Keresés

Részletes keresés

trafoe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 251
Direkt fanzine weblapja,
Check it!:

www.direktfanzine.hu
ville222 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 250
Ha csak zine kategóriában keresel, üres mezővel, inkább csak oldalakat dob ki...
h8 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 249
Nem olyan csomót, sajna, és az extrás oldalról vették át majdnem mindet. Bekerül majd több is az EPA katalógusába, de egyelőre leálltam erről a vonalról, mert elég meglepő feltételeket szabott az OSZK ahhoz, hogy az EPA-s linkeket beillesszék a nagy katalógusukba (nektár).

de 1111111 tkp. AZ EPA hasznos szolgáltatás. Ha a nyitóoldalán a Típus mezőnél a "zine"-t választja valaki, és rákeres (üresben), több a találat, mint a fanzin szóra.
Előzmény: ville222 (248)
ville222 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 248
http://www.epa.oszk.hu/
Keresőbe beírod: fanzin, kiad egy csomót, .pdf-ben.
Strong Bad Creative Commons License 2009.07.02 0 0 247
Köszi! Most már meglett :-)
Előzmény: h8 (246)
h8 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 246
Legyen jó napod: fanzine.extra.hu
Előzmény: Strong Bad (245)
Strong Bad Creative Commons License 2009.07.02 0 0 245
sziasztok

erdekelne regi fanzine-ok fellelhetosege a neten. Leginkabb Anarchista ujsag, Masodik Latas, Genyoszivo :)

minden segitseget megkoszonok
h8 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 244

Hoppsza, azt hittem, ha "most" állsz neki, akkor őszre kell leadni :)

Gratu!

Milyen szakon zajlott ez?

Előzmény: trafoe (243)
trafoe Creative Commons License 2007.06.23 0 0 243
Köszi a segítségeteket! Sikeresen megírtam a szakdogámat a fanzin kultúráról! Végül is kisebb hibák miatt 4-est kaptam. :) Üdv!
h8 Creative Commons License 2007.05.13 0 0 242

Megnéztem az első három számot múltkor a Gödörben, nagyon jók, csak nem az én érdeklődési körömbe vág, ezért nem éltem az ingyenpéldányok ajánlottad lehetőségével.

 

Más:

Dávid László egészen jó szakdolgozatot írt a (magyar) metal fanzinek egy részéről. Beírom minnyá a Metalista fanzine-ek fórumba is, csak ha már erre jártam, itt kezdtem el. Szerintem elküldi szívesen bárkinek, és utol lehet érni őt a Stygian Shadows fanzine-en keresztül.

Előzmény: zoli79 (241)
zoli79 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 241
Mocskos reklám: most hoztam haza a nyomdából a Panel 4. számát. Akit érdekel egy képregényes fanzine, klikkeljen ide bővebb infókért.
trafoe Creative Commons License 2007.03.30 0 0 240
Nagyon köszi h8!!!
h8 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 239

Unatkozók 7 napig leszedhetnek egy 9 oldalas doksit a magyar fanzinek 1986-89 közti történetérõl stb.
http://download.yousendit.com/CDD3B1667BA73C44

forrás: http://www.punkportal.hu/forum/forum.php?id=punkportal&cat=1&topic=194

h8 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 238

Hol húzod meg a határt a fanzine és a szamizdat lapok, periodikák közt?

Mitől lesz 'rajongói' egy nem hivatalos képzőművészeti folyóirat? A néhány példányban "sokszorosított" pl. mindenki által 5-5 példányban kézzel leírt időszaki kiadvány (öt példány felett már engedélyt kellett volna kérni rá a Tájékoztatási Hivataltól) egy művészeti csoport (pl. Helyettes szomjazók, Inconnu Group) bolondozásai, vagy magazinok?

 

Művészeti vonatkozásású  szamizdatokról, illusztrációkról összeírtak jópár tanulmányt. Ha Bpesten mozog, esetleg érdemes elnézned az Artpoolba, vagy nézz szét a honlapjukon (http://www.artpool.hu/).

 

Nézd meg ezt a tanulmányt esetleg:

 

Bényi Csilla, Underground/alternatív/szamizdat irodalmi és képzőművészeti periodikumok bibliográfiája = Né/ma? Tanulmányok a magyar neoavantgárd köréből, szerk. Deréky Pál, Müllner András, Bp., Ráció, 2004, 348-366 (Aktuális avantgárd ; 3).

