Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 40

Buék.

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

B.Roland1981 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 39

Sziaszttok,

 

Kezdö falmászó vagyok, most vettem egy sqark Pilgrim cipöt.

Az lenne a kérdésem: Hogy elsö használat elött kell valamit csinálni a cipövel?

Pl.: A éleket lecsiszolni vagy valami..?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 38

bárki jelentkezhet!

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 37

Szia!

 

Engem érdekelne a téma. Még kezdő vagyok.

 

Mailben kontakt?

Előzmény: DrCornus (36)
DrCornus Creative Commons License 2015.09.13 0 0 36

Én is keresek partnert heti 2-3x-i edzésre a mászóbirodalomba. Ha valakit érdekel, írjon.

contrebasse80 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 35

SZia!

 

Akkor kezdjük el együtt szeptemberben a Bigwallban! Mit szólsz?

 

Üdv

Előzmény: Volu (34)
Volu Creative Commons License 2015.08.03 0 0 34

Sziasztok!

 

Én is keresek egy párt, teljesen kezdőként. 

BigWall előnyben, mivel vidékről járnék be. 

contrebasse80 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 33

Sziasztok!

 

Én a bigwall-ba járok nagyon lelkesen, ősz óta, de még kezdőnek tartom magam. Jelenlegi biztosítóm kifújt, így csak edzésre járok. Ha volna valakinek kedve társulni, egyszerűbb volna! Spider klub is jöhet, ott még nem voltam.

 

Üdv: contrebasse

Anne001 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 32

Sziasztok!

Sajnos úgy látom nem túl aktív az oldal, de hátha...

Nemrég próbáltam ki a falmászást, és nagyon tetszett, de nem igazán tudom hova érdemes járni. A SpiderClub Falmászó egyesületről hallottam, hogy jók. Nektek mi a véleményetek?

 

Köszönöm szépen!

Smackdown Creative Commons License 2011.05.24 0 0 31

Imádtam rész venni ilyen dolgokban ano.

DrDGF Creative Commons License 2010.02.18 0 0 30
Szia,

Én anno 2,80-as belmagasságba építettem egy áthajlást, és nagyon jól el ehetett rajta gyakorolgatni, de azért nem bántam volna, ha legalább 3,50...
Előzmény: Ben__ (29)
Ben__ Creative Commons License 2010.02.14 0 0 29
Sziasztok!
Szerintetek mennyi az a minimum belmagasság ahol érdemes lehet kialakítani egy boulder falat elsősorban vízszintes mászáshoz?Régebben az FTSK pincében mászogattam,az sem volt túl magas egy részt leszámítva és nagyon jól lehetett fejlődni,erősödni.
Üdv,Ben
mczee Creative Commons License 2010.01.18 0 0 28
 

Sziasztok!

 

én nem vagyok profi sziklamászó, csak egy tériszonyos (küzdök vele) ám lelkes falmászó :)

 

talán érdekel titeket, hogy  augusztusban újranyitott a Mászóbirodalom ( www.maszobirodalom.hu ). régen sokat jártam ide, s szerettem. jó, hogy megint lehet menni. s jobb is lett a terem... még mindig nem luxus, de van pár új fal, meg fűtés!!! és azért az öltöző is szebb lett.

 

sok lelkes kezdő jár le, de azért vannak profik is... akiknek itt szeretném megköszönni a sok tanácsot és segítséget... tök jó, hogy szinte kérni sem kell, és segítenek a kezdőknek... ezt szeretem a mászótársadalomban... s a falmesterek is jó fejek (jobbak mint régen)...

 

csak ennyit akartam.

 

üdv mindekinek,

 

McZee

montivagus Creative Commons License 2008.12.05 0 0 27

Úgy látom erre senki sem válaszolt. Elég szubjektívek ezek a skálák, az UIAA beosztásában az utakat I-XI-ig jelölik, és a számok után '-' és '+'jellel árnyalják, ahol az I-es a legkönyebb és a XI-es a legnehezebb fokozatot jelöli. (Ha jól emlékszem már van XII- is, de az már túlzás.)

Hogy a III fokozat mit jelent, nem nagyon tudom megmondani, van akinek leküzdhetetlen akadály, van akinek könnyű séta. Persze mindez függ a viszonyoktól, mert viharban, jeges sziklán, magashegységben egy "hármas" más, mint száraz, napos időben egy hazai mászóiskolában.

Kérdezted, h mondjunk tátrai példát. Nem tudom mennyire ismered az Ökör-hát-tornyot, a Rysy-re menet a Békás-tavak fölött magasodik, azon van egy pillér, amin vezet egy III-as út. Ha érdekel, nézd meg a vidót, amit ott készítettünk:

Ökör-hát-torony mászás
Előzmény: MSPORT (26)
MSPORT Creative Commons License 2008.06.13 0 0 26

Szisztok!

 

Erősen gondolkodóba estem a hegymászó tanfolyam elvégzésén.

Azt szeretném kérdezni, hogy az UIAA III mit jelent?

Tudna valaki tátrai példát mondani, vagy még jobban örülnék egy képnek.

