Keresés

Részletes keresés

Dixit Creative Commons License 2019.09.18 0 0 228

...

_pica_ Creative Commons License 2014.03.31 0 0 227

OFF

mint már írtam.....

a hasonló feleslegesen nyomozgató és felmérést végző személyek miatt van egy két dezinformáció elhintve

amire általában a hozzád hasonló okostojások rá is futnak....:DDD

 

szóval felesleges neked bármire következtetni papi

 

ÉN nem akarom feltérképezni,hogy te merre jársz........engem nem érdekel.....mert lexarom

 

nem tartom magam meglett korúnak.... sem 61 évesnek... akármit írhattam volna

nem a koromra vonatkozott.... hanem megkérdeztem hogy 61 évesen nem lehet iskolába járni

tehát a 61 év nem az ÉN  koromra vonatkozott ha figyeltél volna...

 

 

az meg,hogy a dedós struccpolitikád <font color=red>x</font> használata késztet az sem zavar

 

Haralamos Creative Commons License 2011.04.25 0 0 226

időugrásos baromságokhoz..." 

 

Már régen nem kitalált középkor, időugrás, hanem időcsúszás...

 

Történelmi időrétegek egymásracsúszásza, amelyet nem vettek észre az illetékesek.)

 

Minden kultúrában más és más. Ezért jó a Szent királyok leleteinek c-14-e, míg a "honfoglalóké" 200 évet hibádzzik...

 

Azért jó a besenyők c-14-e mert 200 évvel a magyarok utánra teszik őket;

 

Salamon, László, Kálmán, István idejére.) 

Előzmény: Afrikaans8 (221)
Haralamos Creative Commons License 2011.04.25 0 0 225

Nem mondod...

Előzmény: Afrikaans8 (224)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 224

Külön fejezetet szentel a 14C-es kormeghatározás problémáinak. László Gyula szerint ezt a fejezetet tanítani kellene, annyira lényeges.

Előzmény: Haralamos (222)
Haralamos Creative Commons License 2011.04.24 0 0 223

Jav.: hallott...

Előzmény: Haralamos (222)
Haralamos Creative Commons License 2011.04.24 0 0 222

Aha, sosem halott a c-14-röl...

Előzmény: Afrikaans8 (221)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 221

Götznek semmi köze nem volt az időugrásos baromságokhoz...

Előzmény: Haralamos (220)
Haralamos Creative Commons License 2011.04.21 0 0 220

A kettős honfoglalás történelmi atlasza;

 

Hungária új történelmi atlasza,

 

Ha ezt Götz meérhette volna...

Punks Creative Commons License 2011.03.22 0 0 219

Nagyon is kezd számomra úgy alakulnia a dolog , hogy a Sumér , a Proto-Magyar és a Proto-Kinai nyelvek rokonságban álltak egymással , valamint egyes Kaliforniai , Közép-Amerikai és Dél-Amerikai nyelvekkel . Na de ez még egyenlőre teória ??????

Előzmény: taaltos (214)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 218

Jav.: (567-ben az ugorok már az alattvalóik a Volga alsó szakaszánál), s jó hetven évvel később kezd egy balandzsár nevű csoportjuk államot szervezni a Terek és Szulák folyó vidékén Kazária előzményeként

Előzmény: Afrikaans8 (217)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 217

Annyit tudok Götz nézeteiről, mint mindenki más, aki olvasta az 5 könyvet.

