Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 50
Már Zorba is?

:-)))

Előzmény: ballib_a (49)
ballib_a Creative Commons License 2003.11.28 0 0 49
"AFP
Görög zsidó vezetők ismételten antiszemitának nevezték és élesen bírálták Mikisz Theodorakisz világhírű görög zeneszerzőt, amiért az kijelentette, hogy a zsidók a világon minden rossznak az okozói. A zeneszerző Izraelben is nagyon népszerű – teszi hozzá a francia hírügynökség. "
Előzmény: Hayloft Ezekiel (47)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.25 0 0 48
A friedman bortány kapcsán Stephan Lázár tollából:

"A Friedman-affér óriási hullámokat kavart.
A német médiavilág frontharcosai közül senki sem helyezte olyan magasra az erkölcsi mércét, mint ő.
Nagyképűsége, tévedhetetlensége, udvariatlansága alig ismert határokat.
Eközben élvezte azt a származásából levezetett kiváltságot, amely megvédte a kritikától.
Jürgen Möllemann volt az egyetlen politikus, aki vette magának a bátorságot és kijelentette: senki nem növeli úgy az antiszemiták táborát, mint egy bizonyos Friedman úr, a maga intoleráns, gyűlölködő és nagyképű modorával.

A liberális Möllemann ezzel elfűrészelte maga alatt a fát, az FDP nem volt hajlandó vállalni a rizikót, hogy antiszemita váddal illessék, és kizárta soraiból a párt elnökhelyettesét, a volt szövetségi minisztert, sőt alkancellárt.
A CDU – amelynek Friedman aktív tagja – a párt ifjúsági szervezete révén nyilvánított véleményt először a botrányról.
Peter Tauber hesseni elnök felszólította Friedmant, hogy a drogvád tisztázásáig szüneteltesse tagságát.
Ha pedig bizonyítást nyer kábitószer-függősége, nincs keresnivalója a kereszténydemokraták között"

Előzmény: Hayloft Ezekiel (47)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 47
az alkudozás sem pénzről szól

igazából tökmindegy, hogy neked az alku valami lenézni való zsidó fortély, nem számít.

vajon miért nem állsz ilyen negatívan a tőzsdei alkusz kifejezéshez vagy a megalkuváshoz?

Előzmény: ballib_a (46)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.17 0 0 46
"Ez az izgalomról, a versengésről szól. Olyan, mint egy sport."

a sport , a tiszta sport alapvetően nem pénzről szól.

Előzmény: Összeesküvő (42)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 45
teljesen igazad van, nem a dolgok olcsóbb megszerzéséről szól a dolog.
Emellett számtalan más hobbim van amelyekkel szívesen foglalkozom szabadidőmben, ez csak egy közülük.

Mellesleg (én kereskedő volnék) a szórakoztató alku keretében hozzájutotam már dolgokhoz amelyeket az alku miatt vettem meg, de kemény pénzekért adtam el olyannak akinek szüksége volt a cuccra. És egy hohner tangóharmonika van itthon amit már nem akarok eladni, megszerettem :)))

kalebnek:
Persze hogy általános volt az alkudozás, hiszen egy háztartást jól vezetni az valami volt. Ehhez hozzátartozott az alkudozás is.

Előzmény: Összeesküvő (42)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 44
az életcéljuk nekik sem ez volt.
Mivel nem akarod érteni vagy nem vagy képes felfogni, hagyjuk ezt a témát.
Előzmény: ballib_a (39)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 43
off
inkább úgy fogalmaznék, hogy jártam ott és sokat beszlégettem a katalánokkal. Egy hölgy barátom oda ment férjhez egy katalán barátomhoz :))
az ott élés nekem az minimum 5 év.
Most tervezek Barcelonaba menni dolgozni,ha minden összejön.
Barcelona, Tarragona, Reus, Cambrils, (Salou-t nem számítom mert az nyaralóhely elenyésző benszülöttel)
on
Előzmény: Összeesküvő (41)
Összeesküvő Creative Commons License 2003.06.17 0 0 42
De miért BAJ, ha valakinek pont EZ a hobbija? Én például ólomkatonákat festek. Az elfogadható? Pedig az alkudozás bizonyos szempontból sokkal hasznosabb hobbi. Társaságban vagy, tornáztatod az agyadat, ilyesmik. Egyáltalán nem arról szól - vagy csak kis részben -, hogy olcsón jussál hozzá valamihez. Ez az izgalomról, a versengésről szól. Olyan, mint egy sport.
Előzmény: ballib_a (39)
Összeesküvő Creative Commons License 2003.06.17 0 0 41
Off

Éltél Catalunyában? Merre?

On

Előzmény: Hayloft Ezekiel (19)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.17 0 0 40
"Csak irni akart valamit az iroja...mint a New York Times..."

Nocsak, nocsak.

A NYT, mint eddigi liberális etalon.

