Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 28

Sziasztok!

 

Bogács idén rengeteg programmal vár mindenkit!

Bogácsról, szálláshelyekről, programokról saját honlapomon találtok bővebb információt:

 

www.cilarik.5mp.eu

 

Várok oda mindenkit!

Az oldalam fórumán is van Bogács topik!

 

Üdv: Csaba

Degecen lakom Creative Commons License 2010.01.07 0 0 27

 

 

Mindenütt jó, de legjobb ....a mákostészta !

-hebrencs- Creative Commons License 2009.09.11 0 0 26
Kétféle ember él a világon, az egyik már ivott jó bort, a másik pedig még nem járt Bogácson!
Nosztalgiázoknak és azoknak, akik most készülnek erre a családias vidékre - Uram bocsá' - borozni:
http://borkaland.hu/borvidek/Bukki-borvidek
Barátsággal
Trostel 'Vigasz' Péter ( www.borteka.hu )
sasa404 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 25

Ahogy elnézem itt kicsit megállt az idő.

Én is csak azért írok mert a május 1.-i bogácsi tartozkodás mély nyomot hagyott bennem , bennünk. Én kb. 10 éve nem jártam itt, akkor ez egy csendes , nyugodt hely volt szinvonalának megfelelő árakkal.

Mostanra ez megváltozott. A kempingben egy éjszaka több mint 7000ft volt 2 főre. Ez nagyjáből a duplája a kelet magyarországi áraknak. Mindezért egy parcellabeosztás nélküli. össze-vissza parkolós területet adnak , vasbódés zuhanyzóval  és egy olyan wc-blokkal ami a 30 évvel ezelötti honvédségi retákra hasonlított. (csak mondjuk az tiszta volt). Nappal a kempinben semmiféle rend nem volt : mindenki füstölt,  zenélt kedve szeint. Mellettünk lengyel fiatalok parkoltak, két furgonban laktak (?) és egész nap ment a techno. Amúgy a kempingben több lengyel volt mint magyar. Más nációt nem láttunk - azok már ismerhetik a helyi viszonyokat. Estére a helyi vállalkozók is bekapcsolódtak a ,,szórakoztatásba,, - kihangosították a falut. Egyszerre dübörgött a lakodalmas rock és a disco zene. Igen türelmes emberek élhetnek itt. Éjjel kettőig ment a buli aztán szombat este újból kezdték.( a vasárnap estit már nem vártuk meg) A strand is kitett magáért :az emelt - ünnepi - felárért elfelejtették feltölteni a nagymedencét. A rengeteg ember a két kisebb, erősen vitatható tisztaságú melegvizes medencébe zsúfolódott. A medencék úgy néznek ki mint 10 éve: máshol már nemigen lehet látni ilyen meszelt falú medencét , határozott, kontúros kosz-zsír csikkal . Ha csak valaki nem az ilyesmire vágyik ne menjen oda. A környéken szerintem ennél csak jobbat talál.

Pistike Creative Commons License 2004.12.26 0 0 24
Bogács tiszta hó. Szerintem dirrekt nem takarították el a település útjait. Igazából nem zavarja a vezetést, de így megmaradt téli érzés...
Pistike Creative Commons License 2004.11.28 0 0 23
Szerintem az a szállás kicsit messze van. Én a Malomkerékben szoktam pihenni... Klassz kis kemping és van appartmanja is...
Előzmény: ssc17 (22)
ssc17 Creative Commons License 2004.09.14 0 0 22
Én most voltam Bogácson egy hétig a kedvesemmel, és nagyon jól éreztük magunkat! A benzinkút melletti panzióban laktunk, szerintem a legjobb szállás a településen, bízvást állíthatom, mert feltérképeztünk minden más helyet is. A környék is nagyon szép, Noszvajon a pincenapokon remekül szórakoztunk. Ajánlom mindenkinek! Bővebb információval is szívesen szolgálok priviben, ha kell!
kisbalaton Creative Commons License 2004.04.18 0 0 21
Hali!

Van valaki aki meg tudja mondani, hogy a pincesoron hol mérik szőlőből a legjobb fehér bort?

Ez a reklám helye!

