Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.07 0 0 63
[linkhttp://www.cogenext.hu/index4.html] Harry Potter ágynemű [/link]
2 hét múlva, a világpremiert megelőzve, nálunk már kapható lesz a Harry Potter legújabb része alapján készült ágynemű, lepedő és függöny.

http://www.cogenext.hu/index4.html

[image]Harry_Potter_400x600.jpg[/image]
Dorkakedvenc Creative Commons License 2004.08.04 0 0 62

Sztem se volt rossz, 1000x jobb volt, mint az eddigiek, voltak benne kifejezetten jó ötletek, és sztem, ha mondjuk megmagyarázták volna tekergők térképét, akkor kivülről is érthető lett volna. Tehát ha hozzáraknak még két percet, és Lupin vagy Sirius elmeséli, hogy tulajdonképpen kik is pk, meg hogy honnan a fenéből tudja Lupin, hogy az egy térkép, azoknak is érthető lett volna, aki nem olvasta a könyvet...

A kórus eszméletlen jó volt, egyszerűen csodálatos!!

Ami leginkább zavart, az a ruha-dolog volt, a hely, merthogy nekem még mindig nem tiszta, hogy a birtok hogy is van, meg mért lett hirtelen ilyen nagy, meghogy hagrid háza miért került egyik helyről a másikra az előző filmekhez képest¤; na meg a szinkronok, főleg hermione magyar hangja monotonsága...

Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2004.07.13 0 0 61

Elég rossz a vélemények nagy része itt a filmről... Lőjetek le, de nekem tetszett. Lehet élvezni is néha, az első két résszel ellentétben. Hogy a fűriafűz mutatja az évszakokat, az jó ötlet, hisz a végén fontos szerepet játszik majd a fa... mindenki azt mondja, hogy a feliratos sokkal jobb, hát én csak a szinkronost láttam, de most kicsit normálisabb hangjuk volt mint eddig. Nem tűnt úgy, mintha szimplán felmondanának egy szöveget:P

Tompika89 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 59
Sztem ez a film önmagában többet ért volna ( a sok kihagyott részre gondolva ), de akkor meg totál káosz lenne.
 
Az öltözködésről meg annyit, hogy a varázsvilágban milyen ruhában járnak ? Konkrétan arra gondolok, hogy a 2. könyvben ( asszem a Cornelius Caramel c. fejezetben ), Caramel hajszálcsíkos öltönyt visel, máskor meg nehezükre esik felvenni egy-egy mugli-cuccot.
neonlájt Creative Commons License 2004.06.21 0 0 58

Szijjasztok!

Nem régen láttam a 3. filmet és hááááát eléggé kiábrándító... Személy szerint ez a könyv a kedvencem, én ettől vártam a legtöbbet és hááááát nem azt kaptam amit vártam. De ez az én(!) véleményem...
Ami borzasztó volt:
- a tűzvillám: ha ennyire jelentéktelennek tartják, hogy az utolsó 3 mp-be rakják bele inkább hagyják ki, arról nem is beszélve hogy nem nyáron hanem karácsoinykor kapja meg és még a tanév kezdete előtt jelenik meg a könyvben...
-a fúriafűz: szépen el lett találva de hogy minden évszakban lecsap egy madarat, jah és eddig egy kis völgy szerű dologban állt nem a hegy tetején...ez egyszerűen nevetséges
- a film hangulata olyan mintha sebes malacvágtában végig futottuk volna a cselekményt, az öcsém aki nem olvasta a könyvet csak úgy kapkodta a fejét jobbra-balra, nem tudta mi történik, nem volt követhető. Még most sem hajlandó elolvasni a könyvet, de annyit már elért a film (főleg a bonyolultsága, és a logikátlan jelenet-kapcsolatok) hogy kerek fél órát (! ez már nagy teljesítmény az öcsémtől) beszéltünk róla. -Nagyját persze én, hogy magyarázzam el neki mi miért meg hogy....-
Ami iszonyúan jó volt:
- a dementorok tetszettek, bár ha akarok bele tudok kötni ebbe a nazgul-múmia párosításba, mind1, lényeg a lényeg, nagyon jók voltak de eddig nem tudtam hogy tudnak repülni, és hogy Harry a kviddics mecs közben 2-300 métereket repül nyílegyenesen felfelé a felhők fölé...
-a farkasember szépen meg volt csinálva, kimondottan jó volt, kissé horror film kinézete volt a dolognak de nem volt rossz, bár hol van az a rész a könyvben hogy Hermione megakarja simogatni a vérfarkast, aztán meg amikor Hermione és Harry kettesben menekülnek akkor Csikócsőr megmenti őket, szóval ez a rész badarság volt.
- a kóbor grimbusz izsonyú jó volt, nekem ez tetszett a filmben a legjobban. Tényleg olyan amilyennek le van írva. Csak sajna nem piros hanem lila. (Ragaszkodom a részletekhez:)
- még egy negatívum az utcai ruha. Nagyon bírtam a talárt az embereken, de most mindenki rózsaszín felsőben vagy kék pulcsiban és farmerban rohangált...
- jah és ami még nagyon pazar: a mumus!:)

