Keresés

Részletes keresés

reimre Creative Commons License 2018.05.18 0 0 136

Ha tényleg ennyire láma a nick mögötti személy és nem megjátssza akkor a következő a teendő: szerelőt kell hívni.

Bár én azért előbb megnézném az izzót, a kapcsolót, persze miután meggyőződtem róla, hogy a kompresszor bekapcsol és a kondenzátor meleg.

Előzmény: Airbag. (135)
Airbag. Creative Commons License 2018.05.17 0 0 135

bonts egy sört elöbb...

:-)

Előzmény: mann85 (134)
mann85 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 134

Sziasztok! Nulla tapasztalatom van hűtők terén, annyit értek hozzá, hogy hűt... Észrevettem, hogy tárva-nyitva az ajtaja, lámpa világít. Nem tudom, hogy én hagytam-e nyitva, vagy kinyílt, de az biztos, hogy ha én hagytam nyitva, akkor pár órát állt úgy. A mélyhűtőben a fagyi még fagyott állapotban van, de azóta hiába nyitom ki újra a hűtőajtót, a lámpa nem üzemel. Nem tudom eldönteni, hogy a lámpa hiánya azt jelenti-e, hogy nem hűt már, de még hideg van, vagy csak kiégett, stb..

 

mit kéne tennem szerintetek?

Konrad Schlüsser Creative Commons License 2018.04.19 0 0 133

Sziasztok, van egy kb 8 éves Whirlpool hűtőnk, aminek a felső normál hűtőterében +10 fok van... nem tudja jobban lehűteni valamiért.

Már teszteltem egy kicsit és erősebb hűtésre állítottam a termosztátot régebben... a fagyasztó rész már -29 fokosra hűlt le, amikor felül még mindig +7 fok felett volt a hőmérséklet.

A fagyasztó részben nincs semmi jegesedés, de a kompresszor/csövek felől állandó zavaró hangos szörcsögés vagy sivító hang hallatszik amikor megy a hűtő.

Valaki tudna javasolni megoldást erre?

Riasi Creative Commons License 2017.01.28 0 1 132

Sziasztok! Meghibásodott a Candy felül fagyasztós hűtőnk. Igaz már nyáron volt vele gondom,folyamatosan felül a teteje vizesedett, egy takarítás alkalmával észrevettem,hogy lett egy ici-pici luk belül a hűtőrészén,nem tudom mikor és mitől lukkadt ki. Most egy éjszaka leolvadt teljesen. Próbáltuk pár órát kihúzva hagyni, a teteje műanyag,abból folyamatosan szivárog ki víz,ha oldalra billentem. Milyen víz lehet ez? Nem akar újra fagyasztani,hideg lesz,de nem olyan,mint előtte, a nem fagyasztórész sem hűt,+10-12 fokot mértem benne. Most tegnap este óta kihúztuk,hagyjuk totál kiszáradni,nem tudom lehet-e még életet lehelni benne. Vajon mi hibásodott meg? 

Féline Creative Commons License 2016.08.15 0 0 131

Régebbi gyártású 85 cm magas, fagyasztó rekeszes 125 l-es  Zanussi hűtőt keresek alkatrésznek, hibásat is.  20/544 0440

Mikrót, mézet vagy kp-t adok cserébe.

Zatika1 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 130

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy honnét tudom a hűtőmet mikor gyártották?

Gyártási szám: 53200305.

Modell: ZFC 242 C

Típus: LOR 2402

Köszi a válaszokat!

Zla72 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 129

Sziasztok! Egy gázfeltöltés mennyibe kerül? Az elpárologtató engedi a gáz nagyon lassan. A csövek jó állapotban vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.13 0 0 128

Hasonló volt nekünk is... a két éves garancia előtt egy héttel. Gázfeltöltés nem segített, így kompresszor-csere... gari nélkül jó 50e lett volna.

Előzmény: újgyula (127)
újgyula Creative Commons License 2016.01.11 0 0 127

 

 

 

Zanussi hűtőm van,és bekapcsoló lámpa ég, a szekrényben is,ég alámpa ha kinyitom,de nem üzemel nem zúg.Se kép,se hang....Valaji tud segíteni...Köszi előre is.

selkino Creative Commons License 2015.07.24 0 0 126

Sziasztok! 

