Keresés

Részletes keresés

Fffffe Creative Commons License 2020.04.29 0 0 885

Van egy ilyen eladó objektívem, újszerű állapotban, nem publikus az email címed, írj rám és megbeszéljük a részleteket. fergeistvan kukac gmail.com

Előzmény: jan-csika (884)
jan-csika Creative Commons License 2019.12.27 0 0 884

Udv mindenkinek a sony a68 gepemhez szeretnek egy megfizetheto teleobjektivet, nezegetem a Tamron SP70-300 F / 4-5.6 Di USD -t eseteleg valami mast tudnatok ajanlani akar olcsobbat es jobbat :) koszonom. Kellemes unnepeket..

 

Előzmény: arvaiz69 (871)
solyom76 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 883

Sziasztok.

Kellemes Ünepeket mindenkinek.

Nem tudom,hogy jó helyen jarok e.

Segítségre lenne szűkségem.

Adott lenne egy Nikon B500 1.4 es firmwarevel és egy Iphone 7+ ios 13 al.

Snapbridge appal próbalom összekötni a két eszközt,de sajnos amikor párosítani kellene akkor a kód ellenörzés utan csak probál csatlakozni,de 20 másodperc után kiírja ,hogy sikertelen.

Ebben valakinek lenne ötlete mi lehet a megoldás..

Sokat olvasgattam erről ,de semmi..

Köszönöm.

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.09.29 -1 1 882

Szevasz!

Vedd kézbe mindkettőt, qukkants a keresőjükbe, és amelyiket kellemesebb érzés kézben tartani, azt válasszad. Mindenkinek más jön be, nekem pl. a Pentax; nincsmit... :)

Előzmény: jaci1975 (881)
jaci1975 Creative Commons License 2019.09.28 0 0 881
Sziasztok. 2 db gép közül kellene választanom. Az egyik Nikon d3500 a másik canon eos 4000d. Melyiket válasszam? Kompakt gépem már volt most szeretném ezek közül valamelyiket. Hobby célra. Előre is köszönöm.
kanyolaci Creative Commons License 2019.02.21 0 0 880

Üdv!

Jelenleg Samsung nx 3000 -et használok,de kezdem érezni kiegészítők beszerzésének korlátait(vaku,tele obi),ezért is szeretnék váltani,a másik pedig,hogy beltérben kevés fényben a fókuszálás nem megy neki,hiába a rásegítő led.Két út van,vagy váltás házon belül(nx 300),vagy amit néztem,és ami árban is elérhető Canon eos M2.Nem tudom(és ebben jó lenne ha valaki felvilágosítana),hogy a fókusz terén ezzel a géppel beljebb lennék-e,és arról sincs információm,hogy obik mennyire vannak(egyelőre tele kellene),milyen árban,EF-s obik milyen adapterrel mennek rá,fókusz stb.működik-e,és milyen árban van egy ilyen adapter(gondolom a vakuk egymás közt kompatibilisek).Esetleg más ajánlat ha van,meghallgatom.

Ladila Creative Commons License 2019.01.17 0 0 879

Én csak filmezésre használom az FZ1000-et. Arra nagyon jó. Még gyenge fényben is jó az autofókusz. Fotózni nem szoktam vele, mert kézi élességállításnál nem tudok éles képet kapni. Talán a kukucskája nem elég finom febontású hozzá? Nem tudom. Talán én vagyok az egyetlen, aki fényképezőgéppel fotózni nem szokott.

Előzmény: gesszti (878)
gesszti Creative Commons License 2019.01.16 0 0 878

Sony RX10,  és Pana FZ1000 közül melyiket vennétek? Vagy mi van még hasonló kategória?

 

Kellene valami aminek van értelmes méretű érzékelője, fényerős obija, gyors fókusza, tud raw-ban menteni, jó videót készít, és videó közben is gyorsan élesít. nem kell nagy zoomátfogás, a fenti gépek tartománya szerintem elég. Úgy 220-250e Ft-ba bele kellene férni. Utazós, univerzális, hurcolós gép kellene, amivel azért lehet jó képeket is készíteni.

fjani198111 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 877

Az alábbi gépek közül kérlek segítsetek választani és indokoljátok is hogy miért és miben jobb a választott.
Canon PowerShot SX620
Sony Cyber-shot DSC-WX350
Sony Cyber-shot DSC-WX500

(nyaralások, családi fotózásra kellene... szebb képek és videók miatt kellene... mivel a telefon az nem elégíti ki az igényeket(galaxy A3 2017).
árkategória 60-100 kb és kompakt gépet keresek...
várok más ötleteket is :)
erőre is köszi!

