Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2012.08.11 0 0 114

A vaterán figyelni kell, most sokan árulnak hamis Ariel mosószert.

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.22 0 0 113

Hát én még mindíg inkább vajat szoktam venni, mint margarint. A margarint meg katalizátorban hidrogénezik, és megy bele egy csomó adalék. Ezért lesz kenhető hidegen is. De meg kell nézni, milyen az a vaj, ez tény.

Termelőtől -piacon- sem szivesen veszek. Nagymamámék szomszédja tejtermékeket gyárt a pincében, és azzal kereskedik a piacon. Láttam a "műhelyt", hát mit mondjak, a gyomrom forgott. És sokan vesznek tőle, mondván "házi túró" és társai. Azóta kerülöm a piaci árusokat is...

Előzmény: Zottjoghurt (105)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.21 0 0 112

Elszomorító. Egyébként egyszerű lenne megfogni őket. Ma már nem drága dolog egy digit gép. Le kell fotózni a kipakolt cuccokat, felette pedig a táblát. Ez bizonyíték.

Az "okításról" pedig felvételt kell készíteni, az se nagy dolog, a legtöbb telefon már tud diktafonként működni.

Undormány ez az egész társadalom úgy ahogy van.

Előzmény: oskar66 (107)
caterina3 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 111

Szia,

nem tudom, mennyi idős a hűtőd, de az sem lehetetlen, hogy kezd besz.ni. nekünk a régi hűtőnk, mielőtt tönkrement, megbolondult, és úgy hűtött, hogy abban is fagypont köré ment le a hőmérséklet egyesen.

Előzmény: Gyáva Nyúl (91)
borju Creative Commons License 2005.10.21 0 0 110
Mindenkinek ajánlom figyelmébe A leves hazudik című könyvet. Igen érdekes és tanulságos.
msmks Creative Commons License 2005.05.18 0 0 109
nem szabad semmilyen akcióra rámozdulni... kevesebb pénzért csak csökkentett értékű árut kapsz!
Előzmény: oskar66 (107)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.05.18 0 0 108

berakom, legfeljebb kitörlik, de nekem nagyon tetszett:))

 

tavalyi hir:

Hollandok ezrei kotorásznak ezekben a napokban kétségbeesetten a szemétben, kárhoztatva magukat, amiért felületesen nézték át a postájukat. Amszterdam híres a gyémántcsiszoló iparáról, az azonban még ebben a városban is szokatlan, hogy valaki gyémántot kapjon ajándékba, közönséges reklámlevélben, szóróajándéknak álcázva. Johan de Boer ékszerkereskedő cége tízéves jubileumát azzal a nagyvonalú gesztussal szerette volna megünnepelni, hogy négyezer vásárlójának karácsonyi üdvözlőlapot küldött. Kétszáz borítékot kibélelt egy kis kővel is – gyémánttal, illetve a bizsukhoz használt, a gyémánthoz igen hasonló cirkóniával. A nagyvonalú ajánlat arra kérte a vevőket, hozzák vissza a képeslapot. Akinek igazi gyémánt volt a borítékjában, megtarthatja, a bizsut pedig igazira cserélheti be – ígérte. Hatvanezer dollárt költött az akcióra. Csakhogy nem számolt az emberek lustaságával, közönyével és a reklámlevelek iránti utálatával. Miután mindössze harmincan hozták vissza a levelet, Boer felhívta néhány törzsvásárlóját, és így jött rá, hogy azok bizony egyszerűen kidobták a borítékot. Elmondta egy újságban, mennyire sajnálja, hogy ilyen naiv ötlete támadt. Azóta nála jobban már csak a pórul járt címzettek sajnálkoznak, és heves, ámde már fölösleges kutatásba kezdtek a kukában.