Adott egy Zanussi 85cm magas kis kombi huto. Ebben a nagymelegben csak 12-15 fokra tud lehuteni. Még kora tavasszal bekerült egy konyhai munkalap ala. Nincs elol szellozoje. De a munkalap es a huto teteje kozott van egy 3cm res, es az egyik oldalrol is van egy 20cm-es kihagyas.

 

Lehet, hogy a szellozes hianya miatt nem tud lehuteni 5-os fokozaton?

Vagy vege van neki?

 

abdecken Creative Commons License 2015.07.23 0 0 125

Üdv! Alig haszbált, ámde több mint 10 éves kombi hűtőszekrényemet ma bedugtam, és nem hűt. A motor vagy mi hátul melegszik, először egy kis hangot halani pár másodpercig, majd elhallgat. Valami megszorulhatott? Mit lehetne kezdeni vele? 12-14 éves körül van, 3 évet ment, azóta pihent, nemrég kapcsoltam be, akkor tökéletes volt a fagyasztója, a hűtője elfogadható, kb 2-3 hete, közbe volt bedugva vagy 3x. MEg lehet csinálni házilag? Vagy kuka? Elég rozsdás, így szerelőre nem költök. 

fegaf Creative Commons License 2014.06.11 0 0 124

Mennyi ideig tarthat a normál hűtőtér lehűtése 25 fokrol 5 fokra?

coburg1 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 123

Sziasztok,

Lehel hűtő termosztátja rövidzárat csinál a két kábel között? Tesztelhető-e ezzel?

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 122

nem tudja valaki hogy van egy zaunssi lehel zfc 242 c hűtőm es csak a fagyaszto része megy.a hűtő része nem 

interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 121

Igen szomorú, hogy kevés a jó szakember:( Jól látod, több az alulfagyasztós, azért az A++-os is elég. Szerintem az LG, Samsung és Elektrolux a legjobb, én ezek közül választanék, ők fejlesztettek a technológián a legtöbbet az utóbbi években.

Előzmény: hun005 (120)
hun005 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 120

Köszönöm.

 

Nem szeretnék általánosítani mert ugye az nem helyes hozzáállás de egyszerűen fenntartásaim vannak a szerelőkkel kapcsolatban.

Persze ez nem azt jelenti hogy én akarom megjavítani csak...

Egy adalék igaz nem hűtőről volt szó hanem gázkazán.Kijött a tipus hivatalos szervizese majd megálapította 5000-ért hogy valószínűleg

a gázszelep vagy a vezérlőelektronika a rossz.Közben jártam keltem különböző fórumokon ahol felvetődött az elektronika fázishelyes működése.

Láss csodát a kazán konnektorát fordítva kellet bedugni az aljzatba és máris elindult.Mint említettem nem azt akorom mondani hogy mindenki ilyen,hogy

vagy nem ért hozzá,vagy "nem akar"de azért nem szeretnék súlyos ezreket elkölteni hogy hülyére vegyenek.

Nos az ajtószigetelés jóságát hogyan állapítsam meg mert látszólag jól zár az ajtó.Azt sem tapasztalom hogy a gumi meg volna keményedve.

Milyen tipust vagy gyártót ajánlanál,mindenképpen kombi kellene ha lehet felülfagyasztós mert nekünk valahogy az jött be eddig:)

De ahogy látom mostanában inkább az alulfagyasztósok kerülnek túlsúlyba,mintha a gyártók azt preferálnák jobban.

Mondom tovább hogy mik az elvárásaim:)

A hűtő része legalább akkora legyen mint ennek 290L+70 a fagyasztó.

Teljesen No frost azaz ne kelljen semmit csinálni vele,ilyet viszont A+++-osban nem is láttam vagy ha van akkor csillagászati áron.

Meg aztán az ára,max 150 de ilyet ezekkel a paraméterekkel nem igazán találtam:)

Egyébként Gyöngyös mellett egy településen található a szerkezet.