comad2 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 876

Üdv, egy ismerős párizsi lány szeretne makrofotózni, erre keres gépet 500 euróig, segítenétek? Használt is lehet.

réparozi11 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 875

Sziasztok! Full kezdőként kérnék segítséget gépvásárlás miatt. A kettő közül jó opció valamelyik, vagy lenne más szóbs jöhető gép is, amit ajánlanátok objektívvel? Van két szóba jöhető típus: Canon EOS D200 Kit két objektívvel: 18-55 mm, 75-300 mm f/5.6, f/5.6, 7.7 cm Touchscreen, WLAN és egy NIKON D5300 24.2 Megapixel egy 18-55 mm f/3.5-5.6, 8.1 cm, WLAN, GPS és egy 50mm f1.8 objektívvel. Két fontos elvárásom van a géppel kapcsolatban. Egyik a torta/ételfotózás (akár elmosással és zoom-mal) és a másik fontos a tájképek fotózása. Megköszönném az értékes tanácsokat előre is!  

Szilo Nagy Creative Commons License 2017.12.29 0 0 874

Sziasztok!

Venni szeretnék egy fényképezőgépet, mert hobbi szinten fényképeket szeretnék készíteni (természetről, stb )

De túl sok a márka/választék stb és nem nagyon értek hozzá egyenlőre.

Kb. 40-50 ezer forintom volna rá, de nem szeretnék hozzáértés nélkül belevásárolni. Tudnátok segíteni nekem, hogy ebben az árkategóriában

milyen gépek azok, amiket megérné megvenni? (strapabíróság, minőség, megbízhatóság)

Előre is köszönöm a válaszokat.

arvaiz69 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 873

Szia!

Köszönöm gyors válaszod! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: boxer-gs (872)
boxer-gs Creative Commons License 2017.12.28 0 0 872

Szia! Passzol a gépedhez a kívánt objektív és jó az adott obihoz a megnevezett napellenző.

Előzmény: arvaiz69 (871)
arvaiz69 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 871

Sziasztok!

A Canon EOS 600 D fényképezőgépünkhöz szeretnénk vásárolni egy Canon EF-S 18-200 mm-es optikát, illetve ehez az optikához egy Canon EW-78 D tipusú fényvédőt. 

Első kérdésem az lenne, hogy ez a típusú optika kompatibilis-e a Canon  EOS 600 D fényképezőgéppel. Következő kérdésem pedig, hogy ez a Canon EF-S 18-200 optika kompatibilis kompatibilis a Canon EW 78-D fényvédővel. 

Ezeket a kézenfekvő kérdéseket azért kérdezem, mert ahol a legolcsóbbak ezek a készülékek, nem tudtak meggyőző választ adni. Sőt határozottan állították hogy ehhez az optikához nem használható ez a fényvédő. Szerintük az említett fényvédő csak a Canon EF 28-200 mm optikához használható.   

Véleményem szerint ez nem igaz! Nem vagyok profi fotós, csak kedvtelésből fényképezgetek, de már teljesen elbizonytalanodtam.

 

Köszönöm válaszotokat! 

 

Üdv.: Zoli

sweets1130 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 870

Sziasztok!

 

Egy Nikon D3000-es gépről szeretnék váltani. 18-55mm és 55-200mm-es objektívvel fotóztam eddig. A motorja tönkrement sajnos, de már régóta nem csinál olyan színvonalú képeket, mint az elején.

 

CÉL:

Saját használatra utazás, család fotózásra, de érdekel, mint hobbi, olvasok utána, szeretek bűvészkedni, külön állítgatni az értékeket.

Sokat fotózok beltéren is, és általában a fényerővel van gondom, és az élességgel. Szeretem a nagy mélységélességű képeket

Kb. 200e Ft körül költenék most rá.

Sokat hallok a MILC-ekről, és nem tudom eldönteni, hogy megéri-e egy tükörreflexesről ilyenre váltani. Fuji X-A3 pl.

Vagy maradjak a Nikonnál?

Valaki tud segíteni, hogy ebben az árkategóriában melyik gép számít a legjobbnak? 

Köszönöm!

 

Kucu77 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 869

Sziasztok! A most használt bridge gépemről akarok milcre váltani, egyrészt a kisebb súly/méret, másrészt a jobb képminőség miatt. Ha maradnék a Panasonicnál, a mikro 4/3 jó választás lesz? A terv annyi, hogy a kit obival belövöm, milyen fókusztávolság az igazi, és beszerzek egy fix, fényerős lencsét másodiknak. Szeretnék szebb, zajmentesebb képeket készíteni, a nagy zoom már annyira nem lényeges.

calamari08 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 868

Sziasztok! Van valamilyen tapasztalatotok, véleményeteket a Canon Powershot SX620 HS gépről? Hobby fotózásra használnám, természet, épületek,városi,  családi fotózásra.

