Keresés

Részletes keresés

gzbotii Creative Commons License 2016.02.15 -1 0 42

Sziasztok.

 

Haverral megyünk Húsvétkor egy Gyergyószentmiklós - Chisinau - Triaszpol (Dnyeszter Menti Köztársaság) - Odessza - Dnyeszterfehérvár - Comrat - Gyergyószentmiklós túrára, kocsival.

 

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata,  Krími és a Kelet-Ukrajnai konfliktus után, hogy változott a közbiztonság, reggel még meg lesz az autó, mennyire és hol, mivel akar(hat) lehúzni...stb.

 

Meg úgy általánosságban, ha tudtok valami hasznos tanácsot...minden érdekel :)

T-boy01 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 41

www.azs.uapetrol.com/roads.html

 

aktuális benzinárak

borsalino Creative Commons License 2013.03.12 0 0 40

Hali mindenkinek! Az lenne a kérdésem,hogy:  A fiamat meghivták nyárra az Azovi-tengerhez fellépni egy rendezvényre és valszeg csak Kijevig lenne oda-vissza rep.jegye.Onnan vonattal vagy kocsival kellene tovább mennie. Mennyire jó és biztonságos mind a vonat mind az autózás arra felé? Na,meg kb.mennyibe kerülne a vonat Kijevből -Henicheskij-be? Előre is köszönöm a választ...

Csibi. Creative Commons License 2012.08.05 0 0 39

Sziasztok !!

 

Engem is nagyon érdekel Ukrajna , és szeretném egyszer bejárni !!

Az lenne a kérdésem hogy autós csoporttok nem - e szoktak indulni ?? Csatlakoznék hozzájuk autóval én is !!

Fikusz60 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 38

Sziasztok!

 

Kifejezetten komphajóról nem tudok, hogy lenne. Bár amióta én voltam akár az is lehet.

Mi valamikor úgy utaztunk, hogy váltottunk jegyet Várna-Odessa útvonalra és a gépkocsit a hajó orrára daruval beemelték. Ez bizony nagyon régen volt, de szerintem ez nem változott.

Amúgy mi is készülünk augusztus végén Ukrajnába.

 

Útvonal Beregsurány - Vinnica- Zaporozsje - Jalta- Odessa- és Moldávián és Románián át haza.

Előzmény: gymboy (35)
MvMax Creative Commons License 2012.07.02 0 0 37

Nem biztos, h ez érdemleges hozzászólás, de azért beírom :)

Nekem édesapám járt arra többször, pár éve, és az átkosban is. Szerinte ha többnyire betartod a szabájokat, és nem néznek seftesnek akkor nincs gáz. Persze lehetnek szemét rendörök, de a föszabáj az ha megérzik hogy van valami hasznod az úton, akkor abból ők is kérik a 'részüket', de ha csak sima turista vagy nem fognak piszkálni.

 

 

Amugy, nekem többször eszembe jutott ilyen túra, de sajnos vagy idő vagy pénz nem jutott rá sosem :( uh ha nektek sikerül mindenképp egy beszámolót elvárunk :)

 

SOK SIKERT!

Előzmény: gymboy (35)
perge Creative Commons License 2012.06.19 0 0 36

Vasárnap voltunk meccsen kint (DEN-GER) odafele fél óra, vissza (akkor Lengyelország felé) 20 perc alatt átléptünk a határt. Rendőrök nem okoztak semmilyen problémát sehol sem.

Beregsurány-Lviv-Sepin vonalon az út elfogadható minőségű, nyilván nem autópálya szint, de lehet rajta bátran közlekedni.  

Előzmény: BerhElek (34)
gymboy Creative Commons License 2012.06.14 0 0 35

Sziasztok!

Én a barátaimmal most tervezem, hogy ezt a nyarat Ukrajna felfedezésével szeretném tölteni. 

Mindnekép autóval mennénk, mert úgy kényelmesebb.. viszont sok olyan hozzászólásokat olvastam a neten, hogy a magyar autósokat folyamatosan lekapcsolják a rendőrök... .. erről ha vkinek van tapasztalata,kérem ossza meg, mennyire igaz, hogy tényleg baromság autóval Ukrajnába utazni?

 

az utitervünk: Budapest- Beregszász-Munkács-Ungvár-Vereckei hágó-Lemberg-Kijev-(utána talán Kharkiv)-Krími félsziget - Odessza - Hoverla (2061 m) Ukrajna legmagasabb csúcsa - Tisza forrás - Budapest

 

szóval tényleg bejárnánk az egész országot szinte..:)

 

Ehhez kérek ötleteket, információkat, tapasztalatokat

- mire kell figyelni határátkelésnél (Beregsurány)

- esetleg érdemesebb-e egy román-ukrán határon átkelni?

 

 

.................

felvetődik még egy olyan opció is, hogy a Krimi félszigetről Várnába mennénk komppal, tud erről vki vmit? mert én nem tlaáltam információkat még a neten.