 

Üdv

 

hun005

 

Előzmény: interlevin (119)
interlevin Creative Commons License 2013.02.18 0 0 119

Kedves hun005!

Megpróbálok segiteni. ELőször is mivel 10 éves a gép meg kéne vizsgálni az ajtószigetelés

rendben van-e. Mivel nekem is szokott az otthoni gépem ki-be kapcsolni, lehet, hogy a termosztáttal van baj, "megbolondult a hőfokszabályozó" esetleg elállitódott érdemes lenne nem barkácsolni, hanem egy értő szervizest kihívni. Őt bátran lehet hívni nekünk a kereskedelmi hűtőket is ők szerelik, ráadásul jó áron: Hűtőgepek.hu VII. Dob u. 52. Tel: 3220408. Nem tudom a pesti szerviz jó-e, ha nem szivesen ajánlok vidékit is, ha tudom hol a gép:-) A 10 éves gép sajnos lehet, hogy lejár, és már vannak sokkal energiatakarékosabbak is A+++, áramdijban lehet, hogy meghálálja.

Előzmény: hun005 (118)
hun005 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 118

Üdv

A probléma a következő.Adott egy 10 éves Whirlpool ARG773 tipusú total No Frost-os kombinált
felülfagyasztós gép.A jelenség a következő:a hűtőrészben nem tudja visszahűteni a levegőt csak maximum 7-8 fokig és gondolom emiatt nem is akaródzik neki kikapcsolni.De mire ezt eléri ez is legalább 8-10 óra folyamatos működés után következik be már ha bekövetkezik.A fagyasztó részben tökéletes minusz 20-25 fokos a levegő tehát ebből kiindulva elvileg gáz van a rendszerben persze csak szerintem.Van egy ventillátor benne ami elég zajosan jár
már egy ideje nem tudom ez közrejátszik e a dologban.Valahol mintha azt hallottam volna hogy ezek úgy működnek hogy a fagyasztó felől keringeti a ventillátor a hideg levegőt a hütő rész felé
és valami szabályozó zsalu eljegesedik esetleg.Egy olyan már volt hogy 2 napra kipakoltunk belőle és le volt állítva de ez nem oldotta meg a problémát.A hűtőrész felől a panelt nem sikerült levennem mert mintha 6.5-es dugókulcs kellene hozzá ami persze nincsen(mármint nekem) és ráadásul egy bemélyedésben van ami miatt még fogóval sem férhető hozzá.Valaki valami okosságot tudna mert kezd idegesítő lenni a folyamatos zúgás,persze az áramfogyasztásról nem is beszélve

köszönöm

interlevin Creative Commons License 2013.02.12 0 0 117

Kedves Croco! Lehet, hogy már megjavult a gép azóta, de valószinűleg vagy maximumra lett állitva a termosztát gomb, akkor lejjebb kéne vinni, vagy az ajtószigetelés sérült és azt kellene cserélni. Hűtős dolgokat itt olvashatsz tőlünk ha van időd, és szivesen segitünk szervizben is: www.kereskedelmihuto.hu

Előzmény: CroCo_1 (116)
CroCo_1 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 116

Sziasztok!

 

Van egy alulfagyasztós 1 kompresszoros hutom, a felső rész rendszeresen(pár nap alatt ) lefagy. Talalkozott mar valaki ilyennel, s mi lehet a gyógyszer?

 

 

iqbéla Creative Commons License 2012.09.15 0 0 115

Sziasztok,

van egy Zanussi hűtőnk, kora, típusa ismeretlen. A lakásban ahova költöztünk, egész egyszerűen otthagyták nekünk, mondván úgyis rossz.

Nos, annyira nem rossz, de azért nem tökéletes.

Normál hűtő + kis belső fagyasztó. Szépen működik, nem is zajos... de úgy havonta egyszer a fagyasztó ajtaja befagy, a hűtő rész meg 18-20 fokig melegszik.

Ez van kb. május óta. Leolvasztjuk, visszarakodunk, és megy tovább. Amíg meg nem unja ismét, és befagyasztja a fagyasztóajtót.

Van tippetek, hogy mi baja lehet?