A színészek nagyon jó játszanak, Gary Oldman, Alan Rickman egyszerűen szuperül alakít! David T. is nagyon jó, meg a Peter Pettigrew-et alakító színész, sajna nem tudom ki ő.
A Trelawney jósnőt alakító színésznő is rettentő jó.
Sajnáltam: a kihagyott dolgokat, McGalagony írtó keveset szerepel, Dumbledore szép piros ruháját:) Az már nagyon a szívemhez nőtt...
Nah szerintem ennyi elég is, még egyszer mondom: ez az én véleményem!
Jah és még valami: én is kisgyerekek mellett ültem de azok meg sem mukkantak, inkább bárgyú félmosollyal nézték végig...

ßye: Neonlájt

Goendoer Tapir Creative Commons License 2004.06.21 0 0 57
nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet megnézni feliratos variációban a filmet? úgy jobb szeretem..
profika Creative Commons License 2004.06.20 0 0 56
Kösz, daisyd!
Hát igen, a kicsi majd pár év múlva megnézi DVD-n, ha akarja... :)
Előzmény: daisyd (55)
daisyd Creative Commons License 2004.06.20 0 0 55
Kisgyereknek abszolút nem ajánlom. Félelmetes. Kétszer láttam magyarul és mindkétszer kisgyerek mellett ültem.... 4-5 évesek lehettek...
Mindkettő majd betojt a dementoros részeknél, a dialógusos részeknél meg haza akartak menni... amikor Hermiék visszamentek az időben nem egészen értette az egyikük, hogy miért lett Hermionéből és Harryből kettő.... 8o(
Kisgyerek2: "Ki ez a farmeres?"
mamája: "Hermione"
Kisgyerek2: "És a másik farmeres?"
mamája: "Az is Hermione"
Kisgyerek2: "Miért van 2 Hermione?"
mamája: "..."
Kisgyerek: "Miért van 2 Hermione?"
mamája: "Mert visszamentek az időben"
Kisgyerek2: "Menjünk haza"
(Ez már jóval az után volt, hogy előkerült a narancslé, a cukorka és a barbi-baba...)
Előzmény: profika (54)
profika Creative Commons License 2004.06.19 0 0 54
Mi a véleményetek?
Aki látta a filmet esetleg szülői szemmel: bármilyen értelemben korhatáros a mozi? Olvasni nem tudó, "napsütéses Disney-filmeken szocializálódott" ovisnak nem fekszi meg a -ha nem is a gyomrát, de a lelkét? :)
Mario Brekt Creative Commons License 2004.06.19 0 0 53
Piszkos Harry Azkabanban
http://www.papirusz.hu/cikkek/?id=1978
suettepollts Creative Commons License 2004.06.12 0 0 52
Bocsi,de emlékeim szerint azért a sulin belül többnyire talárban voltak.Legalábbis az elején.De utána miután felpörögtek az események,már gondolom semmi kedvük nem volt állandóan átöltözködni :)
Egyébként engem nem zavart.És ne felejtsétek Chris Colombus és JK Rowling is részt vesznek a munkálatokban,szóval olyan vészesen csak nem térhetnek el...
Persze igaz,hogy ettől függetlenül valóban igen fontos dolgok maradtak ki,vagy lettek hangsúlytalanok.Szóval olvassátok el a könyvet,mielőtt megnéznétek.(Ha még eddig nem tettétek...)
De azért összeségében szerintem egy jól sikerült film.
Előzmény: cryon (50)
daisyd Creative Commons License 2004.06.11 0 0 51
Azért talán így mégis jobb, mintha hirtelen lecserélték volna a gyerekszínészeket...

