Keresés

Részletes keresés

Pirez Creative Commons License 2008.01.29 0 0 37

Eörsi István_Sírfelirat

 

Vacog rajtam a takaró
milyen régóta láz a ráz
sepri a házmestert a hó
szavasszal lesz a tavazás.

 

Barátomon lóg a kötél
lila gyümölcs helye fején
nem ok de ok ratatata
mért volt olyan demokretén

 

Kövér horgászt fog egy keszeg
hajnali hatkor alkonyul
rázza a lomb a sós szelet
a gyász szívemről alkonyul.

Pirez Creative Commons License 2008.01.29 0 0 36
Engem is érdekel!!!!!! :)
Előzmény: Munchausen (34)
gyöngyvirág Creative Commons License 2007.11.08 0 0 35

Engem érdekel!

Előzmény: Munchausen (34)
Munchausen Creative Commons License 2007.11.08 0 0 34
Mivel egy ideje már itt élek Southamptonban a nagy ködös albion eme tengerközeli településén, gyakorlom az ánglius beszédet, és egyelőre csak nagyon óvatosan de megpróbálgatom a mondatokat csűrni-csvarni, egyelőre inkább kevesebb, mint több sikerrel, ugyanis ánglius barátaim többnyire nem értik mit is akarok, de még nem adtam fel. Ha esetleg érdekel majd valakit, beidézek pár szösszenetet.
Munchausen Creative Commons License 2007.11.08 0 0 33
Ugyan, nem szabad "besüppedni a valóságba", de ha kényelmes miért ne?
Majdnem olyan jó, mint kezet mosni pálmaolaj szappannal. :-)
Előzmény: gyöngyvirág (31)
narancsbukta Creative Commons License 2007.09.01 0 0 32
A báger éneke

Hol bágerdalra, guszta kelésként fakad a hajnal,
hol hasad már a felfeslett, s vágható füst,
hol csak haloványan dereng a termonukleáris fúzió messzi fénye
ott legyek én a tegnapot sirató bolond.


Aktus taktus

Sándor, József, Benedek,
Izsákban hozták a meleget.
Mézeshuszár legurult.


Tankaranka

Betoppant a roppant Tank Aranka.
A padló recsegve roppant alatta
Mindez roppant érdekfeszítő volna,
Ha a ház ránk nem omolna.


Epitaf

Remegő kezemmel pingálom sírkövem,
aranyírás betűk táncikálnak rajta:
élt elég sok évet,
nyugodjék már meg,
e nagybeteg.






gyöngyvirág Creative Commons License 2007.03.22 0 0 31
Elolvastam újra az egészet. Rácsodálkoztam magamra. Azóta nagyon belesüppedtem a valóságba.
Előzmény: Munchausen (30)
Munchausen Creative Commons License 2007.03.21 0 0 30
Hú de régen nem írtam ide, már-már szürreálisan régen...
Kauthar Creative Commons License 2005.02.08 0 0 29
Az alanti beírás is csak az én tudatom kivetítése. Nem is létezik. Ahogy te sem, te, aki (azt hiszed), olvasod.
Előzmény: kolhozmenedzser (28)
kolhozmenedzser Creative Commons License 2005.02.08 0 0 28
kedves gyerekek, tessék, egy novella[darabka], kíváncsi vagyok a véleményetekre. én nem gondoltam, h szürreális, de aztán elolvastam a topikot, és azután annak tűnt :) ímhol: (félek az új szoftverrel linkelni) http://delray.bazmag.hu/n_fitymaszurkulet.php bemásol, elolvas, véleményez, köszönöm, km
gyöngyvirág Creative Commons License 2005.01.02 0 0 27

Aha... akkor én most azt gondolom, hogy Te azt gondolod, hogy én azt gondoljam, hogy kívánjak neked is és a rajtam kívül még tudatodban létező egyéb kivetüléseknek is minden jót, további szép napokat, s néha egy kis ihletet, hogy legyenek kivetüléseink...

(Nem tudnál valahova máshova kivetíteni holnap? Mennem kellene dolgozni...)

Előzmény: Kauthar (26)
Kauthar Creative Commons License 2005.01.02 0 0 26

Így utólag is boldog újévet és boldog nemszületésnapot kívánok minden Kautharnak a végtelen számú párhuzamos világok midnegyikében.

A többieknek nem teszem, nem rosszindulatból, hanem azért, mert rajtam kívül senki más nem létezik, csak az én tudatom kivetítései vagytok. az külön plusz, hogy egy kis emlékcsomagot tettem belétek, így azt hiszitek van múltatok, pedig nem.

