Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.10 0 0 24

18 éve senki

Csokis Creative Commons License 2003.06.10 0 0 23
Rali bátyó pénze nálam van. Egyébként pedig már az MTI is hoz minket.
Qqberci Creative Commons License 2003.06.09 0 0 22
Köszi Tzimbora!
Előzmény: rali (21)
rali Creative Commons License 2003.06.09 0 0 21
Felhozom
Qqberci Creative Commons License 2003.06.08 0 0 20
Igen, de még hívni foglak és akkor megbeszéljük a részleteket.
Előzmény: bolcsa (19)
bolcsa Creative Commons License 2003.06.08 0 0 19
5 elött valamivel kell a Nyugatiba mennem valakiért, lehetséges lenne akkor?????
Előzmény: Qqberci (10)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.08 0 0 18
Azt hittem, a Törzsasztalt többen olvassák. Egyébként 16-án reggel megyek ki, azt tudom elvinni, ami addig bejön.
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 17
szerintem a polfórumban többen rápörögnének a témára (ez csak egy tipp:)
Előzmény: Qqberci (16)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.08 0 0 16
Ja, és köszönöm az éber moderátoroknak, hogy kijavították a címet.
Előzmény: Qqberci (13)
Csokis Creative Commons License 2003.06.08 0 0 15
Kösz, rali bátyó, rendes vagy.
Előzmény: rali (9)
rali Creative Commons License 2003.06.08 0 0 14
Jó ez a topiccím.
Előzmény: Qqberci (13)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.08 0 0 13
Nem tudom. ZöPö mondta, hogy nem jó, én meg jobbat nem tudok.
Előzmény: Cheese (12)
Cheese Creative Commons License 2003.06.07 0 0 12
Miért, hosszabb töprengés után mi lenne szerinted az optimális?
Előzmény: Qqberci (7)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 11
Hogy mennyire pofátlanok, arra egy hír:

Koszorúzási botrány Kovásznán

Tegnap, a Hősök napján Kovásznán, az Ismeretlen román katona szobránál megrendezett ünnepségen az
RMDSZ nevében helyezett el koszorút a Szociáldemokrata Párt háromszéki vezetősége. Butyka Gyula, az
RMDSZ Kovászna városi szervezetének ügyvezető elnöke szerint Ioan Mugur Topolniţchi, a kormánypárt
megyei alelnöke az RMDSZ nevében piros-sárga-kék szalagos koszorút készíttetett, melyet két
alkalmazottja helyezett el a szobor talapzatán. Kovászna város RMDSZ-vezetői és magyar önkormányzati
képviselői felháborodásuknak adtak hangot, és jövő hét elején az üggyel kapcsolatosan tiltakozó
nyilatkozatot kívánnak közzétenni. Butyka Gyula híradónknak elmondta: ?Ilyen alapon akár atombombát is
ledobhatnak az RMDSZ nevében.?

Előzmény: rali (9)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 10
Veled tudok találkozni is. Csörögj rám kedden, nagy majd hívlak én.
Előzmény: bolcsa (8)
rali Creative Commons License 2003.06.07 0 0 9
Csokis - hétfőn a kezedbe adom a hozzájárulásomat.

Már még ezt a nyomorúságos szemét népséget...
Hogy is mondta az A E Bizottság?"Köpni kell..."

bolcsa Creative Commons License 2003.06.07 0 0 8
Valami egyszerűbb módja lenne a gyüjtésnek amihez nem kell csekkelni?
Qqberci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 7
Hirtelen nem jutott eszembe jobb és még ezt is elgépeltem (magyarszó >> magyar szó).
Előzmény: ZöPö (5)
Csokis Creative Commons License 2003.06.07 0 0 6
ATTN:
Málé a frímálén!
Előzmény: ZöPö (5)
ZöPö Creative Commons License 2003.06.07 0 0 5
Hmm, talán egy kifejezőbb topiccím segítene...

Írjatok egy telefonszámot, megbeszélünk egy gyors randit :-), kezetekbe adom az én szerény hozzájárulásomat.

