Keresés

Részletes keresés

Csupaszabó1 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 1165

Évek óta nem jártam erre. Nagyon leült a fórum.

Mazateq Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1164

Sziasztok,

 

Kertes sarki házban lakunk. Mudit szeretnénk, kettőt.

A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki Békés vagy Hajdú Bihar környéki kennelt ahonnan be tudnám szerezni a kicsiket?

Előre is köszönöm a segitséget.

Elérhetőségem mazateq@yahoo.co.uk

 

 

leokuty Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1163
KIÁLLTVÁNY A KUTYÁKÉRT!

2009. karácsonya táján minden magyar emberhez elérkezett a változás szele! A gleccserek, jégmezők olvadása már nem színes dokumentumfilm többé. Emlékezünk az egész napos hóviharra, a mínusz 18 fokra. Majd a négy nappal későbbi plussz 20 fokos nyárelőre.

Ideje felismernünk, hogy a közös jövőnkért itt kell tenni a mában, most. A környezettudatosságot nem lehet levenni a polcról, betenni a kosárba és kifizetni. Azt magunkban kell kialakítani!

Most nem szólunk a madarakról, az erdőkről, a kipufogó gázokról, az elpocsékolt energiafelhasználásunkról, a csomagolóanyagokról, a kommunális hulladékainkról, a felesleges vásárlásainkról.

Most a kutyákról szólunk!
Több tízezrük él menhelyeken, ketrecben, a szerencsésebbje némi jó szóval, némi törődéssel.
Több ezrük él utcákon, az éhhalál küszöbén, autók, kamionok, vonatok között állandó életveszélyben.
Több tízezren élnek láncon, udvari portákon, elhanyagolva, élelem, orvosi ellátás, szeretet szűkében. Rettegésben, félelemben, bizonytalanságban, agresszivitásban, vagy teljes közönyben, méltatlan szerepben.

Ma elérkezett az idő, hogy észrevegyük, erről nem mások tehetnek, hanem mi magunk.
Itt az ideje, hogy ma, gondolkodást váltsunk.
Képesek legyünk egymással beszélni és megvizsgálni, én mit tehetek értük.

Be kell látnunk, hogy a kutyák tenyésztése tanulmányokat, pénzt, időt, szelektálást és minőségi követelményeket igényel. Meg kell értsük, hogy ők érző lények, akik ki vannak szolgáltatva nekünk embereknek. Mi hoztuk létre őket, nekünk is kell értük felelősséget vállalni.

Itt az ideje, hogy elfogadjuk a problémát és kitaláljunk különböző megoldásokat. A törvények, rendeletek és szabályok csupán időt húznak és altatnak.
Eljött az idő, hogy felébredjünk mély álmunkból és megoldásokat keressünk, tettekkel!
Ideje, hogy megvizsgáljuk mivel tudunk tenni itt a mában, hogy a sok problémára megoldások szülessenek.

Néhány maroknyi csapat igyekszik erőn felül tenni a kutyákért. Mentik őket, élelemhez, gyógyuláshoz és otthonhoz juttatni őket. Mind emellett szükség lenne tájékoztatásra, megelőzésre, és mindenek előtt gondolkodásmód váltásra.
Ideje, hogy valami picit tegyünk értük is, csatlakozzunk hozzájuk. Éppen annyira ami nem erőn felüli, hanem ami jól esik. Nem várhatjuk egymástól, hogy megszakadjon, de jólesően adhatunk bele egy apró dolgot, hogy megszülethessenek a megoldások!

Van, akinek pénze van. Van, akinek ideje. Van, akinek szállítóeszköze, valaki jól tud kommunikálni, valaki ért a számítógéphez, valaki az internetet bújja, valaki szívesen ápol, valaki szívesen gyógyít, sétáltat, nevel. Valaki csak a másik emberhez szól, de a lényeg, hogy tehetünk valamit értük.
El kell jutni az állatvédelemmel minden emberhez, hogy megelőzzük a felesleges szaporulatokat, a kóborlást, az utcára dobást, a kutyák ezreinek felesleges létét és halálát.

Szükségünk van nevelőkre, akik a gyerekeknek mutatják a jövő kutyatartásának elveit. Türelmes emberekre akik elmagyarázzák a chipeztetés és az ivartalanítás jelentőségét.
Tettre kész emberekre, akik elhárítják a bajt, akik kimentik a rászoruló kutyát a legsanyarúbb körülményből, legnagyobb veszélyből. Szükségünk van egymásra, hogy meghalljuk egymás gondolatait.
Még az is segítség, hogy meghallgatjuk az állatvédőket. Kezdetnek elég nézni és hagyni őket ahogyan teszik a dolgukat. Majd meglátva tettük jelentőségét, elismerve munkájukat, jó ha magunkénak érezzük már nézeteiket. A többi jön magától.
Lassan megszületnek a cselekedetek, a tettek, a megoldások.
Mi emberek, tudunk tenni a kutyákért, jobb sorsukért, európai körülményeikért!

