Keresés

Részletes keresés

Hegyimaci Creative Commons License 2006.01.31 0 0 41

Dr. Edward Bach angol orvos 1930 és 1936 között dolgozta ki új gyógyítási rendszerét, amely a betegségek kezelésének szinte minden területén forradalminak nevezhetõ újításokat hozott.

 Rendszerét a mai napig az õ neve után nevezzük Bach-virágterápiának.

 

 

Természetesen egy ilyen állítás, amely forradalmi újításnak nevez egy gyógyítási rendszert bizonyításra, vagy legalábbis magyarázatra szorul. Nem jelenti ez azt, hogy Dr. Bach mindenféle elõzmény, elõismeret nélkül, a "semmibõl" teremtett volna egy teljesen új rendszert, hiszen azon túl, hogy pályafutása elején - orvostanhallgatóként, majd sebészként - behatóan megismerkedett a hagyományos európai akadémiai orvoslás elméletével és gyakorlatával, késõbb a homeopátia eszmerendszere felé fordult, és ez jelentette azt bázist, amelyre saját gyógyítási rendszerét alapozta.

A homeopátia nyomai még ma is felismerhetõk, ha nem is túl markánsan. Amikor Dr. Bach úgy érezte, hogy a homeopátia sem teljes értékû rendszer (elsõsorban túlzott bonyolultsága miatt, ami a tradicionális gyógyítási rendszerekhez hasonlatosan teljesen kiszolgáltatja a beteget az orvosnak, valamint gyakorlatilag végtelen, folyamatosan bõvülõ gyógyszerkincse miatt, ami egy ponton túl törvényszerûen áttekinthetetlenné teszi a módszert) Samuel Hahnemann elveit mintegy továbbgondolva fejtette ki nézeteit

Előzmény: Törölt nick (40)
Hegyimaci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 39

Sziasztok!

 

Jó lenne ismételten feléleszteni ezt a topicot..

Én tegnap este kaptam meg a cseppjeimet, önbizalomerősítő, önmegerősítő hatásoként főleg, aztán majd alkítunk még rajta.

alapozásként ez is megteszi..

 

szivesen meghallagatnám mások tapasztalatát is..de én is beszámolok majd..

Irjatok.

 

Maci

Thulya Creative Commons License 2003.06.20 0 0 38
Ulmus Bt. Amit Adept megadott címet azon ők vannak. Ők szervezik a tanfolyamokat stb.

Előállítás: az esszenciákat elő is kell állítani a növényekből illetve a forrásvízből. Kétféle módszer van, de a könyből úgy is kiderül majd.

Előzmény: Sophia_ (37)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.18 0 0 37
"Ulmus" ???

"Most hétvégén is lesz gyűjtő és előállító kirándulás." A gyűjtésről hallottam, de hogy "előállító kirándulás", az mit jelent?

Előzmény: Thulya (34)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.18 0 0 36
Nos, a lényeg tömören: néhány hete kezembe került a könyv erről a gyógymódról, majd miután elolvastam, megtaláltam a neten is.

http://www.bach-terapia.hu

Áttanulmányoztam a weboldalt, ennél több infóm nekem sincs a dologról.

