Keresés

Részletes keresés

Enikő1969 Creative Commons License 2022.06.13 0 0 52

Tisztelt Fórumozók! 

Az RWS Life Sciences, Inc. megbízásából írok, amely a piacvezető fordító cég az Egyesült Államokban. Migrénes gyerekek és szüleik etegek jelentkezését várom, kérdőívet kell kitölteni-értelmezni. 35 dollár illetmény jár érte. Kb. 10.000 forint. Az illetmény a kitöltés után 30 nap múlva érkezik. 5 beteg válaszaira lesz szükségem, a jelentkezés sorrendjét fogom figyelembe venni, és a cég által megadott demográfiai kitéteket. Korcsoportok: 6-11 évesek: 3 gyerek, 12-18 évesek: 2 gyerek. Várom a jelentkezőket a következő email címen:gyorfek@gmail.com Telefon: 20-21-55-413. Köszönettel: Györffy Enikő. 

zeneoktatasbudapest Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51

Én innen szereztem be a könyveket: Bóna László homeopátiás könyvek rendelése

 

Előzmény: Stew9 (46)
TaiYang Creative Commons License 2014.12.04 0 0 50

Szia!

A Kelet-Nyugat Egészségközpontban van a dr. Cvetkó Márta, próbálj hozzá bekerülni.

Előzmény: Stew9 (46)
Aandye Creative Commons License 2014.02.12 0 0 49

Jómagam is migrénes vagyok. Kérlek segítsetek hogy fény derülhessen a migrén pszichés hátterére! 

Személyiségpszichológia műhelymunkám keretei között migrénes és nem migrénes személyek pszichológiai jellemzőit hasonlítom össze. Minél több kitöltött kérdőív áll rendelkezésemre, annál színvonalasabb lehet a dolgozatom. 
Első körben azokhoz fordulok, akiknek szokott lenni vagy az elmúlt fél évben volt MIGRÉNES FEJFÁJÁSA. A kitöltés 2 percnél több időt nem vesz igénybe. 

https://docs.google.com/forms/d/1iXYFFBpHKi4EQ6IyR5X6W_2hFkMqtydNIatpSgON8lI/viewform

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Tipetupa Creative Commons License 2012.03.06 0 0 48

Barátom a google. :-)

http://www.homeokult.hu/

Előzmény: Tipetupa (47)
Tipetupa Creative Commons License 2012.03.06 0 0 47

A mostani elérhetőségét sajnos nem tudom, évek óta csak egyszer, véletlenül egy üzletben futottunk vele össze és váltottunk néhány szót.

Évek óta külföldön kezeli egy homeopata -akit egyébként általa találtunk- a gyerekünket.

Előzmény: Stew9 (46)
Stew9 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 46

Sziasztok!

 

Szeretném az alkati szeremet meghatározni.. elmennék egy jó homeopata szakemberhez.

Kit ajánlotok, Akivel vannak sikeres tapasztalatotok?

Bóna László-ról mi a véleményetek? -az elérhetőségét én is szeretném elkérni.

 

Köszönöm szépen!

Szép napot! :)

Előzmény: Tipetupa (42)
malyvalevel Creative Commons License 2010.11.17 0 0 45

Kedves Tipetupa.

Olvastam, hogy megvan neked Bóna László homeopata rendelési elérhetősége.

Meg tudnád esetleg adni a telefonszámát/ e-mail címét?

Nagyon hálás lennék.

Előzmény: Tipetupa (42)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 44
Kisfiunknak hét végén fejfájás, szédülés mellett pár órás kettőslátása alakult ki (szabályosan kancsalított). A fejfájás, szédülés a gyógyszerre hamar elmúlt (aludt 1 órát), de a kettőslátás nem. Jártunk kórházban, de a neurológus vizsgálata után hirtelen megszűnt a kancsalítás és a kettőslátás, és mire a szemészhez eljutottunk, nem látott semmit rajta.
Régebben felmerült migrén gyanúja a gyereknél, bár fél éve nem fájt nagyon a feje. Apja migrénes (látótérkieséses aurával), szóval az esélye megvan rá.

