Keresés

Részletes keresés

Jimbo Creative Commons License 2021.03.07 0 0 136

Sziasztok! Nagytestű kutyánk van, sarplaninac (sárhegyi) fajtájú. 12 éves, így az ízületei már nem az igaziak, az állatorvos tanácsára Aptus Aptoflexet használtunk nála, de most mintha romlott volna az állapota. Tudtok esetleg valami jobbat/erősebbet ajánlani? Köszi!

kovacsnatasa0525 Creative Commons License 2020.08.04 0 0 135

Sziasztok! Néhány napja írtam nektek 1 éves keverék, kistestű allergiás kutyusomról. Azóta a PLATINUM gluténmentes kutyatápot eszi ibériai sertés ízben, és hát egyértelműen imádja, de még várok a végső véleménnyel, hogy az allergiával mit csinált... Próbáltátok esetleg ezt a tápot, vagy bármelyik másik ízt? Mik voltak a tapasztalatok?

 

 

kovacsnatasa0525 Creative Commons License 2020.07.30 0 0 134

Sziasztok!

 

A kutyusom szinte minden táptól vakarózik. Hiába adok neki olyat, ami elvileg hipoallergén, nem akar működni. Főtt rizst szoktam neki adni az állatorvos javaslatára, ha eldurvul a dolog, de értelemszerűen ez hosszú ideig nem tartható. Van valakinek ötlete, hogy milyen tápot lenne érdemes kipróbálnunk?

 

A kutyus kistestű keverék, 1 éves kisfiú.

 

Köszönöm!

1980kg Creative Commons License 2020.03.02 0 0 133

Sziasztok!

 

Bernáthegyi kutyusunk bőrén fedeztem fel a mellékelt fotón látható fehér hólyagszerű elváltozásokat. Leginkább az oldalán és lábán találtam.

Utánanéztem bőrbetegségeknek de hasonló fotókat nem találtam. Mi lehet ez? Rühesség vagy élősködő okozta elváltozás?

Tegnap kapott egy Frontline kombót, talán az is segít ha bolha vagy más miatt lenne. Esetleg van valamilyen szer a bőr kezelésére ami segíthet?

 

Bujazliz Creative Commons License 2019.11.25 0 0 132

A pajzsmirigy rendellenes működését nem lehet meggyógyítani, csak a normális működési szint közelében tartani (hasonlóan a cukorbetegséghez). Ha pajzsmirigy alulműködése van, akkor élete végéig kell szedni a hormon gyógyszert, amivel a normális szintet lehet tartani.

Előzmény: AlmaPite (131)
AlmaPite Creative Commons License 2019.11.25 0 0 131

Sziasztok! Az lenne a kérdésem: Pajzsmirigy beteg kutyának, élete végig kell adni a pajzsmirigy gyógyszert?

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 130

Kutyán nincsenek foltok, csak fiatalabban nem vedlett ennyiszer és ekkora mennyiségben. Illetve az ürülékét sem ette meg ennyiszer. Talán kevesli amit kap?

Előzmény: vau1111 (129)
vau1111 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 129

Ekkora mennyiségű szőr nincs is egy németjuhászon :)

Vedlési időszakban tök normális, az én németjuhász keverékemből heti több alkalommal szoktam óriási mennyiségeket kigereblyézni akkor.

Egyébként meg a németjuhász egész évben nagy mennyiségben váltja a szőrét, azaz ha nem akarsz mindenhol szálló szőrcsomókat, napi takarítás szükséges.

Ha természetellenesen vedlik, azt meg nagyon hamar látod a keletkező kopasz folt(ok) miatt.

Előzmény: oldmumus_v.2 (128)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 128

Kérdés: mennyire normális az, hogy egy német juhász naponta kb. egy 20L kukányi bundát lehullat?

garf_ Creative Commons License 2019.02.17 0 0 127

én nagyon táp ellenes vagyok, és a Ferbelt ételeket javaslom. Nem olcsó,mert prémium kategória, de feltétlen jó minőség. Webshopból rendelhető https://www.ferbelt.com

Előzmény: anthrax13 (108)
m19 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 126

Sziasztok!