 

fent van fulltext a HIK tankönyvtárában: http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b157/ch20.html

de szerintem főleg irodalom csak. vagy figyelmetlenül olvasgattam. Soós Tamás nevét sem láttam benne asszem, pedig Rácz említette őt ( Rácz Mihály, Feljegyzések a magyar gerillasajtóról, Mozgó Világ, 1993/12., 141. p. mingyár beszúrok részletet a cikkből).

 

zenei fanzineket 1986-tól számolják, bár szerintem pl. az Illés Klub lapja is az volt, ha úgy veszem. 

Előzmény: trafoe (237)
trafoe Creative Commons License 2007.03.29 0 0 237
Az első magyar fanzinok kb. mikor készültek, és milyen hatásra? Tudtok nevet mondani esetleg?
h8 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 236

semmi érdemleges, de hogy ide is be legyen linkelve:

http://www.origo.hu/zene/20070320kibicek.html

zoli79 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 235
Hát, képzőművészetben nem vagyok nagyon jártas, inkább képregényekben, vagy zenében. Szerintem nagyon nehezen lehet leválasztani, mik azok a képzőművészetet érő hatások, amik a fanzine-ekből jöttek, mert azok jöhettek máshonnan is, pl. lemezborítók, képregények stb., amiknek sok esetben nagyon hasonló a világuk, vagy valóban fanzine-ből, de többszörös áttétellel. Tulajdonképpen szerintem inkább színtereket lehet vizsgálni - ezt körbejárni elég érdekes lehet. Izgalmas még az irónia és tiszteletadás kérdése is, ugyanis sokszor egyáltalán nem egyértelmű, hogy az alkotó egy beidézett dologból gúnyt akar-e űzni, vagy kifejezi tiszteletét, vagy esetleg mindkettőt. Ezt csak azért említem, mert a (tikipus) fanzine-ek kopipészt dizájnja tulajdonképpen idézetek tömkelege. (Ezzel picit foglalkoztam egy Frank Zappa borítóiról készített dolgozatomban, persze nem a fanzine-ekből kiindulva. :) )
Úgy általában a fanzine-ek történetéről lehet sok mindent találni. Elég érdekes téma. A hazai mezőny gondolom jóval több kutatást igényel.
Előzmény: trafoe (233)
h8 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 234

Részemről passzolom a képzőművészetet.

Annyit fordítottam le, amit a http://en.wikipedia.org/wiki/Fanzine oldalon találtam.

Rácz cikkének a végén volt a megyar vonatkozásokról 2-3 mondat, bár a mail-art (nekem) inkább irodalom, Soós Tamást (Csokonai Vitéz Műhely stb.) terveztem megkeresni, de már nem azon a (Váci utca környéki) címen lakik, amit találtam, meg nagyon mit kérdeztem volna tőle? Megvannak-e még neki azok a rajz-, fotómontázsos füzetei-fanzine-jei?

 

Pécsi festő srácok 1995-1997 körül több füzetet is kiadtak (pl. SzART címen) és a Burzsoá Nyugdíjasok zenekarbeli bolondozásaikat papírra víve is, ők azóta komolyan nyomják, Csordás úr talán a wantednál grafikus még ( http://www.csordasdaniel.hu), Benedek B. tanít az egyetemen és márciusban Pécsett volt kiállítása a katakombákban Sas úrral, meg egy fotókiállítása is egy pesti kávézóban.

Zoli79 biztosan sokkal többet tud a hazai stb. viszonyokról.

Előzmény: trafoe (233)
trafoe Creative Commons License 2007.03.26 0 0 233
Üdv. Mindenkinek!

A szakdolgozatomat a fanzin kultúráról írom, a kialakulásáról és a képzőművészetre gyakorolt hatásáról. Tudom, hogy ez egy zenei beállítottságú topic, de a gyökerek ugyanazok. Bármilyen segítséget szívesen veszek, már az is jó lenne ha elindulna egy beszélgetés a (globális/hazai) kialakulásáról, jövőjéről.

Köszönöm!
zoli79 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 232
Kösz a választ! Hirtelen nem tudok mit kezdeni a rengeteg választási lehetőséggel! :D Pestre fel szoktam járni sűrűn, tehát még személyes találkozó is szóba jöhet. De ha Szatinak van egy komplett CD-je, akkor molesztálhatom őt is - néha össze szoktunk futni. :)
Ftp-vel csak az a bajom, hogy nincs hozzá jelszavam és felhasználónevem. Megpróbálom a megadott emailcímet, hátha... Amúgy nethozzáférésem lenne hozzá, na meg fel is töltögetnék dolgokat cserébe.