Előzmény: Törölt nick (38)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.13 0 0 39
Na de nem ez volt az életcéljuk, de még a hobbijuk sem.
Előzmény: kaleb (37)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 38
Kedves Ipari Tusko,

ezt a masodrendusegi kerdest mar le lehetne zarni. Valoban van egy ilyen szelsoseges tomeg Izraelben, de nincsenek tobben, mint Magyarorszagon azok, akik eleve elitelik a zsidogat csupan szarmazasuk miatt. Ezt a gojok masodrenduek dolgot sokkal tobbet hallom itt az indexden, mint Izraelben. Az izraeli lakossag 75%-a nem vallasos, de a vallasosok tulnyomo tobbsege sem az a fekete kaftanos, akiket mindenki magaele kepzel, ha zsidorol van szo.
----------------

A cikk meg egy baromsag. Csak irni akart valamit az iroja...mint a New York Times...

Előzmény: ipari tusko (15)
kaleb Creative Commons License 2003.06.13 0 0 37
Jobb néprajzkönyvek megemlékeznek az alkudozás ritusairól. Alkudozott itt mindenki egykoron. Nem volt divat se virágárusnál se a piacon elfogadni a kiírt árat.

Ez egyáltalán nem a zsidókra speciálisan jellemző valami volt, teljesen általános dologról van szó.

Előzmény: ballib_a (36)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.13 0 0 36
Nem emléxem, hogy a nagyszüleim szerettek volna alkudozni.

És hogy csak az alkudozás miatt mentek volna vásárolni.

Előzmény: kaleb (34)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.12 0 0 35
igy van, mindkét nagymamám tud(ott) szívből alkudni, de a szüleim nem, nekem is mástól kellett tanulnom és a korosztályomból kevesen tudják, sosem kellett megtanulniuk, egészen megváltozott a kiskereskedelem, ahol ez régen normális, megszokott volt.
Előzmény: kaleb (34)
kaleb Creative Commons License 2003.06.12 0 0 34
Ez az alkudozás egy korosztályra jellemző. Ugyanúgy alkudoztak abban a korosztályban zsidók és keresztények. Vannak ilyen korosztályi dolgok.
Előzmény: ballib_a (30)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.12 0 0 33
stimmel, csak nekem nincs kertem, én kertészkedés helyett kijárok a piacra és alkudozom.

(a szakmám miatt úgyis kell mennem, csak így szórakoztatom magam)

Más meg kiugrik repülőkből, célba lő, lovagol, író-olvasó találkozókra jár, képeket fest, vagy gyufaszálakból felépíti a parlamentet otthon.

Előzmény: ballib_a (32)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.12 0 0 32
nekem olyan hobbijaimm vannak, hogy pl. kirándulás, kertészkedés, olvasás, színház stb.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (31)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.12 0 0 31
sajnálom, hogy nem akartad értni, fogd fel hobbinak, mindegy
Előzmény: ballib_a (28)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.12 0 0 30
mentalitás, azt hiszem jó szó.

de nem erről szól a cikk is?

hogy minden népnek más mentalitása van?

és hogy ez a mentalitás jellemző az adott népre?

Előzmény: kaleb (29)
kaleb Creative Commons License 2003.06.12 0 0 29
Ez mentalitás kérdése. A nagymamám még mindenről alkudozott. Engem feszélyezett a dolog, de ő élvezte. Mint ahogy nemzedékéből (1900 körül születettek) sokan, valláskülönbség nélkül. Változó és sokszínű a világ. Én pl. már (még?) nem tudok alkudozni.

Előzmény: ballib_a (28)
ballib_a Creative Commons License 2003.06.12 0 0 28
"az estek 70%-ban nem is a pénz miatt alkuszik az ember, hanem inkább vesz, csak alkudhasson "

hááát, ez is egy szemlélet.

én inkább akkor vásárlok, ha valamire szükségem van.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (26)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.12 0 0 27
tudom, hogy nagy izrael barát vagy, és értem azt is, hogy mire gondolnak akik az ottani életet nem értik vagy kényelmetlennek találják. Szerintem mindenkinek kell pár nap az akklimatizálódáshoz aki oda megy egy hétnél hosszabb időre.

De a rómában mint a rómaiak nem hülyeség... meg 40 év a pusztában is nagy éca

Előzmény: kaleb (22)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.12 0 0 26
leírnád, hogy mi ez a speciális zenei szubkultúra?
tényleg érdekel, hogy minek a központja izrael.

fagott? :)

Nekem is kicsit zöld, hogy mindenkivel inkorrektek, de ott van a központ... hát a gazdaság nem így működik általában.