Köszönöm előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.15 0 0 867

Üdv!

Panasonic DMC-TZ7et érdemes még venni? Lg G3al fényképezek. Alapvetően családot, várost, épületeket. Eddig meg vagyok vele elégedve. Asszony is mindig meglepődik, milyen szép képeket lő telefon létére.:) De nyilván egy fényképezőgép jobb képeket csinál. Van még egy Samsung kompakt gépem is, de alig használom. Viszont jó lenne egy komolyabb kompakt. Nem akarok nagy gépet. Ez a Pana nem tűnik rossznak, még annak fényében sem, h 2009es modell. Tetszik benne a 12x-es zoom.

Hobbiból fotózgatok. Semmi komoly. 

Tudnék egy ilyen Panát jó áron, minden tartozékával. Érdemes megvenni?

kocsisimreerik Creative Commons License 2017.08.13 0 0 866

sziasztok segitséget szeretnék kérni.

Tárgyfotozással probálkozok és szeretnék venni egy objektivet per pillanat egy nikon D5200 ast használok egy AF-S 18-105mm es objektivel és egy tárgyfoto sátrat. amiket kinéztem :

 

Nikon AF-S DX Nikkor 35mm 1:1,8G   

 

erre több helyen olvastam, hogy alkalmas közeli képek készitésére de nem vagyok benne biztos, hogy nekem ez lenne a legjobb.

 

vagy pedig:

 

Nikkor AF-S 40mm 1:2,8 DX Micro G    ez kifejezetten macro objektiv 

 

 

Szivesen elfogadok pár tippet, hogy ki milyen objektivet használ illetve ajánlana.

 

Csatoltam pár képet kb ilyen dolgokat fényképezek megköszöném a segitséget.

 

Üdv

Imre

f4d4m Creative Commons License 2017.08.06 0 0 865

Köszi a tippeket, megnézem őket!

gesszti Creative Commons License 2017.08.04 0 0 864

Nézd meg a Sony RX-100 első változatát. 100-120e közt lehet tapogatni mostanában.

Tudásban nagyon kacsingat felfelé. 1"-os érzékelője egész szépen dolgozik. Egyetlen hátránya, hogy kicsike. Ha ez nem gond neked, akkor jó vétel lehet. Igazi jó univerzális gép.

 

A kisebb érzékelősök közt a panasonic fz200-as gépét érdemes nézegetni. Ára hasonló, talán kicsit olcsóbb, mint a fenti sony. Ennek csak 1/2,3" az érzékelője, cserébe jóval nagyobb zoomátfogása van, és teljes zoomtartományban tudja az obi a 2,8-as fényerőt, ami azért nem rossz.

 

Kicsit olcsóbb kategóriában a nikon L340, vagy B500 is jó vétel lehet. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy sima mezei AA ceruzaakksikkal üzemelnek. Ezeknek az előde van nekem az L830-as. Nagyon ügyes kis gép általános családi használatra, de pl. a vihar már kifog rajta. Nagyon kéri a jó fényviszonyokat. Sötétben már nagyon zajos képeket készít, és a fókuszálása se az igazi.

 

Ha 100e fölé is tudsz menni, akkor Sony Alpha 6000 ILCE-A6000 (kicsit megbántam, hogy nem ezt vettem, hanem egy dslr-t...) Ez már aps-c méretű érzékelő, és eléggé jó hardver univerzális használatra.

Előzmény: f4d4m (863)
f4d4m Creative Commons License 2017.08.03 0 0 863

Sziasztok!

 

Elgondolkodtam a napokban, hogy szeretnék egy gépet itthoni/hobbi használatra, kezdőként. 

Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy a megadott használatra megfelelő lehet-e egy bridge gép? (dslr + objektívek egyelőre túlmutatnak az anyagi kereten, amit erre szánnék)

Amiket szeretnék fotózni:

-Viharok (felhő, villámlás)

-kutyám

-tájképek

-horgászat

 

Használt gépek is abszolút játszanak nálam. 

A célom a minél jobb képminőség elérése. Nincs blogom stb, tehát tényleg csak saját felhasználatra szeretnék, de így is célom a minél jobb képminőség. 

