Keresés

Részletes keresés

HT Miskolc Creative Commons License 2006.07.27 0 0 16
Sziasztok!

jópár hónapja az IE helyett a Mozillát használom, eddig nem is volt gondom vele, pár napja viszont a freemail-t nem tudom vele normálisan (vagyis sehogyse) használni.


találkozott már vki ezzel a problémával?
ha igen tudja vki a +oldást?

thx

HT
Pál utcai fiú Creative Commons License 2004.07.01 0 0 15
köszi, már megvan... amúgy pont így csináltam, de mozillával nem ment, csak explorerrel
Előzmény: Maggie Archer (14)
Maggie Archer Creative Commons License 2004.07.01 0 0 14
1 kép mentése a gépedre
2 a tallózás gombbal megkeresed
3 feltöltöd a feltölt gommbal
4az uj kép felirat alatt megjelenik a beszurás gomb, arra ráböksz
5 ha akarsz szöveget is irhatsz mellé
6 a mehet gobbal elküldöd az egészet
ennyi
Előzmény: Pál utcai fiú (7)
drogi_ Creative Commons License 2004.07.01 0 0 13
jee, tenyleg. koszi a linkeket! lehet, h valahol valaimkor majd felhasznalom.
Előzmény: req999 (12)
req999 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 12
Pedig nem nagy cucc. A táblázatszerkesztésnél kezd bonyolódni, de addig szinte minden lényeges dolgot el lehet intézni egy execCommanddal, és egy fórumhoz talán nem is szükséges táblázatszerkesztőt csatolni. Érdemes megnézni az IE2Midas cikket, hogy lásd, tényleg mennyire gyorsan megvan a konverzió.
Előzmény: drogi_ (11)
drogi_ Creative Commons License 2004.07.01 0 0 11
persze, soha nem mondtam, h nem lehet. csak 0-rol nem kivannek ilyet kodolni, en, szemely szerint. de a fejlesztok ezert kapnak nem keves penzt, meg kene csinalniuk. csak az eddigiek alapjan nem hiszem, h a kozeljovoben szamithatunk ra.
Előzmény: req999 (10)
req999 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 10
Valóban nem lehet "any browser"-re WYSIWYG editort készíteni, de közepes JavaScript tudással rendelkezőknek nem okoz komoly nehézséget egy ilyen bonyolultságú editor átszerelése úgy, hogy az Mozillával is működjön.

Némi segítség:

Converting an app using document.designMode from IE to Mozilla
http://www.mozilla.org/editor/ie2midas.html

Rich-Text Editing in Mozilla
http://devedge.netscape.com/viewsource/2003/midas/01/

Ez meg itt egy okosság Romániából. Lehet tátani a szájakat.
http://www.interaktonline.com/products/KTML/
Előzmény: drogi_ (9)
drogi_ Creative Commons License 2004.07.01 0 0 9
egyreszt azert, mert a HTML tag-ek bolnyolultsaga meg az UBB tag-ek bonyolultsaga kozt nincs semmilyen kulonbseg. akkor mar miert ne lehetne a HTML-t hasznalni (annak, aki ert hozzza es akarja), megis csak egy kozismretebb valami, mint UBB.

amugy jelen allapotban nem lehet ubb-vel se linkelni es kepet beszurni kivulrol

nem azt mondtam, h nem lehet "any browser"-re WYSIWYG-szeru szerkesztot csinalni, hanem azt, h nem szivesen kodolnek ilyet :)
Előzmény: Steve the Great (6)
Steve the Great Creative Commons License 2004.07.01 0 0 8
Célszerű lenne, hogy ha vki banneres topikot vesz fel a Kedvencek közé, akkor a kép szélessége automatikusan kerüljön átállításra, ha nagyobb mint a rendelkezésre álló hely (160px?)
Pál utcai fiú Creative Commons License 2004.07.01 0 0 7
Ugyan áruld már el, hogyan sikerül képet beraknod? Nekem az istennek se megy. Feltöltöm, beszúrom, aztán mégse jelenik meg, csak annyi, hogy image1...
Előzmény: Maggie Archer (4)
Steve the Great Creative Commons License 2004.07.01 0 0 6
Bocs Maggie, kicsit OFF-topik...
Nem igazán értem ezt az UBB vs. HTML vitát, mivel az alap-tageket (talán még a linkelés is megy az (URL) tag-el) ugyanúgy kell kódolni, mint régen, csak kacsacsőr helyett szögletes zárójel kell köréjük...
Másrészt a böngészőfüggetlenítést szvsz. - már több fórumszoftvernél megoldották (pl. vBulletin).... Igaz, ezeknél nem teljesen WYSIWYG a móccer, hanem csak a kódot pakolja a szöveg köré...
Előzmény: drogi_ (5)
drogi_ Creative Commons License 2004.07.01 0 0 5
Latod, a HTML meg mindig jobb volt :)

Amugy szvsz WYSIWYG szerkesztot nem fognak IE-n kivul masra csinalni. Persze mindenfele jscriptes dolgot lehetne, ami hasonlit hozza, de ha nekem kene csinalnom, nagyon vonakodnek tole :)
Előzmény: Maggie Archer (4)
Maggie Archer Creative Commons License 2004.07.01 0 0 4
Nézzük mit tud a hozzászólás szerkesztő Mozillában.