Kérdésem: láttatok-e már hasonlót migrénes gyereknél?

Most megyünk tovább neurológiai kivizsgálásra, nehogy valami más legyen a háttérben, de a baja annyira beleillik abba, amit a migrénről leírtak, hogy kicsit alábbhagyott az aggódásom (eddig a kettőslátásra kerestem rá, annál azért elég szörnyű dolgokat írnak...)
Tibus86 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 43
Sziasztok Kedves Szülők és fejfájósok!

Jelenleg 23 éves vagyok és sajnos én is migrénnel küzködöm! talán nálam kezdődött leghamarabb az itt olvasottak után. Én 3 éves korom óta szenvedek migréntől. gyakorlatilag lehet hogy előtte is fájt csak nem tudtam elmondani. egyébként sokat sírtam és nem tudták miért. Mikor szüleim tudtára hoztam hogy mi is a gond és elvittek orvoshoz. azt mondták hogy "3 éves gyerek nem tudja mi az a fejfájás". Hát sajnos tudtam. akkoriban évente 2szer kb 2 hétig folyamatosan fájt a fejem, és amilyen hirtelen jött távozott is. akkor kezdtek felfigyelni rá mikor lebénult az arcom jobb fele (szemhéjam, szám érdekesen állt.stb) rengeteg orvost és gyógyszert kipróbáltam. Iskolában ezerszer a fejemhez vágták hogy szimulálok és nem hittek nekem, nem volt egyszerű. és most sem az!!! amiket "általános gyógyszereket" írtatok azt én is kipróbáltam kevés sikerrel. kb 5 éve nem voltam vele orvosnál, akkor kültek el valami fejfájós orvoshoz aki meghallgatta a problémámat megnézte a leleteimet és azt mondta ha igazolás kell menjek nyugodtan, meg szedjek fájdalomcsillapítót amit úgy érzem hogy használ. nah aszem Tiborunk (ÉN) itt unta meg az orvosokat. azóta próbálom megtalálni mitől fáj. A stressz fokozhatja (már dolgozó emberként naponta gyakorlom) de ezzel meg kell küzdeni, meg kell tanulni hogyan kezeljük a stresszt, az ilyen helyzeteket. időjárás hidegfront általában fokozza, nah ez a része ami elől szerintem még egyszer sem sikerült elmenekülnöm. nem kivánatos étel ital is okozhatja, ez lehet egyénenként változó. sokminden van, amit sosem szerettem, egyszer csak megeszem, egyszerűen kívánom, majd ismét rá sem tudok nézni. Az ételekkel úgy vagyok, amit kicsit is nem kivánok, azt inkább kihagyom. Amit megkívánok az elkészítem, megveszem és megeszem. Soha nem alakult ki vonzalom a mogyorós csoki iránt. megérzem az illatát és pár perc múlva már megőrülök a fájdalomtól. most úgy áll a helyzet hogy 2 havonta 2-3 napig fáj a fejem, gyógyszer enyhíti de nem igazán szünteti meg. Valaki írta hogy aktívabb előtte a gyerek mielőtt fáj a feje, ezt is megfigyeltem. Mikor minden rendben toppon vagyok akkor jön egy pillanat alatt és vége mindennek. Már talán nem annyira intenzívek a rohamaim vagy csak jobban tűröm a fájdalmat, nem tudom.

Várom további tapasztalaitokat esetleg kérdéseiteket hátha tudok segíteni.
Tipetupa Creative Commons License 2006.04.28 0 0 42
Írtam a nickednél található e-mail címedre.
Előzmény: Rozó (41)
Rozó Creative Commons License 2006.04.28 0 0 41

Kedves Tipetupa!

 

Emlitetted, hogy Bóna László homeopata kezelte a gyermeked.

Hálás lennék, ha meg tudnád nekem adni az elérhetőségét, épp ma kért meg a nővérem, hogy próbáljam kideriteni, mert az ismeretségi körükben van egy nagyon beteg kislány.... az állapota válságos, orvosok nem tudnak segiteni rajta, és próbalunk neki segiteni, hogy egy széles látókörű homeopata kezébe kerülhessen, mert minden perc számit. Én olvastam már Bóna Lászlótól és nagyon megfogott a stilusa, a megközelitése, tapasztalata.