oskar66 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 107
Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Uj fiú vagyok, nemrég regeltem be, úgyhogy rögtön elnézést is kérek a terjengős "területfoglalásért", de szerintem a topic témájához közel áll a gondom, úgyhogy további szövegelés helyett beillesztem a weboldalamon mától fent levő képes beszámoló szövegét. Sztem nem magán-problémáról van szó.... "http://oskar.atw.hu A LEGKISEBB IS SZÁMÍT….. „A legkisebb is számít….-tacskó…..” alakította át nemrégen Boros a Sláger-Rádióban, napjaink egyik talán legförtelmesebben átverős cégének, a TESCO-nak a szlogenjét. Állítólag ezért az érintett megorrolt, opponált, stb. Úgy kell pedig neki, mert üzletpolitikája és –tisztessége kb. annyira veendő komolyan, mint ahogy őkelméék viselkednek… De, sok duma helyett, a tények: A tegnapi napon bevásárolni mentem a rákospalotai bevásárlóközponttal összenőtt TESCO áruházba. Kisebb tumultus volt a tejtermékek pultjánál, mint kiderült, a kitett reklámtábla miatt: Én is nekiestem „turizni a ládában, megnyugodva látván, hogy a sajtok lejárati ideje másnapra szól, tehát minden szempontból logikusnak vehető a kitett tábla szövege: Azután a többi vásárolt cuccal a pénztárhoz értem ahol fizetésre került a sor. A blokkról kiemelt részletek tanúsága szerint, a rajtuk szereplő EREDETI árat kellett azonban kifizetnem, reklamálásomra a pénztárosnő, majd az odahívott munkatárs is kioktatott arról, hogy a sajt az NEM tejtermék, a kiírás csak a zacskós, illetve a dobozos tejre értendő…. Ennyi. „Ügyes” mondaná Juszt László, az ördög ügyvédje c. népszerű műsorában. Én inkább azt mondanám, hogy pofátlan, hogy egyenesen szemét dolog az ilyen húzás. És itt nem a balfácán mezei önellátó agglegény-féle az érintett, hanem sok, kispénzű és sokgyermekes anya, család, nyugdíjas, stb. Akik esetleg nem is figyelnek a dologra, talán azt hiszik, hogy ez az ár már a csökkentett, sőt továbbmegyek, ha netán ők is reklamáltak (és volt ilyen vagy három is, amíg ott voltam) és ki lettek légyen oktatva, akkor talán a dátumot nem nézve gyereküknek odaadják a TELJES ÁRON lejárt terméket… Nem folytatom. Bízonyítani kéne, lihegné talán TESCO-vezetés ezt az állítást. Megtörtént. A blokk, a sajt cimkéjén levő adatok összefüggenek, egymást igazolják. És hogy a sok, erre illtékes vajon mit tesz ez ügyben? Szerintem azt, amit a TESCOék tesznek a vásárlók fejével: szarnak rá. Mert, manapság ez a sikk, a sok hangzatos duma mellett minden megy tovább. "
petike23 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 106

Go to piac -> termelők.

 

Vagy a Lurpak még, ami O.K.

Előzmény: Zottjoghurt (105)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.05.11 0 0 105

akkor csatlakozom:

Teavaj, (tehát nem a margarin).

Régen vajszínű volt, vaj íze volt, nemrég vettem egyet újra. (nemtom melyik márka)

Hófehér, íztelen valami... az állaga sem emlékezetet a vajra. Köszönöm nem kérek többet. Szerintem titán-dioxiddal színezik hófeherre, mint a szappanokat, hogy minél szebb legyen, az Andersen Consulting optikai-optimalizációs javaslata alapján.

 

 

 

Előzmény: freesleep (104)
freesleep Creative Commons License 2005.05.05 0 0 104
tejtermékek: döbbenten látom a dobozon, hogy barátom, a medvesajt is (sajtjellegű) élelmiszerkészíttmény.
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.05.05 0 0 103

Lehet, hogy az Andersen Consulting javaslatai alapján készítik, mint a joghurtot...:) Hogyan adjuk el a hulladékot, minél hatékonyabban fejezet.

Ime a bizonyiték: ..:--))

 

