Keresés

Részletes keresés

kesztieszti Creative Commons License 2021.03.03 0 0 164

mi a Tengerszembe járunk, érdemes megnézned csak ajánlani tudom, magas a higiénia és sok a mozgás

 

https://tengerszemovi.hu/

mogyoróspele91 Creative Commons License 2020.08.02 0 0 163

A Látogatás a tudás birodalmába könyvek a diszlexia-prevenció korszerű könyvei. Egyedülálló sok tekintetben:
- végig színes oldalak, 152 A4!
- korszerű képanyag
- a szülők számára is világos, hogy mit kell csinálni, otthon is haszálható.
- európai színvonalú kiadvány bel és kültartalmában egyaránt.

Magyarországon a szülőknek be kell érnie párlapos iskola-előkészítő foglalkoztatókkal, általába több részt kell megvenni, hog yvalami erdményt is sikerüljön elérni általuk. Ezeknek a párlapos, párnaps fejlesztő füztecskéknek a feladata nem elsősorbana gyermekek segítése, hanem az, hogy a szülő megnyugtass magát az iskolára való felkészülés tekintetében.
Pedig ez általában kevés. Ez akkor derül ki,amikor sírva jön haza a suliból a gyermek és nem az első napon lesz ez, hanem később, amiko rnem tudja a feladatokat teljesíteni, pedig nagyon szeretné.
A Látogatás a tudás birodalmába 1-2 könyvekkel szülőként is profi iskola-előkészítést is tudsz adni gyemekednek.
A könyvek a szakemberek kezében a diszlexia-prevenció terápiás eszközei is egyben.
A Látogatás a tudás birodalmába könyvek a fejlesztőkönyvek új generációját képviseli:
A korszerű képanyagon túl, teljeskörűen tartalmaz mindent, amit a gyerekeknek tudni a kella sulira.
Ajánlott 5-7 éves gyermekeknek. Remekül használható és használják is montessori, Waldor óvodákban, iskolákban is.
Itt kapható, a nagy könyvereskedőknél nem, mert akkor nem lehetne ennyiért adni:
https://szilvia-logopedia.hu/page-latogatas-a-tudas-birodalmaba-konyvcsomag.php

https://szilvia-logopedia.hu

 

 

Ildikó.65 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 162

A Gyermekház Montessori Óvodában a gyerekek egyéni ütemben haladva, önállóan és személyes érdeklődéstől vezetve fedezik fel a világot. A különböző tevékenységeken keresztül minden gyermek természetes fejlődését, spontán érdeklődését és egyéni munkatempóját követve jut el a megismerés, a tudás szintjéig. Délelőtti tevékenykedéseinkben kiemelt szerepet kap az angol nyelv "oktatása". Az anyanyelv tanulásához hasonlóan ismerkednek a gyerekek az idegen nyelvvel. Az óvodáskor végére nemcsak megértik, de beszélik is a nyelvet.

A gyerekek, akiket a szüleik ránk bíznak, kiegyensúlyozott, derűs, önmagukban bízó, tanulni szerető iskolásokká válnak.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket óvodánkban, és itt a fórumon is a felmerülő kérdéseket!

Bar_b Creative Commons License 2013.03.31 0 0 161

Valaki?

Bar_b Creative Commons License 2013.02.11 0 0 160

Jó régi a topik, de hátha jár erre valaki.

 

A zuglói Montessori óvodáról szeretnék érdeklődni, kinek milyen tapasztalata van? Árat tud valaki? Milyenek az óvonők?

Előre is köszi

válóterem Creative Commons License 2011.06.28 0 0 159

Budapest Montessori Óvoda

 

Minden gyermek egyszeri és megismételhetetlen csoda. Önálló személyiség, akinek megvannak a saját igényei, a saját törekvései, saját céljai. Mi ebben segítjük őket:
Olyan környezetben, mely az élet minden területén felkínálja a megismerés és megtapasztalás lehetőségét.
Olyan tapasztalatokhoz segítve őket, melyek táplálják önbizalmukat, fejlesztik gondolkodásukat, problémamegoldó képességüket.
Olyan inspirációval, ami testüknek, lelküknek és elméjüknek egyaránt táplálékkal szolgál, hogy a megismerés örömét átélhessék, és életükben a tanulás helyébe léphessen.

 

Intézményünkbe a beiratkozás a szabad helyek függvényében, folyamatosan történik. Az érdeklődő szülőket, családokat, előzetes telefonos egyeztetés után szívesen fogadjuk egy személyes délelőtti látogatásra.

 

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ÓVODÁNKRÓL:
 

www.montessoriovi.hu

viyike Creative Commons License 2011.04.18 0 0 158

Sziasztok!

