Keresés

Részletes keresés

vastagpeti Creative Commons License 2012.12.26 0 0 10

Sziasztok!

volna 2db CF kártyám eladó, de fogalmam sincs,mennyit kérhetnék értük!

Segítenétek nekem beárazni?

Az alábbi linken megtekinthetőek!

Köszönöm!

http://hardverapro.hu/apro/elado_32gb_es_64gb-os_cf_kartyak/hsz_1-50.html

belphnaque Creative Commons License 2008.07.21 0 0 9

Sziasztok !

 

Canon 5d-hez kerestem a mostaninál gyorsabb memória kártyát.

Ezen a linken kiderült, hogy milyen sebességek a jellemzők.

http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-8198

Azt láttam, hogy a mostani SanDisc standard után az Ultra II már majdnem megduplázza majd a sebességet, az Extreme III pedig még rgy picivel jobb.

Végül vettem egy ilyet, most tesztelem, és a 10-es sorozatfotó kezdetétől egyaránt mindegyik korábbi, és az Extreme III-as kártyával is pont egyforma ideig tart mire megjelenik a képen az eredmény, ha RAW-ba van állítva.

1 kép -nél is.

 

 

Mekkora esélyt láttok arra, hogy át van matricázva, és a kártya nem Extreme III-as, csak valami egyszerűbb ? Mi más lehet a gond ?

E-bayen állítólag ez gyakori, de itthon nem gondoltam volna.

Persze akinél a legolcsóbb, az lehet, hogy valami "olyan" helyről hozza ?

 

Sziasztok !

 

Belphnaque

fisherhu Creative Commons License 2005.06.04 0 0 8
Felszögelni a falra? Viccen kívül: ami rajta volt, az igen valószínű h elveszett a számodra, ki kell cseréltetni a boltban ahol vetted.
Előzmény: agojama (7)
agojama Creative Commons License 2005.06.04 0 0 7
Sziasztok, Bekrepělt a kártyám :( Alig egy hónapos 512MB-s Kingmax egyszerěen nem engedte magát formatálni, aztán meg a gép állandóan hibát jelzett és kifagyott. Végül a kátyaolvasó már nem is látja a kártyát. VAn valakinek valamilyen ötlete, mit lehet csinálni? Elôre is köszi
vagipeter Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy van e valóságalapja annak, hogy a CF kártyák akkor is fogyasztják a digi fényképező akkuját, amikor ki van kapcsolva a gép???

Ha valaki tud erről valamit, írjon!

Köszi
caress Creative Commons License 2002.10.22 0 0 5
Nem tudom, hogy gyorsabb e a CF.

Az IBM azt írja, hogy az interface sebesség 11 MByte /sec.
A CF kártya méréseim 980 KBit/s sebességet mutatatnak.

Előzmény: Törölt nick (2)
Devereaux Creative Commons License 2002.10.22 0 0 4
Szvsz ha a CF, amit veszel fajlagos ár (Ft/MB)vonatkozásában felveszi a versenyt az MD árával, akkor válaszd a CF-et. Árakról bővebben nézz körül itt: www.depo.hu

Üdv. Devereaux

Előzmény: Rudy (3)
Rudy Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3
Bővítem kicsit a kérdést!

Hol érdemes itthon vásárolni?

Igazából 1Gb MD-t vennék, de a CF kártyák eddig nagyon jól brták a kiképzést, nagyon meggyőzőek voltak. Nem tudom érdemes-e átállni?

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.22 0 0 2
Ja meg valami:
http://www.storage.ibm.com/hdd/micro/overvw.htm

Sebessege alig marad el a flash mellett, de itt elteroek a velemenyek, erdemes a dpreview-et megnezni. Nekem ugy tunt (Oly E-10-el) iras gyorsabb, visszanezes es bekapcsolas lassabb de ezeket nem mertem, csak igy erzesre, de szerintem a gyakorlati hasznalat eseten nem sokat jelent.

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.22 0 0 1
Annyit azert hozzatennek hogy MicroDrive 170M,340M,540M,1GB-os verzioban letezik. 2GB-os nincs (www.ibm.com).
Ezekbol venni gyakorlatilag (Mo-on) csak a 340MB es 1GB-osat lehet (mar 340-est se nagyon). Nalunk kit-ben forgalmazzak, ami egy MD + CF2->PCMCIA adapter + egy MDtok + adapter tok. Ez sajna akkor hatrany ha mar van egy CF2->PCMCIA atalakitod amit igy megegyszer megvetetnek (magaban MD-t nem lehet venni).
Az egyes kapacitasokon belul tobb fajta verzio van. Eltero lemezfordulattal es fogyasztassal. Szoval elofordulhat olyan fenkepezogep amely az egyik tipussal megy a masikkal nem, pedig latszolag egyformak.
Mechanikailag nem nagyon erzekeny (gyakorlati tapasztalat), termeszetesen a foldhozvagast nem kedveli, de normal hasznalat eseten mindent ugyanugy elvisel mint a szilardtest flash (kicsi mozgo tomegek vannak benne). Hideg/meleg nem zavarja, maga a drive erzekelhetoen nem melegszik. Annyi megkotes van hogy nem lehet felvinni a himalaya tetejere mert akkor a nyomaskiegyenlites gondot okoz a belsejeben.
Előzmény: caress (0)
caress Creative Commons License 2002.10.21 0 0 0
Pont ezt a kérdést tetem fel a Fotó OFF csak technika topikban. 0 több válasz jött.

Viszont most kaptam egy hirlevelet, amiből bemásolnék egy talán valamire használható részt.