Az utcai öltözet pedig Jo (Rowling) ötlete volt.

Előzmény: cryon (50)
cryon Creative Commons License 2004.06.11 0 0 50
Uhhh...
300 oldalt tényleg kihagytak a filmbôl. A második fele meg az utsó 3 fejezetre korlátozódik. Aki nem olvasta a könyvet, annak nem nagyon ajánlom. Anélkül nagy káosz lesz.
Nem értem, hogy miért kell normál utcai ruhában szerepelni a fôhôsöknek!? Amikor a könyv szerint az iskolán belül kötelezô a talár!
Egyébként leginkább a Nevill-t alakító fiú változott az elôzô filmbeli (könyvben 2 hónappal fiatalabb) önmagához képest, de azért az is furcsának hat, hogy 2 hónap alatt hirtelen minden gyerek másfél évvel öregebb lett. Ebben a korban ez eléggé nagy változást eredményez sajnos. Ezzel megint adtak a kontinuításnak egy nagy pofont. De hát ilyen az élet...

Üdv: Cryon!

daisyd Creative Commons License 2004.06.10 0 0 49
Ha nem vagyok túl indiszkrét, melyik résznél aludtál be?
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 48
egyébként ez a topik miért nem a "kultúra" rovatban van???
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 47
MI most láttuk háháháááá moziban hááháháháá kicsit szundikáltam közben de egyébként király volt nagyon!
Samamoto Creative Commons License 2004.06.06 0 0 46
Hoi!

Én most láttam két napja a hugommal a filmet és nem nagyon vagyok tőle elragadtatva. Bár igaz, hogy a színészek nagyon jól játszanak (Emma Watsonból isteni nő lesz, ha felnő) és a film felnőttebb lett (sötétebb, ha így jobban tetszik), de ennyi pontatlanságot, áthelyezést (pl. Hagrid kunyhója nem egy hegyoldalban van a könyvek szerint sem és az előző filmekben sem ott volt) nem nagyon láttam még egy filmben. Persze értem én, hogy egy ilyen összetett és vastag könyvet nem lehet egy filmbe teljes egészében belepakolni (kíváncsi is leszek, hogy mi lesz a következő regényekkel, szerintem egyre inkább lehetetlenség lesz egy filmet csinálni egy könyvből), de nagyon sok ferdítés, pontatlanság volt benne. A másik hugom, aki szintén velünk látta a filmet és nem olvasta el a könyveket nem értett nagyon sok mindent, bár a film egésze szerinte elfogadható volt. Úgyhogy szerintem inkább a hardcore HP rajongókat fogja ez zavarni. Aki tud angolul annak ajánlom hugom kritikáját és elemzését a filmről a http://zsofi.diaryland.com/index.html címen (a legújabb bejegyzés az). Akinek kérdése van az tegye fel, szívesen válaszolok.