Kérlek, ha egy módod van rá, minél hamarabb segits nekünk!!!!

 

Válaszod nagyon várom!

 

Fölföldi Rózsa

Előzmény: Tipetupa (38)
sasmadár73 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 40

Testvéremnek voltak tizenéves korában hasonló rohamai - a tanárok többsége megértette, készséges volt, ahogy azt kell. Néhányuk azonban mégsem - az angoltanár óráján borult végülis a bili, ráadásul dolgozat közben. Tesó pont dolgozat közben lett rosszul, s a tanerő nem engedte ki, mondván a dolgozatot akarja ellógni az amúgy színötös gyerek. Az osztálytársak(!) lázadtak fel, kísérték gyengélkedőre, s hívták a szülőket... Az angoltanár nem tette zsebre, amit anyánktól kapott utólag, rezegtek a keretben az ablaküvegek... hogy-hogynem, onnantól kezdve minden tanár megkülönböztetett figyelemmel fordult K. egészségi állapota felé...

eva33 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 39

Nem hiszem, hogy szó nélkül tűrném, hogy bántsák miatta a lányomat. Kissé bonyolítja a dolgokat, hogy kollégákról van szó. És a közhiedelemmel ellentétben egy olyan gyereknek NEHEZEBB a helyzete, akinek az anyukája abban az iskolában tanít, ahová ő is jár.

De mindegy. Az osztályfőnök természetesen tud róla - ő is kínlódik hasonló gondokkal, úgyhogy megértő -, és az ott tanító kollégákat is tájékoztatta róla. Ettől függetlenül nem mindenki tanúsít megértést.

Éva

Tipetupa Creative Commons License 2006.04.24 0 0 38

Nem tudom a lányodnak hogyan jön a migrén, az enyémnek azzal kezdődött, hogy lebénult a beszédközpontja aztán sugárban hányt.

Tehát eleve jó lenne, ha szólnál az osztályfőnöknek, hogy ez van a gyereknek. Kérd meg, hogy tájékoztassa a tanárokat, hogy ilyen rosszullét jöhet a gyereknél, ne érje őket felkészületlenül.

Annak a tanárnak aki pedig akár csak fél szóval is megjegyzést merne tenni, én a szemébe mondanám, hogy próbálja ki milyen ez. Hidd el, ha azt látják, hogy kiállsz a gyerekért és élből visszautasítasz minden gyanúsítást "hisztire" vonatkoztatva, más lesz a hozzáállás.

Előzmény: eva33 (37)
eva33 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 37

Nálunk az osztályfőnök valószínűleg nem lenne gond, az angoltanárra rá sem merek gondolni, a matektanárnő a maga férfias stílusával és a fiaival a háta mögött el sem tud ilyen "nyafogást" képzelni.

Szerencsére még az iskolából való hiányzást megúsztuk, de meddig?

Éva

gubike Creative Commons License 2006.04.20 0 0 36
Elismeri az osztályfőnök, igazolom én, ad utólag igazolást az orvos.
Előzmény: eva33 (34)
Tipetupa Creative Commons License 2006.04.20 0 0 35

Mit hogyan oldunk meg?

Hogy otthon marad?

Én azt nem tudom hogyan megoldható olyankor, hogy máshol legyen.

Előzmény: eva33 (34)
eva33 Creative Commons License 2006.04.20 0 0 34

De ezt hogyan oldjátok meg iskolás gyereknél?

Éva

gubike Creative Commons License 2006.04.19 0 0 33
Mi is próbálkoztunk neurológussal is, kapott tőle valami cseppeket (név szerint most nem jut szembe), amit napi rendszerességgel kellett szedni, meg Frovamint a migrénes fejfájás esetére, de nem vált be. A cseppektől állandóan tompán fájt a feje, hát abbahagyta. Nincs más megoldásunk egyelőre, mint aznap itthon maradni, sötétben, csendben, kialudni a migrént.
Előzmény: Tipetupa (32)
Tipetupa Creative Commons License 2006.04.19 0 0 32

Több szer volt porondon, a követések alapján adott szert a kezelő. De nem hetek, hanem tul.kép. évek után mondhatjuk, hogy túl van rajta.

