Keresés

Részletes keresés

zsoma001 Creative Commons License 2023.05.16 0 0 141

Üdv 

Most kaptam ajándékba ez a rákot esetleg valaki tudja a pontos nevét hogy mi féle szerzet

Vikszti Creative Commons License 2018.08.17 0 0 140

Sziasztok! Tegnap mèg sètálgatott a rákom, Károlyka ès evett is. Ma oldalr dőlve megmeredve találtam meg! Csak a kis csápjai mozognak mèg ès kèt lába, de nem áll lábra, mint aki lebènult! Idèn vettem át ismerosoktol èv elejèn, mert naluk mindig szökött.. Ők tavaly vettèk tavasszal, azota már vedlett is.. Most nem tudom mit tegyek, hogy ilyen rövid az èlettartama vagy megbetegedett e, veletek elofordult mar ilyen?? A kep tegnapi rola, egeszsegesnel tunt.

Andi Moravecz Creative Commons License 2016.09.17 0 0 139

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.Tegnap előtt vettem pár darab kék, ill. sárga garnélát. Tegnapra 4 darab elpusztult. A "tarkójuknál" bevörösödött..Mitől lehet?? A többinek úgy tűnik semmi baja nincsen.

Tojci25 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 138

Sziasztok!

Hím ausztrál kék rákot vennék,  Budapest és környékén.

Mailom publikus

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 137

Él még? Azóta 3 nap is eltelt...

Előzmény: nagynorbi9501 (136)
nagynorbi9501 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 136

Sziasztok! Van egy kubai kék rákom és akvárium tisztítás után összehúzódott, meg sem moccan...valaki nem tudja hogy mi lehet a baj?

 

SzigiCsaba Creative Commons License 2014.02.07 0 0 135

De én vagyok csak ritkán. Szóval normális, ha úgy volt/van/lesz szoktatva. idő kell neki hogy megszokja az új helyét, és az új dolgokat.

Ha fogdosni akarod, akkor azt kitartóan, nyugodtan, kell hozzászoktatni. abban a pillanatban elrontasz mindent ha egyszer is meg ijedsz, és eldobod.

 

Üdv: szigi

 

szigihalas@gmail.com

Jasmine-20 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 134

Hektor ma hagyta magát megérinteni anélkül h pánikrohamot kapott volna :D ez vajon normális????

 

senki nincs itt akinek vannak rákjai?

Jasmine-20 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 133

na ezért vettem csak egyet :D

 remélem ma éjjel nem lép meg és ébreszt fel mint tegnap -_-"

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 132

Én már jártam úgy, hogy direkt 2 nőstény hörcsögöt kértem, hogy ne legyen szaporulat.

Az egyik mégis hím volt. Meg is lett az eredménye :)

Előzmény: Jasmine-20 (131)
Jasmine-20 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 131

köszi, bár gyors mint a villám :D

akkor vajon mért mondta ezt az eladó? végülis mind1 nem akarok szaporulatot :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 130

A háta közepét két ujjal nyugodtan meg tudod fogni.

Szerintem nem szűznemzéssel szaporodik.

Előzmény: Jasmine-20 (129)
Jasmine-20 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 129

Sziasztok van még itt vki? Tegnap sikeresen kékrák tartóvá váltam ( fene a terrarisztika börzébe :D ) Ő Hektor 

http://indafoto.hu/jasminee/image/19592153-6bbce9f0/user

 

a galád éjjel kiszökött az akváriumból és mire levadásztam kész voltam tőle. Persze 00:50perckor kell ezt előadni amikor alukélnék de sebaj. a kérdésem az lenne h meg lehet fogni kézzel vagy nem? bevallom félek tőle h megharap az ollóival :D ahol vettem azt mondták kb féléves. azt nem tudom lány vagy fiu, nekem azt mondta az eladó h nem kell fiu ahhoz h szaporodjo O_o ez akkor nem igaz? nem szeretnék 100bébit :D most 3 almacsigával és egy csigaevő csigával lakik együtt, meg egy tavicsigával ha Zeus a csigaevő még nem ette meg(bár napok óta nem látom :/ )

Hajnal 29 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 128

Sziasztok!

Eladó kék rákot keresek!