Egy dolgot szeretnék elkerülni, a "kezdő" szintet - sajnos ezzel kapcsolatban rengeteg  más területen rossz tapasztalataim vannak: vegyem meg a kezdő "eszközt", viszont ezeket általában nagyon hamar kinőttem és gyakorlatilag felesleges pénzkidobás volt -

Ha a fent említett célokra a leírt "megkötésekkel" nincs alkalmas gép, ezt a választ is teljes mértékben elfogadom. Árban ha 100k körül használtan megállna a dolog, annak örülnék.

 

Köszi szépen!

mckmester Creative Commons License 2017.05.29 0 0 862

Szia

 

Amikor azt mondják neked, hogy 

 

"Szaküzletben érdeklődtem a lumix dmc-fz300 felől és ezt a választ kaptam: én még mindig DSL-R gépet vennék ezek a fix obis csodák elég korlátozottak."

 

Abban sok igazság van, de...

 

"Ajánlat: Nikon D3300 digitális SLR."

 

Abban meg elég sok korlátozás van a Nikon D7200 -hoz képest, a D7200 -ban meg sok korlát van a Nikon D750 -hez képest... etc.

 

Be lehet szállni az ilyesféle mókuskerékbe, de sok esetben nem érdemes. Amire te akarod használni a gépet, arra általában teljesen jó az FZ 300 is.

 

Miben is állnak a korlátai

 

- Kis szenzor. Ha szürkületi (vagy kevesebb) fényben fotózol rövid záridővel (ld magas érzékenység), akkor esélyes, hogy zajosodni fog.  

- Kis szenzor: Elmosott hátteret csinálni egy portrénak pöttyet nehezebb vele. (ld mélységélesség)

 

Ellenben ha a "család, barátok, rendezvény, nyaralás" négyszögben maradunk, adott esetben úgy, hogy a mélységélesség fogalmáról és a rekesz/záridő/érzékenység szentháromságról akár tudni sem akarsz, akkor az esetek nagy többségében a fentiek nem okoznak fejtörést.

Ha meg igen, akkor sok esetben kis krteativitással át lehet hidalni a problémákat. Pl esti tájkép esetében a "leteszem a gépet és hosszú záridőt használok" c. móka nagyon sok mindent megold. 

 

Cserébe kapsz egy olyan gépet, amit a fenti korlátok mellett kvázi minden helyzetben tudsz használni a makrótól a szuperteléig.

Jókora zoom van, és nem kell objektíveket venni és cipelni.

Nem azon gondolkodsz, hogy milyen lenne egy Nikon 70-200 VR II, meg egy 600mm végű zoom, hanem boldogan használod ami van.

A telefonnál sokkalta jobb eszköz és az átlag feladatokat (nyaraláskor csajokat, teleléskor hógolyózó gyerekeket, hajókiránduláson repülő sirályokat) kis ügyességgel korrektül meg lehet vele oldani. A karácsonyi csillagszóró fényében táncoló gyerekek fotózásakor meg az alap DSLR -el is kétséges az eredmény.

 

 

Annyit tennék hozzá még, hogy cirka 50 000 -el drágábban kapsz FZ 1000 -et. Abban 1'' -os szenzor van és sokkal jobb a keresője. Nekem megérné, de nem vagyok a helyedben. 

http://snapsort.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-FZ1000-vs-Panasonic-Lumix-DMC-FZ300

 

 

 

Értelemszerűen egy alap DSLR -el (pl Nikon D3300, de ilyen áron ott a Canon 700D, Pentax K-50, de a Sony A6000 MILC is) egész más célokat lehet kitűzni magunk elé. Az APSC szenzorméret egyrészt lehetővé teszi, hogy ISO 400 fölött is értelmes képek szülessenek, másrészt a mélységélesség szabályozásával tágabb teret ad a fotós kreativitásának. Ha az ember tanul rá és ügyes is, akkor olyan képeket lehet készíteni vele, amivel nem versenyezhet az FZ300. Viszont ez a " tanul rá és ügyes is" elég fontos kitétel. Meg nem egyszer az utólagos szerkesztgetésre való hajlandóság is.

Cserébe ezen az áron egy 18-55 (3x átfogású) alapzoomot kapsz a gép mellé, ami sok mindenre elég, még több mindenre nem. Kb arra jó, hogy ha bementél ebbe az utcába, akkor rájöjj arra, hogy merre van az előre... és ezzel már gondolatban el is költöttél legalább(!!) még annyit, mint amit most erre a játékra szánsz. 