Qqberci Creative Commons License 2003.06.07 0 0 4
No mégegyszer!
Előzmény: Csokis (3)
Csokis Creative Commons License 2003.06.07 0 0 3
Na, akkor én is felhozom, ha már úgyis kommunista szomabtot tartok. :-)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 2
No még egyszer megpróbálom...
Előzmény: Qqberci (1)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1
Ne tolongjatok...
Előzmény: Qqberci (0)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 0
És jó volna, ha nem nulla felajánlás érkezne...
Előzmény: Qqberci (-)
Qqberci Creative Commons License 2003.06.05 0 0 topiknyitó
Az anyanyelvhasználat támogatásáért
Újabb fejlemény az IGEN–DA-ügyben

Mint ismeretes, 2001. május 31-én Kolozsváron Herédi Zsolt és Füsy Katalin házasságkötési szándékát Vasile Gherman anyakönyvvezetô meghiúsította. A fiatalok összeadásának megtagadását Gheorghe Funar hivatalának alkalmazottja azzal indokolta, hogy a vôlegény (elôször a menyasszonya felé fordulva) kimondta a román DA mellett az IGEN-t is. Amikor a fiatalok kérték a ceremónia folytatását, akkor a hivatalnok a Tiszán túlra küldte ôket magyar nyelvet beszélni. Herédi Zsolt és Füsy Katalin beperelte a Gheorghe Funar által vezetett hivatalt, amely per még most is folytatódik, mivel mindkét fél fellebbezett az elsô bírósági döntés ellen. Nemrégiben a hivatal kérésére a pert átminôsítették közigazgatási perbôl polgári perré, aminek következménye, hogy a fiatalok 10 300 000 lej (mintegy 70 000 forint) illetéket kell hogy befizessenek rövid idôn belül. A fenti pénzösszeg elôteremtéséhez kérik a támogatást. A per megnyerése esetén a fiatalok vállalják a pénzadományok visszatérítését, vagy az adományozók szándékának megfelelôen rendelkeznek, pl. egy szolidaritási alap létrehozására. A fiatalok ügyvédje Eckstein-Kovács Péter kolozsvári szenátor. Adományaikat a vet@praemium.ro e-mailen jelenthetik be, illetve a következô bankszámlára utalhatják: BANCA TRANSILVANIA S.A. Sucursala Cluj Herédi Zita Hilda CONT LEI 2511000013804295 CONT VALUTA 2511001013804295

Megkerestük Eckstein-Kovács Pétert:

vet@praemium.ro
Téma: Da - Igen per

A Index nevű internetes portál "Jártál már Erdélyben?" című témájába tegnap valaki bemásolta azt a hírt, ami per átaklakításáról, és az ezért fizetendő illetékről szól. Rögtön felvetődött egy, a téma olvasói közti gyűjtés, de lehetőleg úgy, hogy ne hízlaljuk a bankokat az egyenkénti nemzetközi átutalás fizetésével. (Lenne annak a pénznek jobb helye is Önöknél.) Szóval összegyűjtenénk a pénzt Magyarországon, aztán valaki, aki úgyis megy Erdélybe -ilyenek azért sokan vannak köztünk-, elvinné, átváltaná, és
ott fizetné be a számlára. Kérdésünk ezért a következő: meddig aktuális a dolog, nehogy a gyűjtés buzgalmában lecsússzunk a határidőről.

Válaszukat előre is köszönettel várva:
Kocsis "Csokis" Péter

Válasza ez volt:

***
Feladó: Világszövetség Erdélyi Társasága
Téma: Re: Da - Igen per

Kedves Péter!
Az illeték egy részét kölcsönből fizették ki, így az aktualitás változatlan.
Üdvözlettel,
András Imre


Szóval aki úgy érzi, be akar és be tud szállni, írjon a csokis2@index.hu-ra, és küldjük a számlaszámomat, arra utalhattok. Csokis végzi a gyűjtést és ad adminisztrációt, én 16-án kiviszem a pénzt. Hadd lássát Funárék, hogy néhány forint nem lehet akadálya a magyar szó érvényesülésének.

Ha további részletek érdekelnek, megtalálod itt a 6506-ös hozzászólástól kezdődően

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!