója transzferjére gondolva…hogy nézhet ki majd pl. egy Pionner pdp-435 plazmán …
+Anakin sötét oldalra való átállásának indítéka és annak körülményei plusz viszonylag jól adagolt stációi a játék idő rövidsége ellenére jól sikerült

+Samuel –L Jackson végre 1 az 1 ellen ragad lézer kardot…nem is akárki ellen
+ Joda erejének megvillanásai - olykor humorosan : )
+ a film végének és megoldásának nem túlzott elnyújtása

+ A maszkon keresztül Darth Vader első szavai … Kránitz magyar hangján (Jockey) - /Hatvankét éves korában, tragikus hirtelenséggel halt meg Kránitz Lajos, a Budapesti Kamaraszínház Jászai Mari-díjas színművésze./

Kissé csalódást okozó momentumok:

- A végső összecsapás bár jó választás a szimbolikus helyszín s körülmények miatt, mégis kicsit csalódás…
Párbajban még mindig az Episode I. Sith lovag elleni 2 az 1 ellen viszi nálam a pálmát…

Méltó befejező epizód, melyben messze a legsűrűbbek a történések - az előző két részhez képest – mindezek ellenére a legnagyobb ellenféllel, az „össz" játékidővel jól küzd meg a film

10/ 8,5

 


 

hágé Creative Commons License 2005.06.10 0 0 103

"Sokkal inkább a magyar srác, aki kidolgozta, hogy lehet a régebbi kardpárbajokból lézerkardpárbajt csinálni :)))"

 

ez hol van? vagy mi ez? érdekelne

Előzmény: Balage_15 (93)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.10 0 0 102
Windu-ékat várja, meg is jegyzi, hogy hamarabb érkeztek, mint számított rá. Yodán meglepődik, hogy él.
Előzmény: setenke (101)
setenke Creative Commons License 2005.06.09 0 0 101

 

Az lényeg:  Palpatine szándékosan csinálta úgy, hogy a jedi-ok rájöjjenek az igazságra.

Emlékezz csak mikor (a kedvenc részem) Yoda a falhoz keni a royal guard-okat, Palpatine akkor már várja őt. 

 

Előzmény: Balage_15 (95)
vasjanko Creative Commons License 2005.06.09 0 0 100
ja, ja... én egy picit hiányoltam is, hogy csak ennyi a névadó ceremónia, ezt lehetett volna kicsit hangsúlyosabbá tenni... nem csak Yoda narrációjából megtudni, hogy akkor most mi is történt itt.
Előzmény: The Glowface (99)
The Glowface Creative Commons License 2005.06.09 0 0 99
Öööö... én szerintem meg szerintem nem. Anakin térdel Palpatine előtt, Palpatine megdicséri, hogy jó munkát végzett, és felkéri, hogy most menjen, és teremtsen békét a galaxisban (= menjen a Mustafarra és intézze el a szeparatistákat, ahogyan azt valóban már korábban említette). Csak megemlíti megszólításként a Lord Vader nevet.
Előzmény: Balage_15 (98)
Balage_15 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 98

Hát nem tom. Meg kellene néznem megint a filmet, mert úgy emlékszem, hogy Obi-vanék azt a jelenetet "nézik újra", amikor Vader nevet kap - keresztelő :))

Ammeg Palpatine-nél történt.

The Glowface Creative Commons License 2005.06.08 0 0 97

Szerintem úgy, hogy - azt hiszem - nem volt bekamerázva a szobája. Nyilván hülye lett volna úgy hagyni.

 

Amit Obi-wanék utólag nézegettek, azok a jedi templom biztonsági kameráinak felvételei. Nyilván miután Anakin... izé... Vader kitakarított, utána megérkezett Palpatine is, és megdícsérte a tanítványát. Ezt láthatták Yodáék.

 

Amikor korábban intézte a piszkos kis ügyeit őfőkancellársága, akkor nyilván mindig behúzta a függönyt, és ha voltak is biztonsághi kamerái azokat jól kikapcsolata. Vagy letakarta, vagy ilyesmi.

Előzmény: Balage_15 (95)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 96
Sziasztok!

Szvsz nem a Palpit kamerázták be, hanem Anakin a Jedi templomból jelentett Sidious-nak, akinek csak a hologramja látszott.
Balage_15 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 95
Jó: Hogy a manóba nem jöttek rá a Jedik, hogy Palpatine a Sith, mikor "be volt kamerázva" a szobája (feltételezem az egész épület). Egyszer nem vették észre a kavarásokat? Pl. mintha Darth Maullal is beszélgetett volna valami folyosón...
Előzmény: setenke (94)
setenke Creative Commons License 2005.06.06 0 0 94

 

 

Előbb tégy fel egy kérdést!

