Keresés

Részletes keresés

Rylan Creative Commons License 2019.06.02 0 0 1799

Kétújfalu utcában teremgarázshely kiadó.
12.500Ft / hó
(nem emelőszerkezetes, normál parkolóhely!)
t.: 06702343433

Istenes János Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1798

Hát ahogy látom ez a fórum kissé behalt már..

Istenes János Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1797

Ez a lakópark a Nanette csoport fejlesztése igaz? Milyen véleménnyel vagytak a fejlesztőről?  

L74 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 1796

Sziasztok!

 

Gyors kérdés: ti gondolkodtatok már a Digi Kft. ajánlatán?

 

Van tapasztalatotok, ismerős tapasztalata, hogy milyen szolgáltatást nyújtanak (színvonal, hibamentesség, gyors reagálás stb)?

 

Elég jónak tűnik a lépcsőházban ill. a postaládákba bedobott ajánlat.

 

Köszi a válaszokat!

 

Norbi

 

Szilvoka Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1795
Sziasztok, KH 3-as garázs-/tároló-tulajdonosok! Láttátok már, milyen körülmények uralkodnak a garázsban?!? Mindenhol áll a víz, lassan a tárolókba is befolyik!!!!! Párba már biztosan be is folyt, és a miénktől sincs messze a víz :(((((( Miért nem működik a pumpa? Miért nem tesz már valamit a közös képviselet vagy az Exclusiv Bau? Mondjuk azok még a garanciális dolgok miatt sem jelentkeztek... nálatok igen??? Ha a ház állapota ilyen iramban romlik, nem is tudom, hogy fog ez kinézni pár év múlva :( Egy elkeseredett lakos
Előzmény: Bigyofelugyelo (1794)
Bigyofelugyelo Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1794
Sziasztok!

Csak annyit tennék hozzá, hogy borzasztóan elhanyagolt a kert és a kerítésnek nevezett szétrohadt, szétpenészesedett fal vas darabokkal.
A 3-éves ház karbantartás még közelről sem kezdődött meg. Vajh hol lehetnek az Exclusive-Baus szakember gárda? Egy részlet <a href="http://www.excluziv.hu/rolunk.php?act=showFolder&id=bemutatkozas" target="_blank">innen</a> :

"Gyakorlatot szereztünk épületek felújításában, az eredeti állapot visszaállításában, szükség szerinti restaurálásában, ideértve az épület homlokzati-, belsőburkolati-, tetőszerkezeti munkáit, illetve az épületek külső és belső nyílászáróit is."

Szerintem mi is igénybe vehetnénk az eredeti állapotok visszaállítását. Bár talán erdetileg sem voltak a legjobbak :(.

Bigyó
Előzmény: hottiger (1793)
hottiger Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1793
Szia Szilvóka,

Rég hallottalak.

Nekem is több kérdésem van még, csak gondoltam a legfontosabbakat tenném fel..
Házügyekben igen hosszú a lista.

Garázskapu előtti rész elég gáz megoldás volt, bárki volt a kivitelező.

Megoldás: szemből nézve lehető legjobban balra orientálódj, centizve a villamoselosztó szekrényt, akkor szinte gond nélkül bejutsz.

Egyébként ha már a garázsnál tartunk - és egy kicsit bővítsem a listám:

-- lift melletti elzáróknál kisebb tó alakult ki, amit jó lenne megszüntetni.
Persze ezzel sem foglalkozik senki.
-- multkor láttam a "karbantartót" javítani a belső garázskaput, ami enyhén szólva is
gáz, középen olyan mintha le akarna szakadni.
Szerelő távozása után nem sok minden javulás látszódott, viszont ami feltünt, hogy
külső kapu változatlanul iszonyatosan nyikorog nyitáskor-csukáskor. Valószínűleg az olajozáshoz a "mester" nem ért, ill. lehet, hogy ezt elfelejtette megnézni.. :-(

Üdv

Tiger

Előzmény: Szilvoka (1792)
Szilvoka Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1792
Szia Tiger! Én is kíváncsi lennék ezekre az infókra. Plusz pontnak írnám, hogy az ugyan jó, hogy a garázsba vezető utat némileg kiegyengették, de túl magas betonszegélyt hagytak közvetlenül a kapu előtt. Már sehogy nem lehet behajtani anélkül, hogy ne akadna fenn a kocsi alja (legalábbis a miénk, nem tudom, a többi típus hogy boldogul vele). Szóltam már a közös képviselőnknek, remélem, hamar lesz megoldás, mert így egyelőre a kocsi látja kárát...
Előzmény: hottiger (1791)
hottiger Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1791
Üdv Mindenkinek !

Remélem azért még páran olvassák a fórumunkat, hébe-hóba idetévednek a régi
fórumozók.

