Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2004.10.08 0 0 26
Már csak amiatt is, mert környezetvédők nem nagyon kaptak eddig.
Előzmény: Ghanima (24)
hippie.killer Creative Commons License 2004.10.08 0 0 25
Egy olyan szervezet vezetője ne is kapjon már Nobel Béke-díjat, amely az óvszerhasználat ellenzésével több százezer afrikai AIDS fertőzésért felelős. Ez tényleg olyan lenne, mintha Bush kapná meg.
Előzmény: Aszfalt Hasitó Döngölő (3)
Ghanima Creative Commons License 2004.10.08 0 0 24
Szerintem ez nagyszerű választás volt!
Előzmény: kábelbúvár (23)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.10.08 0 0 23

2004:

Egy kenyai ökológus kapta a Nobel Békedíjat 2004. október 8., péntek 11:32 Wangari Maathai az első afrikai nő, akinek az elismerést odaítélték. A környezetvédő azért kapta a díjat, mert ő vezette azt a kampányt, amelynek segítségével több tízmillió fát ültettek Afrika-szerte, hogy lelassítsák az erdők irtás miatti fogyását.

radio.hu

Antisystem Creative Commons License 2004.01.31 0 0 22
Akkor a cikk tvéedni méltóztatik :)))

Nominators and Campaigns
The following are entitled to nominate candidates for the Nobel Peace Prize:

Present and past members of the Nobel Committee and the advisers at the Nobel Institute.
Members of national assemblies and governments, and members of the Inter-Parliamentary Union.
Members of the Permanent Court of Arbitration and the International Court of Justice at the Hague.
Members of the Commission of the Permanent International Peace Bureau.
Members of the Institut de Droit International.
Present university professors of law, political science, history and philosophy.
Holders of the Nobel Peace Prize.
Observing the rules given in the statutes of the Nobel Foundation, the Committee does not publish the names of candidates.
- nobel.se

Pedig már írtam volna Szaddam Husszein jelölését, nehogy ez legyen az akadálya a megosztott Bush-Blair-Szaddam díjazásnak. Nincs köztetek véletlenül egy jogász-professzor????:)))

ÜdV

Előzmény: break2 (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.31 0 0 21
"Ha a svédeknek van humorérzékük, akkor Szaddam kapja Bush-al."

Humorérzékük az még csak lenne,de az a baj,hogy a dijat Osloban osztják ki a Norvég Nobelkommite döntése alapján.

Előzmény: Törölt nick (20)
csendes nagyapó Creative Commons License 2004.01.31 0 0 19
Ha Bush, vagy Blair kapná, az szégyen lenne a Nobel díjra. Remélem komolyan fel sem merül.
bubus Creative Commons License 2004.01.31 0 0 18
Ha Bush-t Nobel békedijra jelölik, akkor ugyanezzel az erővel akár Adolf Hitler is kaphatna posztumusz Nobel békedijat.

Hitlernek akárcsak Bushnak annak idején szintén volt bátorsága megtámadni egy tömeggyilkos, véreskezü diktátort (Joszif Viszárionovicsot ) szintén nemzetközi felhatalmazás nélkül.

break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 17
A topiknyitoban megjelolt cikk szerint barki jelolhet. De a pasas aki fogadja oket napit1500 ajanlast (es ellen) javaslatot kap emailen ezert szinte mar csak faxon vagy levelben kuldotteket nezi meg. Szoval, nosza, jelold akit akarsz, aztan hajra.
Előzmény: Antisystem (16)
Antisystem Creative Commons License 2004.01.30 0 0 16
Tényleg, ki jelölhet ilyen díjra? Én Szaddamot akarom, viccen kívül. Gondoljatok bele, hatalmas mennyiségű TÖPFE-jéből egyetlen darabot se használt fel, józanul belátva a helyzetét.

ÜdV

Előzmény: break2 (14)
Konrad Creative Commons License 2004.01.30 0 0 15
Nálad a zsidók, kommunisták már a spájzban vannak?
Nagyon szar lehet úgy élni, hogy egyfolytában szorít a szemellenző...
Előzmény: Aszfalt Hasitó Döngölő (13)
break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 14
AZ MTI is megtalalta a hirt

Az EU, Bush és Blair a Nobel-békedíj jelöltjei között

MTI
2004. január 30., péntek 20:01

Az Európai Uniót, George W. Bush amerikai elnököt és Tony Blar brit kormányfőt is jelölték a 2004. évi Nobel-békedíjra - jelentette be pénteken az oslói Nobel-intézet, a jelölések határidejének lejárta közeledtével.

Áradnak a jelölések, a jelöltek között számos új név van, akiket állam-és kormányfők illetve kevésbé eminens személyek terjesztettek elő - közölte Geir Lundestad, az intézet elnöke, a díjat odaítélő Nobel-bizottság titkára, aki a hagyományok szerint nem fedte fel a jelöltek névsorát.