Mingyá elsőkörben nekifutok a Kód gombnak. Mit tud?
Nézzük, bökdössük meg. Részemről letelt a várakozási idő. Két percig semmit nem csinál.
Mennyünk lejjebb, hátha a nagybötüre állitás miatt lecsúszott a szinezés meg az ide-oda igazitás, athúzás, aláhuzás miegyebek.
Semmi.
Megbököm a Milyen tagek használhatók Kód módban? -t
Egy új ablakban kioktat egy csomó, számomra érthetetlen dologról.
Kérem szépen én polfórumozni szeretnék, nem ECDL vizsgát tenni!
Akkor inkább rakjunk fel egy képet vigasztalásul:
Nem tom sikerült-e ha igen, énekelni támadt kedvem:
Minat a mólus fenn a fán a kisdobos olyvidám, ajkáról kise fogy a nóóóóóóóta, a tábortüz valahol, sok kis pajtás igy dalol, fuja estig kora este óóóóóóta. tralllallllallalal trallllallllalllall csudajó gyönyörű az élet!
Maggie Archer Creative Commons License 2004.07.01 0 0 3
A mozillába nem működik a középső egérgomb tuggyátok amivel gyorsan lehet közlekedni, de lehet hogy ezt a mozillásoknak kéne megirnom?
Maggie Archer Creative Commons License 2004.07.01 0 0 2
A Mozillával tökéletesen tudom a betűnagyságot állítani!
Ez jó!
Akkor keressünk!
Bepötyögöm a keresett nicket ott balra, mert ugye nem képes megjegyezni.
Innentől kezdve ugyanaz a nyavalyája mint az explorernek. Megpróbálom eccerű ctrl+c ctrl+v móccerrel idemásolni....

Hurrá hurrá!
Kihozta a keresett nick nevét!
Megbököm, hogy nézzük mit irkált az ártatlan ujabban?
Újabb ablak, választhatok hozzászólások, vagy nyitott topikok?

Nem feladni, ez már a célegyenes! Bökés a hozzászólásokra.
Remek! Hozzászólásainak topik címei tárulnak elém.
Na még egy kis türelem! Találok egy gombot: bővített lista. Nosza, biztos ez a helyzet kulcsa!
És láss csodát!
Topikonként csoportosítva, részletesen meg vannak a hozzászólások.

És most kezdődik a problémám!
Az illető egy szorgos topikoló, ebből kifolyólag kb 20 000 beszólása van.előttem - ömlesztve -jobban mondva topikonként csoportosítva.
Rábökök az elsőkre, az utolsókra, a középsőkre, de sehogyse lelem a legutolsókat. Asszem inkább lottózni kéne.... Ott sikeresebb lehetnék, csak 5 számot köll eltalálni kilencvenből, nem egyet húszezerből.

SEGÍÍÍÍÍÍÍÍTSÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉG!!!
Steve the Great Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1
1. Ez valószínűleg csak figyelmetlenség, de a <a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9016351" target="_blank">VEGYES tesztek helye</a> topikban bennragadt vmi hirdetés képe - ami ráadásul még hibásan is van megcímezve. Mozillából láccik IE alól nem...

2. Ami meg most a fönti linkből maradt, az azért történt, mert használtam a Megnéz gombot, és a popup bezárása után a szoft belekonvertálta a jól HTML-t a hsz-szerkesztő ablakba...

(Mozilla 1.7Hu)
Pál utcai fiú Creative Commons License 2004.07.01 0 0 0
Ha a kedvencek részben olyan topik van, amelynek a neve egy banner (drukkerkocsma topikjai), akkor a kép rálóg a hozzászólásokra...explorer-el amúgy jól néz ki. Ja, az 1.7b verziójú Mozillát használom, de Firefox alatt is ugyanez a helyzet...
Maggie Archer Creative Commons License 2004.07.01 0 0 topiknyitó
Az első pánik után rájöttem, hogy jobb ha megoldásokat keresünk a sivalkodás helyett.
Első lépésként próbáljuk rendszerezni gömbészőnként a kínjainkat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!