Keresés

Részletes keresés

aattila Creative Commons License 2003.06.24 0 0 22
Én próbáltam a Vista 200-ast amikor először került hozzánk, nem volt az rossz. Igaz ezóta sem vettem, de ez nem a filmen múlott. Kölcsönadtam a Mju-II-t és láttam a képeket amelyek egy Kodak laborban készültek: amellett, hogy bíbor volt az egész, még életlen is. Persze elvittem a negát a FUJI professional kolossy téri laborjába ( Prontophot Stúdió )-nincs érdekeltségem benne !!!! - és hirtelen éles, színhelyes részletgazdag képeket adtam a kölcsönkérőnek...
Előzmény: Százbolha (21)
Százbolha Creative Commons License 2003.06.08 0 0 21
OK!
Így tényleg lehet tesztelni!!!
Előzmény: Vincent (19)
Vincent Creative Commons License 2003.06.08 0 0 20
És időmtől függően készíteni fogok 18x24-es teljes kockás kézi nagyítást is pár kockáról.
Előzmény: Százbolha (18)
Vincent Creative Commons License 2003.06.08 0 0 19
A hívógépet és a printert is én fogom kezelni, tudom mik a képességei.
Vistából csak két tekercset vettünk.
Talán rábeszélem valami profibb nyersanyagra, még gondolkozom.
Előzmény: Százbolha (18)
Százbolha Creative Commons License 2003.06.08 0 0 18
Tudom genya vagyok, de a labort fogod tesztelni...
Mit lépsz, ha nem éles 10x15 képeket kapsz majd kézhez??

Na jó... végülis arra jó, hogy előre lehessen látni a várható eredményeket.
De akkor még mindig megkérdem miért VISTA 200-at visznek Újzélenadra????
A repjegy hányszázalékából lehetne jobb nyeranyagot venni???

Tudom ne szóljak bele, de az mju_II olyan jó kis gép, többet érdemelne...

Előzmény: Vincent (17)
Vincent Creative Commons License 2003.06.07 0 0 17
Százbolha!
Oké! Próbafilm.
Igaz, tesztelni diával kellene, de az alapvető funkcióit negával is be lehet mérni.
És amúgyis színes negával lesz használva (odaát Új-Zélandon).

Amúgy nem tudtam bedobni a hívóba, jöv héten remélem.

Előzmény: Százbolha (16)
Százbolha Creative Commons License 2003.06.07 0 0 16
Vincent!!!

Miért VISTA 200-val tesztelsz???
------------------------

Inkább írd ezt: az első probatekercs....

bocs.

Előzmény: Vincent (15)
Vincent Creative Commons License 2003.06.06 0 0 15
Ma délután vettünk egy MjuII-t a nővéremnek.
Apró, könnyű, és aranyos. Kár hogy kikapcsoláskor elfelejti a beállított vakumódot. (vakutiltás 2 gombnyomás után). Exponáláskor elég zajos.
Az Ervába terveztünk menni, de beleütköztünk egy Photo Hall-ba. Itt 29,900 volt.
Holnap lehívom a próbafilm gyanánt belefűzött Agfa Vista 200-at.
Édes kis kamera, annyira tetszik, hogy nekem is kell egy ;)

Üdv,
Vincent

aattila Creative Commons License 2003.04.22 0 0 14
Hát akkor némi tapasztalat, ugyanis egy hete vettem én is egyet: a próbafilm Fuji Superia 200 ASA-s amatőr negatív volt, a labor a FUJI professional kolossy téri laborja ( Prontophot Stúdió ).
Most készültek el a képek és meg kell mondanom a gép többet nyújtott, mint reméltem. A képek igen élesek és részletgazdagok, teljes nyílásnál is jobbak, mint a Canon-Nikon-Minolta 28-80-as "középszar zoomjai" esetében. A képközéphez képest a szélek gyengébbek, de az apró részleteket is visszaadja, a kék égbolt és a zöld levelek találkozásánál sem mossa egybe a részleteket. Sötétedés a képszéleken van, de nem zavaró. A gép valóban hajlamos a rekeszt nyitva tartani egészen F2.8/125 értékig, úgy látom F4-et 1/250 esetén állít be. A mélységélesség hiánya néha zavaró, de bele lehet kalkulálni. Nyugodtan lehet az oldalsó AF sugarat is használni, a vízszintes vonalak széleinél mér. Én úgy gondoltam, csak 1.5m és végtelen között használom, de a 35 cm - ről készített felvételeket is élesre állította. Persze ilyenkor is nyitott rekeszt használ, így mélységélesség nincs. Az expozíciók pontosak, a "spotmérés" tényleg működik. Egészen gyenge fényben nem használtam, de úgy találom, hogy minden fotós használhatja SLR mellé, ha tisztában van a gép sajátosságaival. Szóval, ha a kis méret és súly fontos akkor egy kisméretű övtáskában érdemes elvinni:-)
Jó fotózást !
A.
Előzmény: aattila (1)
stsi Creative Commons License 2003.04.22 0 0 13
MINDENKINEK nagyon szépen köszönöm az infókat, megveszem a gépet. A Minoltát én is megtaláltam háromszázezer Ft felett akarták eladni a Reitter F utcában. Szóval az Olympus lesz a nyerő ( remélem ) A végtelen helyzet meglesz, mert eltakarom az AF ledet. Az elem nektek meddig tart, érdemes minden bakapcsolásnál kikapcsolni a vakut? ( ebben a Canon jobbnak tűnik ott a personal beállításban ilyeneket is le lehet tiltani.
Még egyszer köszönöm.
Előzmény: Képkovács (12)
Képkovács Creative Commons License 2003.04.22 0 0 12
A TC-1 mérete parányi, kb. egy doboz cigié: 99X59X29 mm, titán kabátja van, az ingzsebben is lötyögősen elfér. Rendkívül kezes darab, minden kezelőszerve egykézzel is használható, zsebből kirántva pár másodperc alatt tetszőleges korrekciókkal együtt üzemkész. Amúgy a ruhája design díjat is kapott valahol...
A fénymérőrendszere kiváló, velviával tesztelve is pont olyan precíz, mint egy 3%-os spottal bíró komolyabb slr. A parányi központi zára miatt hihetetlenül könnyű az expót megtartani: több alkalommal exponáltam vele berezgésmentes felvételeket 1/5-1/10 másodperces időtartományban is.
Az optikája kikapcsolt állapotban a gépházban csücsül egy fém védőlemez mögött :-)
Az ára az sajnos többszöröse a mju-nak, cserében külföldön gyűjtik, mint fotós ritkaságot :-)
Előzmény: Vándorbéka (10)
Vándorbéka Creative Commons License 2003.04.22 0 0 11
és az objektív védelme :)
Előzmény: Vándorbéka (10)
Vándorbéka Creative Commons License 2003.04.22 0 0 10
Mekkora a Té? Mert ez a mju2, ami itt hever előttem mintha...
És a dizájn + a kézhez állás...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 9
Hányszorosa is egy técéegy ára egy műkettőének?
Előzmény: Képkovács (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 8
dicsekedünk, dicsekedünk? :)))
Előzmény: Képkovács (7)
Képkovács Creative Commons License 2003.04.21 0 0 7
Igaz nem mju II, hanem
TC-1[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n], de pont arra jó, hogy kitűnő fix fókuszú másodgép legyen. Mindent lehet vele kézzel is állítani, van spot mérése, kézi és AF élességállítása stb. Az obija rajzban nem marad el a 2/28 profi lencsétől. :-)
Tök más világ, de használati értéke egyenértékű egy jó slr-rel.
Százbolha Creative Commons License 2003.04.20 0 0 6
alhazen, már szinte mindent elondott.