 

 

Előzmény: Balage_15 (92)
Balage_15 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 93

Még két dolog:

 

Szerintem "pszichológiailag-drámailag" nincs szépen kibontva Anakin átállása, nekem túl hirtelennek tűnik. Egyik pillanatban még eszmék/szerelem/Jedik/erkölcs, másik pillanatban gyerekek lemészárlása - nekem gyors.

 

Nem voltam nagyon elájulva a kardpárbajoktól. Összevissza villódzások, néha egy teljesen felesleges akrobatikus mutatvány, hát engem nem fogott meg. Sokkal inkább a magyar srác, aki kidolgozta, hogy lehet a régebbi kardpárbajokból lézerkardpárbajt csinálni :)))

Balage_15 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 92

Érdekes, én úgy vagyok a filmmel, hogy a moziból kijőve fintorogtam, de visszagondolva egyre jobb.

 

Egyvalami dühít nagyon (szoktam kekeckedni, de ez szerintem vérlázító hülyeség):

Azt még elhiszem, hogy Sidious-nek akkora ereje van, hogy "elhomályosítja" a Jedik látását. De amikor Obi-vanék visszanézik a BIZTONSÁGI FELVÉTELEKET (!!!!!!!) - többek közt Vader elnevezéséről, tehát Palpatine szobájáról - na ott teljesen kész lettem. Ha ezt megmagyarázzátok, öt fokkal javul a véleményem a filmről.

Piton17 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 91

Off

 

Jó lenne, ha vázolnád a helyzetet e-mailben! Hogy legalább annyit tudjak mondani, hogy tudunk a problémádon segíteni vagy sem!

 

On

Előzmény: Mikey-Soft (90)
Mikey-Soft Creative Commons License 2005.05.26 0 0 90

Ezen már mind túlvagyok, már három változatban töltöm. :)))

 

A különbség csak annyi, hogy magyar feliratom is van (persze máshonnan).

 

Nekem jön le egy szélesvásznú DVD-Screener is belőle (remélhetőleg nem a VHS-ről digizett időkódos verzió XviD-es verziója, más a mérete is).

 

OFF, magánjellegű:

 

Valamikor beszélnünk kéne személyesen egy elég fontos ügyben (lehet hatszemközt is, Balázs segítségére is szükségem van per pillanat - de előtte ketten kéne lennünk egy alkalommal).

 

Részleteket ott mondok. A lényeg, hogy gondok vannak körülöttem.

 

ON

 

Mikey-Soft

 

Előzmény: Piton17 (89)
Piton17 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 89

www.torrentspy.com

 

Regisztrálod magad, aztán rákeresel a sith szóra, kiválasztasz 1-et a listáról, ráklikkelsz, majd ott letöltöd azt hogy: Download this torrent with New BitLord v.1.1 (Click Here), majd download torrent, azt a file-t lemented a vinyódra, megnyitod (ehhez kellett a New BitLord v.1.1, hogy meg tudd nyitni) és onnantól már egyértelmű lesz.

 

A letöltött file kiterjesztése iso lesz, amit virtualdaemon programmal tudsz megnyitni.

 

Nekem kb. 36-48 órán belül lejött az Episode III 2 CD-s változata, meg egy 1 CD-s változat is. Feliratot vagy szinkront viszont ne várjál, mert ez abszolút angol oldal.

Előzmény: Mikey-Soft (87)
Olórin Creative Commons License 2005.05.25 0 0 88
Mintha szóról szóra az én véleményem lenne... Megint 8 évesnek éreztem magam...
De miért nem jöttök már vissza a másik topikba?
Előzmény: Mikey-Soft (87)
Mikey-Soft Creative Commons License 2005.05.24 0 0 87

Hali!

 

Ma néztem meg másodszorra, még mindig a hatása alatt vagyok.

 

Ekkora katarzist, mint ma, a vetítőteremben, legutóbb gyerekkoromban tapasztaltam, mikor a klasszikus trilógiát először láttam.

 

Azt kell mondjam, a gyengébb előző részek után végre magára talált Lucas mester (nem mintha azok olyan rosszak lennének, bár az első már nekem kicsit sok volt, amikor legutóbb, múlt hét hétfőn megnéztem). De a régi trilógiával csak egyenrangú számomra ez a rész, nem jobb nála.

 

A lényeg, hogy az átmenet tökéletes a két trilógia között, csak éppen az Új remény 20 évvel később játszódik.