Szeretnénk bekerülni a békásmegyeri montessori oviba, de nem vagyunk benne a körzetben :( Tudna esetleg segíteni nekünk valaki, hogy hogyan lehetne ezt a problámát áthidalni? Esetleg bejelentkezésel a körzetbe? Valami ötlet vagy segítség? Előre is köszönjük :)

 

printy4913 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 157
Koszonom szepen, hogy beirtal! Annyi ovi letezik, es mindegyik jokat mond magarol... ezert jo olvasni ha valakinek szemelyes tapasztalata van!
Előzmény: illdii (155)
jefkoT Creative Commons License 2010.03.29 0 0 156
Ildi, ide járt Encsi? Mert én igen, csak akkor még nem montessori volt.:)
Előzmény: illdii (155)
illdii Creative Commons License 2010.03.29 0 0 155
Nagyon jó szívvel ajánlom az Eszterlánc ovit. Remek pedagógia, jó gyakorlati megvalósítás, kompetens és kedves pedagógusok, klassz hangulat - mi kellhet még?:)
Előzmény: printy4913 (154)
printy4913 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 154
Sziasztok! Nagyon regen volt itt hozzaszolas, azert proba-szerencse, hatha valaki benez. Velemenyeket szeretnek a sok sok Montesszori ovirol ami mar letezik. Nekunk angol-magyar ketnyelvu kellene, de minden tapasztalatot es velemenyt orommel vennek. Elore is koszi :)
Csillagzafir Creative Commons License 2008.03.15 0 0 152

Rákospalota, Újpest környékén keresnék óvodát. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna tanácsot adni.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 150

szia

nem tudod véletlenül a zuglói suli elérhetőségét vagy címét, nekünk az esne útba, mert mi is sulit keresünk?

írj légyszi privit, mert ide nem mindig jutok el

előre is köszi

Előzmény: illdii (129)
Cicafül Creative Commons License 2008.01.30 0 0 149
lányok, nem tudjátok, a csepeli montessori ovit hogy lehet elérni? sem telefonon, sem e-mailen nem veszik fel/válaszolnak már egy hete. azt hiszem, odamegyek személyesen, ha nem dobnak ki, már jó pont :)
lizi2 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 148

Sziasztok !

Új vagyok nálatok és most olvastam el a hozzászólásaitokat. A XI. kerületben lakunk és itt találtunk egy olyan iskolát, amelyik most indított montessori osztály. Végig jártam az összes kerületben található iskolát és nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a helyet. Minden reggel örömmel megyünk az iskolába. A tanító nénik és az iskola igazgató nénije nagyon lelkes a gyerekek nagyon szeretik őket.

Javaslom, hogy ezt az iskolát is nézzétek meg. Mi a tanév kellős közepén hívtuk fel az igazgatót, és fogadott minket és az iskolán végigvezetett, bemutatta a jövendő tanító néniket.

Az is nagyon tetszik, hogy az iskola nem zárt, nem kell délután az utcán állni ésőben, hidegben. Egyre több iskolában nem engedik be a szülőket az iskola területére. Számomra ez a börtönöket idézi.

Keveháza utcai Általános iskola

Dr. Ecsedy Andorné  Ági néni

XI. Keveháza utca 2.

204-08-54

 

illdii Creative Commons License 2007.10.01 0 0 147
Igen-igen, köszi, néztem őket is, csak nekünk ez pont iszonyat messze van, de hátha valakinek épp jó!:)

Ez pl. egy használható gyűjtemény:
http://alternativiskola.lap.hu/

Ezen belül a "Saját alternatív programú intézmények" közt is érdemes nézelődni.

(Nem tudom nem kéne -e átneveztetni ezt a topikot, vagy nyitni egy újat, mert ez ovis topik, és itt tkp off a sok sulis dolog...)
Előzmény: házsé (146)
házsé Creative Commons License 2007.09.30 0 0 146

alternatívának

www.meixner.hu

 

Előzmény: illdii (145)
illdii Creative Commons License 2007.09.30 0 0 145
Szia pynky!:))

Jó összejövünk itt tényleg:) Egyelőre én is csak annyit tudok, hogy Encsi poroszos államiba nem megy, de a többi még köd. Nálunk a kerületben az egyetlen olyan sulinak, ami elvben szimpi lenne, borzasztóan kétséges a jövője, így mindenképp rákényszerülünk a kifelé tekintgetésre.

Te amúgy a zuglói Montessorit, a Padlizsán utcai Heltait nem akarod megnézni (hogy ON-abbak legyünk;)? A legelső M. sulik egyike a városban, biztos nem lehet rossz...