BerhElek Creative Commons License 2012.06.08 0 0 34

Sziasztok, csatlakozom én is a kérdezőhöz: Tippek, útvonal? köszi!

 

Előzmény: perge (33)
perge Creative Commons License 2012.06.06 0 0 33

Hello,

EURO2012 kapcsán kérdezem, valakinek van közelmúltból tapasztalat Záhony-Lviv vonalon.

Előre is köszönök minden infót!

perissa Creative Commons License 2011.05.13 0 0 32

Sziasztok!..Valaki volt kint végül Odessában? köszi

Jency76 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 31
EGY MOTOROS ISMERŐSÖM MOST VOLT KINT. MI MÁRCIUSBAN KB. 613.544 DB KÁTYUT KERÜLTÜNK KI JÁREMCSÉJIG, Ő AZT MONDTA, HOGY EZEKET MOST MIND SZÉPEN MEGCSINÁLTÁK.

kÁR, HOGY MOST NEM LEHET SIELNI MENNI:(

aMUGY LEHET, HOGY ÖSSZEJÖN AZ ODESSA-JALTA UTUNK SZEPTEMBER ELEJÉN...

ÚTVONAL AJÁNLATOKAT SZÍVESEN VÁROK TOVÁBBRA IS
Előzmény: redi01 (30)
redi01 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 30

Készülünk a Tisza-forráshoz autóval ,szeretném kérdezni milyenek az utak!!!!!!!

nagyon járhatatlanok?

Esetleg,ha volt már valaki mostanában jó lenne megosztaná élményeit(jót-rosszat) minden információ érdekelne.

Kis Tirpák Creative Commons License 2010.08.17 0 0 29
Köszi
Előzmény: bpo-169 (28)
bpo-169 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 28
18 éves kortól bárki vezethet kinn,ha van jogsija.
Előzmény: Kis Tirpák (27)
Kis Tirpák Creative Commons License 2010.06.26 0 0 27
Sziasztok egy egyszerű infót szeretnék kérni...Mennyi idősnek kell lennie a jogsimnak,hogy vezethessek ukrajnában??...Nekem már 2007 óta van jogsim,csak B-ből még most lesz meg,és így ha megkapom akkor vezethetnék kint?Válaszaitok köszönöm.
Jency76 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 26
Köszi, moldovát kihagyom!

De ha a sok köcsög adósom nem fizet akkor lehet, hogy az út is elmarad!
Előzmény: kistyger (25)
kistyger Creative Commons License 2010.05.29 0 0 25
Bár Odesszában még nem jártam, de Nyíregyháza-Vásárosnamény-Beregsurány - ha betartod a kreszt, majdnem 90 perc (az út mellet folyó munkák, fakivágások, kitermelések, egyéb munkák, híderősítések, stb. miatt), ha nem tartod be a kreszt, akkor 40 perc.
Átkelés Beregsurányból Asztélyi oldalba: ha szerencséd van, akkor 10 perc. Ha nincs, akkor van vagy 2-3 óra (mint most is, amikor Pünkösdkor mentünk át autóval). Természetesen a diplomaták, benfentesek előnyt élveznek és a V.I.P. sávban előzhetnek és azonnal átmehetnek (én úgy elé álltam eaz egyik húszmillás mercinek, hogy kénytelen volt beállni a sorába. Hehe :))
Asztély-Beregszász távolság kb. 6 km. Ha nem állít meg a rendőr izzókészletet ellenőrizni, csesztetni, akkor vagy 5 perc alatt bent lehetsz, ha megállít, vigyázz, mert sokan azt is megkísérlik, hogy el akarják venni a jogsidat és következő hét elejére berendelnek a beregszászi bíróságra. Természetesen nem szabad odaadni, mert nem jogosultak elvenni, csak ha totál részeg vagy. De ezt sokan nem tudják, vagy inkább megalázkodnak.
Természetesen jó, ha vész-telefonszámok el vannak raktározva.
Cím: 90200 Beregszász, Bogdán Hmelynickij u.53.
Mobil: 06/30/867-3622, vagy kinti szám: 00-380-67-312-57-84 (Magyarországról), 8-067-312-57-84 (Ukrajnából),
illetve sürgősségi szám jogi vagy hivatalos eseteknél: 00-380-67-310-64-50 (Magyarországról), 8-067-310-64-50 (Ukrajnából). Ezeket nagyon sokan elfelejtik. Sőt, szinte mindenki túlzottan biztonságban érzi magát. Nekünk 1997 óta még sosem kellett egyik sem, de bármikor kellhet.
Beregszászból Odesszába az út Munkács - Szolyva - Nyizsnyij Vorota - Sztrij - Ternopil - Hmelnickij - Vinyica - Uman útvonalon (kerülővel) vezet, bár van rövidebb is. Útminőségfüggő a menetidő, és persze sofőr és gázpedálfüggő. A táv ebben az esetben 1005 km, de van rövidebb útvonal is, mivel ez egy északi kerülő. Van rövidebb útvonal is, de vállalnod kell, hogy bemész Romániába és Moldovába is. Akkor egy olyan 300 km-rel rövidebb.
Előzmény: Jency76 (21)
kistyger Creative Commons License 2010.05.29 0 0 24
Kicsit ráközelítettem... :)
kistyger Creative Commons License 2010.05.29 0 0 23

Figyeljétek a nyelvtant a STOP tábla alatt. Ott dolgoznak egymással, átjárnak egymáshoz évek, évtizedek óta, mégis ennyit ér a nyelvtudásuk.
Ez vár Beregsuránynál. (2010. 05. 22-én készült kép)
Jency76 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 22
Egyéb tipp?
Jency76 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21
Kérdésem az lenne, hogy merre érdemes menni a Nyíregyháza- Odessa útvonalon. És kb. meddig tart az út?