 

Van egy spániel keverék,6 éves kutyám. Kb 2 hete  megjelent az orrán a képen látható pattanás. Van -e valakinek hasonló tapasztalata,ha igen ,akkor mit lehetne ezzel kezdeni?  Állatorvoshoz eddig nem vittem el,mert egy egyszerű veszettség elleni oltásnál is hurokkal kell megfogni,és utána napokig trauma alatt van,ezért szeretném először valamilyen kenőccsel megpróbálni.

DogSurf Creative Commons License 2016.06.13 0 0 125

Sziasztok,

 

Ti tudjátok milyen csontot ehetnek a kutyák?

 

Olvassátok el a DogSurf legújabb cikksorozatának első részét:

http://blog.dogsurf.hu/a-kutya-vacsoraja-a-csont/

 

Üdv,

a DogSurf csapat

www.dogsurf.hu

https://www.facebook.com/dogsurf.hu/

silencetom Creative Commons License 2016.06.11 0 0 124

Sziasztok! A párom szüleinek van egy foxijuk, ami igazi "falusi kutya". Már 10 éven felül van, és sajnos elég hirtelen, néhány hónap alatt szinte teljesen megvakult, és hallani sem hall. Ez vajon a korral jár, vagy valami betegség lehet?Mellékelek egy képet a kutyus szeméről, hátha ez segít valamit. Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

 

anthrax13 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 123

jah es nem csak en hanem anyumek is ugy latjak,h egy het utan mar mintha javult vna az allapot az elmult ket es fel evhez kepest halistennek

anthrax13 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 122

Szia!

 

Mi sem voltunk nala szemelyesen,ieleg messze van egertol ill nincs a kutya kocsihozszoktatva.csinaltam sok videot + leirtam mindent amit tudtam es azok alapjan ajanlott kezelest,majd elutaltuk neki a kert osszeget.Egy probat meger sztem,hogy irjal neki egy levelet es ha szerinte tud segiteni,akkor mar csak rajtad mulik,hogy belevagsz vagy sem..hidd el nem ajanlanam,ha nem ugy vettem vna eszre hogy rettento segitokesz..pl nem kert elore penzt es majd kuld vmit cserebe,hanem kuldte a pontos kezeleshez szukseges dolgokat + infokat es en elutaltam a penzt neki..

diavolo16 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 121

Köszönöm a linket, s bár angolul egy betűt sem tudok, de ismerek olyat aki ezzel másként van! Egyébként én is gondoltam a lelki okokra, de el nem tudom képzelni, hogy mi lelki problémája lehet egy olyan kutyának, akinek a gazdája csak azt lesi, hogy hogyan tehetne a kedvenc kedvére! 

Előzmény: Erke715 (119)
diavolo16 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 120

Szia!

 

Nem volt kaja váltás, és állatorvosnál vásárol magas minőségű kutyatáppal van kezelve. A szerbiai ajánlást köszönöm, de nekünk nagyon messze van. (Ausztriában élünk) 

Előzmény: anthrax13 (118)
Erke715 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 119

Szia! Ha olvasol angolul, erre nézz rá: https://en.wikipedia.org/wiki/Lick_granuloma

A bordert elsők között sorolja, mint gyakori fajtát. Nálunk pointer-labrador mix lábfeje érintett. Kiinduló alapja egy egyszerű gombás ferőzés volt az orrán, amire injekciót kapott. Viszketést csökkentő krémmel is kentük (phlogosam ha jól emlékszem). A nyalakodás a lábán felerősödött és jó darabig megmaradt, mint pótcselekvés. Időnként kisebb fokban vissza-visszatér, ha kevesebb idő jut rá vagy ha zavarban van. Rendszeresen rászólok (finoman) ha nyalja, több aktív szellemi foglalkozást, több mozgást kap - ez lett a megoldás nálunk. Csak egy lehetséges ötlet. Sok sikert kívánok!