MiSeRaBLe Creative Commons License 2004.04.08 0 0 20
van valahol hely még Húsvétra?
Előzmény: pt13 (19)
pt13 Creative Commons License 2004.02.12 0 0 19
SZIASZTOK!

A http://tar.hu/uniszolg/index.html
oldalon találhattok faházas apartmanokat a strand bejáratától kb. 60-80 méternyire, 6900Ft/apartman árért 4 fő részére. Évek óta járok ide, és olcsobban jobbat eddig nem találtam. Az idei foglaláson is már túl vagyok, de akit érdekel még, annak jó lesz igyekeznie.


A birka Creative Commons License 2004.01.11 0 0 18
Nem működik Bogács honlapja :(((
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 17
Már tele van. Nincs hely sehol.
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 16
Mi is július végén megyünk!
Meséljetek már, mit érdemes felfedezni!
Előzmény: www.arvai.hu (15)
www.arvai.hu Creative Commons License 2003.07.08 0 0 15
Valami lehalgatási botrány volt akkoriban, ha jól emlékszem.
Előzmény: Törölt nick (10)
mrincy Creative Commons License 2003.07.08 0 0 14
Sziasztok! Most hétvégén mennénk Bogácsra. Tudnátok ajánlani a közelben szép, hangulatos helyeket, jó szállást, éttermet?
Előre is köszi
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.29 0 0 13
Rövidesen indulok. Az M3-ason 10-re ott is vagyok :)))
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.03 0 0 12
A parkolási díj óránként 50 Ft.
Emelkedtek a belépő árak, és a konyha is.
Egyre drágább hely.
petxa Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11
Noszvaj felől, vagy Kövesd felől lejtőn érhetsz be Bogácsra. Ne nyomj féket, hanem hagyd a kocsit és begurulsz hozzánk Cserépbe!
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.25 0 0 10
Ezt, hogy érted?
Előzmény: stewes (5)
petxa Creative Commons License 2003.02.24 0 0 9
Bogácson ne nyomjatok féket, gyertek tovább Cserépbe!
muttter Creative Commons License 2003.02.20 0 0 8
... kár, hogy eltünt a topikom eleje..
Előzmény: muttter (7)
muttter Creative Commons License 2003.02.20 0 0 7
al szuper v olt. Aztán ugy hozta az élet, hogy a munkahelyem kapcsolatban v olt a Mezőkövesdi Butorgyárral, akiknek Bogácson volt nyaralójuk. Többször is jártam Bogácson, most már teljesen más, de változatlanul isteni a vize, a klimája, jók és olcsók a kaják, kedvesek a mezőkövesdiek, meg a bogácsiak ! No meg a hegyoldalban a borpincék ! Mindenkinek ajánlom, különleges élmény ! Szia Bogács !!!Szeretlek !!!!
pmfeszt Creative Commons License 2003.02.20 0 0 6
Mi cserépiek nem nagyon szeretünk Bogácson átjárni, de szükséges. :)

Üdv Cserépből!

stewes Creative Commons License 2003.02.19 0 0 5
Bogácson még a radiátornak is füle van! Aki nem hiszi, álljon rá a faluban a 08,75 méteres hullámhosszra és füleljen!
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.14 0 0 4
Hogy állnak most a ház, telek árak Bogácson?
Emelkednek még?
Tizedes Creative Commons License 2003.02.11 0 0 3
Szerencséd volt, mert a Strand területén jóelőre le kell foglalni a szállást. Van, hogy akár fél évre, de állitólag a szilveszteri bulik 2-3 évre előre mennek.

