Keresés

Részletes keresés

Neirdaa Creative Commons License 2009.08.12 0 0 333

Sziasztok!

Eladó 1 db napijegy + hozzá VIP karszalag sima jegy árán. Bármelyik nap fel lehet használni!

0620 914-9650

darlingdb@freemail.hu

jocomé, Creative Commons License 2009.08.08 0 0 332
4db sziget szakmai napijegy eladó 9000 Ft/db-os áron.
Emailcímem: jocohome11@yahoo.com
jocomé, Creative Commons License 2009.08.06 0 0 331
 

Ottalvós VIP bérletre váltható jegy 3db 33.000Ft/db-ért eladó

Email: jocohome11@yahoo.com.

Lacc2 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 330
ELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEK

Sziget bérlet 10000 Ft-al olcsóbban! 1-1 db van csak!

Sziget hazamenős bérlet 39 000 HUF (156 €) HELYETT 29000 Ft!

Sziget ottalvós bérlet 46 900 HUF (188 €) HELYETT 37000 Ft!

Legális, VOLT boltban vásárolt, nem internetes, nem kell hozzá DIÁK!!!

ELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEKELKELTEK ELKELTEK
Mester Líviusz Creative Commons License 2008.09.24 0 0 329
vannak ilyen emberek. BÁHÁ
King Kenny Creative Commons License 2008.09.19 0 0 328
Ezért nem utazom fel pestre, de szívesen venném a beszámolódat. Tényleg kíváncsi lennék rá, milyen válaszokat adna majd.
Előzmény: molnarzsoltattila (327)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2008.09.19 0 0 327

De ha gondolod megkérdezhetjük, az érintettól is, hogy Ö hogyan érezte (magát). Itt: (idézet a magyar új hullám topikból)

 

Menyhárt Jenőnek (aki nem tudja, Európa Kiadó) most jelent meg a könyve "Az agitátor" címmel. Ebben főleg a Greenpeace-beli élményeiről beszél, de van benne bőven sztorizás is USA -i életéről.

Ebből az alkalomból szeptember 24-én 18h tól lesz egy beszélgetés Jenővel a volt Banán klubban, ahol a könyvön kívül, az idei URH és Európa Kiadó koncertekről is szó esik.

Csillaghegyi Közösségi Ház Mátyás Király útja 13-15.

Belépő nincs, könyvet a kiadó hoz, meg lehet venni, dedikáltatni is lehet, a hely amúgy a Hév csillaghegyi megállójánál van.

Előzmény: King Kenny (324)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2008.09.19 0 0 326

Pont ezek hiánya (Lázadás, düh, stb. nem írom le többet) miatt volt hiteltelen az egész.

 

Előzmény: King Kenny (324)
csilla24 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 325

Szerintem jó volt minden koncert, csak néha a nagyszínpadnál a hangosítás volt furcsa.

 

www.fesztivaltv.hu

 

Itt van egy-két videó.

King Kenny Creative Commons License 2008.09.18 0 0 324

Lázadás? 2008-ban? Nem lett volna túl hiteles a Sziget egyik szervezőjétől.

Düh? Mire, kire irányulva?

Erő, lelkesedés: Szerintem nem volt erőtlen a produkció, a lelkesedés is megvolt.  Még szerencse, hogy nem ugrabugráltak, mint a mai trendi zenekarok. Gondolom amúgy, nem a lóvé miatt csinálták.

(Szegény Müller a lábát is törte utána a sziámin...)

Előzmény: molnarzsoltattila (323)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2008.09.18 0 0 323

Persze ez igaz, de pont a lényeg hiányzott az egészből:

Lázadás, Düh, erő, lelkesedés. Én inkább ezt vártam volna az URH-tól, mint profi hangzást. A közönyösség ami a legnagyobb baj volt a koncerttel.

A Jenőn látszott a legjobban, hogy mennire unja (utálja?) az egészet.

Persze ettől még az URH alap, és az is marad.

Előzmény: King Kenny (322)
King Kenny Creative Commons License 2008.09.17 0 0 322

Nem volt sz*r az URH sem. punktum.

Fiatalon meg persze, hogy nagyobbat üt. Ezen a hangzás sem segített volna. Bár nem értem mi a bajod, így legalább eredetiben szólt. A Kassákban sem szólt jobban az akkori technikával (és technikai tudással)

Előzmény: Géniusz Lóci (299)
paca664 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 321
Nem láttuk, nem tudjuk.
Előzmény: inwear (319)
csilla24 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 320

Sziasztok!