 

 

***** magányos vagyok itt a hideg Univerzumban....egyedül...

Előzmény: Munchausen (25)
Munchausen Creative Commons License 2005.01.02 0 0 25
Már most szeretnék mindenkinek Boldog Új Évet kívánni, no de 2006-ra. ;-)
Kauthar Creative Commons License 2004.12.18 0 0 24
Ónem. Olyan ez, mint a nihilista konstruktivizmus. A konstruktista nihilizmus.
Előzmény: gyöngyvirág (23)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.12.17 0 0 23
Aha, értem. Olyan ez, mint a konstruktív nihilizmus.
Előzmény: Kauthar (22)
Kauthar Creative Commons License 2004.12.17 0 0 22
Közönyös érdeklődő vagyok, aki érdeklődő közönnyel szemlél téged.
Előzmény: gyöngyvirág (21)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.12.16 0 0 21
Jó étvágyat, sajnálnálak, hogy ilyet kellett enned, de inkább megyek aludni, aztán majd álmodom szürreálisat, ha úgy akarja az álmom is... Jobb reggeliket! (És hol itt a közöny? Hisz reagáltál.:)
Előzmény: Kauthar (20)
Kauthar Creative Commons License 2004.12.16 0 0 20

Belenyakigultál a szürrealitás visítozó andrébrötonjába, aki egy krokodillal a hóna alatt szeretkezik a határidősárkánnyal.

sajnálnálak, de a részvétemet megettem reggelire, így marad a kutyapiros közöny.

Előzmény: gyöngyvirág (19)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.12.15 0 0 19
Talán a szürreális most nem reális, legalábbis akkor, amikor az ember nyakig van a realitásokban, s talán még álmodni sincs idő jó kis kavargós csodákat, amelyekből felriadva nem tudjuk, mikor is álmodjuk valójában azt, amit élünk, amikor a karácsonyvárás előkészületei közben már angyalkák szállnak a földre, s megsimogatnak a lélekszárnyak, de Te attól rettegsz, hogy nem leszel kész az ajándékokkal, mert határidősárkányok riogatnak nap mint nap, s nincsenek tekintettel a karácsony határidejére, s úgy érzed, hogy van, akinek magadat kellene becsomagolnod talán, az lenne ajándék, s tudod, hogy amit mondasz, az nem jut el minden fülbe, ahova kellene, mert becsukják egymás elől, mert mindenki csak a saját füle után rohan, rohan, hogy le ne maradjon valamiről, ami mások szerint oly fontos, s ha itt az idő, most, akkor sem tudja, mit jelent a vagy soha...
Előzmény: Munchausen (18)
Munchausen Creative Commons License 2004.12.15 0 0 18

Félek elblogosodik ez a jó kis topic, mert már szinte csak magam írok ide, éppen ezért most rövidre is fogom, hátha...

Munchausen Creative Commons License 2004.12.10 0 0 17

Ismét egy langy disznózsírolvasztó reggel fogadja testet öltött gondolataink illékony páráját, lassan gomolygó ködben a valószinűtlenségig elsekélyesedett beszűkült homlokkal utazó agyilag kikapcsolt enervált tömeg a csővillamosban. Reklámanyagként ingyenesen a postaládába beszórt Reggel reggeli első olvasmányként, neonfénytől vibráló olvasgatás, jé ebben a sorok között is van élet felfedezés, majd bosszankodás az orrunk előtt elgördülő súlyosan depressziós villamos láttán, füstcsóvák kerülgetése, menekülés a passzív dohányzás elől, átcsattogás a buszhoz, megérkezés...

Vers felidézés

 

Vesztettem

s oly könnyen hulltam el

mint mámor éjszakán

a tarka virágú gyalázat

Rím idegeimet tépázza

a többszólamúság mulandó tökéje

s elmondatja velem a röpke szeszély

míly idomíthatatlan a szenvedély

mi művészetté teszi

cselekedeteim fűzetlen láncsorát

 

Munchausen Creative Commons License 2004.12.04 0 0 16

Zeusz gyakran különféle, de többnyire bika képében élte ki parázna vágyait, s Dionüsszosz-al féktelen nagy kocsmázások után gyakran fetrengtek a sárban, hajnalban aztán üveges szemekkel bámulták a felkelő napot, s azthitték a szemük káprázik csupán, pedig tényleg a napisten vigyorgó arcát láthatták az égen,  s a madárcsicsergés nevette ki őket. Néha érdemes lazítani, megereszkedni a természet televényében, s eldobni mindazt a műanyag pasztelszín látomást, ami már-már gépiessé teszi cselekvéseinket, fátyolt borítva arcunk elé, eltakarja előlünk létezésünk puszta szépségét, elbizonytalanít bennünket a válaszban arra a kérdésre, hogy mi végre is jöttünk erre a világra, pedig a válaszról, ami nem más, mint erre a kérdésre keresni a válaszokat, olyan szinten be van égetve az agyunkba, mint a puszta létfentartási ösztön.