Én úgy látom, hogy lassan túlfejlődi magát Bogács. Sok már ott az üdülő, panzió. No, és a belépőjegy ára is évente szépen kúszik... Ami viszont roppant korrekt az az étterem. Alacsony ár, finom kaja :DDD

Előzmény: ID (2)
ID Creative Commons License 2003.02.11 0 0 2
egyszer egy hétvégét (talán néhány hónap múlva lesz két éve) töltöttem el ott a kedvesemmel. abban a sárga házban laktunk, ami a strandon belül van, vagyis éjjel akármikor kimehettünk fürdeni. de ha nem akartunk kimenni (kora tavasz volt, az első kellemes, napos hétvége, de éjszaka még 10 fok alá ment hőmérséklet) a ház földszintjén volt egy benti melegvizes medence is (ami egyúttal a fűtést is biztosította).
ajánlom mindenkinek, kellemes bortúrát lehet tenni a környék pincéi közt, kicsit távolabb ősemberbarlag, miegymás. egy hétvégét minimum, de akár egy hetet is megér, különösen olyankor, amikor az idő még egy "sima" nyaraláshoz nem elég meleg.
pint Creative Commons License 2003.02.10 0 0 1
így vagy úgy, de máig folyik, és a téli fagyban elkövetett meleg vízes fürdőzést még a szocreál körülmények se tudják elrontani.
keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.02.10 0 0 0
keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.02.10 0 0 topiknyitó
Bogácson 1955 .évben kezdtek fúrásokat olajkutatás céljából. Az első fúrást 22 méter magas "Maszolaj" típusú fúrótoronnyal kezdték 1955. július 21-én a község északi részén a Cserépváralja felé vezető úttól nyugatra.

1955. szeptember 3-án kezdett újabb fúrás folyamatos mélyítése során október 1-én már 451 méteres mélységből kemény mészkő és mészpala keverékkőzetet emeltek ki. A fúrást folytatták 461 méterig. Ezt követően a szürkés-fehér mészkőből 461-465 méter között mintát vettek, majd 466.5 méternél nagy fúróiszap-veszteség keletkezett.

A nevezetes október 9-én 14 órakor műszakváltás történt, amikor is a műszak dolgozói eltávozásra készülődtek, a fúrómester a naplót töltötte ki. Az egyik fúrómunkás kideríthetetlen okokból az emelőszerkezethez ment, és meghúzta a fúrókötelet indító kart. A fúrórudazat megindult lefelé, miközben a dolgozót kb. 2 méter magasba emelte. Innen a szerkezetet elengedve az emelő mellé zuhant. Ez a folyamat nagyon gyorsan zajlott le, közben a termelőcső-oszlop 5-7 méteres zuhanása következett be.

Ekkor érkezett meg a váltást hozó teherautó, ahonnan Domján István fúrómester leugorva nyomdafestéket alig elviselhető hangnem kíséretében az emelőműnél feltápászkodó embert fenéken rúgta. A kiabálásra és szokatlan zajra a két műszak emberei összegyűltek és a fúrómester szitok-átok szövegét hallgatták.

Az események után kb. 10 perccel egy dolgozó felkiáltott: " Jön a víz a lyukból! ". Gőzölgő víz tört ki 60-70 C fokkal, becslés szerint 200-300 liter/perc hozammal.

Feltételezik, hogy a fúrószárny zuhanása a talpon, az alapkőzeten ( a fúrólyuk fenekén) olyan kőzetrepedést okozott, amely elősegítette a mélyebb rétegekből a melegvíz feltörését. Ezt idézte elő értelem nélküli közreműködésével az a dolgozó, aki 2 méter magasból sérülés nélkül lezuhant.

Ez a fúrási eredmény még nem hozott változást a községben, mert a kiáramló melegvizet időlegesen elvezették, a hasznosításra sem alakulhatott ki megfelelő elképzelés. Ezért 1955. október 14-én a részben beomlott fúrólyukat 268 méter mélységben elhelyezett cement dugóval lezárták, és a melegvíz áramlás megszűnt.

Az írásos megemlékezésben olvasható, hogy 1958-59-ben, már nem olajkutatás céljából bérfurást végeztettek a feltételezett megrendelők ,a Megyei Vízmű Vállalat, ill. a Megyei Tanács illetékes osztálya. A fúrás mögött már ásták az első fürdőmedence gödrét a helybeliek társadalmi munkában.

Hiteles adatok a Vízgazdálkodási Kutató Intézet (Budapest) irattárában találhatók. Ezen adatokkal bizonyítottnak tekinthető, hogy Bogács községben a forró gyógyvíz feltörésének első, egyetlen pontos ideje: 1955. október 9-én 14-15 óra között.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!