Előzmény: diavolo16 (117)
anthrax13 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 118

Szia!

 

Mivel eteted a kutyádat? volt esetleg váltás a nyalogatás kezdete előtt? Ilyeneket találtam lehetőségnek: porallergia, bolhaekcéma, ételallergia, vagy toklász, vagy sérülés.NYilván a toklász és sérülés kizárva ha mindig másikat nyalogat.

Keress normális orvost,már elnézést..Aki nem csak hüppög.. Tudok ajánlani egy homeopata dokit,vedd fel vele a kapcsolatot hátha van ötlete. Dr Szecsődi Ferenc. Szerbiában él,de nagyon segítőkész.. ( saját tapasztalat) email  címet tudok adni ha gondolod.Nem a homeopátia miatt ajánlom,hanem amiatt mert a mi kutyánknak más jellegű problémája van és jelenleg nincs több vizsgálat Mo-on amit meg lehetett vna csinálni rajta,de minden eredmény tökéletes.Egy orvos sem tudott segíteni,pedig nem 1-2-3 látta,vizsgálta az egyetemtől kezdve még pár helyig.Emberünk egy nap alatt "elvileg megtalálta a probléma okát" és elkezdtük a kezelést.Az hogy segít-e majd kiderül két hónap múlva so a hatásosságról nem tudok nyilatkozni egyenlőre.De mint doki,tetszett a hozzáállása és segítsége.

 

secedif@stcable.net

 

Allergia vizsgálat van már 10000 ért is,de azzal semmire nem mész.Egy normális olyan 60000 körül van tudomásom szerint.

diavolo16 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 117

Szia! Igen, ez a verzió is felmerült, de nekem kételyeim vannak. Egyrészt, nem mindig ugyanazt a mancsát nyalja, és nem mindig mindegyiket. Az állatdokinak is mondtuk ezt a lehetőséget, de Ő is csak hüppögött rá, és azt mondta, nem tartja valószínűnek. Ja igen! Két dokinál is voltunk és hasonló volt a reakció......

De ha mondjuk mégis allergia, akkor hogyan lehet kideríteni, hogy mire? De főleg, hogyan lehet kideríteni, hogy allergia-e?

Előzmény: anthrax13 (116)
anthrax13 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 116

Szia,

 

vhol úgy hallottam,hogy valamire allergiás lehet a kutya,annak lehet ilyen tünete..

diavolo16 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 115

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket=véleményeteket kérni az alábbi problémában: Van egy keverék border Collie-nk, aki állandóan a tappancsát nyalja. Hol egy egyiket, hol másikat, de mindig valamelyiket. Az állatorvos nem sok mindent tudott mondani, adott kenőcsöt, de nem használt. A sokadik kence sem........... Először volt egy kis pirosság az ujjak között, de elmúlt. A nyalogatás viszont nem..... Van valakinek valami ötlete, hogy vajon miért csinálja ezt a kutya, és hogyan lehet megszüntetni. Előre is köszönök minden értelmes hozzászólást!

anthrax13 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 114

Kicsit olvasgattam és elvileg a csontvelő gyulladást  a magas CRP szint kijelezné.És pont ilyen vizsgálat volt,amit említettem és mindent rendben találtak,de azért fölvetem ezt a lehetőséget még egyszer a dokinknak,hogy fölmerült és akad-e esetleg még specifikusabb vizsgálat erre vonatkozóan.

anthrax13 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 113

Halat milyet etet? A szálkák nem okoznak problémát? elnézést ha hülyeségnek tűnőket kérdezek.. :)

anthrax13 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 112

Értem,beszélek az orvosokkal,akikkel kapcsolatban állok a kezelő orvosunkon kívül és emelni fogok a csontos mennyiségén.

Megmondom őszintén,hogy farhátat azért nem adok,mert félek a csontoktól nehogy kárt okozzanak.Tudom,hogy nagyon sokan etetnek vele,de nekem nem szimpatikus a sok kis bordacsont,még ha nyersen puhák is és csak a főzéstől keményednek meg és törnek szilánkosan..