Múlt héten meghívtam néhány ismerősömet egy étterembe, ahol
észrevettem, hogy a rendelést felvevő pincér ingzsebében egy
kanalat hord. Kissé különösnek tűnt, de én nem
tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Mikor azonban a
felszolgáló pincér a kenyérrel és a terítékkel asztalunkhoz
érkezett, láttam, hogy az o ingzsebében is ott lapul egy
kanál. Ahogy a mi pincérünk visszajött, megszólítottam és
megkérdeztem tőle, mire jó az a kanál.
- Nos, - válaszolta a pincér, - az étterem tulajdonosai
felkérték a hatékonyságnövelésben ismert szakértőnek számító
Andersen Consulting-ot, hogy vizsgálják felül
munkafolyamatainkat. Néhány hónap statisztikai elemzés után
arra az eredményre jutottak, hogy vendégeink kanalaikat
73,84%-kal gyakrabban ejtik le, mint bármely más tárgyat az
asztalról. Ez tehát átlagban 3 kanalat jelent óránként. Ha a
személyzet fel van szerelve kanállal, akkor megtakaríthatjuk
a külön utat a konyhába, s ezzel mintegy 1,5 munkaórát
spórolhatunk naponta!
Éppen, hogy előadását befejezte, már hallani is lehetett az
evőeszköz által keltett fémes zajt, ahogy a padlóra esett. A
pincér azonnal kicserélte a kanalat a zsebében lévőre, és
így szólt:
- Látja, ha legközelebb a konyhába megyek, majd kicserélem a
kanalat, ahelyett, hogy most külön oda mennék!
Ez igen mély benyomást tett rám, miközben a pincér további
rendeléseinket vette fel. Ahogy ismét körülnéztem,
megfigyeltem, hogy az összes pincér nadrágjának a sliccéből
kilóg egy vékonyka kis zsinór, aminek okáról szintén
megkérdeztem az asztalunkhoz ismét odaérkező pincért.
- Nem minden vendég olyan figyelmes, mint Ön! Az említett
Andersen Consulting kitalálta, hogy a WC-n is időt
takaríthatnánk meg.
- Ezt hogy kell érteni? - kérdeztem csodálkozva.
- Nos, tudja, ha a madzagot rákötjük a ..., na, szóval érti,
akkor anélkül elő tudjuk venni, hogy a kezünket használnánk,
és ez által az idő 76,24%-át megtakaríthatjuk, mert nem kell
kezet mosnunk! Látja, ez az Andersen Consulting!
- O.K., ez remek - jegyeztem meg, - de ha a zsinór csak arra
való, hogy elővegyük, akkor, hogyan tesszük el?
- Nos, - súgta oda halkan - nem tudom, a többiek hogy
csinálják, én a kanalat szoktam használni...

Előzmény: papa50 (102)
papa50 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 102
Egy barátom szerint "havonta ki kell savazni a melencét" /gyomor/.
Erre a problémára ajánlom a Szegedi Paprikafeldolgozó
ZÚZAPÖRKÖLT
elnevezésű, kituggyamivanbenne, gusztustalan szinű, egyszerűen HÓTTBÜDÖS
40 dkg-os konzervjét.
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.05.03 0 0 101

á, nem. Pont ezért a csalás miatt, engem is feldühített...

egyék meg a műjoghurtjukat....ahogy megfőzték.

 

még emléxem, réges-rég, amikor még dínók legelésztek békésen a kietlen sztyeppéken, majdnem annyi eper volt a joghurtjukban, mint amit a reklámban bemutattak. Igaz aranyáron mérték, de legalább megvolt minden alkatrésze.

 

 

Előzmény: Wormie (100)
Wormie Creative Commons License 2005.04.25 0 0 100

:-))))) Remélem, nem vetted becses személyed elleni támadásnak... Nem állt szándékomban, akkor még nem ismertem a nickedet. :-)

Van/volt valami kapcsolatod a céghez, vagy csak szimpla fogyasztóként választottad ezt a nevet? :-)

Előzmény: Zottjoghurt (99)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.04.25 0 0 99

 

:--))

Előzmény: Wormie (98)
Wormie Creative Commons License 2005.01.10 0 0 98

Ez is átverés, de örömmel látom, hogy a GVH jól megnyomta a ceruzáját!

 

http://www.gvh.hu/index.php?id=3658&l=h

 

A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa a ZOTT Hungária Kft. (Budapest) ellen fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása miatt indított eljárásban tárgyaláson kívül meghozta az alábbi

határozatot

A Versenytanács megállapítja, a ZOTT Hungária Kft. a 2002., a 2003. és a 2004. évben a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított, amikor a "Jogobella" joghurtokat és a "Jogobella" joghurt alapú gyümölcsdesszerteket azonos csomagolásban hozta forgalomba.

A Versenytanács megállapítja továbbá, a ZOTT Hungária Kft. a 2003. és a 2004. évben a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított azzal is, amikor a "Jogobella" termékek joghurt jellegét hangsúlyozó televíziós reklámok nem adtak arról tájékoztatást, hogy azonos csomagolásban különböző termékek, joghurtok és joghurtnak nem minősülő joghurt alapú gyümölcsdesszertek kerülnek forgalmazásra.

A Versenytanács kötelezi az eljárás alá vontat 30.000.000 Ft (Harmincmillió forint) bírság megfizetésére, amelyet a határozat kézhezvételétől számított 30 napon belül a Gazdasági Versenyhivatal 10032000-01037557 számú bírságbevételi számla javára köteles megfizetni.