Több kérdésem lenne, hátha valaki tudja a választ:


-- Lassan két hete, hogy lejárt a határidő az éves elszámoló közgyülésre és még
semmi hír, hogy ezt egyáltalán valaki meg kívánja tartani..
-- Közel 1 ( egy !! ) éve volt egy írásbeli szavazás, aminek az eredményéről a
lakókat 8 napon belül IRÁSBAN kellett volna tájékoztatni, de ez még mindig várat
magára..
-- Kertünk lassan olyan állapotba kerül, hogy leginkább felszántani és besózni
kellene. Ki tudja miért ezzel sem foglalkozik senki..
Hiába a fenti állapot, gaztermesztésünk folyamatos, tetőzve ezt napi 2x öntözéssel
( bár legalább az öntöző hibájából legtöbb helyen már nem a gazt, hanem a járdákat
öntözzük... )
-- SZMSZ-ünk ( olyan amilyen ) még mindig módosításra vár, bár azt hiszem a fentiek
alapján ez a legapróbb problémánk.


Üdv

Tiger
Morinus1 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1790
Malomdombi lakos vagyok es a lakoparkot a Mock hazgondnoksag uzemeltette. Mire eszbekaptunk le akartak zarni a kozmuveket(gaz, viz, villany), mert el fogyott a penz es nem tudjuk, hogy hova lett. Most valtottunk uzemeltetot, mivel a szerzodes kotelezett minket az egy evig valo alkalmazasukra. Nem tudnak elszamolni sok-sok millioval es allitolag ezt nem eloszor csinaljak. Kerem onoket, hogy gyakran ellenorizzerk oket!! A malomdom lakopark (Arpadfold, XVI) lakosai a fent emlitetteket meg tudjak erositeni.
Szilvoka Creative Commons License 2008.05.09 0 0 1789
Kedves szomszédok!

Tegnap késő estig buliztak valakik az erkélyen elég hangosan, nem tudom, mást is zavart-e.
Vagy a KH 3-ból a KH 4 felőli oldalon, vagy fordítva, tehát a KH 4-ből a velünk szemben (KH 3) lévő oldalon.
Bárkiről is legyen szó, azt hiszem, nem hétköznap este éjfélkor kéne hangosan bulizni az erkélyen. Elég baj az, hogy már egy pisszenés is visszhangzik a 2 ház között, ugye nem kell mondanom, hogy visszhangzott tegnap éjjel a hangos bulizás.
Ahogy melegszik az idő, egyre inkább nyitott ablak mellett próbálna aludni az ember, de így nem lehet.
Arra is megkérném az egyik KH 4-es lakót tisztelettel, hogy a gyerekeit ne az erkélyen tomboltassa ki (konkrétan kutyaugatósat játszottak), mert nagyon felerősíti az amúgy sem kis zajt a 2 ház közelsége!
Köszönöm a megértést.
hal27 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 1788
Sziasztok
Akit erdekel Kiralyhago IIIban van egy elado lakasnuk, tulajtol,. IIemelet, 52 nm, 10nm terasszal, garazzsal.
vaszilij zajcev Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1787

Sziasztok!

 

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy kinek mekkora csalódást okozott a lakópark illetve mennyit csúszott az átadás és a beígért dolgokból mennyi teljesült.

Erősen gondolkodtam a Királyhágó 4-ben, de szerintem használtat fogok venni. Végülis amiben most lakom az is használt és teljesen jó.

kbalage Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1786
Lehet, hogy akkor ő lesz akit keresek, a rendőrséggel való fenyegetőzés írásban is megjelent :) Remélem a közösgyűlésen lesz alkalmam nekem is beszélgetni vele :)
Előzmény: B.Krisztián (1785)
B.Krisztián Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1785

A minap egy "hölgy"két fehér kiskutyával kérdőre vont,az ő szerinte helytelen parkolásomért az általad említett helyen.Rövid helyreigazítás után:)sértődötten,a hatósággal fenyegetőzve elvonult.A furcsa az,hogy röviddel a történtek után,a  kutyái a K.II.-bejárata előtt végezték a dolgukat.Érdekes,hogy ez nem zavarta.

Remélem sikerült neki elolvasni a társasházi alapító okiratot,melyben ezek után,úgy gondolom nagyon sok érdekességet fog olvasni a közös tulajdonról.:))

Előzmény: kbalage (1784)
kbalage Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1784
Megkérném azt a kedves KH4-es lakótársat, sejtésem szerint az A, B vagy C lépcsőházból, akinek ekkora problémát jelentenek az autókijáratnál parkoló kocsik, hogy legközelebb legyen szives aláírni a szélvédőre helyezett barátságos üzenetét, mert így eléggé egyoldalú a kommunikáció. Mivel időt és energiát nem kímélve szerkesztette, nyomtatta, fogalmazta (bár itt akadtak problémák) a művét, úgy gondolom vétek lenne válaszolatlanul hagyni.
paca_1 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1783

 

Szia Hibiszkusz!