Sam

piacsz Creative Commons License 2003.07.30 0 0 45
szerény véleményem szerint
Előzmény: rajvezeto (44)
rajvezeto Creative Commons License 2003.07.30 0 0 44
Szevasztok
Kiváncsian várom az 5. kötetet én is (TTB fordításában), eddig szerintem a harmadik a legjobb.
Egy ideje szorgalmasan olvasgatom a HP-s topikokat, de az egyik rövidítést nem értem. Meg tudja nekem valaki mondani, mit jelent az "szvsz"? Előre is köszönöm
Krisy32 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 43
Csak annyi lenne, hogy akit érdekel az 5. kötet az íjon egy mailt és elküldöm neki az első 32 fejezet tartalmát.(a maradék 6 a hétvégén készül el)
slekike@freemail.hu
piacsz Creative Commons License 2003.07.17 0 0 42
... az 5. kötet.
Előzmény: piacsz (41)
piacsz Creative Commons License 2003.07.17 0 0 41
Angliában de lehet hogy, Magyarországon is kiadják felnötteknek a 5. kötetet.
Srábel Balambér Creative Commons License 2003.06.19 0 0 40
Az iménti hozzászólással semmi gond, de ezzel... Lehet, hogy amennyiben elolvasnád, Tőled sem állna távol ilyen topicokba irogatni.
A hugodnak pedig azt üzenem, hogy Angliában, USÁ-ban, Ausztráliában és a Dél-afrikai Köztársaságban magyar idő szerint szombat hajnali 1-jor jelenik meg angolul, magyarul pedig - a kiadó ígérete értelmében - Karácsonyra.
Előzmény: logoutx (39)
logoutx Creative Commons License 2003.06.18 0 0 39
Elnézést az iménti hozzászólásért, az agyament hugom irigatott a nevemben. Tőlem távol áll ilyen topicokba irogatni.
logoutx Creative Commons License 2003.06.18 0 0 38
Nekem nagyon tetszik H.P. minden része ,demár 2 éve folyamatosan járom a könyvesboltokat,hogy mikor jelenik meg az 5. rész?Mindig 2hónapmúlvára igérik!Legutóbb most karácsonyra mondták ,azelőtt meg júniusra!
de ha 7 kötetre elegendő anyaga van az írónőnek,akkor úgy 6 év múlva meg is jelenik minden kötet.
ha tudtok valami konkrét dátumot szóljatok!
köszi!
Előzmény: Oanoa (37)
Oanoa Creative Commons License 2003.06.16 0 0 37
A kedvenc szereplőm Piton professzor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! és Lupin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Mardekár_Malazár_Úr (36)
Mardekár_Malazár_Úr Creative Commons License 2003.06.16 0 0 36
Sziasztok!

Szerintem az Azkabani Fogoly a legviccesebb könyv, illetve film, (csak a filmet én még nem láttam sajna) :-) Ez az egyik kedvenc részem a könyvben: (3 könyv, 7 fejezet, Mumus a szekrényben)
" -Lupin nagyon jó tanár - szólt elismerően Hermione. -Csak azt sajnálom, hogy én nem álhaattam ki a mumus ellen.
-Neked milyen alakban jelent volna meg? - kérdezte viyorogva Ron. - Fogadnék, hogy mint egy dolgozat, amire tízből csak kilenc pontot kaptál!"
-----
Ez a rész nekem nagyon tetszett! Annyit röhögtem rajta!
De viszont a könyv, - az Azkabani Fogoly - , nem csak vicces, hanem egyben félelmetes is, nem? (pl. 3/könyv, 17, ( Holdsáp, Féregfark, Tapmancs és Ágas) 18, (Voldemort szolgája) 19, ( A dementorok csókja) fejezet. Én ezt a 3 fejezetet, egyben olvastam el, szünet nélkül, annyira izgalmas volt!
-----
De a könyv egyben tartalmazza az érdekes részeket is, mint pl. a 3/könyv. 10 fejezet, ( A Tekergők térképe).

A harmadik könyvben, a kedvenc szereplőm, Piton professzor, (de Malfoy is a kedvencem, mert állandóan cseszteti Harry-t!) Piton kiszámíthatatlan, sohasem tudni, hogy mit, vagy mire gondol, vagy éppen kivel akar ordibálni. Ezen a két szereplőn kívűl, még Hermione is a kedvencem!

Nektek ki a kedvenc szereplőtök?
Lehet, hogy ezt a kérdést nem ide kéne írnom, de nem tudom, hogy hova írjam, így hát most, ha nem bánjátok, megkérdezném:
Tényleg meg fog halni az egyik részben Malfoy Harry-ért??????

csillaglany Creative Commons License 2003.04.28 0 0 35
Jó a kérdés!:)
Szerintem lesz ebből még némi kavarás az 5. részben... legalábbis remélem, mert király ötlet!
Előzmény: NevemTeve (34)
NevemTeve Creative Commons License 2003.04.18 0 0 34
Mi a garancia arra, hogy Ritanak nem jar el a szaja?
Nagyon jó kérdés! Lehet hogy erre még JKR sem gondolt;)
Előzmény: savagepumpkin (32)
piacsz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 33
Kellemed Húsvéti Ünnepeket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!