Bóna László kezelte különben. (És közben háziorvos és neurológus is próbálkozott, de saját bevallásuk szerint miután valszleg ciklushoz kötődő a migrén, az orvosi tudomány nem tud segíteni neki.)

Előzmény: eva33 (31)
eva33 Creative Commons License 2006.04.19 0 0 31

Fogalmam sincs, milyen kezelésre gondolok. Nyilván a legegyszerűbb az lenne, ha valami bogyót napi rendszerességgel kellene szednie.

Tipetupa! Nálatok mi vált be és kinél?

Éva

gubike Creative Commons License 2006.04.17 0 0 30

Szia,

milyen homeos kezelésre gondolsz? A fiamnál csak a cephyl-lel próbálkoztunk, de hasztalan. 

Előzmény: eva33 (28)
Tipetupa Creative Commons License 2006.04.13 0 0 29
Igen, az én lányomnak a klasszikus migrénrohamait teljesen megszüntette a homeós kezelés. Annyi sajnos megmaradt, hogy minden stresszre fejfájással reagál.
Előzmény: eva33 (28)
eva33 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 28

Látom, már régen volt itt hozzászólás, de csak mostanában leltem rá.

Tegnap volt a lányomnak egy olyan migrénes napja, hogy már kínomban nem tudtam mit csinálni, majdnem sírtam.

11 éves múlt decemberben és kb. 2 éve vannak migrénjei. Először nem tudtuk, mi baja, de a nyáron fény derült rá.

Szóval tegnap: otthon volt, mert hétfő reggelre árpakezdemény lett a szemén + enyhe kötőhártyagyulladás, úgyhogy suli nuku. Délben már nem akart velünk jönni egy kb. 60 km-es körre, úgyhogy átvittük a nagymamához. Ott még ki sem léptem a kapun, már hányt először. Utána 1 órányit aludt, 4 körül mentünk érte, majd haza. Na onnantól számítva este 1/2 10-ig 15-ször hányt még. Nyilván, miután kijött belőle a kaja, csak epét, majd a kis kortynyi vizecskéit, amit lenyelt.

Az apja már kórházba akarta vinni, de hát ott sem csinálnak vele semmit, úgyhogy otthon szenvedett szegénykém. 1/2  10 körül mint akinél elvágták a rosszullétet, ivott, és végre elaludt.

Iszonyú azt látni, ahogyan egy gyerek szenved.

Van-e valakinek tapasztalata homeopátis kezeléssel kapcsolatban?

Üdv

Éva

krisssz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 27
Mail ment:))
Előzmény: gubike (26)
gubike Creative Commons License 2005.04.14 0 0 26

Szia Krisssz,

tudnál valakit ajánlani, kihez menjünk? Esetleg megírhatnád magánban az itteni címemre. Köszi.

Előzmény: krisssz (25)
krisssz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 25
Hát az nem jó:(( Kicsit visszaolvastam, látom, hogy a kineziológiát nem ismered. Nos, az én gyerekemnek az idejét se tudom, mikor volt migrénje!!!!!!!!! Néha kicsit fáj a feje, de nem megy át alvós, hányós migrénbe. Kineziológushoz jártunk, s attól elmúlt. (Ha nem attól, csak véletlenül épp most, úgy is jó:)))) Szóval esetleg megpróbálhatnátok.
Előzmény: gubike (24)
gubike Creative Commons License 2005.04.12 0 0 24
A legutóbbi beírásom óta a mai már a második kétnapos migrén. Tavaszodjon már ki!
gubike Creative Commons License 2005.03.22 0 0 23
Hosszú idő után újra itt van. Mit tehetünk? Marad otthon. Még jó, hogy az iskolában elismerik az én igazolásom. Különben tegnap lett 18.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!