Velem is szutyok módon viselkedtek, de én nem hagyom magamat provokálni!

Én a koncertek miatt jöttem és jól érezni magam. A többi nem érdekel!

inwear Creative Commons License 2008.08.29 0 0 319
naa
Előzmény: inwear (313)
molnarjani44 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 318
Sziasztok!

Erre gondoltatok?

http://index.hu/politika/bulvar/sziget080827

Megverték a Szigeten, mert lejárt a jegye

Hát igen. Mindkét fél hibás. Az In-Kal os droidok is, akik a szigetet őrzik(már viszket a tenyerük, hogy üthessenek), meg az ilyen hülye picsák is, akik a suiban csak azt tanulják meg, hogy jogaik vannak, aztán ha az élet (vagy esetünkben egy biztonsági őr) pofán bassza őket, akkor csodálkoznak....
(Mo nem jogállam, itt a jog csak álom :-(
Taiszaki Creative Commons License 2008.08.29 0 0 317
Azzal egyutt, hogy utalom a biztonsagi orkok atlagos hozzaallasat, ettol az esettol fuggetlenul, szerinted mit lehet tenni valakivel, akinek lejart a jegye, es nem hajlando megmozdulni ketszeri (tegyuk fel, hogy) kulturalt felszolitasra? Nem nyulhatsz hozza, muhaha... Elhiszed neki, hogy "mindjart" meg "ot perc mulva" elindul magatol?
Előzmény: pimpa51 (316)
pimpa51 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 316

Ez a nem semmi (egy kis szövegelemzés):

 

"A piros pólós jegyellenőrök főnöke név nélkül nyilatkozott. "A lány a szabadságjogaira hivatkozva mindennek ellenállt. Nem volt jegye, aztán ő kezdett el kapálózni, harapni, köpködni, leszakította az emberem nyakláncát.

 

BIZTOS, HOGY AZ 50 KILÓS LÁNY SIMÁN NEKIMEGY AZ ORKNAK. LETÉPNI A LÁNCÁT.

 

Csúnyán viselkedett,

 

"CSÚNYÁN" ... AHHA. SZÓVAL KONKRÉTAN CSÚNYÁN. ... AZ KEMÉNY.

 

mi is feljelentettük, hogy a srácnak ne legyen problémája.

 

VILÁGOS. ÉS EZ TÖRTÉNETESEN NEM IS HAZUGSÁG.

 

Évek óta nem verünk senkit,

 

AZAZ: KORÁBBAN VERTEK.

 

az összes belső ellenőr nagyon vigyáz erre.

 

VIGYÁZ... VIGYÁZNI NEM ERRE LEHET. VIGYÁZNI ARRA LEHET, HOGY PL. NE MARADJON KÜLSÉRELMI NYOM... A NEM-VERÉS AZ VALAMI ALAPSZABÁLY LEHETNE. NEM AZ A KATEGÓRIA, AMIRE 'VIGYÁZ'-NI KELL.

 

Nagyon csúnyán kell viselkedni, hogy valakit megüssenek,

 

AKKOR MÉGISCSAK ELŐFORDULAHT?? (MÁS RÉSZRŐL: MIT CSINÁLJON AZ EMBER, HA BE-CSÚ-SZIK EGY KIS MEGVERŐDÉS, UGYE?)

 

de biztos hogy nem bántották."

 

PERSZE, PERSZE, MÁR MONDTAD.

 

- - -

 

És van még itt valami:

"Andrea és Eszter továbbra sem volt hajlandó távozni; leültek a betonpadkára, és telefonon hívták a rendőröket."

NYILVÁN MERT BE VOLTAK DROGOZVA, UGYE?

 

 A III. kerületi kapitányságon közölték, hogy ők a Szigetre nem mehetnek ki, nem tudnak segíteni, de vannak kint járőrök.

ÉRDEKES? VAJON BEAVATOTT JÁRŐRÖK? EGYEDILEG KÉPZETTEK, VAGY MI?

 

Andreáék helyzetén az egy férfiből és egy nőből álló rendőrpáros megérkezése sem sokat javított. "Menjen szépen haza, feküdjön le, és vegyük úgy, hogy nem történt semmi" - próbálták Andrea szerint távozásra bírni a rendőrök.

HUNGARY, 2008.

VAJON MIÉRT ÉRDEKE A JÁRŐRNEK, HOGY 'KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL' HAZA MENJENEK?