Időnként itt van egy izraeli ismerősöm és ha itthon van, akkor nálunk lak. Rengeteget beszélgetünk és nagyon szeretem ahogy beszél, egészen más a habitusa, a mondatfűzése, gesztikulációja, hangsúlyozása. Persze sémi nyelv nagyon különbözik. De utána még napokig a bátyámmal használjuk a rega, beszerder, snie, balagan szavakat :))

Az üzleti tapasztalataidat nem tudom én alkudni két embertől tanultam az egyik egy tel-avivi orosz zsidó a másik egy erdélyből idetelepült magyar. Mind a kettőnek haláli dumája van. A kereskedelemből az alkut szeretem igazán, az olyan mint egy színdarab és meglepődnál, hogy hány helyen lehet alkudni. (az estek 70%-ban nem is a pénz miatt alkuszik az ember, hanem inkább vesz, csak alkudhasson :-) Nekem nincs velük szemben negatív tapasztalatom, nagyon erősen és okosan szokták védeni az üzleti érdekeiket, és én is erre törekszem. Üzlet. Ez persze nem azért van mert zsidók, hanem mert jó kereskedők.

Előzmény: ipari tusko (24)
Parano Ida Creative Commons License 2003.06.11 0 0 25
Kétségkívül meggyőzően hangzik az okfejtésed, miszerint az általad ismert speciális zenei szubkultúra egyik világközpontja Izrael, függetlenül attól (vagy esetleg éppen azért) mert a világ összes tájáról származó ismerőseid óva intenek az izraeli üzleti kapcsolatoktól. Zanzásítva. Igazíts ki, ha rosszul értettelek volna.

Nomármost - miért nem a többi világközpontban foglalkozol az üzlettel - netán azoktól is intettek az ismerőseid?

Végezetül: milyen szerencsés lehetsz te, hogy csak az egyik világközpont - az izraeli - ennyire alacsony üzleti nívójú hely.

Gondolod, hogy az izraeli világközpont azért alakult ki mert ott pocsék az üzleti etika, ellentétben az összes többi világközpontokkal, melyek viszont azért alakultak ki, mert ott (az izraelivel ellentétben) egyáltalában nem pocsék az üzleti etika?

Esetleg félreértettem volna amit mondani akartál?

Előzmény: ipari tusko (24)
ipari tusko Creative Commons License 2003.06.11 0 0 24
"Te azt vonod le ebből, hogy a zsidók (mind) tanuljon meg viselkedni, na ez baj."

Nem vontam le ilyen következtetést, szóval te se tedd helyettem:)

Egyet viszont sokan megtanulhatnának közülük; az üzletben való korrektséget:)

Többek között egy speciális zenei szubkultúrában tevékenykedem sok sok éve, melynek Izrael az egyik központja. Mégis az évek alatt a világ minden tájáról [szó szerint, Brazíliától Európán át Japánig és Ausztráliáig!] megismert emberek óva intettek a izraeliekkel való üzleti kapcsolatról; rettenetesen rossz a hírük, számtalan eset vált ismertté, ahogy átvertek komoly pénzekkel nem izraelieket.
Sajnos a dolog minket is elért, megismertük, hogy milyen az ottani üzleti kultúra:(
Pl. a szerzői jogok megsértésében magasan az élen állnak a világon.......

Ezen a téren úgy gondolom, hogy van min változtatni....

Amúgy csak egy kérdés; létezik e olyan kutakodás, hogy vajon az izraeli közösségek bizonyos attitűdjei, viselkedési normái, alkalmazkodási normái és gondolkodásmódja hozzájárul -e az antiszemitizmus terjedéséhez?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (19)
excusat Creative Commons License 2003.06.11 0 0 23
mondd, haver, de őszintén: a cikk tartalmának megértése tartott neked egy hónapig, vagy a gondolataid megfogalmazása ment ilyen lassan?

ballib_a 2003.06.11 11:23 (0)
Could anti-Semites be on to something? Jerusalem Post; Jerusalem; May 2, 2003; HILLEL HALKIN;

Igazán nem akarom elrontani az örömödet, de ha pl. a Rabin elleni merénylet utáni időszakból szemléznéd a Jerusalem Post cikkeit, olyan írásokat is találnál, amihez képest ez a topic-nyitásod kész cionista uszítás...

:-(((

Előzmény: ballib_a (-)
kaleb Creative Commons License 2003.06.11 0 0 22
Én nagy Izrael barát vagyok, ne érts félre. CSak azt is értem, miről beszélnek, akiknek valami bajuk van.

Most a Savuot-i időben írta egy rabbi, hogy bizony nem volt rossz ötlet az a 40 éves vándorlás. Mert most látszik meg a hiánya. Izraelnek még egy két dolgot tanulni kell. Olyan kamasz-állam. De mindennek ellenére van egy nagy előnye. Hogy megvan, létezik. Ehhez képest nem olyan elviselhetetlen, hogy vannak hibái is. (Amelyek egyéni szinten is néha megnyilvánulnak. De persze mindig van kivétel is.)

A magyarok hibáiról is lehetne beszélni. De nem teszem. Nem érzem hivatottnak magam rá. De aki látott már külföldön magyart, tud mesélni.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (20)
morbiczer Creative Commons License 2003.06.11 0 0 21
Nem, ez valószínüleg a "Very good country" fordítása. :(
Előzmény: F. C. King Bastard (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!