Itt az ideje, hogy változzon a gondolkodásmódunk!
A kutyákért, a környezetünkért, az emberiségért és egy új földért!

Sztrucska Ildi
marosteleki Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1162

Hello!

Fekete mudikölykök keresnek jó gazdát Szegeden. A kölykök törzskönyvvel, oltással, féregtelenítéssel, chippel vannak ellátva. Nagyon ügyes kiskutyák már hét hetesen agilityzni tanulnak.

Igény esetén képeket és videót tudok küldeni.

 

 

Érdeklődni: 0630/8946312 vagy feherpuli@vnet.hu

 

bővebb információ: http://marosteleki.fw.hu

superskunk Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1161
Hello mindenkinek!
Egy cifra mudi kolykot keresek,kant! Ha valaki tud valami segitseget adni az irjon legyszives! Emailcimem: korosiadam@gmail.com
Elore is koszonet!

Adam
rigocska Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1160
Szerető gazdit keres 2 kan 2,5 hónapos albínó (kék szem, rózsaszín orr) mudi kölyök. Teljesen egészséges, vidám, aktív, kedves kutyusok.Kertes házban éreznék jól magukat sportos gazdinál.Oltott, féregtelenített kicsik, kiváló házőrzők.
Ivartalanítási kötelezettséggel vihetők el családtagnak ! Kérem, csak komoly érdeklődők hívjanak.Képet e-mailben tudok küldeni.
30/556-4107 vagy deloroszka@vipmail.hu
Caryota Creative Commons License 2007.05.22 0 0 1159

Egy fekete kan és egy fekete szuka mudi kölyök eladó (oltva, féregtelenítve, törzskönyvvel, chipezve), csak a fajtát ismerő és értékelő gazdiknak. Érdeklődni nálam lehet a 30/473-0833-as telefonszámon, a birkabosszanto@yahoo.com e-mail címen. Bővebb információért kérem látogasson el honlapomra (http://birkabosszanto.fw.hu)

 

 

 

Ördögpirula Creative Commons License 2007.05.19 0 0 1158
már 1 éve.....
Hiányzol!
Ördögpirula Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1157
....úgy szerettem volna idén is így örülni......
Előzmény: Ördögpirula (1148)
Ördögpirula Creative Commons License 2006.05.21 0 0 1156
Csodabogár Morzsa "Ördög"
1993.07.30-2006.05.19
Kislányom
"Ha megöregszem, erőm elfogy,
Fájdalom ébreszt álmomból,
Tedd meg, amit meg kell tenni.
E csatában már nem győzhetünk,
Te bánkódni fogsz, én megértelek, de
Ne hagyd, hogy a fájdalom megtörjön,
Mert ez a nap más mint a többi napok.
Szereteted, barátságod kiállja a próbát.
Oly sok boldog évünk volt.
A jövőben félelemnek nincs helye, tudom.
Nem akarod, hogy szenvedjek, hát
Ha eljő az idő, engedj utamra!
Idővel belátod: jót teszel velem!
Bár többé nem ugrálhatlak körül,
Fájdalomtól, szenvedéstől megkímélsz.
Na fájlaldd, hogy épp neked
Kellett erről döntened!
Társad voltam, s te társam voltál.
Töröldd le hát a könnyeket!"
kismacskáim Creative Commons License 2006.03.10 0 0 1155
.
csupaszabo Creative Commons License 2006.01.25 0 0 1154
Küldtem mélt.
Előzmény: Törölt nick (1152)
sityek72 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1153
Sziasztok , barna vagy barna-cifra mudi kislányt keresek. Segítsetek !!
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1152
Csupaszabo, ha bmi néven jársz még ide, kérlek, küldj egy mélcímet az emilemre! Kösz!
Ördögpirula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 1151

Köszönjük szépen!

Semmi különös,dolgozgatunk Ördivel,bővült a család 2 és 1/4,nem is már 1/2 makkával.

Itt vannak friss képek a Gyerekekről.

Hát igen!Ezer éve!