Jó is, hogy van még 2 évünk, mert egészen biztosan sokkal több alternatív áltisi van, mint amiről hirtelen tudni, csak nem mindegyiknek annyira nagy a sajtója, mint a Kincskeresőnek, utána kell járni...
Előzmény: pynky (144)
pynky Creative Commons License 2007.09.30 0 0 144
Hú, lányok, fura, hogy már itt látlak titeket:)
De bevallom, én is keresgetem Julinak az iskolákat... Nálam most Winkler Márta iskolája a befutó, de elég messze van tőlünk... Ez mindig nagy dilemma volt eddig: Waldorf legyen v. közel legyen:) Eddig mindig a közeli bölcsit és ovit (önkormost) választottuk, és nem csalódtunk. Végülis ebben az időszakban a játék a fontos, és a lányom szerencsére nagyon jól eljátszik a társaival, az óvónő szinte egész nap nem is látja :) (csak amikor az elalvós simiért jelentkezik nála:)))
Iskolában viszont tényleg az ő személyiségének megfelelőt kellene találni... Ő hihetetlen léptekkel halad a matek területén (biztos a matematikus apjától örökölte), mozgásos dolgokban is nagyon tehetséges. Ezért gondolom, hogy hagyományos iskolába nagy vétek lenne beadni... Ott jól lenyesegetnék a szárnyait, megpróbálnák lenyomni átlagosra, mert az könnyebb :) (bocs, hogy ezt irom, de sok iskolában jártam órát látogatni, és ez a tapasztalatom... a tehetséges gyerek "csak" felesleges plusz munka -- nem tanítói rosszindulatból, csak mert éppen nem jut rá idő/energia/törődés -- pont most gondolkodtam rajta, hogy mekkora élmény volt nekem, hogy a Waldorfban az osztálytanító reggel minden gyerekkel kezet fogott üdvözlésként, és beszéltek pár szót-- ez egy sima iskolában eszébe sem jut senkinek, pedig csak egy apróság... esetleg tanáriban kávézás helyett)

Jaj, bocs, mennyit irtam:)))
Szóval: én is megnézném a Kincskereső iskolát, mert nagyon érdekel... A férjem arrafelé dolgozik, tudná vinni... Nagyon vacillálok rajta. (Juli évvesztes, most még csak középsős, még van egy kicsi időnk:)

Örülük, hogy láttalak titeket, régi ismerős kezdőküzdő-kismamák/anyukák:))

pynky
Előzmény: illdii (131)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 143
Köszönöm szépen!!
Előzmény: házsé (134)
cory Creative Commons License 2007.09.27 0 0 142
Köszi az infókat, körbenézek, mert helyileg is nagyon jó lenne, meg egyébként is... Hátha összejön...
házsé Creative Commons License 2007.09.27 0 0 141

de a google.hu-ba beírva legalább 2 látogatás részletes leírása jön fel. Abból nagyjából az ott folyó munkára rálátást kaphat a nézelődő.

( nem tudok linkelni )

 

illdii Creative Commons License 2007.09.27 0 0 140
Köszi!:)
Előzmény: házsé (139)
házsé Creative Commons License 2007.09.27 0 0 139

Winkler Márta: Iskolapélda

régi kiadás, nem tudom kapható-e még

 

Előzmény: illdii (138)
illdii Creative Commons License 2007.09.27 0 0 138
Milyen könyve? Mármint a suliról megjelent egy könyv? Tudsz esetleg erről segítségképp valami részletesebbet?
Előzmény: házsé (137)
házsé Creative Commons License 2007.09.27 0 0 137

van egy könyve, érdemes elolvasni, borzasztó nagy a túl jelentkezés

 

Előzmény: cory (133)
illdii Creative Commons License 2007.09.27 0 0 136
Hát ez az, hogy csak annyit, amit a NL-ban olvastam a suliról, az tetszett (nem poroszos, speciális tanterv, egyénre szabott értékelési rendszer, differenciált mindeféle), meg Vekerdy írt még ott róla, és mint követendő példát hozta fel, hogy lám, lehet jó sulit csinálni úgy is, ha nem Waldorf-Montessori-akármilyen, "csak" csinálnak egy nagyon korrekt alternatív nevelési tervet, és kigazolják az államinak a baromságait belőle.

OFF
Bocsi, tegnap irtó zizis napom volt, de ma már tudunk beszélni!
ON
Előzmény: cory (133)
illdii Creative Commons License 2007.09.27 0 0 135
szusza, az Eszterláncosok úgy tudom tényleg tervezik, de az óvoda helyiségébe értelemszerűen nem férne be, szóval kezdhetik előről a helykeresést az iskolának. De nyilván közeli helyszínben gondolkodnak, XI. ker. szintén.

Igen, Encsinek is van még 2 éve, én semmiképp nem akartam évvesztesként korábban suliba küldeni.

Ált. tavasszal szoktak lenni a nyílt napok, szerintem akkortájt lenne érdemes érdeklődnünk, és elmenni a szimpinek tűnő sulik nyílt napjára...
Előzmény: szusza123 (132)
házsé Creative Commons License 2007.09.27 0 0 134
márciusban 35E -t mondtak a nyílt napon, de valamennyire függ a létszámtól, ami elég alacsony.
Előzmény: Törölt nick (128)
cory Creative Commons License 2007.09.26 0 0 133
A Kincskeresőről tudsz valami infót? Egyelőre a neten nem nagyon találok semmit róla.
Előzmény: illdii (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!