ÉS: MEDDIG LESZ A HELYÉN A BELÜGYMINISZTER, A BP-i RKAP.? Ez is kérdés.

 

Üdv:: P51

Előzmény: Gallicus56 (314)
darojanos Creative Commons License 2008.08.29 0 0 315

Erről a cikkről eszembe jutott egy pár év elötti esetem: Elöljáróban 65 éves vagyok, ősz haju "bácsi", nem összetéveszthető bedrogozott, részeg randalirozóval!

Véletlenül a rendezvény idején arra vitt az utam és a szigeti bejáróval szembeni benzinkútnál tankoltam. Miután akcióban kaptam kocsiporszívó zsetont, pillanatnyi elmezavaromban beáltam a kocsival a porszívóhoz! Rögtön odajött egy biztonsági őr féle és rámripakodott, hogy "Hé, ez nem parkolóhely!" Mondom,  tudom, porszívózni szeretnék! (Udvariasan!) Erre: itt ne porszívózzál, hanem menj a ....!" Még mindíg udvariasan közöltem, hogy nem megyek, porszívózok és aztán panaszt teszek a benzinkút főnökénél! Egy darabig békén hagytak, én meg kerestem a főnököt, aki közölte, hogy semmi közük ezekhez a biztonsági őrökhöz, ezek a szigeti bejáróról jönnek ide, és unalmukba kötnek bele a benzinkút vásárlóiba. Azt is elmondta, hogy ha rájuk szólnak Őket is megverik! Mikor kijöttem, vagy hatan körülvettek, meg egy farkaskutya is, és közölték, hogy ha nem tetszik valami, szétverik a pofámat! Szerencsére megfontolt ember vagyok, mondtam, hogy minden tetszik, így megúsztam a verést!

Csak egy kis emlék!       

Előzmény: Gallicus56 (314)
Gallicus56 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 314
inwear Creative Commons License 2008.08.27 0 0 313

helló

ti is láttátok a 3 kapus csocsót? kurva jó volt, még nem találkoztam ilyennel. de mások is ott fényképezték lefele. meg ha jól emlékszem, nem is csak egy volt, de nem játszott rajtuk senki. mondjuk 6 embert nehéz összeszedni. bp-en hol lehet ilyennek játszani, ssegítsetek

Shock! Creative Commons License 2008.08.25 0 0 312

sziget beszámoló nálunk

 

http://www.shockmagazin.hu

vlak Creative Commons License 2008.08.25 0 0 311

Tavaly még volt étkeztetés - egyik ismerősőm rendszeres látogatója (volt) anyagilag rendkívül kedvező szolgáltatásuknak (én is belekóstoltam néha)..

Nagyon fűszeres kajákra egyébként csak a korai Szigeteken volt példa (98-99 körül), utána erősen visszavettek, mert tényleg nem birták sokan.. ételmérgezéses esetről viszont nem tudok.

Előzmény: pumpika666 (310)
pumpika666 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 310

A krisnásokat a Civil Sz programjában láttam, de a kajáldájuk már legalább 2 éve megszűnt, mikor egy csomóan rosszullettek vmi kajájuktól.

nnna, pár éve egyszer én is ott tanultam meg, hogy gyorsan lehet szaladni a kajájuktól

pedig finom kajáik voltak...

Előzmény: Törölt nick (300)
vlak Creative Commons License 2008.08.22 0 0 309

Képek a buliból - Sziget Fesztivál 2008

(Picture Gallery Sziget Festival at Óbudai-Sziget (Budapest) Aug 2008)

 

http://kepfeltolto.hu/i/?205027

http://kepfeltolto.hu/i/?205060

http://kepfeltolto.hu/i/?205073

http://kepfeltolto.hu/i/?205083

 

 

 

Sziget Main Stage 2008
vlak Creative Commons License 2008.08.21 0 0 308

Lássuk a Sziget mérlegét, most már kipihentük az utolsó napot is, szóval:

 

1. Zenék.. Megint bejött az, hogy amit agyondícsért a média ("túlhájpol" - ahogy mostanság magyarítják a "hype" kifejezésből), arra a koncert erősen rácáfol - de akkor már megvetted a jegyet. Blogokat kellett volna inkább böngészgetnem....

Szeretek új zenékkel ismerkedni, és nem hiszem el, hogy ezekél jobbakat nem tudtak keriteni (az elmúlt 12 évben rengeteg jó csapatot ismertem meg itt: New Model Army, Electric EEl Shock, Gods Tower, ....).