Flashmemória típusok: Röviden összefoglaljuk a jelenleg piacon lévo tárolótípusokat, amelyeket fényképezogépek, videokamerák, Palmtopok, Notebook-ok, MP3 és video lejátszók valamint más eszközök használnak.

PCMCIA ATA Flash: A Flashmemória technológia elso "fecskéje". A Sandisk a saját ötlete továbbfejlesztéseként fejleszette ki, eredetileg a HP palmtopokhoz. Professzionális fényképezogépek, Ipari alkalmazások, Laptop/Notebook háttértárolók a fo alkalmazási területek. Elérheto kapacitása 16 MB-2 GB-ig. A Sandisk hagyományos kivitele melett, különleges környezetálló változat is kapható az Altec jóvoltából.

CompactFlash (CF): Eredetileg a Sandisk (USA) fejleszette ki és ezt használják a közép és felsokategóriás fényképezogépek. A legáltalánosabban használt tároló. Kapacitása 8MB-1GB-ig terjed, várható legnagyobb kapacitás 2004 végére eléri a 4-8GB-ot. Ajánlott kapacitások: 2 Mpixeles fényképezogépekben 32-64 MB, 3 Mpixeles fényképezogépekben 128-256 MB. 4 MPixel vagy e felett: 512MB-1GB. ATA/IDE felületen is kezelheto, ezért palmtopok, Notebook-ok háttértárolójaként vagy mentoeszközként is kiváló. Minden kártya tartalmazza a kontrollert is, ezért a különbözo idoben gyártott kártyák között nincs kompatibilitási probléma. A legtöbb fényképezogép, kamera és Palmtop gyártó a Sandisk által gyártott CompactFlash (CF) kártyát ajánlja termékeihez, amire a Sandisk egyébként 5 év garanciát ad. További információ:

CompactFlash Ultra (CF Ultra): A legújabb generációjú CompactFlash tecnológia: Mechanikus méretei és kezelése megegyezik a hagyományos CompactFlash kártyával. A különbség a sebességben van. Az ULTRA sorozatú kártyák legalább négyszer gyorsabbak! Ennek az elonye foképp a nagyfelbontású fényképezogépeknél vagy tömörítetlen képek rögzítésénél, illetve nagyméretu állományok tárolásakor jelentkezik. Az olvasási sebességét igazán a hozzákészült USB olvasóval vagy PCI buszon lévo PC kártya olvasóval (Notebook vagy SCM Swapbox -ld. késobb). Részletes technikai információk:

Smartmedia (SM): Eredetileg a Toshiba fejleszette ki, foként a távolkeleti piacra szánt olcsó árfekvésu fényképezogépekhez. A kezeléséhez szükséges kontrollert a fogadó berendezés tartalmazza, e miatt elofordulhatnak olyan problémák, hogy nem minden gép olvas vagy ír minden kártyát. A Toshiba és a Sandisk között létrejött keresztlicensz szerzodések értelmében a Sandisk is gyárt Smartmedia szabványú kártyákat szintén 5 év garanciával. Fogadása speciális felületen történik. További információ:

MMC/SD (Multimedia Card/Secure Digital Card): Ezeket a kártyatípusokat is a Sandisk fejleszette ki, az MMC-t a Siemens felkérésére mobiltelefonok memóriabovítésére, az SD-t pedig a Panansonic részére Disktafonok, MP3 lejátszók, Videokamerák állóképeinek tárolására. Egyszeru kezelhetoségénél, kis méreténél fogva egyre népszerubb a gyártók körében. Ezt használja a pl. a Nokia Kommunikátora, a Palm számítógépek, a Canon és Panasonic Videokamerák, sok gyártó MP3 lejátszója, diktafonja, és más alkalmazásokban is elterjedt. Elérheto kapacitások: MMC: 8-128 MB; SD: 16-256 MB További információ:


Memory Stick (MS): A Sony által kifejleszett tároló, amely elsosorban Sony készülékekben használható. Szintén kapható Sandisk gyártmányként 5 év garanciával. Vásárolható kapacitások: 8 MB-256MB További információ: www.sony.com

Microdrive (MD): Az IBM terméke. A CompactFlash szabvány kétféle vastagságú kártyát definiál: a TYPE I-t (3.3mm) és a TYPE II-t (5mm). A microdrive ez utóbbi méretu. Nem Flashmemória elven muködik, hanem valódi forgólemezes merevlemez található benne. 340MB, 1 GB és 2 GB kapacitású rendelheto. A CompactFlashnél lényegesen magasabb fogyasztású és mechanikailag is sokkal érzékenyebb eszköz. Foleg nagyfelbontású fényképezogépek, és háttértár alkalmazások használják. Indulóáramfelvétele relatív magas, ezért sok palmtop nem képes fogadni, akkor sem, ha mechanikailag elfér benne. További információ: www.ibm.com

PCMCIA ATA Harddrive: A PCMCIA ATA Flashmemóriával azonos mechanikai méeru, de a mikrodrivehoz hasonlóan, hagyományos merevlemez a tárolóegység. A toshiba fejleszette és gyártja jelenleg 2 GB és 5 GB kapacitással PCMCAI és 1.8" IDE szabvány szerint.
További információ: www.toshiba.com

Rudy Creative Commons License 2002.10.21 0 0 topiknyitó
Nagy problémám, hogy szeretnék egy memórakártyát 256-1Gb között, de nem tudom, hogy milyet lenne érdemes? Esetleg 1Gb-os IBM Microdrive?
Aki tid segtsen!

Sürgős lenne!

Wirtha@freemail.hu

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!