Előzmény: Don Vittorio (35)
Don Vittorio Creative Commons License 2003.06.18 0 0 35
Hűha! Valaki leírná értelmesen, hogy miről is van szó?
Thulya Creative Commons License 2003.06.18 0 0 34
Ez így nem mindig stimmel. Itthon az Ulmus maga is szed és állít elő esszenciákat. Most hétvégén is lesz gyűjtő és előállító kirándulás.
Akit érdekel vannak tanfolyamok is, érdemes elmenni.
Előzmény: Törölt nick (15)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.17 0 0 33
Nekem is sikerült beszereznem, már tesztelem is:)
Előzmény: Törölt nick (17)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 32
Ez furcsa, elküldtem ismét.
Előzmény: PsichoTheRapist (31)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.06.15 0 0 31
Nem kaptam meg! :-(
Előzmény: Sophia_ (29)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.15 0 0 30
A bach cseppek nem homeopathiás elv alapján készülnek, igy nincs jelentősége a töménységnek, csak az információnak.
Előzmény: Thulya (18)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 29
Köszönöm, na és az email-t olvastad?
Előzmény: PsichoTheRapist (28)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.06.15 0 0 28
Nem baj, a magyal most nekem kellett!
Akkor az Olajbogyó: ELKÜLÖNÜLÉS
A túl kemény munka, vagy hosszadalmas érzelmi stressz, vagy betegség fizikailag kimerít. Az biztos, hogy szellemileg is kifáradik ilyenkor, de ennek is fizikai oka van. A testemtől érzem magam elkülönülve. Nem érzem a magaménak már. Csak be akarok mászni az ágyba és a fejemre húzni a takarót.
Előzmény: Sophia_ (27)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 27
Köszönöm, de én az olajfára gondoltam. A netről néztem a sorszámot az említett weblapról - azt hittem, egységes a sorszámozás.
Előzmény: PsichoTheRapist (26)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.06.15 0 0 26
Nálam ez a Magyal: ELFOGADÁS, a SZEMBENÁLLÁSSAL egyenrangú:
Nem engedem, hogy megkérdőjelezzék a hatalmamat. Ezt a dolgot azonnal rendbe kell hozni! Nem fogom megengedni magamnak, hogy elveszítsem az uralmat az életem felett még egyszer-SOHA!
Addig üsd a vasat, amíg meleg. Mozdulj! Azonnal csináld meg, vagy meggyűlik a bajod velem!
Előzmény: Sophia_ (25)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 25
Akkor a 15-öset kérném:)
Előzmény: PsichoTheRapist (24)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.06.15 0 0 24
Lehet! :-)
Az információ a lényeg, és mindegy, hogy rezgés, vagy gondolat szintjén jön. Sőt, szerintem a tudatososdás a fontosabb. Tehát, amikor valakit kezelek, akkor, ha szükséges, elolvastatok vele egy rövid szöveget, ami megfogalmazza a problémáját Bach szempontból. Ha megírod, hogy melyiknek a szövegét szeretnéd, akkor lehet róla szó, csak ne mind a 39-et. :-)
Előzmény: Sophia_ (23)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 23
"Sőt, elegendő az általuk tesztelt szöveges információt elolvasni, nincs is szükség a cseppekre!" - lehet erről bővebben, vagy nem fehér embernek való?:))
Előzmény: PsichoTheRapist (19)
Thulya Creative Commons License 2003.06.14 0 0 22
Nem tudom, én így találkoztam vele, nekem is pl. töményen nyomatták és gyakorlatilag tudom hogy nem csak nekem. Lehet ez kinez-ág függő?
Előzmény: PsichoTheRapist (19)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.14 0 0 21
Írtam:)
Előzmény: PsichoTheRapist (9)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.14 0 0 20
Sziasztok!

Úgy tudom, a homeopátia csak olyan esetekben lehet hatásos, ha nincs még elnyomva a betegség gyógyszerekkel, vagy akár gyógynövényekkel.
Mi a helyzet ilyen szempontból a virágterápiával?

Sophia

PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.06.14 0 0 19
Dehogy töményen! Sőt, elegendő az általuk tesztelt szöveges információt elolvasni, nincs is szükség a cseppekre!
Előzmény: Thulya (18)
Thulya Creative Commons License 2003.06.13 0 0 18
Sziasztok!

Nekem egy kicsit fura az ahogy a kinez használja a Bach esszenciákat. Miért van az, hogy a kinez töményen írja elő a használatát? Ahogy a homeopátiánál úgy itt is a higított a hatékonyabb, a magasabb (lelki) szinten dolgozó.
Tud valaki erről valamit? Akik belerakták a kinezbe, miért így rakták bele?

Üdv,
Thulya

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 17
Ulmus Bt. VII. Bethlen G. tér 3. 343-0838

Én innen veszem.

Üdv
Adept

Előzmény: Sophia_ (16)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 16
Én a M.o-i központra gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.12 0 0 15
A központ angliábn van. Mindenhol a világon ennek a higitása van.
Előzmény: Sophia_ (14)
Sophia_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 14
Sziasztok!

Örülök a sok hozzászólásnak:)
Azt szeretném előszöris megtudni, hogy ti is ebből a központból szerzitek be?
Engem egyelőre csak az eredeti érdekel.

Sophia

antropomokus Creative Commons License 2003.06.12 0 0 13
Kérek egy időpontot
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.12 0 0 12
Hát aki jár oldásra az megtudja... :DDDD
Előzmény: antropomokus (10)
Vigor Creative Commons License 2003.06.12 0 0 11
Nagyon egyszerű. Megnyalod a bélyeget.
Előzmény: antropomokus (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!