Keresés

Részletes keresés

hungarianprosztó Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 509

És hol érdemes ezeket keresni Ukrajnán belül ?

Előzmény: Törölt nick (505)
rongyos38 Creative Commons License 2021.05.08 0 0 508

Köszi a választ,egyébként már egy éve nem voltam Ukrajnába,mi lehet a helyzet kint?Szeretnék majd valamikor 6-7 hónapban kilátogatni.

Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 507

ZIL eknek változó az áruk ,keresgélni kell. Találhatsz akár párszázezer forintért is meg van egymilliós is. Mondjuk én ZIL ből csak DIZIL-t(Dízel ZIL) vennék  

Előzmény: rongyos38 (506)
rongyos38 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 506

Oké de mennyi pénzbe is kerül például egy teherautó behozatala Ukrajna területéről? Mert egy Zil-131 engem is érdekelne,meg a felsoroltakból majdnem minden.

Előzmény: Törölt nick (505)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.15 -1 0 505

Ki kell menni be kell hozni. Ukrajnában és az oroszoknál olyan holmikat lehet kapni amikről a magyarok eddig azt se tudták hogy létezik. Mellesleg Ukrajna és Oroszország minden olyan kínai árút (Pl:teherautót ,építőanyagot , építőfát személyautót motorkerékpárt ipari szerszámgépeket kútfúrógépeket , gépalkatrészt ,hélikus talajcölöpöt stb) olcsón megvásárolhat kínából ,amikből magyarországnak lehet hogy sosem fog jutni.

Előzmény: invertita (504)
invertita Creative Commons License 2021.02.21 -1 0 504

Üdvözlet,

 

Nyílt égésterű gázkazánt szeretnék vásárolni Ukrajnában. Van valakinek infója, hogyan lehet ezt kivitelezni.

 

köszönöm,

MF

Bombyna Creative Commons License 2020.09.06 0 2 503

Én tavaly márciusban Ungváron a nagy piacon. A hataron visszafele 7orat alltunk. Eleg olcsó minden,ott volt minden vastagon. Hogy mit erdemes venni azt meglátod ha ott vagy. Kinek mi kell. Benzint erdemes de már nem annyival olcsobb mint 2004ben. Grivnyat ha atmesz Zahonynal kb 500m múlva annál a valtonal erdemes venni ahol közért is van. Ott volt a legolcsóbb. Visszafele az autókat kb szétszedik a magyar vámosok az osszes ajtot kopogtatjak aki gyanus letépik a kárpitot. Csomagtartobol mindent ki kellett szedni mindenbe beletúrtak. Cigit piát keresnek abbol alig lehet valamennyit hozni. Hát így.

hero01 Creative Commons License 2020.09.06 0 1 502

Nyilván vége lesz pár hónap múlva.... Tervezni meg időben kell szerintem. 

 

Előzmény: szervezkedő (501)
szervezkedő Creative Commons License 2020.09.06 -1 1 501

Milyen árak vannak?

 

Jelenleg ez teljesen mindegy. A beutazási szabályok miatt, egy ideig úgysem tudsz kimenni.

Előzmény: hero01 (500)
hero01 Creative Commons License 2020.09.05 0 1 500

Üdv tisztelt Urak

Ki járt mostanában piacokon? Merre és milyen árak vannak kint? Milyen választék miket lehet vásárolni és mit érdemes? 

jozsalacibacsi Creative Commons License 2020.09.04 0 1 499

Ukrajnában látványosabb a társadalmi szakadék. Sokkal látványosabb. Magyarországon van 5% körüli munkanélküliségi ráta, ez Ukrajnában mozog 10% körül. A magyar számok eléggé ki vannak csinosítva, ez tény. Az ukrán számok nem tudom mennyire valóságosak. Nem akarlak lebeszélni, utána is tudsz számolni a dolgoknak. https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Kiev Ha még nem ismered, ezen az oldalon meg tudod nézni az ukrán városokat, hogy hol mekkora az átlagfizetés, valamint mekkora kiadásokkal kell számolni a lakásbérlettől kezdve a közlekedésen át az élelmiszerárakig.

 

Előzmény: Törölt nick (498)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.04 -2 0 498

 

 

Ahogy ,mondod ,pont ezt mondom én is hogy minden relatív .Szart is lehet ragozni annak is vannak fokozatai.Magamfajta egyszerű szegényember számára egyáltalán nem biztos hogy ukrajnaszarabb hely min magyarország.Magyarorszégon azért  a többség úgymond az átlag szegény réteg a kisember azért elég rendesen szopatva van mindenhol.Nekem nincsenek különleges képességeim és nemvagyok teheséges zseni sem Vannak kétkezi szakmáim tudok dolgozni oszt kész ennyi. Bizonyos szempontból polihisztornak érzem magam mert igyekszek minden megcsinálni megjavítani elvégezni. Magyarországon is hatalmas a szakadék szegény és gazdag között,Ordító életszinvonalbeli különbségek vannak ember és ember  között .( itt nálunk se a nyugdijas meg a közékorú rohangál a hatalams vadonatúj mercedeseikkel stb kkel hanem a fiatal drogfutárok )Az egyik ember ózdon vagy valami eldugott faluban vegetál a tetőnélküli házában napról napra a másik meg a fővárosban az egymilliárd forintos kastélyában pihenget éjjel nappal a budai rózsadombon.Hatalams a kottupció a nyomor a bűnözés és munkanélküliség az országban közel 10%os a munkanélküliség az azért elég kemény.