Mikor a végletekig ellazult állapotban, alig kipislantva pilláink alól, szűkült pupillákkal, hunyorogva, már magától a létezés tényétől megmámorosodottan engedjük áramlani magunk felé azokat a külső és belső hullámokat, amiket a mindennapi tevékenységeink automatizmusa eddig elnyomott, eltakart, ráeszmélünk, hogy kell léteznie a puszta földi valónál felemelkedettebb szférának, amitől kicsit félünk, kicsit szorongunk, de ismernünk kell ahhoz, hogy teljessé tehessük külső és belső harmoniánkat önmagunkkal és a világgal kapcsolatosan.

Nem szabad megalkudni, nem szabad semmiféle dogmában leragadni, hanem megtartva emberi, erkölcsi, etikai értékeinket, ettől a harmóniától átitatva, erre emlékezve kell visszazökkenünk a társadalom és a létfentartás miatt ránk rótt tevékenységeinkhez.

Előzmény: Kauthar (15)
Kauthar Creative Commons License 2004.11.24 0 0 15
Szarkasztikusan fellefetyeled saját nagyságos és ettől megérszegülsz: majd a pocsolyában fogsz fetrengeni, ahol lila kutyák ugatják a sikoltozó villanykörtéket.
Előzmény: Munchausen (14)
Munchausen Creative Commons License 2004.11.24 0 0 14

Megfogadtam tanácsod és megpróbáltam csodálatodat mások számára is emészthető formába hozni, de nem voltam képes eldönteni, hogy félig véresen vagy félig átsütve csináljam ezért aztán hozzákevertem egy jó adag cinizmust, mire olyan lágy lett, hogy úgy döntöttem nem étek, hanem itóka lesz belőle.

 

 

Előzmény: Kauthar (13)
Kauthar Creative Commons License 2004.11.23 0 0 13

Csodálatom határtalan, ahogy te a lét egyik síkjáról a másikra repkedsz, mint egy porszem a világmidnenség űrben levegő sikoltozó létrájának a fokain...Fogadd el a csodálatomat, készítsd el angolosan, aztán tálald fel, hogy elfogyaszthassuk!

Előzmény: Munchausen (12)
Munchausen Creative Commons License 2004.11.22 0 0 12

Elfeledett topicon oly magasságokba emelkedett a kedvencek között, hogy nem állatom meg, hogy ezen előkelő pozicióját segítsek legalább megtartani.

Köszönöm mindenkinek hogy léte nyúlós ragadványából kikémlelve (most mindegy, hogy keleti vagy nyugati irányból szemlél felkelő avagy lenyugvó napot), rákacsintott erre a szellemi böffedvényre s ha mindezt az output oltárán áldozva még bájtok sorával is növelte úgy különösképpen illesék meg a hála.

Köszönet érte, hogy elmondatom a ma reggeli kutyalegeltetés közben a bőr alá is bekúszó hideg ellenére tett rácsodálkozásomat a természet megannyi apró csodájára, ami olyannyira megkapó volt, hogy fülemől kirángatva a zenelejátszó apró hangszóróit száműzve El Baile Aleman hangzatos Kraftwerk feldolgozását a csendes fülhangszóró légrezgetésnyi szintjére hallgattam némi madárfüttyöt.

 

Kauthar Creative Commons License 2004.11.22 0 0 11

Munchausen aznap többször is beírta a keresőbe a saját nevét és perverz elégedettséggel látta, ahogy a kereső-akit mellesleg gyengéd kedveskedésel Jolikának nevezt-kiköhög sokszáz munchausent.

 

"Kidobott a kerső, ergo létezem"-kiáltott fel a mi bárónk, aki lelkes karteziánus volt, olyannyira, hogy egyik átmulatott éjszakája után megfojtotta és kibelezte a bejárónőjét, aki Berkely szellemi gyeremkének vallotta magát.

aznap este még sok üveg rum fogyott el és mindenki boldog volt.

Előzmény: Munchausen (10)
Munchausen Creative Commons License 2004.09.26 0 0 10

munchausen”: 110., összesen: kb. 138 000 találat. (0,25 másodperc) 

munchhausen”: 110., összesen: kb. 14 700 találat. (0,10 másodperc) 

münchhausen”: 110., összesen: kb. 129 000 találat. (0,18 másodperc) 

 

Én nyertem. ;-)))

 

Mellesleg ezt a nicket, mint már említettem a 80-as évek óta használom, s mivel jelenleg is gyűjtöm a Münchhausen báróról szóló könyveket, nem holmi tudatlanság, hanem az angol írásmód ismerete vezetett arra az elhatározásra, hogy így írjam az aliasom.

 

De koncentráljunk inkább a topic témájára, mert ez itt off, de nagyon. ;-))

 

 

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.22 0 0 9
Üdv! Utána néztem: valóban, egy h-val, Munchausen-nek is írják, lásd Google-adatok - de az eredeti német: Münchhausen két h-val. (Békés egymás mellett élés).
Előzmény: Munchausen (6)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 8

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!