 

Apropó: valakinek megvan már az időkódos Screener-verzió? Nem hinném, hogy a végtelenségig fogják játszani moziban feliratosan (hacsak nem a MOM Parkban, digitálisan), szinkronnal meg nem vagyok hajlandó nézni. Én még csak most töltöm, de elég lassú.

 

Mikey-Soft

 

Aiesha Creative Commons License 2005.05.24 0 0 86
Mert hirtelen 30 évvel korábban lett, és megszűnt az Industrial Light and Magic:)))
Előzmény: The Glowface (85)
The Glowface Creative Commons License 2005.05.23 0 0 85

Ezen a rasszizmus tényleg érdekes vonulat. Szokták hangoztatni néha. Kétségtelen, hogy az eredeti trilógiában nem sok nem-emberi, birodalmi tisztet vagy vezetőt lehet látni.

Érdekes, hogy számomra egyáltalán nem derült ki az új filmekből, ennek mi az oka. Palpatine rendesen körülveszi magát nem-emberi lényekkel. Ott volt Maul, gondolom ő sem csak egy festettképű fickó; és hát a szenátusbeli politikai tanácsadói sem túl emberszerűek.

Vajon miért lett ilyen furafaj-útálat a Birodalomban?

Előzmény: petfol (84)
petfol Creative Commons License 2005.05.22 0 0 84

A gond ezzel az, hogy ismét az emberek felsőbbrendűségéről szólt volna a dolog: a legnagyobb Jedi csak ember lehet...

 Pedig semmi okunk nincs ezt feltételezni a Star Wars univerzumban. Ott egyébként is a Birodalom rasszista (az emberek felsőbbrendűségét hírdeti, csak ez a szál nem kapott hangsúlyt a filmekben), így ezt kompenzálandó Lucas sok idegent tett a Jedi Tanácsba.

Előzmény: relf2 (83)
relf2 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 83
Hát ez az, Yoda is meseszerű, nem ez a karakter kellett volna, hanem emberi karakter szintén...Ja és még az ewokok sem kellettek volna.:)))
Előzmény: Shu Mai (82)
Shu Mai Creative Commons License 2005.05.22 0 0 82
Az uralkodó meseszerűbb, mint Yoda???
Előzmény: relf2 (81)
relf2 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 81
Szerintem nem kellett volna már a Jedi visszatérben sem ezt a csúnya, eltorzult császárfigurát vinni, ez túl elvitte a mese irányába az egészet. Jobb lett volna eleve egy hagyományos, délceg császár, aki persze körmönfont, cinikus és elképesztő hatalmat tart a kezében.
Előzmény: Shu Mai (80)
Shu Mai Creative Commons License 2005.05.22 0 0 80
Mert Palpatine Yoda "párja", senki nem tudja hány éves és honnan jött.

Amúgy erre utal az, hogy az EP2-ben Zam Wessel alakváltó volt.
Előzmény: relf2 (79)
relf2 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 79

Én még nem láttam a filmet, csak a könyvet olvastam. Abban úgy tűnk, mintha fizikai sérülések lennének, szinte szétfolyik a koponyacsont, megég az arca..stb

És a szenátus előtt is azt mondja, hogy a jedik elcsúfították az arcát....

De miért is lenne ilyen irtózatosan csúnya valójában, egy sith automatikusan rémisztő kell hogy legyen?

Egyébként Dooku gróf egy elegáns sith volt, nemdebár?:)

Előzmény: Shu Mai (78)
Shu Mai Creative Commons License 2005.05.22 0 0 78
(Szerintem) nem. Arról van szó, hogy az ami akkor előkerül, az a valódi arca és a politikus Palpatine (arca is) egy maszk, ami a nagy erőfeszítések közepette lehullik. "A sötét oldal mindent elhomályosít"-Yoda.
Előzmény: relf2 (77)
relf2 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 77

Most akkor mitől lesz ilyen arca a Palpatine bácsinak??

A Sith villámok visszaverődésétől pusztán ?

petfol Creative Commons License 2005.05.22 0 0 74

Ezek szerint nem olvastad a Star Wars könyveket? Rengeteg könyv szól a Jedi visszatér utáni időszakról. Anakin Solo Han Solo és Leia Organa kisebbik fia, ezenkívűl egy ikerpár van még (egy fia egy lány).

 Ezeket a könyveket a Lucafilm jóváhagyta, tehát részei az univerzumnak (expanded universe). Nézs meg a Lucasfilm Star Wars honlapját és az extended universe-t.   

Előzmény: Aiesha (69)
lazar Creative Commons License 2005.05.21 0 0 73
Hmm, hogy is megy az a letöltés?
Előzmény: Nick Jagger (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!