A jelöléseket minden év február elsejéig kell a testülethez eljuttatni, a jelölésre jogosultak között az állam-és kormányfők mellett ott vannak minden állam törvényhozásának képviselői, egykori Nobel-díjasok, neves egyetemi tanárok.

George W. Bush amerikai elnököt és Tony Blair brit kormányfőt Jan Simonsen norvég parlamenti képviselő, a populista Progres párt egykori tagja jelölte azzal indokolva, hogy a két vezetőt "meg kell jutalmazni vakmerőségükért, hogy meghozták a szükséges döntést az Irak elleni háború megindítására az ENSZ felhatalmazása nélkül."

Az Európai Uniót a volt norvég kormányfő Thorbjörn Jögland terjesztette elő a május elsejével megtörténő keleti bővítés méltatásául.

A többi jelölt között van Ingrid Bétancourt, volt kolumbiai szenátorasszony, aki két éve a kolumbiai szélsőbaloldali gerillaszervezet, a FARC fogságában sínylődik, George Ryan, az amerikai Illinois állam volt kormányzója, aki enyhített az államában halálra ítélt valamennyi személy büntetésén, Oswaldo Paya kubai ellenzéki politikus, s az AIDS elleni harc támogatását zászlajára tűző érdekcsoport és dél-afrikai vezetője, Zackie Achmat.

Aszfalt Hasitó Döngölő Creative Commons License 2004.01.30 0 0 13
Csak egy tényt irtam le.(:-)
Ha már Bush, akkor ilyen alapon lehetne Fidel Castro is, vagy pufajkás Horn Gyula, vagy a nagy hős 57-es vallomásos Mécs Imre.
Nekem aztán tökmindegy.
Előzmény: break2 (7)
break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 12
es ne felejtsetek el lejjebb gurulni az angol levelert akar kund akar az en linkemen.
Előzmény: break2 (11)
break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 11
Muchas gracias, compadre.

Spanyolul kevesbe tudoknak angolul.

Előzmény: kábelbúvár (8)
Antisystem Creative Commons License 2004.01.30 0 0 10
Előbb én szeretném a legjobb női epizodistának járó Oscart...
:)))

ÜdV

ps: végülis támogatom, ha beveszik Szaddamot is 3.-nak. Bush-Blair-Szaddam Husszein minta béke apostolai:))))

kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.30 0 0 8
Oswaldo Paya

http://www.cartadecuba.org/paya_nominado_oficialmente_al_nobel.htm

Előzmény: break2 (6)
break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7
gr@: 4. hozzaszolasban behozni a "zsido" szot egy topikban aminek koze sincsen a temahoz. A legtobb topikban csak a 13-15. kornyeken szokott megjelenni.

Amugy tenyleg, emberek, ti kiket jelolnetek 2003-as evi teljesitmenye soran?

A Pápa szerintem tovabra is jo tipp. Olyan eletmu szinten; nem biztos, hogy a 2003-as evert.

Előzmény: Aszfalt Hasitó Döngölő (3)
break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 6
"Vilag bekai egyesuljetek!"

Persze 2004-es, de a 2003-as evre vonatkozik.

Hosszu i-t nem tudok irni azert nem volt a cimben.

Nem talaltam meg a jeloltek listajat. A cikk emlit egy parat, de kubai nincs koztuk.

Előzmény: zogu (2)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.30 0 0 5
Apropó, béka!

Kondor Katalin nem jelölt? :)

Előzmény: zogu (2)
Aszfalt Hasitó Döngölő Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3
Miért ne!
Sajnos a Nobel-dij osztás tiszta politika, 2003-ban Pápa helyett egy iráni ismeretlen ügyésznő kapta Béke Nobel-dijat.
Kertész Imre mert zsidókról irt egy könyvet, ha pl. a Mohácsi vészről irt volna akkor senki sem imerné, és nem kapott volna Irodalmi Nobel-dijat.
Politika, pénz, kapcsolatok.
Előzmény: break2 (-)
zogu Creative Commons License 2004.01.30 0 0 2
Nem értelek. Hát nem ők tették a legtöbbet tavaly a békáért? :-D
Előzmény: break2 (-)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.30 0 0 1
Úgy tud0m, 1 kubai ellenzéki is a jelöltek között...
Előzmény: break2 (-)
rosszpolgár Creative Commons License 2004.01.30 0 0 0
Kár, hogy 0 Háború Nobel díj van.
Előzmény: break2 (-)
break2 Creative Commons License 2004.01.30 0 0 topiknyitó
Ki vagyok akadva ezen: Remelem nem ok (Bush/Blair) kapjak.

Bush, Blair Among Nobel Nominees as Deadline Looms

President Bush and British Prime Minister Tony Blair are among nominees for the 2004 Nobel Peace Prize before a Sunday deadline for nominations despite failure to find weapons of mass destruction in Iraq.

...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!