 

 

Anti-flag: greendayesített zene az üzleti érdeknek megfelelően - felejtős.I Am an Anti-Anti-Flag

The Cribs..:  enervált, nudli gitárzaj, egyhangú ének, ennél még a 30y is jobb, ami azért durva.

MGMT: itt is a fazon adja el a cuccot...Igényes kezdés után az egész átment primitiv, ugrálós popzenébe. A srácok fazonja biztos bejön a tinilányoknak, de nekem sajn' zene kell.

Avantasia: régen sok metalt hallgattam, de erre nem voltam ráhangolódva..

Volbeat: Elvis keverve a Rammsteinnel. Pont olyan rossz is volt.

Ideas: Köszönöm a remek koncertet, bár a szövegviláguk és az operás ének távol áll tőlem, Nightwish-szerű zenéjük és lelkesedésük mégis elragadott.

Flogging Molly: Ir-rock,pörgős-bulis, amúgy Skyclad-módra. Tetszett, bár nem volt épp eredeti. (De fogadjunk, a Skyclad-ot benyomták volna a Hammer-szinpadra).

Serj Tankian : lehet, hogy nagyszerű ember, de a koncertjén majd' elaludtunk. A rengeteg üresjárat alatt szépen vonult el a nép (pedig a SOAD-dal ). Fehér cilinder helyett inkább jó számok kellenének..

REM: hozták a formát, remek hangzás és látvány, mögöttem brit tinik sikongattak végig, mint anno a Beatles koncerteken.

Leningrad: orosz ummca-ummca, reszelős énekkel - viszont az oroszok akkorát buliztak rá, hogy csak lestem!

Presidents O.T. USA: semmi extra, aranyosak voltak, szórakoztató.

URH: sajnos csalódás...túl sok év telt el.. kis klubban jobban működött volna.

Sex Pistols: Rotten a régi, a többiek viszont... Steve Jones elfelejtett gitározni, szinte az összes szóló kimaradt, ami meg nem (God Save The Queen), az bárcsak inkább.. A hangzás is  - ott ahol álltam, oldalt - elég pocsék volt.

Mademoiselle K - akartunk menni, de aztán szembetalálkoztunk a "menekültekkel"

Babyshambles - nincs rá szó, ez a legalja. A Gróf Balázs majd rajzolhat róluk is vicceset, mint a H-Blocxx-ról.

Iced Earth - unalmas volt, pedig régen szerettem. Itt bennem volt a hiba, jól szólt, haveroknak tetszett.

Punish Yourself: megint egy olyan katyvasz, ami nem egy etvasz.. büntesse magát az, aki akarja..

Meshuggah - sajnos a REM-mel egy időben volt, igy lemaradtam.

3 Inch Of Blood - kenterbe verte a Hammerfall-t, kár, hogy délután 5-kor kevesen látták. Ha metal, legyen metal, mint ők, és ne haldokló Elvis elekro-püttyögéssel!

Carcass - remek hangzás, preciz, ütős játék - le a kalappal, a sziget legjobb koncertje!

 

A hangzás a legtöbb helyen rossz volt, túltengtek a mélyek és a kása. Pedig - és ezt többen irtátok - nem a cuccal lehetett a baj, hiszen olykor meglepően jól szólt...

 

 

 

 

 

 

Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.08.19 0 0 307
Biztos, de így azért jobb volt.
Előzmény: paca664 (306)
paca664 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 306

Szerintem kibírtad volna.

Előzmény: Géniusz Lóci (305)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.08.18 0 0 305
Hát hálistennek az ilyen nyálas szarokat kihagyták a műsorból :-)
Előzmény: paca664 (303)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2008.08.18 0 0 304
Nagyon jó volt a hajnali Sziámi koncert, van új énekesnő, csak új számokat játszottak (sajnos)1 régi volt csak az utolsó 20 év new wave, viszont ott a koncert legvégén (véletlenül)mellélépett és leesett a szinpadról a Péter, valamilyen biztosan eltörhetett, mert csak segítséggel tudok felkelni a földről, és amikor indultam kifelé akkor jött a mentőautó is.

Mondta is koncert alatt, hogy szóljunk, ha hamis lenne, mert az index, és az origó két újságírója azt írta, hogy hamis volt. ("És akkor mi van, ha hamis volt, ez rocknroll, a k*rva anyukat" - mondta)
Szóval nem volt valami szerencsés Neki az idei fesztivál.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!