Köszönöm!

gmarc Creative Commons License 2011.08.26 0 0 127

Sajnos a mienk feladta a harcot a hőség ellenében, pedig mindent megtettünk. :(

tubane Creative Commons License 2011.07.18 0 0 126

Pár napja lepetézett a rák sok is ivadék lett. A kérdésem, hogy a nagy rák megeszi őket? Látom nem ivadékgondozó. Van még benn az akváriumba más rák is, ő veszélyt jelent a kicsikre? Aki ért hozzá segítsen. Köszönöm.

lukez_Day Creative Commons License 2011.06.16 0 0 125

ismerősöm csinált 1 fórumot légyszi regisztráljok rá, köszönöm

 

 

http://rakokgarnelak.forumx.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.16 0 0 124

Sajnos már nincsenek rákjaink. Szerintem több fajtát lehet kapni. Nekünk az első "sorozat" tiszta kék volt, és max 10 centire nőttek meg. A 2. szerintem nem kubai kék rák volt, de annak adták őket. Ezek majdnem 20 centisre nőttek, kicsit barnás színük lett, és az ollójuk széle tűzpiros volt. Én biztos tennék bele levegőztetős szűrőt. 40 litereres akvárium szerintem elég lesz. A legfontosabb, hogy ne tudjon kiszökni. Az ollójuk is nagyobb lesz majd a következő vedléskor. Több "okosságot" már nem tudok mondani.

Előzmény: lukez_Day (123)
lukez_Day Creative Commons License 2011.06.16 0 0 123

Sziasztok!

 

Jövő hónapban fogok venni 1 kubai kék rákot!

 

De lenne 1 kérdésem.. 

 

van az állatkereskedésben több rák is, és mindeggyiknek nagyon kicsi az ollója. Például van 1 rák ami kb 10 centi, de az ollója 1-2 centi :S

Ez szerintetek valami betegség?

 

Még 1 kérdés: :D

 

A ráknak mekkora akvárium kell? én 40 litereset akarok venni (de csak 1 rákot akarok)

 

Kell neki szűrő?

 

Milyen gyakran kell takarítani a vizét?

 

Köszönöm előre is a válaszokat

 

 

gmarc Creative Commons License 2010.10.16 0 0 122
Itt egy kép, a szökése után egy perccel, nagy csodálkozó szemekkel kuksol a mappa árnyékában. Elég gyorsan ki tud száradni, visszatétel után megint csak behúzott potrohhal tudott lent maradni, mert ha kinyitotta, akkor felemelkedett. Most meg lett emelve a kajaadagja, kapott babot meg egyéb zöldségeket is, és tegnap nem akart kiszökni. :)

Előzmény: Törölt nick (121)
gmarc Creative Commons License 2010.10.11 0 0 120
Sziasztok!

Április óta van egy kék rákunk, Ferdinánd. Nemrég új nagyobb alapterületű, de alacsonyabb akváriumba költöztettük. Pár nap múlva kiszökött, és a szoba másik sarka felé igyekezett. Reggel találtunk rá, erősen kiszáradva, de szerencsére a bajszán kívül más baja nem lett. Azóta levedlett, viszont még nagyobb, és így még könnyebben ki tud jönni, most már naponta többször próbálkozik a kis komisz. Nemsokára intézkedem egy üveglap beszerzéséről, addig éjjelre ideiglenesen le van fedve. :) MIóta megnőtt, és egyszer kipróbálta a szökést, azóta csak ezen jár a kis agya...



N.Boglárka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 119
Bocsi :$ Nem tudom miért de nem rakja be a képeket amiket szeretnék. Van egy blogom . Raktam fel képeket a rákról. Elméletileg most ha a linkre katt. akkor az jön be. :)
Na sziasztok:P

http://hu.netlog.com/nagy_boglarka07/photo/photoid=575514&setid=16981&surr=0#photos

