Keresés

Részletes keresés

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.06.16 0 0 21
Előzmény: Rhangabé Mánuel (20)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.06.16 0 0 20
...akkor hárman "megünnepeltük" ezt a napot itt, kis hazánkban. AZ origon volt egy cikk össz-vissz, amennyire én észleltem az Apák Napjáról, ott is abban a formában, hogy a filmtörténet néhány csetlő-botló apafiguráját összeszedte a szerző.
szépazélet Creative Commons License 2008.06.15 0 0 19
 Apák! Aki megérdemli....
mogorvamamája Creative Commons License 2008.06.14 0 0 18

A NŐK LAPJA azt írta, hogy  holnap lesz.

Isten éltessen minden gyermekét szerető  APÁT!

Előzmény: Rhangabé Mánuel (16)
mogorvamamája Creative Commons License 2008.06.14 0 0 17
Igen, ez így igaz.
Előzmény: Törölt nick (14)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.06.14 0 0 16
Ma van ez az Apák Napja...
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.06.08 0 0 15
Sok országban jövő szombaton lesz Apák Napja, majd kíváncsi leszek, itthon valakinek eszébe jut-e?
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 14
Van már próbálkozás itthon is, immár másodszor tartanak Apák napi rendezvényt Budapesten, ha jól tudom. Én abszolút egyetértek vele, hogy kell. Van sok olyan apa, aki igazán megérdemli, a felköszöntést, és vannak olyan anyák, akik meg nem érdemlik a törődést egyáltalán.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (13)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.01.30 0 0 13

http://en.wikipedia.org/wiki/Father's_day

 

Meg lehet benne keresni a magyar apák napját..., ha megtalálja valaki, annak küldök egy csokor aludttejet...

 

Egyszer a családommal voltunk együtt Angliában, a fiam akkor volt 14 éves. Egy iskolai cserekapcsolatban vettünk részt, és éppen beleesett az Apák napja (a táblázatban látható: Angliában ez június harmadik vasárnapja). A vendéglátó anya és a fiacskája, meg az én fiam reggel eltűntek nagy titokzatosság közepette, majd nemsokás visszatértek és a két fiú megköszöntötte az apját, így kaptam életemben egyetlen egyszer egy ajándékot a fiamtól Apák Napján, egy kis zöld csokornyakkendőt, amire ma is olyan szeretettel nézek, mintha egy szent relikviája lenne...

 

Na ezzel csak azt akartam mondani, hogy ebben a mi kis rothadó és förtelmes országunkban és társadalmunkban ez is az egyik lehetőség, ami mellett elmegyünk, hogy egymásnak örömet szerezzünk, vagy megbecsüljük azt, aki megérdemli. Ugyanis ez is az egyenjogúság része - lenne. És ne tessék azzal jönni, hogy az összes többi nap az apák és a férfiak napja, mert ez cinizmus és nagyon ócska válasz.

 

Soha nem tartok nőnapot, mert szerintem csak azért megköszönteni egy embert, mert az egyik nembe született, nagyon súlyos diszkrimináció akkor, ha a másik nem ugyanezt nem kapja meg. Azon az egy napon akarja a férfitársadalom leróni az összes többi napon a nők ellen elkövetett tetteit? Ezt kompenzációnak hívják a lélektanban. Mi szükség van erre?

 

Én a nőnapot eltörölném - vagy bevezetném a férfiak napját is, hasonlóan. És az Apák Napját meg mindenképpen. De hogy ez nincs így az éppen azt bizonyítja, hogy talán valóban ez a társadalom még ma is úgy gondolja, hogy az összes többi nap a férfiaké... és ha ez így van, akkor ez igen szar.

 

 

osziferi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 12

én nem voltam finnországban

 ezért a május 19-ez Ivó napot tartottuk apáknapjának!

Előzmény: Ilex (11)
Ilex Creative Commons License 2007.11.20 0 0 11
Én úgy tudtam, hogy Apák Napja az Anyáké után van pont fél évvel, azaz november első vasárnapja. Finnországban pl. rendesen tartják és ilyenkor valami tréfás vagy szívhezszóló ajándékkal szokták a gyerekek meglepni az Apujukat. (Főleg ha nem váltak el a szülők.)
osziferi Creative Commons License 2007.07.07 0 0 10
elmult
osziferi Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9

APÁK NAPJA

 

NA EZ VAN MA

Előzmény: mogorvamamája (8)
mogorvamamája Creative Commons License 2007.05.06 0 0 8
Nem egésszen erre gondoltam.
Előzmény: oszibá (7)
oszibá Creative Commons License 2007.05.04 0 0 7
Előzmény: osziferi (6)
osziferi Creative Commons License 2007.05.04 0 0 6
[link1]
Előzmény: mogorvamamája (5)
mogorvamamája Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5
Köszönjük, majd szólok a fiaimnak igazán remek apjuk van, ezentúl az apák napját is meg fogjuk ünnepelni.
Előzmény: osziferi (4)
osziferi Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4
apák napja május 19.én van
Előzmény: mogorvamamája (3)
mogorvamamája Creative Commons License 2005.06.23 0 0 3

Nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy vasárnap apák napja volt.

Csak ennek nem csináltak olyan hirverést mint az anyák napjának,

remélem jövőre nem igy lesz.

Előzmény: Törölt nick (-)
mogorvamamája Creative Commons License 2005.05.03 0 0 2
Úgy van. Isten éltesse a jó és jóravaló apákat!
Előzmény: Törölt nick (-)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1
.
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2005.04.29 0 0 0
biz0ny
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.29 0 0 topiknyitó

Isten éltesse az apákat!

 

A legényeket meg tegye apává.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!