 

Ha pl a fenti "ISO 400 fölött is" kitétel nem mond neked semmit, akkor szerintem tök felesleges DSLR -ben gondolkodnod. Ismerek nem egy  - na jó kettő :-) - embert aki DSLR -ről "vissza"váltott kompaktra, mert érzése szerint nem adott neki az semmit. Olyat is, aki rendelkezik egy jó DSLR -el, de a fenti négyesből "család/barátok/nyaralás" -t nagyobbrészt egy Pana TZ-valamivel oldja meg, és csak a "rendezvény" -re viszi a 800D -t.

 

Előzmény: orsey2 (860)
gesszti Creative Commons License 2017.05.29 0 0 861

Hasonló cipőben járunk. Ez a DMC-FZ300 nálam is benne van a lehetséges megoldások miatt, de a kicsi érzékelő miatt hátrébb soroltam, mint a másik esélyest, a Sony RX-100-at. Nézd meg ezt a gépet is, kíváncsi vagyok a véleményedre. Mondjuk nálam mértékkel játszik a 2-es, 3-as pont is.

Előzmény: orsey2 (860)
orsey2 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 860

Kedves mckmester!

 

Nekem igazából az egyes pontban megfogalmazottakra kellene egy jó gép. Így laikusként úgy gondolom, hogy erre a Lumia is teljesen megfelel. Ha esetleg ajánlanál más gépet, akkor azt is szívesen fogadom.

 

Köszönöm, hogy időt szántál a kérdésemre!

Előzmény: mckmester (859)
mckmester Creative Commons License 2017.05.26 0 0 859

Ez erősen függ attól, hogy: Mire kell?

 

Mennyire érdekel a fotózás? 

 

Gondolom az már meghaladott nálad, hogy "lövünk egyet a telefonnal, majd fellökjük az Instagramra", különben nem néznél ilyen gépeket. Viszont.... Mi a cél?

 

1. Szeretnél a jelenlegi képeidnél szebbeket készíteni, de igazából a fotózás mint hobbi nem vonz. Kell egy eszköz arra, hogy a "család, barátok, rendezvény, nyaralás" négyszög minél szebben meg legyen örökítve 

 

2. A fotózás maga is érdekel. Szeretnéd tudni mitől lesz "szép" egy kép, és a fent említett négyszögön kívül is szeretnél fényképezni.

 

3. Akár átolvasnál néhány fotózós tankönyvet is, hogy tisztában legyél olyan fogalmakkal, ment rekesz, záridő, érzékenység, mélységélesség, dinamika, kompozíciós alapelvek?

 

4. Van valami speciális célod a dologgal? Pl szeretnél lepkéket fotózni, vagy akár az általad készített kézműves dolgokat feltenni a netre?

 

5. Zavar-e, hogy adott esetben külön táskát kell cipelned a fotós cuccaidnak, ami esetleg 1,5 - 2 kg is lehet? Mert esetleges DSLR tulajdonosként esélyes a dolog.

 

6. Hajlandó lennél-e egy egy jobb kép miatt órákat tölteni a számítógéped előtt fotókat válogatva és RAW előhívással szórakozni? 

 

Mi a fontosabb? 

 

Képminőség vagy 50x zoom?

Kezelhetőség/fogás vagy inkább kistáskában elférjen?

Fényben vagy sötétben?

Teremsport vagy épületek?

 

Azt azért kell tudni, hogy a cserélhető objektíves gépek óhatatlanul is képesek "berántani" az embert, ha elkezdi komolyabban venni.

Nagyon szép hobbi, de sokba tud kerülni. Egy kis +élesség itt, egy +átfogás ott, nagylátó, makró, fixek, állvány..... Ehh. :-)

vagy akár mernél-e akarnál e régi manuális objektívekkel játszani? (Nagyon szép játék megjegyzem)

 

Előzmény: orsey2 (858)
orsey2 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 858

Sziasztok!

 

Szaküzletben érdeklődtem a lumix dmc-fz300 felől és ezt a választ kaptam: én még mindig DSL-R gépet vennék ezek a fix obis csodák elég korlátozottak. Ajánlat: Nikon D3300 digitális SLR.

 

Vélemények?

hhh21 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 857

A kereső. napfényben szerintem nagyon jó dolog .

 

Én most vettem fz 200-at ,nekem nagyon elég mindenre. Ha nem kell a nagy zoom -úgy is már nekem a 24 is sok- és nem igazán kihasználható, de ez ízlés és használat kérdése.

Előzmény: blazeb (854)
hhh21 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 856

Megvettem a fz 200-at, 

Kipróbáltam , nekem nagyon megfelel.

 

Ha valaki akinek van-volt, segítene abban hogy videófelvétel közben a kártya és a felvételt jelző  villog.

 

30 mb/s kártya van benne . ez normális, vagy hibát jelez? és ha hiba mi lehet.- a kártyát formáztam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!