Kérdésetekre válaszolva, tudomásom szerint a DAI az egyetlen forrás a kangar háborúra, melyet különböző megfontolások alapján a VI. század közepe tájára lehet helyezni (talán nem véletlen az időbeli közelség Jinagupta és Ál-Zakariás tudósításainál). A forrás szerint a kangar támadás következtében a szabarok egy része nyugatra, a Khidmasz és Khingilúsz vidékére, a másik pedig attól keletre, vagyis szemmel láthatóan inkább délkeletre, Perzsiába mozdult el. Na most a kérdés, "hogy lehet az, hogy ha a besenyők a Kaukázuson keresztül jöttek Európába, keletről támadták meg a Volga jobb partján élő magyarokat", számomra pontosításra szorul, mivel tudtommal nem írja a kútfő, hogy a kangarok kelet felől támadták volna meg a szabarokat, simán támadhatták őket délről vagy akár északról is. Tehát a kérdés nem tűnik jónak. Ettől függetlenül ha keletről rohamozó kangarokról szólna is a kútfő, abban a képlékeny közegben az sem elképzelhetetlen. A kangarok transzkaukáziai jelenléte, átvonulása kielégítően dokumentált, a Volga alsó szakasza csak a türkök 60-as évekbeli hódításai nyomán látszik lezárulni (567-ben az ugorok már az alattvalóik a Volga alsó szakaszánál), s jó hatvan évvel később kezd egy balandzsár nevű csoportjuk államot szervezni a Terek és Szulák folyó vidékén Kazária előzményeként.

Előzmény: Nicsinyo (216)
Nicsinyo Creative Commons License 2011.03.21 0 0 216

Màr éppen szòvà akartam tenni, h annyi év alatt (hogy ez a topic nyilt) nem vàlaszoltàl egyszer sem a topiknyitò feltett kérdéseire. Arra ugyanis, hogy ô ellentmondàsokat fedezett föl Gôtz kijelentéseiben. Mivel én nem olvastam (még mindig) el teljes egészében köteteteit, most dilemmàba kerültem: vajon lehetnek dolgok, amikben Götz is tévedett ?

Mi a véleményed Neked, mint nagy Götz ismerônek, ebben a témàban igazàn adok a véleményedre.

Előzmény: Afrikaans8 (215)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 215

"Ha egyszer a Kárpátmedencében talált tatárlakai tablettek idősebbek, mint a sumér írásbeliség első leletei"

 

Götz éppen arról ír (részben Jakucs és Makkay nyomán), hogy a radiokarbonos törésvonal miatt mutatkoztak régebbinek a  késő Uruk-, korai Dzsemdet Naszr-korszakiaknál (Kr. e. 3200–3000 körül), ami a csapadékosabb időjárásnak, a vízben oldott ásványok magasabb koncentrációjának a számlájára írandó...

Előzmény: taaltos (214)
taaltos Creative Commons License 2011.03.20 0 0 214

 

 

Ha egyszer a Kárpátmedencében talált tatárlakai tablettek idősebbek, mint a sumér írásbeliség első leletei, és ezt a már "kialakult" időrendben nem hajlandók korrigálni, valamint az a tény, miszerint a sumér nyelv eddig feltárt ragozó szerkezetű nyelvi elemei megtalálhatóak a magyarban is, és nem utolsó sorban az, hogy a magyar rovásírás a tatárlakai, valamint ezek nyomán a későbbi sumér ( de a kínai ku-wen írással is ) genetikai kapcsolatban állanak - nos a kérdésem az lenne : hány éves is a kapitány ?

Előzmény: kispali57 (213)
kispali57 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 213

Sajnálom barátom, hogy laikusként ilyen határozott a műveltéséged. A sumerek európai kultúrára gyakorolt hatásával  kapcsolatosan csupán egy dolog tisztázatlan még: a tatárlakai lelet életkora. Mert ha az valóban 6500 éves, ahogy egyesek állítják ( s amiben én nem vagyok még biztos), akkor bizony nagyon nagy problémák vannak az eddigi történelemszemlélettel, mely pld. az írásbeliséget i.e 3 évezredre teszi. Ha fiatalabb, akkor pedig Götz Lászlónak teljes mértékben igaza van abban, hogy a mezopotámiai sumer kultúra az élelmiszertermelő gazdálkodás következtébeni túlnépesedés hatására először expediálisan, majd tömegesen széttelepült és egy meghatározott útvonalon eljutott a Kárpát-medencébe is. Ennek egyértelmű bizonyítékai a bányászati módszerek, a pecséthengerek, a vonaldíszes kerámiák stb. Hogy ennek a magyar nép etnogeneziséhez van e köze? Nos ez kérdéses, mindenesetre ajánlom mindenkinek, hogy messze kerülje el Badiny Jós Ferenc "alkotásait" e tárgyban.