Választ köszi.
Jency76 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 20
Hello!


Mi most voltunk március 15-én bukovelben sielni! Az utazás alcíme lehetettvolna: "szar utakon a paradicsomba". Írtó sok a kátyú (és mélyek is) autóval a legtöbb helyen 70 körül mertem csak menni, mert valahol satufék után 10-zel lehet csak elmenni. Amugy az árak, sípályák ellátás csúcsszuper volt.
MvMax Creative Commons License 2010.04.02 0 0 19
Sziasztok!

Én most 10.én vagy 17.én készülök kievbe. Még nem sikerült dülőre jutni autó és vonat között.
Autóval a legnagybb félelmem a kievi utcán való parkolás... autóm nem nagy értékü (2001es polo) de nekem ugye értékes :) És hát a magyar rendszám rajta... szioval nem tudom. A másik meg a haladási sebesség, mennyire kell kátyu veszélyel számolni. Ha valaki esetleg tudnailyen témában tanácsot adni előre is köszönöm.

A vonatnak csak egy hátránya van szerintem az utazási idő hossza. 23 óra körül lenne nekem. amiben egy jókora határon valo dekkolás is van. Záhonyig venném a jegyet, majd záhony-csop, majd kint csop-kiev....

Ha esetleg valakit érdekel hazatértem után szivesen beszámolok a tapasztalatokról :)
neggga Creative Commons License 2010.04.01 0 0 18
ideje felfrissíteni a fórumot, mindjárt itt a nyár!!!
jó és rossz tapasztalatok, kihagyhatatlan és elkerülendő helyek
árak, szabályok, díjak, vízum, minden érdekel.
Kinek van friss tapasztalata?
covycovy Creative Commons License 2009.07.19 0 0 17
Senkinek nincs tapasztalata?
covycovy Creative Commons License 2009.07.16 0 0 16
Sziasztok!

Most először tervezem az utat Ukrajnába autóval. Minden tanácsot ötletet szívesen vennék. Elsősorban a határátkelők érdekelnének, várakozás stb. Kisbereznára (Maly Berezny) Ungvártól nem messze, megyek. Átkelőnek talán legkézenfekvőbb a záhonyi határátkelő. Előre is kösz az infókat.
eugen73 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 15

hello Stvrtok,

 

ahogy olvason szép nagy utat tettetek meg! Idén mi is gondolkozunk egy kissebb úton. Csak Odesszáig mennénk, esetleg onnan  Románián keresztül vissza. Az az ukrán benzinár igencsak vonzónak tűnik a román, bolgár benzinárakhoz képest :)

 

Járt valaki mostanában errefelé? Érdemes (1) autóval nekivágni, és biztonságos? A km önmagában nem tűnik soknak, csak ott a sok 'de' :-D

 

ha van valakinek tapasztalata, örömmel várom!

 

üdv, e.

 

Előzmény: stvrtok (14)
stvrtok Creative Commons License 2006.08.31 0 0 14

Három verdával mentünk tavaly, egy Opel Astrával, egy hármas VW Golffal és egy Fiat Doblóval. A Golf már öregebb volt egy évtizednél, az Astra valamivel kevesebb annál, a Doblót nem tudom, de I betűvel kezdődött a rendszáma. A három hetes túra során egyszer volt egy defekt (beleállt egy masszív szög a kerékbe), de az Oroszországban. A Dobló kipuffogója ugyancsak Oroszországban leszakadt, de ezt kevéssé az útviszonyokkal, mintsem az olasz autógyártás színvonalával indokoltuk (az orosz utak ugyanis jobbak az ukránoknál). Eléggé ránk járt a rúd, mert a Golf még kétszer elromlott nem az útviszonyokra visszavezethető okokból, de nagyvárosban könnyen találtunk olcsó szerelőt.

 

Részletek az utazásunkról amúgy itt. Képek nemigen vannak, de hamarosan várhatók...

Előzmény: Ludovicus (12)
Ludovicus Creative Commons License 2006.08.31 0 0 13
Most látom ki lehetsz :) Az egyik nem véletlenül egy kétautós kirándulás volt geográfus hallgatókkal és egy doktorandusszal, akit Lacinak hívnak? Engem nem ismerhetsz, de én is ott végeztem pár éve.
Előzmény: stvrtok (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!