Próbálok Ördinek társat szerezni,de Ő csak a yorkie fiúkat szereti,olyat meg elvből nem akarok.....akkor inkább csivire vadászunk!:)))

Előzmény: Yahbo (1150)
Yahbo Creative Commons License 2005.09.05 0 0 1150
Kicsit megkésve, de én is gratulálok! Mi van veled? Ezer éve?!
Előzmény: Ördögpirula (1148)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.09.03 0 0 1149
Ördögpirula Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1148
KÖSZÖNÖM!!!!!!!
 Anno régen,réges-régen,pontosan 12 éve (1993.07.30.) megszületett 1 APRÓKENYÉRDARABKA…..(Csodabogár Morzsa)…….Aki véletlenek hosszú sora után végül is hozzám került.Azt sem tudtam hogyan,mit,mikor,mivel kell foglalkozni,csinálni,stb.Együtt tanultunk kutyázni,majd fegyelmezetten viselkedni,kiállításon viselkedni,agilityzni….Ő az első igazi kutyám,és az egyetlen…..Annyi mindent átéltünk már!Én,aki szinte semmit sem tudtam a kutyákról,csak szerettem Őket,most már a legapróbb rezdülését,farokmozzantását is értem….Nem is tudom szavakkal még csak körül sem írni,amit érzek…..Csak annyit tudok mondani: KÖSZÖNÖM!!!!! Zsu!Köszönöm Neked,hogy ez a kis Csodabogár az enyém lett,hogy elviselted(elviseled még most is) a „zaklatásomat”!Tényleg nem tudom elmondani,csak így,össze,meg vissza! Ördikém!Köszönöm,hogy vagy Nekem/Nekünk!!!A sok szeretetet,a törődést, a gondolataim lesését….MINDENT!!IMÁDLAK DRÁGA,EGYETLEN LÁNYOM (ÖREGLYÁNYOM) !!! Boldog Születésnapot Kiskutyám!!!!! ÖP,aki megtisztelve érzi magát,lassan 12 éve,hogy Ördi gondviselője lehet! 
Menta500 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1147

 

Szia Somamudi, azaz Ákos!

 

Nem tudom szoktad-e még olvasni  a fórumot, mert látom már jó rég szóltál hozzá, de én csak most találtam rá és jó lenne ha tudnék pár dologban tanácsot kérni tőled.Én ismerlek, te nem tudom mennyire emlékszel ránk kutyasuliból.

Mindenesetre ha meg tudnán adni az email címedet, azt  megköszönném!

Az én email címem: menta500@yahoo.com

 

Köszi!

 

Ördögpirula Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1146

Gratula.....sajna,dolgoztam estig!Pedig mentem volna....

mesélsz?

Előzmény: csupaszabo (1145)
csupaszabo Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1145
Jelentem, ma megalakult a MEOE Magyar Mudi Klub!

Ördögpirula Creative Commons License 2004.07.10 0 0 1144

Nekem semm tecc.A bevált rendszert én csak gyorsítottam volna,nem kellet volna ilyen csúnyát csinálni....:(

Küldöm mégegyszer....

ÖP

Előzmény: csupaszabo (1143)
csupaszabo Creative Commons License 2004.07.10 0 0 1143

Megőrülök ettől az új fórumtól! Sokkal utálatosabb, mint a régi volt, úgyhogy nem is igen fogom nézegetni.

Egyébként nem kaptam meg, azt hiszem, a méledet.

Előzmény: Ördögpirula (1142)
Ördögpirula Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1142
Ment 1 rövid mailka az itteni címedre....:)
ÖP
Előzmény: csupaszabo (1141)
csupaszabo Creative Commons License 2004.06.26 0 0 1141
Lehet, hogy a hallása nem tökéletes már.
De egyébként kutyáknál is létezik második kölyökkor. Bonygikám 12 évesen döbbent rá, hogy az életéből egy csomó minden kimareadt, elkezdett pasizni ész nélkülo, még az elúőtte szívből utált keresztbegacsos lábú tacsikeveréknek is felajánlkozott - tüzelési időszakon kívül is!
És zabált minden elérhetőt, legyen az normál kutyakaja, szappandarab, gyerekzokni, tök mindegy, nehogy a másiké legyen!
Előzmény: Ördögpirula (1136)
csupaszabo Creative Commons License 2004.06.26 0 0 1140
Már küldtem, ennek ellenére továbbra is küldik a leveleket.
Előzmény: Ördögpirula (1135)
gitana19 Creative Commons License 2004.06.24 0 0 1139
Itt is kérdezem: Töletek jön vki vasárnap Kapuvárra?
Manócska01 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 1138
Niki, irtam neked emilt, jó az itteni cimed?
Előzmény: Ördögpirula (1135)
Tibbe Creative Commons License 2004.06.23 0 0 1137
köszönöm:-)
Holnaptól talán már az új címemről írhatok!
Puszi a szenilis(?) Ördinek!:-)))))
Előzmény: Ördögpirula (1132)
Ördögpirula Creative Commons License 2004.06.23 0 0 1136
MUDInál van szenilitás?Vagy öregkori öntörvényűség,akaratosság?
Már lassan úgy kell bánni az Öreglyányommal,mint 1 kölökkel.....
ÖP

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!