Götz Lászlót pedig nagyon is komolyan veszik-ezért nem mernek vele érdemben foglalkozni.

Ő ugyanis, Badinnyal ellentétben nem úgy bizonyítja állításait hogy " í...gy volt mert ez teljesen nyilvánvaló.." hanem adatolja is, kimerítő részletességgel.

Természetesen e tárgyban mindenki olyan véleméynt alakít ki, amilyet akar (sajnos), de én mindenkinek javaslom, mi több kötelezővé tenném, hogy aki egyáltalán meg akar szólalni a magyar őstörténettel kapcsolatban, az először olvassa el László Gyula pár művét. Ő ugyanis részletesen ecseteli a kutatás nehézségeit, s azt, hogy olykor egy apró kis következtetést micsoda szerteágazó munka előz meg!

 

Tisztelettel: Bognár Árpád

www.tengrimovar.5mp.eu

Előzmény: turtur (106)
Helleluja Creative Commons License 2007.04.14 0 0 212

gacsat, gacsa, nem kacsa?

 na, Keleten kél a Nap(?) most most mi van? gacsa, el lett kapva, a kacsa nyaka? csak a könyvekből lehet bemásolni, s valakiknek, na nekem, aki nap -pali vagyok, még azt se, esetleg, igy,  mikor volt a legutolsó paraszt felkelés?

 gacsa, gécsér?

Előzmény: gacsat (211)
gacsat Creative Commons License 2007.04.14 0 0 211
Te itt? 1edül?
Előzmény: turtur (210)
turtur Creative Commons License 2007.03.29 0 0 210
Bizonyára unalmas lehet, hogy mindig keleten kél a Nap...
Előzmény: gacsat (209)
gacsat Creative Commons License 2006.09.19 0 0 209
Ha a másfél év kihagyás annak számít...
Előzmény: turtur (208)
turtur Creative Commons License 2006.09.18 0 0 208
Gyerekek, nincs itt valami zűrzavar? Ezt olyankor szoktam megkérdezni, ha fonálvesztés jeleit látom...
Helleluja Creative Commons License 2006.09.18 0 0 207

gacsat

 szegénkém kém kém... kell egy bizonyitván?

 gacsa....?

Előzmény: gacsat (206)
gacsat Creative Commons License 2006.09.18 0 0 206
nem tudok v'laszolni,mert elt-ntek az ;kezeteim.
Előzmény: Helleluja (205)
Helleluja Creative Commons License 2006.09.15 0 0 205

Törölt nickita?

 millen nostalgia? Naprakél vagy fekszik, vagy napraforgó?

 Nap - Panra pattan?

gacsat Creative Commons License 2006.09.15 0 0 204
 Talán úgy ,ahogy a honfoglaló magyarok is tették ezt a látszólag messzi aldunánál.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.07 0 0 203

Kiváncsi lennék hogy a Finn gyerekek az iskolában tanulnak e a közös ősőkről...

  Vagy egyátalán ök is így gondolják???

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.21 0 0 202
Götz nem tagadja a magyar-finnugor nyelvrokonságot.
Előzmény: csapó (201)
csapó Creative Commons License 2004.07.12 0 0 201
"Népünk kétségtelen finnugor rokonsága volt e nézet legfontosabb, de ugyanakkor egyetlen alátámasztása is."
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 200
Na, én sem vagyok a helyzet magaslatán, szóval az a "tartalom hiányában" inkább "a tartalom helyett".
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 199
A tartalom hiányában a stílust kritizálod. Nem tudom, mit kellene reagálnom rá.
Előzmény: csapó (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!