N.Boglárka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 118
 lemaradtak a kép.
N.Boglárka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 117
Hello,
Még csak most írok először ebbe a fórumba. :)
Úgy február 10-11-e körül vettünk a halas boltban ahova szoktunk járni egy aranyos kis kedves piros rákot.  A rákot szlovákiából hozták ,20db-ot hoztak be . Rögtön el is vitte mindenki aki bement nagy sikere volt . Nagyon aranyosak voltak kardoztak az ollójukkal mászkáltak . Nekkünk is megtetszett ezért vettünk az akváriumba. Eddig még soha nem volt egy rákunk se. Mondhatom hogy mivel én foglalkozok az akváriummal még hallani se hallottam, hogy rákot halak közé tenni .
A kereskedőnél iugy voltak bent az akváriumban hogy halak között. Meg is fér a halakkal. Nem bántja őket. Igaz ha piszkálják a halak csipkedik a hátát utána kap de, eddig nem volt semmi probléma .
Mikor megvettük akkor csodálkoztunk is ,hogy csak egy kis müanyag kis dobozkában adta a kerekskedő aminek volt egy pici lyuk a tetején a levegőnek ,viz az nem volt a dobozkában . De szlovákiából is ugy jött nyugtatott minket a hölgy. Érdekes volt a halak után hogy levegőn is megvan nem lesz baja .:)
Haza hoztuk beleraktam az akváriumba. Hoztunk mellé halakat is , mert sajnos előtte amit vettünk halakt betegséget hozta be az akváriumba és a hal állomány igen csak megcsappant. Kb. 3-4 hal maradt meg  csak, igy a ráknak és a többi halnak könyebb volt beilleszkednie. A rák egyből elfoglalta az akváriumban levő barlang egyikét.  Egy ideig elő se jött. Aztán elkezdte felfedezni az akváriumot. Körülbelül egy órája volt bent mikor nagyon izgága lett és kaparta az akváium üvegét. Felakart rajta mászni nagyon úgy tünt és kiderült hogy télleg ezen mesterkedik. De az üvegen nem tudott, akár hogy is kapart a pici kis piros lábacskáival. Nekem az akvárium hátulja csináltatva  van és ugy néz ki mitha egy szikla fal lenne ezért ott feltudott menni.  A fal teteje kilóg a vizből ezért van egy kis perem ahova ki tud ülni.  Nagyon tetszik neki ez a kis part egész nap ott ül fent. :S Le se akar jönni. :S Nem tudom miért:S De a vizben nagyon ritkán van . Evéskor , máskor nem igazán. Csak üldögél kint.   Nem tudom miért ... :(

Múlt7 pénteken kiszökött az akváriumból..A levegőztetőnek és az egyébb elektronikus dolgoknak  van egy pici kis rés hagyva  az akvárium tetején és valószinüleg ott szököt ki. Azóta orvosolva lett ez a hiba.
kiszökött és beült a zuhanyzóba :) Másnap találtuk meg reggel.
Biztos hogy elég nagyott esett mivel az üvegen nem tapad a lába. :( Az akvárium meg elég magas több mint 1.5 méterrel van a teteje a földtől. Félek hogy ez miadt a trauma miadt ül fent. Vagy várja hogy megint kilógjon mert tetszett neki hogy szabadon szaladgálhat kedvére...:):)

Sajnos nem tudom mien fajta a kis rákunk és azt se hogy mien hím esetleg nőstény. Mivel a kereskedő is csak most látott ilyet életében először ő se tudott semmit se mondani róla. Csak hogy megvan neki is már 2 hete nem pusztul el , aranyos stb...
Ha valaki tudna segiteni azt megköszönném ,bármivel kapcsolatba..:) Kezdő vagyok a rák tartásban mondhatom semmit nem tudok róluk :( 

Köszönöm ha valaki segit:) Majd írok ha van vmi fejlemény vagy érdekes hír vagy újabb szökés .:P Szép napot mindenkinek , kellemes 7végét:)
Üdv: Bogi
Bady5 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 116
Helo mindenkinek!
Én is szeretnék kék rákot. A helyi állatkereskedésben láttam is. Melyik a legkisebb akvárium méret?
Vagy tartható terráriumban is?
Hány állatot lehet tartani együtt?
Kösz:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.30 0 0 115
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.30 0 0 114
Régen jártam erre, azóta biztosan megvannak a kicsik.

Szerintem nem kell csinálni semmit. Majd megnőnek...
Előzmény: Szilvy_87 (113)
Szilvy_87 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 113

Mostmár tuti, hogy az egyik rákunk fiú, a másik lány, ugyanis délután sexeltek :)

Tud valaki infót arról, hogy mi a teendő, ha esetleg lesznek kicsik és egyáltalán honnan tudom, hogy lesznek-e?

tadamx Creative Commons License 2008.08.22 0 0 112
oké pár napon belül töltök fel képet.
Szilvy_87 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 111

Nem tudsz képet feltölteni? Úgy egyszerűbb lenne a válasz!

Előzmény: tadamx (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!