 

Üdvözlettel:

MS

lotattila Creative Commons License 2007.09.18 0 0 25
1 kérdés. Mászófalon, szoktak használni valami önbiztosítást? pl mászógép esésgátlója, vagy tibloc ?
DrDGF Creative Commons License 2007.09.17 0 0 24
Szerintem semmi akadálya. Vagy nagyon megerősödsz, vagy lefogysz vagy mindkettő:)) Viszont keress súlyban kb. megfelelő partnert. (-10 kiló nem gáz, de 30-40 már igen).
Előzmény: lotattila (23)
lotattila Creative Commons License 2007.09.17 0 0 23
Van kb 10 kiló súlyfeleslegem, de ki szeretném próbálni a falmászást. Nagy gond?
Babco Creative Commons License 2007.08.21 0 0 22
Sziasztok!

Látom régóta nem ír senki.

Hány éves kortól lehet/érdemes elkezdeni a falmászást?
SzahoteN Creative Commons License 2005.10.09 0 0 21

Sziasztok!

Nem tud valaki közületek használt/kinőtt falmászócipóket!Nekem és két mászótársanak kellene!Ujjoncok vagyunk ebben a sportban!

Ha igen légyszives küldjetek árat erre az e-mail címre:szabo_be@freemail.hu

Előre is köszi!

Üdv SzahoteN!

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.06 0 0 20
Tóbi!
kicsike01 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 19
sziasztok keresgélés közben új müködö mászofalra bukkantam a műjégpályán 3 nehézségifok 8m magas biztositóköteles ajánlom kezdö haladó gyermekeknek nekün bejött (8 éves leány) s mellete még sokminden sportolási lehetöség várható LOVAGLÁS CSOCSO TOLLAS L:. stb
Berkbet Creative Commons License 2004.07.08 0 0 18
Hali, hallott valaki a Merrell mászócipőkről már. Milyenek?
julesblaidd Creative Commons License 2004.06.16 0 0 17
Elég sok szikla van Bp-en és 100km-es környékén. A városon belül van a Franciabánya és a Kecske-hegyi kofejto, bár itt inkább csak top-rope-ozni ill. boulder-ezni lehet.
Csobánkán, az Oszoly-szikla - az Árpád hídtól kb. 15-20km-re - 33m magas és itt van mindenféle nehézségu út UIAA III-tól kezdve...
Ha kicsit messzebb megyünk, akkor van a Mátra , van a másik topic-ban említett gerecsei Tardos vagy a bajóti Öreg-ko, stb.

Van egy "Magyarország szikláin" c. kajler - a Mountex-ben lehet kapni - és abban benne van az összes magyarországi mászóhely.
A http://hegymaszas.lap.hu oldalon is találsz elég sok linket, amiket érdemes átnézni.
Ajánlott még:
http://www.mahoe.hu
http://www.excelsior.hu
http://cratoni.freeweb.hu (ez a mi honlapunk :-))) és a reklám helye)

Előzmény: Brutalis Harmonia (16)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.06.15 0 0 16
Csak itt valaszolok :)
Koszonom, megnezem az e-boltokat. Egyelore csak teremben masztam (teljes ket hete csinalom...), de jo lenne majd kimenni a termeszetbe is. Errefele a legmagasabb pontot az autopalya hidjai jelentik; szoval otthon kellene talalni valamit.
Előzmény: julesblaidd (15)
julesblaidd Creative Commons License 2004.06.15 0 0 15
Itt találsz árakat:

http://www.mountex.hu
http://www.tengerszem.hu

A falmászáson a mufalmászást érted ?

http://www.falmaszas.hu oldalon találsz helyeket, ahol lehet mufalat mászni.
Ha sziklázni akarsz, akkor az is van egy pár Budapest környékén.

Előzmény: Brutalis Harmonia (14)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2004.06.15 0 0 14
A masik topikba is megirtam, hatha igy tobb emberhez jut el:
Mostansag kezdtem falmaszasba, es imadom. Mivel augusztusban megyek haza (kulfoldon tanulok), szeretnem tudni, valaki megy-e Budapest kornyeken maszni, akihez csatlakozhatnek.

Mas: milyen gyartoktol erdemes venni felszerelest (ar, minoseg). Nekem amerikai cuccokhoz van hozzaferesem, es azok: cipo 70-80 dollar, heveder 40, karabinerek, aprosagok 10-20.
Otthon milyenek az arak?
Egyaltalan; hova erdemes menni, ha van par oram, es szeretnek logni a falon egyet?

DrDGF Creative Commons License 2004.02.02 0 0 13
Csatlakozom, egyszer én is vettem gyógyszertárban, de a boltihoz képest nagyon vacak. Egyébként boltban kb. 500 forint egy tömb és az azért sokáig kitart...
Előzmény: sarruken (12)
sarruken Creative Commons License 2004.01.14 0 0 12
Nézzd meg a Mountexben (www.mountex.hu) vagy a Tengerszemben (www.tengerszem.hu). Gyógyszertárit nem ajánlom, mert bár elvileg ugyanaz, de a tapasztalatok szerint nagyon fos. Ha rám hallgatsz, tömbben próbálsz venni, és nem olyan ami granulátum-szerű, mert az is gány. Folyékony verzióban is létezik már, arról csak annyit tudok, hogy drága...

S

HERCEG Creative Commons License 2004.01.06 0 0 11
üdv srácok, nemtudjátok, hogy olyan fehér magnéziaport hol lehet olcsón szerezni? Egyik srác beszélt nekem valamien hasonló anyagról, ami ugyanúgy működik és a gyógyszertárakban bagóért lehet venni. ötletek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!