kb. fél éve egy teljes topicot teleirogattunk a témával. Keress rá.

-----------------

Összemérhető slr optikával???

Melyikkel???

A Minolta 35/2,8 sokkal jobb.
A mai divatos középszar zoomoknál talán-talán jobb.

Amit írtál ahhoz tökéletes.
Az a heppje, hogy f/2,8-val akar mindig dolgozmi. Ezért (is) 400ASA filmmel használom. Így napsütésben már kezd rekeszelgetni és a derítővakuzása is nagyobb határok között használható.

Az ár/érték aránya kiváló.
De szinte full automata, ebbe bele kell törödni.
Cserépe szinte mindig pontosan dolgozik.

Százbolha

Előzmény: stsi (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 5
hi stsi!
én már 4 mju-t vettem, pontosabban volt közöttük infinity stylus(amerikai elnevezés) is. hihetetlenül pontosan exponál, még a vakujával is. spot-mérést is tud.
tulajdonképpen egy esküvőt is lefotózhatsz vele. a képeken
egyre kell figyelni, hogy a nagylátószög miatt elhúz a kép szélein. a zoomot pótolja a laborban a képrészlet kinagyítás. ilyenkor a kép közepére jó tenni azt a részletet.
ami nekem hiányzik(nem amatőr vagyok):
>az obit nem lehet végtelenre fixen beállítani (ablakon át fotózás, az üveghez kell minél közelebb menni, pár centire),
>nem tudom az expó adatait, ez kevés fényben néha nagyon hiányzik,
>manuális beállítás.
összességében mégis jó gépnek tartom. hogy belefér egy farmer zsebébe, az egy akkora plusz...
ha kevés a fény, nagyon kell vigyázni a gép berázásának az elkerülésére. támaszkodni, ujjbeggyel exponálni meg nem moccanó géppel,...
erre jó segítség a 400-as film, bár én szinte mindig 100-assal használom. a múlt héten a tescóban majd 28000-ért láttam.
csak legyen elég pénzed filmre...
Előzmény: stsi (-)
Vándorbéka Creative Commons License 2003.04.18 0 0 4
Bár nem engem kérdeztél, szerintem ez a gép arra kitűnő. Én már láttam 30x40 cm-es nagyításokat és igen jók voltak. Hivatásosok is használják.
Előzmény: stsi (3)
stsi Creative Commons License 2003.04.18 0 0 3
Egy kicsit bővebben Mju:ll-ről, ha tudsz, az jó lenne...Állítólag SLR szintű a 2.8/35-ös objektívje, érdekelne mennyire megbízható szerinted? Olyankor használnám amikor a másfél kilós gépemet nem cipelném, de jó képeket szeretnék. Nem nagyíttatnám 10x15-nél nagyobbra, de a képminőségre kényes vagyok.
Ha lenne pénzem, Miniluxot vennék, de 30.000-nél többet nem áldozok a célra.
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: Százbolha (2)
Százbolha Creative Commons License 2003.04.18 0 0 2
Ha van pénzed, akkor inkább egy Ricoh-ot ajánlanék.
De az MJU II-sem rossz...
Előzmény: stsi (-)
aattila Creative Commons License 2003.04.18 0 0 1
http://www.geocities.com/jpmccormac/pscam.html

Jövő hét elején talán gyakorlati tapasztalat is lesz:-)

Előzmény: stsi (-)
Vándorbéka Creative Commons License 2003.04.17 0 0 0
Aszongyák igen jó kompakt gép.
Előzmény: stsi (-)
stsi Creative Commons License 2003.04.17 0 0 topiknyitó
Érdekelne a gép, érdemes-e megvenni SLR mellé, ha igen, akkor van-e amire használat során vigyázni kell.
Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!