Köszönöm!

Beer Monster Creative Commons License 2012.07.03 0 0 114
Hi,
Elall az ajto egyik sarka, lehet azon valahogy allitani?
(Lehel geprol van szo)
lgnis Creative Commons License 2012.06.22 0 0 113
???
Előzmény: brekkancs (112)
brekkancs Creative Commons License 2012.06.22 0 0 112

Persze, hogy lehet. Csak utána ne nyisd többet ki.

Előzmény: lgnis (110)
sneci Creative Commons License 2012.06.22 0 0 111

Nem tudom megoldódott-é a problémád. Pár éve 3x-szor vitettem vissza az új hűtőt, mert többet fogyasztott, mint amit a gépkönyv írt. Bementem a márka akármibe és ott az ügyintéző hölgy lehívott egy szakembert. Mondom neki mi a problémám, mire örömét fejezte ki, hogy végre egy hozzáértő(?) ember jött panaszkodni.

Kérdezt a fogyasztást és a körülményeket. Majd kis fejbenkalkulálás után mondta, hogy minden rendben. És elmagyarázta, hogy a gépkönyvben levő adatok az MSZ mittomén hányas passzusára vonatkozik. Magyarul: 20 vagy 22°C környezeti hőmérsékletre. Na most ez júliusi kánikulában volt, a konyhában jó 30 fok volt. A fogyasztás alapján ő is ennyit tippelt- Mondta, ha jön a lehűlés, a fogyasztás is rendbejön. És valóban! 20.22 foknál az előírtnak megfelelően fogyasztott.

De téged ez fog érdekelni:

És akkor még elmagyarázta, hogy 16 foknál hidegebb helyiségben se szabad használni, mert akkor viszont megdermed valami akármi és azért nem fog rendesen hűteni!

 

Előzmény: szta1982 (109)
lgnis Creative Commons License 2012.06.22 0 0 110
Sziasztok!

Leszakadt ajto-belsoreszu hutot szerintetek meg lehet ugy javitani, hogy telibe kifujom az ajtot pur-habbal?
szta1982 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 109

Hátha....

 

 

Nem hűt a 11 éves vérpúl hűtőnk, vagy szerintem nem úgy ahogy szokott.

 

Körülmények: csak nyári időszakban használjuk, télen ki van kapcsolva. A spájzba van kitéve, ami direkt szellőzik a légkörre. Ergó az idei kemény minusz megjelenhetett a a spájzban is. Nyilván nem erre van méretezve a gép. (N-ST klimaosztály)

 

Jelenség: bekapcsol, néha komprimál, de iagzából nem ad kellő hűtőteljesítményt le, meleg (10 fok is van a hűtött térben). Felcsavarva maxra, akkor hűt 5 fok körül, míg anyám szerint maxon még "fagyasztott" is régen.

 

Csak hűtő, nem fagyasztórekeszes Vérpúl 590/g

 

Szerintetek, ha növekedni fog a környezeti levegő hőm.-je visszaáll normálisba, vagy végleg a kemény minuszok megkattiontották a termosztátot? Hol lehet beszerezni termosztátot hozzá? A cserét meg tudom csinálni.

 

Köszönöm!

Gábor 70 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 108

 Eltelet 10 év azért meg próbálom.

 

Frigolux ff320 a példány  elégett a relé . A motor megy  rajta, ha egy csavarhuzóval össze zárom a két fölső pucukát a jobb oldali 11.2 ohm ő lenne az üzemi tekercs ezen  van a delej folyamatosan, a ball oldali 42.3 ohm ez pediog a indító tekercs lenne? Ezt zárom a jobb oldalihoz csavarhúzóval?

 Hol lehet ilyen indítórelét  be szertezni , kifelyezetten Frigoluxhoz valót nem találtam.

 Esetleg jó hozzá más tipus is?

Előzmény: speet (54)
Beer Monster Creative Commons License 2011.09.04 0 0 107

Csá. Hova tünnek a válaszok... Kalap szart ér ez a fórum.

Amúgy kösz a választ, inkább maradt a helyén. Kinek kell egy nem működő hűtő? :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!