Előzmény: jozsalacibacsi (497)
jozsalacibacsi Creative Commons License 2020.09.03 0 1 497

Mindenhol szar, de mindenhol máshogy szar. Ukrajnát látni kell, de még akkor sem fogod megérteni, ha elmentél Kárpátaljára. Én már beutaztam az országot. Ha a háborús területeket nem számítjuk, Kárpátalja az egyetlen területe Ukrajnának, ahol nem szívesen élnék. Személyes vélemény, hogy Kárpátalja sokkal jobban hasonlít Magyarországhoz, mint Ukrajna többi részéhez. Nem feltétlenül rossz ötlet Ukrajnában élni, ez attól függ, hogy mire vágysz és mennyire vagy tehetséges. Lehet rosszabb körülmények között fogsz élni, de sokkal emberibb emberek között. Korrupció van, de nem érdemes kiemelni. Nem nagyobb, mint Magyarországon, csak itt mi túl kis halak vagyunk ahhoz, hogy olyan gyakorisággal találkozzunk vele, mint kint. Ukrajna nagyon szélsőséges. Találkozhatsz a legnagyobb szegénységgel és a legnagyobb luxussal is. Könnyebben meg tudod ott csinálni a saját szerencséd, de könnyebben le is tudsz csúszni. Ha el kéne költöznöm Magyarországról, hamarabb mennék oda, mint Nyugat-Európába.

Előzmény: Törölt nick (493)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.31 0 0 496

El se hiszed milyen nagy szegénységben elnek. 60-70eves tiszta rozsda buszokkal rohangálnak. Mindenhol kóbor kutyák es párezer ft egy nyugdíj. Ahhoz kepest nem is olyan olcso. 

Előzmény: Törölt nick (493)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.31 0 0 495

Tok jól leirtad)))

Pár eve ott 5000 ftnyi grivnya volt egy nyugdíj.

Arról meg nem is beszéltünk hogy a maffia mindenhol ott van.  En a lakasavatojara  felajanlok 2rekesz cseh sört

Előzmény: szervezkedő (494)
szervezkedő Creative Commons License 2020.08.31 0 2 494

Otthon ülsz egy kb 1évtizede lejárt útlevéllel a zsebedben és "gyanítassz", "gondolsz" valamit, véleményt alkotsz arról, amiről zéró személyes tapasztalatod van. Közben Európa és globális problémákat is viszel a "hátadon". Ezzel párhuzamosan azokkal vitázol akik látták, elték, tapasztalták?!?!?!

 

Én felajánlok egy demizsonnyi fehér bort, ha meghívsz a lakásavatódra Ukrajnában. Ez lehet albérlet is, nem vagyok kukacoskodó. 

Ha tényleg kemény vagy, pontosítok: ha tényleg ennyire elszánt vagy, teljesen lemondhatsz a magyar szerzett szociális jogaidról és kérheted hogy Ukrajnában állapítsanak meg neked mindent.

 

Józan ésszel felfogni nem tudnád és elhinni, pl mennyi nyugdijat kap 38év munkaviszony után egy külügyi, jogi, tanári munkát végzett ismerősöm!?!?! Vagy mi az ára ha egy hétköznapi ügyben fizetned kell egy ügyésznek zsebbe a tárgyaláson?!?! Nem hiszed el hogy elkérik az úton az útleveledet és ha nincs benne egy kis pénzt, basztatnak a semmiért. 

 

Mindenesetre én drukkolok neked!

Előzmény: Törölt nick (493)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.31 -1 0 493

Miért kéne hogy szarabb hely legyen mint magyarország.(eleve csak jobb hely lehet mivel nem eu-tag )Azért mert álításod szerint elmaradott?Kit érdekel. Attol még nem biztos hogy szar lehet ot élni .Minden relatív nézőpont kérdése. Gyanítóm hogy  jobban élnek mint mi .

Előzmény: Bombyna (492)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.30 0 0 492

Nem is ertem miért nem Albániát nézte ki magának. Sokan kikoltoztek innen na de UA csak forditva  szokás ugye.

Előzmény: szervezkedő (490)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.30 0 0 491

Nézd el neki még nem.volt ott:)

Aki volt az vágja. Ha kijut majd sírva menekül))))))

Előzmény: szervezkedő (490)
szervezkedő Creative Commons License 2020.08.30 -1 1 490

Csoki! Te nagyon kemény vagy!- hogy úgy szabadon idézzek az Üvegtigrisből.

:-)))))

 

Nem kell hangulatot kelteni, fotel partizán módon!