A határozat felülvizsgálatát a kézhezvételtől számított 30 napon belül a Fővárosi Bíróságnak címzett, de a Gazdasági Versenyhivatalnál benyújtható keresettel lehet kérni.


 

INDOKLÁS


A Gazdasági Versenyhivatal annak vizsgálatára indított versenyfelügyeleti eljárás, hogy a ZOTT Hungária Kft. megsértette-e a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény (a továbbiakban: Tpvt.) 8.§-ának és a gazdasági reklámtevékenységről szóló 1997. évi LVIII. törvény (a továbbiakban: Grtv.) 7.§-ának rendelkezéseit azzal, hogy "Jogobella" márkanéven, azonos vonalkóddal és külsővel, ugyanazon az áron két különböző összetételű terméket forgalmazott, illetve a "Jogobella" termékek reklámfilmjeiben az "ez aztán a joghurt" állítást tette.

 

...

 

Az egész határozat a fenti linken elolvasható - akit érdekel.

 

Wormie Creative Commons License 2004.12.29 0 0 97

Ma esti műsorajánlat:

 

MTV     21.20
MMM - Mi? Mennyi? Miért?
Átverések

Gyáva Nyúl Creative Commons License 2004.12.15 0 0 96
Hali, a hűtőben nincs mélyhűtő rész, úgyhogy biztos, h a "normál" részbe tettem. :)
Egyébként azon csak kicsit csodálkoztam, h megfagyott - merthogy az összes többi kóla, gyümölcslé stb. folyékony maradt - hanem inkább azt nem értem, h ha rendszeresen hagyok két-három napra kibontott (nem-CBA) tejet a hűtőben, és erre még nem volt példa, akkor ez a tej most miben volt más. De persze lehet a körülmények összjátéka is.
köszi mindenkinek, aki válaszolt.
Előzmény: petike23 (93)
petike23 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 95

-0,5 Celsius a tej fagyáspontja, tehát gyakorlatilag ugyanott fagy meg, mint a víz.

 

(a fagyáspnt nagyon pontos meglállapításával lehet megállapítani (többek között), hogy nem vizezték-e a tejet).

Előzmény: Zitka (94)
Zitka Creative Commons License 2004.12.15 0 0 94
Az is könnyen előfordulhat, hogy "túlhűt" a normál hűtő. Főleg, ha elutazott hétvégére, és egyáltalán nem nyitogatta az ajtaját. Nálunk is előfordul, hogy a hátső hűtőpanel mellett odafagy valami. A tejnek szvsz. ugyanannyi a fagyáspontja, mint a víznek.
Előzmény: petike23 (93)
petike23 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 93

Helló,

 

a víz (ha víz volt benne) 0 fokon fagy meg.

Tehát nem a "normál" hűtőbe tetted.

Előzmény: Gyáva Nyúl (91)
Re-Peet Creative Commons License 2004.12.13 0 0 92
Selejt termék.. kihagyták belőle a fagyálló szélvédőmosó koncentrátumot... :)
Előzmény: Gyáva Nyúl (91)
Gyáva Nyúl Creative Commons License 2004.12.13 0 0 91
sziasztok, ahogy látom, a topik jó nagy része tejtermékekkel foglalkozik, ehhez csatlakoznék most én is. Elutaztam hétvégére és a hűtőben (nem a mélyhűtőben) hagytam kibontva egy fél doboz 1,5-ös CBA tejet. Ma reggel akarom önteni a kávéba, de furcsán zörög a doboz... jégdarabok voltak benne! Nem értem, ez h lehet - hagytam már így tejet elég sokszor, sosem történt ilyen, és a hűtőben hagyott üdítőkkel sem. Nem tudom, mennyi a tej fagyáspontja, de mivel most ittam életemben először CBA tejet (nem volt más a boltban), az nyilvánvaló, h más van benne, mint a többi tejben, amik sosem fagytak még meg. Elég vicces.
lord Creative Commons License 2004.12.03 0 0 90

meg kell várni amíg vízköves lesz és elfogadni bölcsen, hogy merre spriccel :)

 

 

Előzmény: Törőlt_nick (82)
LeifEriksson Creative Commons License 2004.11.17 0 0 89

 jó lenne, ha ilyenkor "társadalmi célú hirdetés" tarifájáért a GVH, vagy FVF hirdethetne az országos tv- és rádió csatornákon!!! Ezt szívesen támogatnám az adómból

 

Dettó...