A képregényes cucc, amit elöbb említettem egy Panel nevű fanzine, aminek főszerkesztője voltam első 3 szám erejéig. A 4. most fog megjelenni tavasszal, de abba már csak írok. Sajnos diploma, munka és család mellett nem jut a szervezésére időm. Majd utána reményeim szerint újból felveszem a fonalat. A belinkelt oldalon találsz az eddigi számokról tartalomismertetést.

Ja, van a birtokomban egy Hard magazin. Hallott már róla valaki? Már beszkeneltem, most még pofozgatom photoshopban, aztán valószínűleg felrakom a kepregeny.netre.
Előzmény: h8 (231)
h8 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 231

szóval te nem a pasos zoli vagy? :)

2 cd-nyi van eddig digizve (+ jópár lap nálam, amire idén még nem jutott idő :(, Bpesten odaadhatom személyesen, bár emlékeim szerint Szegedet említetted, ha nincs olyan (ingyenes) internetelérésed, ahonnét le tudnál tölteni óraszám ilyesmit (vagy jelszót kérsz inkább az Ftp-hez?), vagy írj postacímet a kleinl /kukac/ freemail pont hu címre. Vagy Szatiéktól nem tudod elkunyizni őket? Talán ők is gyűjtik, bár lehet, hogy bt-vel keverem.

Érdekelne ám a képregényes cucc is, ha azokat digitalizáltad, vagy netről elérhető, vagy írtál róluk összefoglalót. köszi.

Előzmény: zoli79 (230)
zoli79 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 230
h8, átolvastam a topicot és látom, hogy csomó mindent bedigiztél. Tök jó, hogy ezt így bevállaltad, nagyjából tudom, mit jelent ez, mert hasonló munkákat csináltam/csinálok én is, csak más témában. Sajnos nem mozgok valami ügyesen punk berkekben, így az punkftp számomra egy távoli bolygó. Esetleg másképpen tudnánk csereberélni?

(Magam is tevékenykedem egy fanzine-ban, de az képregénnyel foglalkozik. :) )
h8 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 229
Hiszen próbáltam a wiwen keresztül, csak nagy kihagyásokkal válaszoltál, úgy meg nincs benne semmi élvezet :))
Előzmény: broci (228)
broci Creative Commons License 2006.10.21 0 0 228

Ja bocs!

 

szóval akit érdekel a téma és OLVAS és KUTAT azt tisztelem.

 

Egyébként nem zavar senkit, mikor nyalják a rengeteg nagyöregfanzines valagát????

 

nem baj. csak jöhettek hozzám is!

Előzmény: broci (227)
broci Creative Commons License 2006.10.21 0 0 227

bocsesz!

 

üdv mindenkinek!

h8!

 

A gondolkodó antikváriumnál (valahol asszem a logodi utcában) (vagy a fasz tudja hol a Baki Lacinál) van egy komplett szobára való fanzine ( az én teljes ládányi gyűjteményem is). az infóért cserébe a digi CD-ből kérek mert nekem a sajátomból sincs egy darab sem.

 

Bárki digitalizált fanzine-t tud vagy birtokol és megosztja velem, köszönöm.

 

ide nem járok, légyszi ide igen: broderferenc@yahoo.com

Előzmény: h8 (191)
h8 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 226
jóvan, el is baszta(m).
Előzmény: h8 (225)
h8 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 225

1990 áprilisi szám

(1990 április)

 

1990 május:

1990 májusi szám

 

 

utána következik, talán ez

 

? 1991 január

utána következik, talán ez

 

 

 

ez lenne az 5.? vagy az első?

mikori?
Előzmény: h8 (224)
h8 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 224

Nemtom, milyen sorrendben vannak a Kétballábas Bakancs számai pontosan.

Elnézést a véletlenül idetévedőktől, berakom az első 5 borítóját, hogy tudjak hivatkozni rá.

 

 

h8 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 223

Karácsonyig várj vele, hátha érdekel az is, amit most tervez kiadni, és beszámítja a 120 forintodat! :)

Előzmény: Variola Vera (222)
Variola Vera Creative Commons License 2006.09.08 0 0 222
És mikor lesz már Isten Malaca 2? Tavaszutó már elmúlt. Lehet, hogy lassan visszakérem Lévaytól a 120 Ft-omat! :)
Előzmény: h8 (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!