A legutolsó vérvizsgálat ( kb két hete) direkt arra is kiterjedt,hogy van-e gyulladás a szervezetben és nem mutatott ki semmi problémát.Ettől függetlenül mindenképp ezt is megemlítem a dokiknak.Ill megkérdem,hogy direkt csontvelő gyulladásra irányuló vizsgálat létezik-e és ha igen,akkor miként történik.Mert pl egy izületi tokból vett minta az a húzósabb dolgok közé tartozik tudomásom szerint és általában akkor szokták megejteni ha elszakad vmelyik szallag és amúgy is megnyitják a terület körül,bár lehet ezeknek semmi köze egymáshoz..

Nagyon köszönöm a válaszait!

Kerugma Creative Commons License 2016.04.13 0 0 111

Én egy kicsit növelném a csontos hús mennyiségét a szín hús "kárára". Nálunk a farhát és a nyers húsos halcsont vált be nagyon. A farhátnál azért vigyázni kell mert ha túl sok zsír van rajta hasmenést okozhat.

 

Kár, hogy az úszás nem megoldható az edzené az inszallagokat..

Nem lehet nála is csontvelő gyulladás?

Előzmény: anthrax13 (110)
anthrax13 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 110

Kedves Kerugma!

 

Köszönöm a válaszát!Nálunk a táp minőségével nem volt probléma,bár sok helyről hallottam.hogy a Royalban túl sok a fehérje..

Ezáltal léphetnek életbe az Ön által leírt dolgok.Laikusként én is ilyenre gondoltam korábban.Úsztatás sajnos nem lehetséges errefelé és sajnos nincs kocsihoz szoktatva és így ,h nehezen fekszik le a földre is,kocsiban tuti nem tudna fájdalom mentesen lefeküdni,utazni.Egy hónapja tértünk át a nyers étrendre.A napi adag felével kezdtük pár napig,hogy a gyomorsav megszokja a húst.Jelenleg 860 grammot kap naponta két étkezésre osztva, nem főzve.

475g hús( pulyka nyesedék,csirke zúza mix) 

250 g  csirke nyak

80 g belsőség ( marha vese,tőgy felváltva ill néha kevés máj)

60-70 g főtt zöldség ( brokkoli v cukkini v répa,a céklát most fogjuk bevezetni)

A testsúlya 49-50 kg így a 2% al számolva napi 1 kg ot kellene ennie jutalomfalatokkal együtt.De ha nem fogy le ,akkor maradunk ennél a mennyiségnél. Nem a tipikus barf v prey hanem egy orvos által javasolt arányok.Ön szerint emelnem kellene a csontos mennyiséget és csökkenteni a húst?

Továbbítom a válaszát ha megengedi az orvosunknak hátha tud javasolni vmit..

Kerugma Creative Commons License 2016.04.13 0 0 109

Kedves Antharax13!

 

Egy hasonló esetről tudok. Egy fiatal Sheltie kan esetében. Nehezen állt lábra, mintha fájtak volna az izületei vagy a csontjai. Ott a növekedési szakaszban nem megfelelő tápot kapott, túl magas volt a fehérje és a zsír tartalma. A kutyánál csontvelő problémát okozott.. abbahagyták a tápot és egy alacsonyabb fehérje tartalmúra tértek át. Az ásványi anyag tartalom nem változott.

 

Elképzelhető hogy nála is túl gyors volt a növekedés és az inszallagok  túl gyorsan nyúltak a csontszerkezet pedig nem lett elég sűrű, de csak tippelek.

 

A megoldást sajnos én sem tudom..  én az úsztatást javasolnám valamint a megfelelő Ca/ P arányt. A túl sok hús ( csont nélkül a foszfor felé tolja el az arányt, így a szervezete kevesebb kalciumhoz jut.) A főtt csont nem hasznosul olyan jól mint a nyers.