 

 

Nálunk is volt elég sok probléma még a beköltözés előtt amit hellyel-közzel kijavítottak, de még van javítani való. Amúgy kezdem megszokni, de ehhez kell még idő. Sok helyről viszont még mindig meglévő problémákat hallok, de remélhetőleg ezeket is megoldják majd.

A kert szerintem is szép, amikor ki van világítva egész jó kis hangulatot tud csinálni.

 

Üdv,

paca

Előzmény: Hibiszkusz (1782)
Hibiszkusz Creative Commons License 2008.02.26 0 0 1782

Ja, most már értem mi a különbség, ez így tényleg durva 7 hó előre  :( A szerződésben ez benne volt?

A lizingelési lehetőség is új dolog, nem mennek a garázsok, pedig nálatok jelentős akcióval árulták már.

Amúgy milyenek lettek a lakások? Hogy érzitek magatokat? Kivülről nem mutat rosszul, főleg este :)) Amennyire belátni, szép az udvar.

 

Üdv.:

H.

 

 

Előzmény: paca_1 (1781)
paca_1 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 1781

Szia Hibiszkusz!

 

 

Köszi a választ. A kk kiszámolásánál nálunk annyi a különbség, hogy előre, 7 hónapra számolták ki 300.-Ft-al és ezt az összeget kellett befizetni, amit abban az esetben, ha előbb bejegyzik a házat, az addig használt költségek levonása után visszakapunk. Nekem csak ez az előre 7X300.-Ft hónap a magas összeg.

 

Sajnos a KH4-ben egyáltalán nem lesz parkoló bérlési lehetőség csak lízing (lehet, hogy jobb, de a feltételeket még nem tudom).

Igazad van, az üzletekhez tényleg van parkoló (ezel semmi gond, az üzlethez tartozik), nekem csak az volt furcsa, hogy pár hétig nyitott volt a parkoló, nem szólt senki arról, hogy oda nem lehet állni, és aztán minden szó nélkül tényleg egyik óráról a másikra lezárták.

Az elintézési mód ami nekem furcsa.

 

 

Sziasztok,

paca

Előzmény: Hibiszkusz (1779)
Hibiszkusz Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1780

Szia Szilvoka!

Azt hiszem egyáltalán nem ír rá senki, nem müködik.

Én sem kaptam SZMSZ-t, házirend az abban lenne benne. Sőt, még ha nem tévedek jegyzőkönyvet, vagy határozatot sem, ahol erről szó volt.   :(((

 

Most leszünk 3 évesek, az utolsó lehetőség a garanciális munkák elvégeztetésére. Nagy csata várható?

Előzmény: Szilvoka (1778)
Hibiszkusz Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1779

Kedves Paca!

Nálunk a K-3-ban is 300 Ft volt az induló kk, azzal hogy kéthavi kk. megfelelő összeget kell a beköltözés előtt fizetni. Tehát ez 150 Ft/hó.  Ez egyszeri alkalom, az indulási költségekhez kell, hogy legyen a háznak bizonyos kerete az azonnali kiadásokra - szerintem jogos. El kellszámolni vele az első közgyűlésen a közös képviseletnek, mert nekik átutalja a HC ezt. Az első közgyűlésen már Ti fogjátok elfogadni a közös költséget. Addig is, az havonta 150/m2, ha jól sejtem.

Nálunk is pályázat utján nyert az első kk, nekünk nem jött be  :(( hátha Ti szerencsésebbek lesztek.

Ott is sok az eladatlan beálló a garázsban. Bérbeadással a HC szerintem azért nem foglalkozik, mert minden egyes projektre alakitott egy Kft-t, biztos lesz vagy már van Királyhágó IV. Kft. Majd idővel hirdetni fogják, hogy kiadók a garázsok.

Az üzletekhez szerintem kizárólagos használati jogot vehetett a tulajdonos a ház előtti parkolóban. A tervekben mikor meghirdették az egészet, valahol ezt olvastam.

 

Üdv.:

Hibiszkusz

 

 

Előzmény: paca_1 (1777)
Szilvoka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1778
Üdv a KH 4 új lakóinak!

A régi szomszédokhoz lenne egy kérdésem: működik még a belső fórum? Mert én már nagyon régóta nem kapok értesítést új hozzászólásról. Vagy a hiba az én készülékemben van?

Nagy a csönd a közös képviselőnk részéről is. Mi van az SZMSZ-szel, házirenddel? Vagy csak én maradtam le mindenről?