Az az álomvilág nem létezik Ukrajnában,amit te gondolsz. 

 

Lehet hogy olcsó a stabil motor és a talajcsavar, de tegye már fel itt a kezét mindenki, akinek ezek olyan megfizethetetlenek, vagy egyáltalán, akinek eree szüksége van?!?!

 

Különbözőek a képességeink és a lehetőségeink. Ezek egy idegen országban, ahol egy nyelvet nem beszélő, periférián kezelt kisebbség tagja vagy, szerényebbek mint jelenleg.

 

Ukrajna erre a célra egy igazán szar hely!

Előzmény: Törölt nick (488)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.29 0 1 489

Te a cz mocsarbol jottel tudnod kene))))) Skoda sto na Oravu.... Remélem érted.

Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.29 -1 0 488

Szerintem akár még laknák is ott Ott biztos több a tér mint itt. Magyarországnál csak jobb lehet .Ez az ország élhetetlen picsadrága fostalicska az Szerintem  kevés ilyen fos ország létezhet a világon mint ez .Ennél még pokol is jobb hely lehet bzmg

Előzmény: Bombyna (487)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.29 0 1 487

Ezért mondtam hogy látni kell. Mire varsz? Csinaltass útlevelet és hajrá ha már lehet menni. Tetszeni fog de tuti nem akarnál ott lakni)))) Határon is 8-10oras sorok vannak sokszor.

Előzmény: Törölt nick (486)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.29 0 0 486

Én birom a retrót  ,szerintem nem okozna  kultursokkot  .Úgy húsz évvel ezelőtt jártam a vidéki amerikában (kisvárosok nagyvárosok vegyesen) Nna ott aztán (supermarketek kivételevel)úgy 1970 körül megállt az idő.Mindenütt öreg házak öreg autók retrobenzinkutak régi shop ok régi kocsmák éttermek kamionok régi bar-ok minden tisztarozsda  meg retró.Ami gyáraik vannak az meg mind kínai. Kinából rendelt  üzemcsarnokok kinai gyártosorain szerelik készre az kinában félkészreszerelt alibaba-s termékeiket  autókat alkatrészeket stb ket Nna ott azt tényleg minden "made in china" .A Cipőiket ruháikat műszaki cuccaikat gyógyszert szerszámgépeket mezőgazdaságigépeket kaját motort autót alkatrészeket egyszóval mindent amit  használnak és ami csak elképzelhető gyakorlatilag kína gyárt a számukra őszintén szólva azon csodálkozom hogy egyáltalán mitől (lett) világhatalom az az ország. Kitudja , talán lehet hogy pont oroszoroszág akarta úgy hogy az usa legyen a világvezetőhatalom.Egyébként  simán el tudom képzelni azt hogy gazdasági, technológia szempontból kína sokkal fejlettebb náluk.

Előzmény: Bombyna (485)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.29 0 2 485

Csak útlevéllel engednek át személyit kiröhögik. Te hol laksz?Ajánlom menj at egyszer UA ha a virustól lehet majd. Le fog esni az állad. Mikor a hataron átmész olyan mintha 60 évet visszamennél az időben. Ezt látni kell.

Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.29 -3 0 484

Miért oda kell útlevél ? Személyivel nem lehet átlépni a határt?Az is személyazonosító okmány sőt még a magyar jogosítvány is elsődleges személyazonosító okmánynak minősül europában. Orosz /Ukrán vizumrendszer amúgy hogyan működik? Ott is úgy van mint az usa-ban hogy  a  munkavállalói vízumot kizárólag munkáltató intézhet  migrációs ügyvéden keresztül ?

Előzmény: szervezkedő (482)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 -1 0 483

Húú őszintén nem tudom . 2009 be jöttem haza angliából(bár ott sose kérték mert ott elég volt felmutatni a magyar személyi igazolványt) . Őszintén szólva nem is tudom hol van, majd utánnanézek ha megtalálom .Szerintem már úgy négy-öt éve biztos lejárt .

Előzmény: szervezkedő (482)
szervezkedő Creative Commons License 2020.08.27 0 0 482

Meddig érvényes az útleveled?

Év/hónap?????

Előzmény: Törölt nick (479)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.27 0 0 481

Véleményem szerint európának hamarosan  mozdulnia kell valamerre .Túl sokan vagyunk hatszázmillió ember van összezsúfolva a (kb földrajzimérete szempontjából a többi kontinenshez viszonyitva nagyságrendileg kb bolhafasznyi területű)európai kontinensre,ahol gyakorlatilag nincs(normális) munkalehetőség . Nem beszélve arról  hogy a kontinensen átlagosan 10% os a munkanélküliség  pontosabban már meg is haladta, ráadásul mostmár országonkénti lebontásban is katasztrófálissá vált a helyzet.

Előzmény: rongyos38 (480)
rongyos38 Creative Commons License 2020.08.26 0 1 480

Jól beszélsz igazi melós vagy.Én kettő munka helyet töltök be,és mellette Ukrajnába kellet átjárnom ügyeskedni.

Előzmény: Törölt nick (479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!