Előzmény: Wormie (86)
malacgazda Creative Commons License 2004.11.17 0 0 88
Fú, a "Csízió"-val rondán megszívtuk mi is :(( Szerencse, hogy gyanús volt az olcsó ár, és csak keveset vettünk. A kukában landolt. Meg se fordult a fejemben, hogy van pofájuk nem sajtot adni, úgyhogy nem néztem az összetételt.

Amúgy a topik tárgyát képező termékek közül a legdurvább az Otto-katalógus hőskorában (kb. 10 éve) rendelt "sportlátcső" volt, ami a katalógusban kis, kompakt jószágnak nézett ki, pont olyannak, amilyen nekünk kellett. Hát, amikor megjött, akkor egy "Pif újság játékmelléklete" jellegű darab volt, zörgő lencsékkel, albániai színvonalú "összeszereléssel".
Előzmény: Wormie (85)
nebántschvirág Creative Commons License 2004.11.15 0 0 87
Amit megvásároltam, az egy lefolyótisztító volt. Ahogy hatott: a forró vízzel nem "lépett heves reakcióba" - belekötött a lefolyóba.
Wormie Creative Commons License 2004.10.22 0 0 86

Újabb tejtermékek az átverés kategóriából:

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/dnpm041021/

A Danone és a Parmalat megtévesztette a fogyasztókat

2004. október 21., csütörtök 16:23

A Versenyhivatal a Danone-t tízmillió, a Parmalatot hárommillió forint bírság megfizetésére kötelezte, mert reklámjaikban gyógyhatású készítményként próbáltak feltűntetni egyszerű élelmiszereket.

A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa csütörtökön hozott határozataiban megállapította, hogy a Danone Tejtermék Gyártó és Forgalmazó Kft. a Danone Activia és Danone Actimel, valamint a Parmalat Hungária Tejipari Rt. a KYR termékek reklámozása során a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított, amikor az élelmiszerként forgalmazott termékek egyes reklámjai gyógyhatás hamis látszatát keltették.

Megtévesztő

A Danone Tejtermék Gyártó és Forgalmazó Kft. a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított azzal is, hogy Danone Activia termékéről azt állította, gazdag fehérje-, vitamin-, kalcium- és foszforforrás. A Fodor József Országos Közegészségügyi Központ Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézete véleménye szerint a készítmény tápanyag-összetétele nem támasztja alá ezt az állítást.

A Versenytanács mindkét vállalkozásnak megtiltotta a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartás további folytatását, a Danone Tejtermék Gyártó és Forgalmazó Kft. esetében tízmillió forint, a Parmalat Hungária Tejipari Rt. esetében hárommillió forint bírságot szabott ki.

Évente többször

A versenytörvény alapján a Gazdasági Versenyhivatal ebben az évben is több alkalommal indított több élelmiszeripari céggel szemben eljárást a fogyasztók megtévesztésével és döntéseik tisztességtelen befolyásolásával kapcsolatban.

Ezek a vállalkozások jellemzően a fogyasztóknak szóló hirdetésekben és tájékoztatókban megtévesztő módon gyógyhatást tulajdonítanak a kizárólag élelmiszerként, s nem gyógyszerként vagy gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményként forgalomba hozható terméküknek.

-------------------------------------------------------------------------

 

Saját vélemény: jó lenne, ha ilyenkor "társadalmi célú hirdetés" tarifájáért a GVH, vagy FVF hirdethetne az országos tv- és rádió csatornákon!!! Ezt szívesen támogatnám az adómból.

 

Wormie Creative Commons License 2004.09.09 0 0 85

Igen, ez engem is felháborított! Ráadásul pár hónapja még sajtként árulták:

Goodlife és Delicatesse néven,  Marigold Hungaria kft a forgalmazó. Van vmi "Csízió tömb" is, ami "szintén zenész". 

Ezt a felsorolást találtam az egyikről, a szójazsír kb. 80% benne.

 

Az osszetevok aranya csokkeno sorrendben:
szojazsir
kazeinpor
kukoricakemenyito
sovany savopor
emulgalo sok (E452, E331)
konyhaso
etkezesi sav (E360?)
tartositoszer (E202)
szinezek (E160)
viz

Iszonyú apró betűkkel van csak ráírva, hogy élelmiszerjellegű termék. :-))) Vagy valami hasonló. De a sajtospultokban árulják, szegény nyugdíjasok meg röpülnek az olcsó "sajtra".

Előzmény: progress (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!