Sz.
paca_1 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1777

 

Sziasztok!

 

Mindenkit üdvözlök, még csak most találtam rá a fórumra, bár december óta "élvezem" a Királyhágót.

 

Sok hozzászólóhoz hasonlóan a mi beköltözésünket is megkeserítette a HC. Nagyon vártuk, hogy beköltözzünk, de hamar lecsillapodtunk.

Csatlakoznék azokhoz, akik nem tartják fair dolognak, hogy a közösköltség előleg kifizetéséhez kötötték a beköltözét, mert igaz, hogy a szerződésben benne van, de nem úgy, hogy a HC. csak a befizetés ellenében adja át a lakást. És ugyebár mindezt az utólsó pillanatban tudtuk meg, mert ahogy szokták, semmiről nem tájékoztatnak időben. Szerintem (és szakemberek szerint is ) egyébként a 300.-Ft-os díj egy új építésű ház esetében nagyon magas, ilyen magas árat jó régen épült házakban szoktak fizetni.

Egyébként ismeri valaki a Möck Kft-t? Állítólag pályázat útján nyertek el minket (a város túloldalán van a székhelyük)!

A másik észrevételem, hogy a teremgarász szinte kong az ürességtől, viszont a HC. nem hajlandó bérbe adni a parkolókat, mert ezzel nem foglalkozik. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy lízingelni viszont lehet. Az üzletek elől viszont rohamléptekben kellett elmenni, mert egyik óráról a másikra zárták azt is le!

 

Lehet, hogy csak én látom ilyen sötéten ezeket a dolgokat, de nagyon megkeserítik a mindennapokat ezek a dolgok.

 

Sziasztok,

paca

LVM85 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 1776
Szisztok. Úgy tűnik minden megoldódott. a telefonszámok és elér7őségek ott voltak a falon. Sikerült is elintézni a vizet, villanyt. Köszi mindenkinek a seggítségeket :)
A királyt hágó az vicces egy hely. :)
B.Krisztián Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1775
A villanyóra átírásához csak fel kell hívni az elmű-t,kijönnek és aláírjátok a szerződést.A vízórához "mellékmérős díjmegosztási szerződést"kell letölteni a vízművek honlapjáról,kitölteni,és elküldeni a MÖCK-nek aláírni.Ezután bevinni a vízműveknek.A gázártámogatáshoz nyilatkozatot szintén a MÖCK állít ki ha kéritek,melyet a gázártámogatási kérelemmel kell postázni.
kbalage Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1774
izé, szóval a villanyt és a vizet :) gáz csak a kazánba jutott :)
Előzmény: kbalage (1773)
kbalage Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1773
Én úgy tudom hogy központilag még nem intézték el se a villanyt se a gázt, és addig te nem tudod a nevedre iratni. Küldeni fognak egy levelet ha megvannak, és onnantól számítva lesz 15 napod hogy átirasd. A közös képviseletet ellátó cég nevét fejből nem tudom, de ha lemész a garázsba akkor pl a lift meg a tároló mellett is van kint egy papír amire ki van írva név elérhetőség stb.
Előzmény: LVM85 (1772)
LVM85 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 1772
Sziasztok!

A Királyhágó IV-be szeretnék beköltözni - nagyon sokat vátram rá - és el kellene intézni a villanyt, a gázt, stb. átíratni a nevemre. Igen ám, de kell a Királyhágó IV közös képviselőjének az aláírása. Hiába kérdeztem a home centereseket, nem tudták megmondani, ki az. Valaki meg tudná mondani, ki az illetékes, és mi a telfonszáma, e-mail címe?
Előre is köszi szépen, ha lehet, erre a címre is küldjétek el a számot/mail címet.

Miklós
klia Creative Commons License 2008.01.12 0 0 1771

Off!

 

Drága Hibiszkusz!

 

Mivel az email címed nem publikus, kénytelen voltam Rád keresni.

 

Kérlek, nézz be a "A van itt még valaki 1951-ből?" topikba, ami hosszú punnyadás után  éledezni látszik. Bejelentkezett Zsu, és 2008. január 31-re tali szerveződik.

 

Ölellek klia

 

 

Előzmény: Hibiszkusz (1763)
B.Krisztián Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1770

Sziasztok!

 

Lassan 3-hete hogy beköltöztünk,de még mindig megvannak azok a hibák amiket a jegyzőkönyvben az utolsó műszaki átadásnál leírtunk.Igaz ezek már csak apróságok.Addig ne vegyétek át a lakást amíg mindent ki nem javítanak,mert utána nyomukat sem fogjátok látni.Elég sokat fúrtak-faragtak karácsony előtt nálatok,azóta viszont csönd van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!