Előzmény: anthrax13 (108)
anthrax13 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 108

Üdv Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni,hátha találkozott már vki hasonló problémával.Megpróbálom lényegre törően leírni,mert amúgy sokat tudnék írni az tuti. Van egy 4 éves gyönyörű ivaros kan kuvaszunk.

Két éves korában tapasztaltuk azt a jelenséget,hogy terheléskor( pl kajás tál a földön volt és abból evett) a mellső lábaival topogott,kereste a kényelmesebb pozíciót.Miután megemeltük a tálat egy farönkre és nem kellett lehajolni a topogás megszűnt.

Ezzel kezdődtek a dolgok.Ma ott tartunk,hogy lefeküdni csak úgy tud,hogy ha vmelyik hátsó lábát maga alá rakja és nagy nehezen lefekszik.Fölkelés egyszerűbben megy.Sima leülés,fekvés már régen nem sikerült neki.

Eddig a következő vizsgálatokon vagyunk túl az idő elteltével.

csípő,könyék,térd RTG - minden rendben

diszplázia- negatív

szívférgesség- negatív

korai szívritmus zavar- negatív

lyme kór -negatív ( korábban elkapta a babesiat,de halistennek az injekciót időben megkapta és rendbe jött,de erre visszatérnék még)

gerincfestés ,CT -negatív ( az állatorvosi egyetem CT osztályának vezetője volt a diagnoszta)

több vérvétel,RF,CPR vizsgálat-rendben (nincs gyulladás a szervezetben)

Sokáig adtunk neki több fajta(egyszerre csak egy) zöldkagyló kivonatot kúra szerűen

Sok kuvasz TENYÉSZTŐVEL ( nem szaporítóval)  és orvossal beszéltem már,vizsgálták pesten is egerben(itt lakunk) is,de sajna senki nem tud semmit még csak tippelni sem,mert minden lelete teljesen rendben van.

Egyetlen egy doki mondta azt,hogy lehet h vmi toxikológiai dolog áll a háttérben aminek a kiváltója a babesia utan kapott injekciótól lehetne esetleg?

Van több videó is feltöltve a youtubera( rövidek) amin látható miről beszélek.

Amennyiben szükséges tudok csatolni linkeket is.

Ha bárkinek lenne bármi ötlete,javaslata,akkor nagyon hálás lennék ha jelezne,mert rettentő rossz érzés,hogy nem tudunk érdemben segíteni neki,pedig nagyon szeretnénk...

HAsonló tüneteket az előző kuvaszunk produkált lefekvés felkelés téren,de ő 13 évesen.

Jelenleg energyvetes termékekből kap pár fajtát illetve áttértünk a nyers etetésre a száraztápok helyett.

Kölyökként RC juniort kapott,de sztem nagyon hamar és nagyra nőtt( laikusként mondom persze),aztán Markus Mühle zöldkagylós tápot kapott,aztán Eukanubát.

Párszor  előfordult már,hogy becsuklott a két hátsó lába és elesett ,amikor megugrott a pórázzal séta közben egy visszarántás következtében (egyszer egy kutya támadta meg és akkor rántottam vissza,egyszer pedig macska után ugrott vna )

Laikusként mintha nem bírná a terhelést vmitől.

Amúgy kedve,étvágya teljesen rendben van.Ami még feltűnt hogy 30 perc séta után nagyon elfárad.( minden nap megyünk)

Bármilyen ötletet,tanácsot,orvost (akit megkereshetnék) szívesen fogadok és megköszönök!

Persze ha lenne kérdés ,válaszolok,lehet így is kihagytam vmit,bár megpróbáltam leírni a nagyját..

 

szép napot!

 

Wet RinR Creative Commons License 2012.10.11 0 0 107

Tedd magasabbra a tányérját, hogy fekve ne érje el. A böfögés gázokat jelent, ami gyomorcsavarodásra hajlamosít. Ez pedig akár végzetes is lehet.

zs

Előzmény: _gyedavid_ (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!